Курсовая

Курсовая Формування комплексу маркетингу підприємства

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-25

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024





Міністерство освіти і науки України

Національний університет “Львівська Політехніка”
                                                    
Курсовий проект з маркетингу

на тему: “Формування комплексу маркетингу підприємства”
Виконав студент групи МЕм-11з:

Ісак Євген

Перевірив:

Косар Наталія Степанівна
Хмельницький

2010


Зміст
Вступ

Розділ1. Аналіз ринку

Розділ 2. Дослідження смаків та уподобань споживачів. Сегментування ринку

Розділ 3. Розроблення концепції товару та визначення його характеристик

Розділ 4. Визначення оптимальної ціни на товар на підставі результатів пробного маркетингу

4.1 Визначення взаємозв’язку між ціною і попитом

4.2 Розрахунок оптимальної ціни, при якій фірма отримає максимальний прибуток

Розділ 5. Формування оптимальних каналів розподілу товару

Розділ 6. Планування компанії по просуванню товару

Висновки

Список використаної літератури




Вступ
Об’єктом дослідження даного курсового проекту є мп3-плеєри ”Sony”,  які завозяться  із-за кордону, а це сильно впливає на ціну.

   Мп-3 плеєри “Sony” завозяться в Україну безпосередньо від виробника –“Sony Corporation”(Корея).

Продаж товарів здійснюватиметься через посередників,інтернет-магазини,роздрібні точки. Посередниками будуть як гуртові, так і роздрібні продавці. Ця стратегія є досконалою, оскільки підприємство матиме реальні даниі про формування попиту і пропозиції на ринку.

Просування товару здійснюватиметься за допомогою реклами, звернень працівників у засобах масової інформації,інтернет,відеореклама.

Рекламувати товар в основному будемо через телебачення, оскільки воно поєднує в собі звук та рухомі картинки, які сильно привертають увагу споживачів.

У курсовому проекті, відповідно до поставленого завдання, проведено дослідження ринку автомобільних шин, яке здійснено у такі етапи:

1. Аналіз ринку мп-3 плеєрів;

2. Дослідження смаків та уподобань власників мп-3 плеєрів. Сегментування ринку;

3. Розроблення концепції мп-3 плеєрів та визначення їх характеристик;

4. Визначення оптимальної ціни на мр-3 плеєри на підставі результатів пробного маркетингу;

4.1. Визначення взаємозв’язку між ціною і попитом;

4.2. Розрахунок оптимальної ціни, при якій фірма отримає максимальний прибуток

5.Формування оптимальних каналів розподілу товару;

6. Планування компанії по просуванню мп-3 плеєрів.




1.     Аналіз ринку

  Портативний мультимедійний програвач (ПМП, PMP), іноді називають портативний відеоплеєр (ПВП, PVP), побутовий електронний пристрій, який призначений для зберіганя та програваня цифрового медіаконтенту. Цифровий аудіоплеєри які також можуть показувати зображення і відтворювати відео також належать до ПМП. Як і в аудіоплеєрах дані зазвичай зберігаються на жорсткому диску, Microdrive-і або у флеш-пам'яті. Інші типи електронних пристроїв, наприклад мобільні телефони та GPS навігатори іноді співвідносять із ПМП, завдяки їхнім можливостям відтворення.

Типові характеристики

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/34/Creative_ZEN_Stone.jpg/200px-Creative_ZEN_Stone.jpg

Creative ZEN

ПМП здатні відтворювати цифровий звук, зображення (фотографії) та відео. В якості дисплею зазвичай використовують кольоровий LCD або OLED екран. Деякі плеєри забезпечені здатністю записувати відео, в основному за допомогою додаткового приладдя та кабелів, а також аудіо, за допомогою вбудованого мікрофону, кабелем line-out або радіотюнера. Деякі плеєри додатково забезпечені слотами для карток пам'яті, і рекламуються як плеєри з додатковим пристроєм зберігання інформації або передачі медіаконтенту. Деякі плеєри, забезпечують додатковою функціональністю, такою як емулятор органайзера чи підтримка ігор, наприклад як у iriver clix (через сумісність із Adobe Flash Lite) або PlayStation Portable. Також в деяких плеєрах з'являється можливість виходу в інтернет (завдяки вбудованому Wi-Fi адаптеру, або, в деяких випадках, доступу в мережу через Bluetooth-доступ мобільних телефонів) та можливості перегляду/редагування офісних документів. Як правило такі можливості не являються безкоштовними, і впроваджуються в плеєрах, побудованих на високопотужних системах, із операційною системою
  • Відтворення аудіо

