Практическая_работа на тему Розвиток памяті мислення уваги у дітей дошкільного віку
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-06-24Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
от 25%
договор
Розвиток мови
Тема: Знайомство з приміщеннями дитячого садку, їх призначенням і назвами
Д/г: «Що робили не скажемо…»
Мета: Ознайомити дітей з приміщеннями дитячого садку, провести екскурсію і розповісти дітям про призначення кімнат (клас, ігрова, їдальня, музичний зал, кабінет логопеда…). Розповісти дітям, як потрібно вести себе у дитячому садку.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, поведінку та дрібну моторику. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потрібні для спілкування, вчити висловлювати свої думки.
Виховувати любов до дитячого садку, правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.
Інд. робота: Сашко Р., Ілля А., Оля М, Микита Д., Тарас П., Сашко Х.
Хід заняття.
І. Нервово-психологічна підготовка.
ІІ. Організаційна частина.
-логопедична хвилинка.(Казочка про язик)
-пальчикова гімнастика.(Капуста)
ІІІ. Головна частина.
1. Вступне слово вчителя про дитячий садок і як потрібно себе тут поводити.
2. Екскурсія по приміщенням дитячого садку і розповідь педагога про їх призначення. (у спальні-спимо, в ігровій-граемо, у їдальні-їмо, у класі-вчимось…)
3. Вивчити віршик: Мы приходим в детский сад-
Там игрушки стоят.
Паровоз, пароход дожидаются ребят.
4.Фіз.- хвилинка.
5. Демонстрація малюнків з зображенням садових приміщень. Діти повинні сказати як називається ця кімната і що в ній роблять діти.
6. Д/г.»Що робили не скажемо…».
- діти за допомогою вчителя імітують як вони: сплять, їдять, співають, сидять на занятті, а один учень відгадує, що показують