Майже всі плеєри сумісні із MP3 аудіо форматом, і багато інших підтримують і WMA, AAC та WAV. Аудіо файли, придбані в інтернет-магазинах або переконвертовані з компакт-дисків повинні містити DRM захист від копіювання, який підтримується більшістю сучасних плеєрів. Деякі програвачі сумісні з відкритими форматами, такими як Ogg Vorbis і FLAC. Кожен пристрій має обмеження бітрейту для кожного із сумісних форматів.
  • Відтворення відео

В основному всі сучасні плеєри підтримують формат відео MPEG-4, більшість з них сумісні також із Windows Media Video (WMV) та застарілим AVI форматами. Останнім часом все більше і більше плеєрів забезпечуть сумісностю із DivX форматом відео та паралельно із його відкритим аналогом Xvid. Програми, які входять до комплекту плеєрів можуть конвертувати відеофайли у сумісний формат.
  • Перегляд малюнків

JPEG формат сумісний з усіма плеєрами, які здатні відображати зображення. Деякі плеєри, наприклад серія iPod, сумісні з іншими форматами файлів, такими як GIF, PNG та TIFF, в той час як інші просто укомплектовуються програмним для конвертації.


  • Читання електронних книг

Багато портативних медіаплеєрів обладнують можливістю читання електронних книг. Як правило це TXT та/або власний формати файлів. Також деякі плеєри забезпечуються переглядом додаткових текстових файлів, наприклад у форматі FB2, HTML та іншими.

Синхронізація та передача файлів

ПМП зазвичай укомплектовуються установочним CD/DVD, що включає драйвера (а для деяких плеєрів програмне забезпечення, яке забезпечує безперешкодній передачі файлів між плеєром та комп'ютером). Проте сучасні плеєри як правило, доступна підтримка в режимі онлайн на сайті виробників, або самостійно визначаються операційною системою як основані на UMS (клас USB-пристроїв зберігання інформації) або MTP (протокол перенесенні медіаданих) протоколах.

Апаратна складова
  • Накопичувач

Як і у випадку з mp3-плеєрами, так і ПМП основані на як на флеш-пам'яті так і на жорстких дисках. Потенціал ємності для флеш-пам'яті досягли до 32 ГБ для ПМП, вперше досягнено в Creative ZEN плеєрі, і до 320 ГБ для жорсткого диску, вперше впроваджено в Archos 7.

Деяка кількість плеєрів обладнана слотами для карт пам'яті, в основному CompactFlash (CF), Secure Digital (SD), та Memory Stick типами. Вони використовуються для перенесення даних із зовнішніх пристроїв, а також для розширення власної ємності.
  • Користувацький інтерфейс
  • ПМП використовує стандартний 5-позіціонним джойстиком для навигации, проте існує і використовується багато альтернативних варіантів. Найбільш примітним є механізм «поверни, а потім натисни», який зустрічається в плеєрах iPod та Sansa серії. Додаткові кнопки зазвичай використовуються регулювання гучності, або для швидкого доступу до специфічних функцій.

Вихід нової лінійки плеєрів iPod-Touch, створив хвилю ажіотажу серед виробників медіаплеєрів, які почали розробляти власні моделі сенсорних плеєрів. Відмінністю даного типу плеєрів полягає у практичній відсутності кнопок, а керування відбувається завдяки сенсорному екрану, а при перегляді відеоконтенту використовується практично вся поверхня пристрою.
  • Екран

Для повноцінного функціонування відео- та фото-функціонування всі ПМП оснащуються кольоровими екранами. Діапазон розмірів сягає 7 дюймів (17,78 см). Крім того дуже добре, якщо розрішення сягає WVGA (за шириною 800 пікселів). Більшість екранів показують колір з глибиною в 16-біт, але більш високоякосні відео-орієнтованих пристроях може сягати аж до 24-bit, також відомого як TrueColor, з можливістю відображення 16.7 мільйонів кольорів. Зазвичай екрани мають матове покритя, але також бути глянцевими для збільшення інтенсивності кольору та контрастності.

Як вже було написано вище, все більше і більше пристроїв, на даний час забезпечуються сенсорними екранами в якості основного або додаткового методів керування. Це може бути для зручності та/або естетичних цілях.

Результати ринкових досліджень, проведені маркетинговою фірмою показали, що на даний час на Україні існує достатня кількість мп-3 плеєрів,роздрібних і гуртових точок.

Але на Україні немає спеціалізованих магазинів даних закордонних марок в тому числі і моєї.

Населення купує більшість товари із закордонних підприємств. Ще одна перевага в тому, що є близькість до ринків збуту, а це зменшить транспортні витрати, витрати на рекламу, контроль на ринку, що в кінцевому результаті позитивно відзначиться на ціні товару.

Група маркетологів, що працюють на фірмі по даному товарі переконані в конкурентоспроможності  товару і швидкій ліквідності його, завдяки високій якості, неповторному та вишуканому дизайні та якості товару. Компанія “Sony” займає одне з перших місць по якості своєї техніки.

Збут товару проводиться без всяких проблем на всіх можливих легалізованих точок.

Матриця класифікації індивідуальних потреб:

1. Якість даного товару

2. Фактори, які впливають на формування потреб:насиченість технічними властивостями.

3. Дизайн індивідуальний для кожного.

4. Можливість вільного доступу для покупки товару.

5.Наявність повної комплектації даного товару.




2. Дослідження смаків та уподобань споживачів. сегментування ринку
Сегментація ринку. Для отримання певної інформації по використанню мп-3 плеєрів слід провести опитування серед населення, особливо серед молодих людей ,які потенційно є головним споживачем нашої продукції. Для цього розробляється анкета, що наведена сторінкою нижче. Для дослідження нам необхідно опитати 500 осіб з різним віком. Це буде вибіркова сукупність, що буде репрезентативною, тобто буде відображати ознаки всієї генеральної сукупності. Анкетування допоможе нам оцінити смаки та уподобання споживачів для максимального задоволення їх потреб. Анкетування буде проводитись на вулиці,в роздрібних точках та по спеціалізованих магазинах з технікою. Анкета буде мати наступний вигляд.

Анкета.

1.      Як часто Ви користуєтесь мп3-плеєром:

- часто;

- тільки в вільний час;

- тільки в робочих цілях.

2.      Часто ви змінюєте моделі товару:

- Так;

- Ні.

3.      Де ви рахуєте найкраще здійснити покупку мп-3 плеєра:

- у легалізованих точках;

- у перекупщиків(ринок,б/у і т.д.);

- в Інтернет магазинах.

4.      Вам більше подобаються моделі із сенсорним дисплеєм чи стандартним:

- сенсорним.;

- стандартним.

5.      Ви вибираєте в мп-3 плеєрі: дизайн чи технічні характеристики:

- дизайн;

- технічні характеристики;

- і те і інше.

6.      Який ваш вік?:

-15-20;

- 21-30;

- 30 років  і більше.

7.      Яким виробникам мп-3 плеєрів Ви надаєте перевагу:

- “Sony”;

- “Philips”;

- “Samsung”;

- Інші.

Щиро дякуємо Вам за співпрацю!

Аналіз анкетування.


Рисунок 1 - Аналіз анкетування
Люди користуються цим товаром часто.


Рисунок 2 - Аналіз анкетування

Більшість опитаних користується своїми раніше купленими моделями.


Рисунок 3 - Аналіз анкетування
Більшість респондентів віддають перевагу легалізованим точкам.


Рисунок 4 - Аналіз анкетування
80% опитаних використовують повністю новітні сенсорні екрани.


Рисунок 5 - Аналіз анкетування

Більшість респондентів звертають увагу на те і інше.


Рисунок 6 - Аналіз анкетування
Більшість покупців є молоді люди віком від 15-20років.


Рисунок 7 - Аналіз анкетування
Немає серед опитаних лідера – виробника мп-3 плеєрів.


3. Розроблення концепції товару та визначення його характеристик
Фірма «Sony» займає одне із перших місць у світовому ринку техніки. За багато років цей бренд здобув собі авторитет у покупців на ринку. Конкурентами фірми є:”LG”, Samsung”, ”Nokia”, ”Tranced”.

Особлива увага при позиціонуванні товару приділяється:

- високій якості продукції;

- ціні, доступнішій ніж у конкурентів;

- кращим технічним характеристикам;

- легкий доступ до товару.

Саме ці чинники повинні вплинути на споживача, і переконати його купувати товар цієї фірми. Середньою ціною даного товару буде коливатися від 400-500грн.

Крім висвітлених переваг наших шин над продукцією конкурентів, значна увага при позиціонуванні приділяється психології споживача, що дасть споживачам додатковий поштовх для купівлі нашої продукції і зробить товарну марку популярнішою.

фото Sony NWZ-B142F

 

Характеристики

Загальні

Тип:

Flash

Розміри:

86 x 23.6 x 14.5 мм

Вага:

26 г

Розмір пам’ті:

2 Гб

Синхронізація з ПК:

USB 2.0

Рік випуску:

2009

Дисплей

Тип дисплея:

OLED

Технічні особливості

Поддержка аудио-форматов:

MP3, WMA

Установки эквалайзера:

5

Питание

Элементы питания:

собственный Li-Ion

Время работы:

18 ч

Дополнительно:

Зарядка аккумуляторов: от USB.

Функции и возможности

FM-радио:



Запис з FM-радіио:



Диктофон:





Наш товар сприймається на 3-х рівнях:

I.                  рівень: Товар задовольняє потребу перевезення. Основною вигодою від використання товару буде його ціна, яка буде порівняно меншою ніж ціна наших основних конкурентів. При цьому якість мп-3 плеєрів буде залишатися високою.

II.               рівень: Якість товару є досить високою, що забезпечить перевагу над конкурентами.

Мп-3 плеєри є достатньо якісними оскільки завод обладнаний найкращим імпортним обладнанням, що дозволить зекономити робочу силу, зменшити кількість відходів та прискорити процес виробництва. Велику частку ринку займають Китайські фірми, які пропонують товари з сумнівною якістю за середніми та високими цінами.

ІІІ. рівень: Фірма дає гарантію на увесь свій товар,в принципі як і наші конкуренти, бо в деяких з них така гарантія є відсутньою.

Наш товар буде відрізнятись від товарів конкурентів нижчою ціною, кращими якісними характеристиками,різними видами дизайну,більш кращими новинками технологічного світу.

Позиціонування на ринку – це забезпечення товарові чітко відокремленого від інших товарів місця на ринку й у свідомості цільових споживачів.

Будь який товар споживачі сприймають як набір певних його властивостей. Для того, щоб зрозуміти, чому покупці надають перевагу продукції саме цієї фірми, а не іншої, треба порівняти ці властивості. Результати порівнянь можна подати у вигляді схеми позиціонування товару.


4. Визначення оптимальної ціни на товар на підставі проведення пробного маркетингу
4.1 Визначення взаємозв’язку між ціною і попитом
З метою дослідження взаємозв’язку між ціною та попитом на товар, було проведено пробний маркетинг з використанням різних рівнів цін.


Рисунок 11 - Кореляційне поле точок
Отримані результати дослідження ринку використовуються для проведення статистичного аналізу. Основною метою цього аналізу є складення рівняння регресії, на основі якого встановлюється взаємозв’язок між досліджуваними параметрами, тобто ціною та попитом, що в дійсності буде дорівнювати фактичному рівні збуту. Взаємозв’язок між цими параметрами близький до лінійного, тому рівняння регресії буде мати такий вигляд:
N = b0 + b1 * Ц                                            (1)
Де N – теоретичне значення обсягу збуту при відповідній ціні.

Для визначення Во, В1 слід розв’язати систему рівняння:




å nі = m* b0+ b1å Ці                                             (2)
å nі * Ці = b0*å Ці + b1å Ці 2                                            (3)
Де m – кількість замірів у проведеному дослідженні (m=11).
b1=(m*å(nі*Ці)- åЦі*å nі)/(m*å(ЦіІ)-(åЦі)І)                     (4)
b0=(å nі - b1*åЦі)/m                                            (5)
Розрахунок коефіцієнтів р-ня регресії проводиться на основі проміжних даних, отриманих в табл.1.
Таблиця 1 - Проміжні розрахунки

Заміри

Ці



Ці*nі

Ці2

nі2



Nі-n

(Nі-n)2

1

209

1250

261250

43681

1 562 500

1 072.2

-667.2

445155.84

2

182

1423

258986

33124

2 024 929

1 447.7

-291.7

85088.89

3

176

1357

238832

30976

1 841 449

1 530.9

-208.5

43472.25

4

167

1520

253840

27889

2 310 400

1 656

-83.4

6955.56

5

165

1685

278025

27225

2 839 225

1 683.8

-100.6

10120.36

6

161

1801

289961

25921

3 243 601

1 739.4

0.00

0.00

7

155

1739

269545

24025

3 024 121

1 822.6

83.2

6922.24

8

149

1867

278183

22201

3 485 689

1 906.2

166.8

27822.24

9

144

1924

277056

20736

3 701 776

1 975.7

236.6

55979.56

10

142

1977

280734

20164

3 908 529

2 003.5

264.1

69748.81

11

138

2148

296424

19044

4 613 904

2 059.1

319.7

102208.09

12

137

2278

312086

18769

5 189 284

2 073

333.6

111288.96



1925

20969

3294922

313755

39 501 310

20970.1

-

964762.6



b0 = (2096913.9 * 1925) / 12 = 3 977,3;

b1 = (12 * 32949221925 * 20969) / (12 * 3137553705625) = -13.9.




Рисунок 12 - Залежність попиту від ціни
σN2 = 964762.6 / 12 = 80396.8

σn2 = (39501310 / 12) – (20970.1 / 12)2 = 3288280.7

R2 = (80396.8 / 3288280.7) = 0.03.

Оскільки R2 в межах від 0,6 до 1, то це означає, що зв’язок між ціною і попитом щільний.
4.2 Визначення оптимальної ціни, при якій фірма отримує максимальний прибуток
Найпоширенішим методом моделі ціноутворення, що базується на попиті є метод максимізації поточного прибутку, який полягає у порівнянні виручки та витрат підприємства, залежно від обсягу збуту, який в свою чергу визначається ринком відповідно до ціни.

При цьому відбувається розподіл витрат на постійні та змінні. Величина постійних витрат в короткостроковому періоді не залежить від обсягу виробництва, а тому її частка в собівартості одиниці продукції спадає із зростанням обсягів. Змінні витрати пропорційно залежать від обсягу виробництва.

Математична модель задачі по максимізації прибутку має наступний вигляд:




П = [Ц*N - (F+V*N)] max                                            (6)
де П - прибуток, який отримала фірма від реалізації продукції за досліджуваний період;

F - постійні втрати фірми на виробництво і збут продукції за цей період;

V - змінні витрати на одиницю продукції.

Взаємний зв’язок між Ц та N встановлено вище у вигляді математичного рівняння регресії: N =3 977,313.9 * Ц

Максимізувати прибуток фірми можна з використанням похідної dП/dЦ: dП / dЦ = [Ц * N - (F + V * N)] = (b1 * ЦІ + (bо - b1 * V) * Ц - (F + bо * V)) = 2b1 * Ц + b0 – b1 * V

Цопт = (V * b1 – bо) / 2 b1

Змінні витрати на одиницю продукції: V=105 грн

Постійні витрати за 1 рік на виробництво і збут продукції:

F= 51070 грн

Оптимальна ціна:

Цопт=(105 *( -13.9) – 3977.3) / (2*(-13.9)) =196.9 грн.

Відповідні обсяги збуту:

Nопт = 3977.313.9 * 196.9 =6710.04 шт.

Максимальний прибуток:
П = [Ц * N - (F + V * N)                                            (7)]
П=(196.9 * 6710.04 - (51070 + 105 * 6710.04)) = 565582.6грн.

Собівартість одиниці продукції:
S = V + F / N                                            (8)
S = 105 + 51070 / 6710.04 = 112.6грн.

Як видно з рівняння S = V + F / N, із збільшенням обсягів виробництва собівартість конкретно взятої одиниці продукції зменшується, що пояснюється перерозподілом постійних витрат на кожну одиницю продукції.

S1 = 105 + 51070 / 1072.2 = 152.6

S2 = 105 + 51070 / 1447.7 = 140.3

S3 = 105 + 51070 / 1530.9 = 138.4

S4 = 105 + 51070 / 1656  = 135.8

S5 = 105 + 51070/ 1683.8 = 135.3

S6 = 105 + 51070/ 1739.4 = 134.4

S7 = 105 + 51070/ 1822.6 = 133.1

S8 = 105 + 51070 / 1906.2 = 131.7

S9 = 105 + 51070 / 1975.7 = 130.9

S10 =105 + 51070 / 2003.5 = 130.5

S11 =105 + 51070 / 2059.1 = 129.8

S12 =105 + 51070 /  2073   = 129.6


Рисунок 13 - Залежність собівартості товару від обсягу збуту
Епц = 1,01

Цінова еластичність попиту характеризує чутливість споживачів до зміни цін з огляду на кількість товарів, які вони купують. Її визначають відношенням зміни величини попиту (обсягу збуту) до зміни цін (у відсотках). Цінова еластичність показує відсоткову зміну у величині попиту на кожен відсоток зміни в ціні. Оскільки попит, як звичайно, зменшується при зростанні ціни, еластичність вимірюється від’ємними величинами. Дану величину беруть за модулем і виражають додатнім числом.

Попит вважається еластичним, якщо >1, тобто коли незначні зміни ціни товару приводять до суттєвіших змін обсягів його збуту.

Нееластичний попит маємо при <1, тобто коли зміни ціни не викликають значних коливань обсягів збуту товару.

В нашому випадку попит на комп’ютерні мишки є еластичним, оскільки  становить 1,01. Результати аналізу еластичності попиту дуже важливі для формування цінової політики підприємства, визначення стратегії маркетингу. При еластичному попиті ефективними виявляються методи цінової конкуренції, до яких належать зниження ціни на продукцію. При формуванні вихідної ціни слід пам’ятати, що попит визначає верхню межу ціни товару.




5. Формування оптимальних каналів розподілу товару
Маркетингова збутова політика являє собою комплекс дій і заходів, спрямованих на розподіл і фізичне просування товарів та послуг від виробника до кінцевого споживача. Методи розповсюдження товару є третім елементом комплексу маркетингу. При здійсненні збуту важливе значення належить каналам розподілу.

Канали розподілу – це сукупність фірм чи окремих осіб, які виконують посередницькі функції щодо подачі інформації до потенційних клієнтів.

При здійсненні розподілу підприємство “Sony” буде використовувати непрямий канал розподілу, тобто залучатиме торгових посередників. Це зумовлено тим, що у підприємства недостатньо коштів для відкриття власних магазинів, а також недостатній досвід у сфері збуту і просування товару на ринок.

Характеризуючи довжину каналу слід зазначити, що він буде дворівневий.

При використанні посередників у нас існуватимуть наступні переваги:

- скорочення числа контактів;

- ефект масштабу;

- покращення асортименту;

- покращення обслуговування.

Характеризуючи ширину каналу розподілу слід зауважити, що фірма буде використовував значну кількість посередників при розподілі товару. Однак вона буде обирати кращих посередників серед тих, хто готовий надати свої послуги. Тобто буде використовуватись селективний відбір. Це дасть змогу здійснювати контроль над каналом, а також змогу престижного продажу товару.

Для збуту будуть використовуватись залежні оптові посередники – агенти, а також незалежні роздрібні посередники – дилери. Вони зберігатимуть марку фірми і зможуть ефективно реалізовувати продукцію в спеціалізованих магазинах, універмагах. Також будуть використовуватись послуги торгівельних мереж.

Обсяг реалізації фірми є динамічним показником і внаслідок впливу різних факторів (зміна економічної ситуації, дії конкурентів, тощо) може падати. Тому слід провести аналіз беззбитковості і знайти точку критичного збуту, при якій ціна дорівнює собівартості і фірма за рахунок доходів від реалізації може лише покрити свої витрати.

Точка критичного збуту ділить обсяг реалізації на два інтервали:

- інтервал , в якому фірма зазнає збитки, оскільки Ц<S;

- інтервал  , в якому фірма отримує прибутки, оскільки S;

Значення критичного збуту визначається із рівняння:



N = F / (Ц - V) = 51070 / (196.9 - 105) = 555.7

Графічна інтерпретація графіка беззбитковості:


Рисунок 14 - Теоретичний рівень критичного збуту
На рис. зображено теоретичний рівень критичного збуту мп3 - плеєрів.
Таблиця 2 - Доходи, витрати і прибуток  Sony

Ni

Ц * N

F + V * N

Прибуток

1 072.2

224089.8

163651



1 447.7

263481.4

203078



1 530.9

269438.4

211814



1 656

276552

224950



1 683.8

277827

227869



1 739.4

280043.4

233707



1 822.6

282503

242443



1 906.2

284023.8

251221



1 975.7

284500.8

258519



2 003.5

284497

261438



2 059.1

284155.8

267276



2 073

284001

268735





Найбільший розрахунковий прибуток становитиме 687411,95 грн. при обсязі реалізації 3201,85 шт. за ціною 835,79 грн./шт.


6. Планування компанії про просуванню товару
Формування системи маркетингових комунікацій на підприємстві “Sony” буде здійснюватись за допомогою таких основних елементів даної системи:

1.                 Реклама;

2.                 Стимулювання збуту;

3.                 Персональний продаж;

4.                 “Паблік рілейшинз”.

Кожному елементу комунікаційної політики притаманні специфічні прийоми та методи, однак всі вони переслідують одну мету – сприяти успішному здійсненню генеральної стратегії підприємства.

Тепер проаналізуємо кожен елемент маркетингових комунікацій.

Реклама – це один з найголовніших елементів комунікаційної політики, оскільки за допомогою реклами поширюється знання про товар та про саму фірму, сприяє формуванню її іміджу, впливає на прийняття рішення про купівлю товару потенційними споживачами фірми, а також за допомогою реклами формується позитивне ставлення до фірми та її послуг з боку суспільства. Підприємство приймає рішення використовувати такий вид реклами, як пояснювально-пропагандиська. Основними засобами реклами буде телебачення, а також реклама на місці продажу та зовнішня реклама.

Розвиток персонального продажу дуже слабкий, оскільки ще немає магазинів персонального продажу. Але в найближчому майбутньому фірма планує відкрити два фірмові магазини.

Фірма планує також вдосконалити такий елемент комунікаційної політики, як реклама на радіо. Працівники даного підприємства вже виступали у різних засобах масової інформації, а також брали участь у презентаціях та конференціях.

Ще одним елементом комунікаційної політики є стимулювання збуту. Він здійснюється в двох напрямках:

1. Стимулювання власного персоналу за допомогою премій, а також проведення конкурсу кращого працівника.

2. Стимулювання споживачів купувати товари через сезонні знижки та проведення різноманітних конкурсів та розіграшів.

Розроблення системи знижок для постійних клієнтів. Підприємство “Sony” планує стимулювати збут через укладання різних договорів з іншими приватними та державними підприємствами. Буде розроблена доступна реклама для потенційних покупців і спрямована на їхнє зацікавлення в товарі.




Висновки
Згідно із поставленим завданням, у курсовому проекті здійснено дослідження ринку мп-3 плеєрів. Цей процес проведено у такі етапи:

1. Аналіз ринку мп-3 плеєрів;

2. Дослідження смаків та уподобань власників щодо мп-3 плеєрів. Сегментування ринку;

3. Розроблення концепції мп-3 плеєрів та визначення їх характеристик;

4. Визначення оптимальної ціни на плеєри на підставі результатів пробного маркетингу;

5. Визначення взаємозв’язку між ціною і попитом;

6. Розрахунок оптимальної ціни, при якій компанія «Sony» отримає максимальний прибуток;

7. Формування оптимальних каналів розподілу товару;

8. Планування кампанії по просуванню мп-3 плеєрів .

З метою покращення реальних результатів діяльності на підприємстві було розроблено ряд заходів щодо оптимізації комплексу маркетингу, які стосуються усіх його складових: цінової, товарної, комунікаційної і збутової політики:

- визначена оптимальна ціна на початок проведення заходів, без врахування їх результатів методом максимізації поточного прибутку витратної моделі ціноутворення;

- розширений товарний асортимент;

- підвищена якість продукції;

- розроблена чітка концепція комунікаційної політики, яка відповідає особливостям цільового сегменту ринку і іншим складовим комплексу маркетингу; визначені оптимальні канали збуту продукції.

Проведення заходів щодо нецінових складових комплексу маркетингу поряд із незначними змінами у маркетинговому середовищі дали змогу підприємству за 1 рік, збільшивши обсяг збуту продукції і знизивши собівартість, підвищити максимальний  для розширення чи диференціації підприємства.

Формування системи маркетингових комунікацій на підприємстві “Sony” буде здійснюватись за допомогою таких основних елементів даної системи:

- Реклама;

- Стимулювання збуту;

- Персональний продаж;

- “Паблік рілейшинз”.

Отримані результати засвідчують важливість розроблення продуманого і узгодженого комплексу маркетингу в організації в сучасних ринкових умовах.




Список використаної літератури
1. Балабанова Л.В. Маркетинг: Підручник. - 2-ге вид., перероб. і дон, — К.: Знання-Пресс, 2004. - 645 с.

2. Божук С.П, Ковалик Л.Н. Маркетинговьіе исследования. - СГІб: Питер Ком, 2003,-304 с.

3. Гаркавенко С.С Маркетинг, Підручник. К.: Лібра 2002. - 712 с.

4. Джоббер Д, Принципи и практика маркетингу Пер. с англ.: Учеб. пособие. - М.:Изд.,дом «Вильямс», 2000. - 688 с.

5. Дойль П. Маркетинг-менеджмент и стратегии. - СПб: Питер, 2002. - 544 с.

6. Котлер Ф. Маркетинг менеджмент — СПб: Питер Ком, 1999. — 896 с.

7. Котлер Ф., Амстронг П., Сондерс Д., Вонг В. Основи маркетинга. Пер. с англ. - 2- е европ. изд. - М., СПб.; К.: Издательський дом "Вильямс", 2000.

8. Маркетинг; Підручник / В. Руделіус, О.М. Азарян, ОЛ Виноградов та ін: Ред.- упор, О.І. Сидоренко, П.С. Редько - К.: Навчально-методичний центр "Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні" 2005. - 422 с.

9. Маркетинг; Учебник / А.Н. Романов, Ю.Ю. Корлюгов и др,; Под ред. А.Н. Романова. - М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1996. - 560 с.

10. Крикавський Є.В., Чухрай H.L, Промисловий маркетинг: Підручник. - Львів: Видавництво НУ "Львівська політехніка", 2004. - 472 с.

11. Мороз Л.А., Чухрай Н.1. Маркетинг/ За наук. ред. Мороз Л.А.: Підручник -Львів: НУ "Львівська політехніка" (Інформаційно-видавничий центр "1НТЕЛЕКТ+" Інституту підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів), 2005.-244 с.

12. Ромат Е.В. Реклама. - СИГ.: Питер, 2003. - 560 с.

13. Скибінський C.В. Маркетинг. ЧЛ: Підручник. - Л., 2000.- 640 с.

1. Диплом на тему Розробка системи керування та актуалізації інформації web-сайту національного оператора енергоринку
2. Реферат Происхождение человека 9
3. Контрольная работа Водоснабжение города
4. Реферат на тему Диего Марадона
5. Сочинение на тему Сент-экзюпери а. - Безумен ли фонарщик
6. Реферат Базы данных Asses
7. Реферат на тему Pyramids Essay Research Paper Pyramids The pyramids
8. Реферат на тему Выдумка для подарка
9. Реферат Закон стоимости - сущность и роль
10. Курсовая на тему Исследование влияния корпоративной культуры на деятельность предприятия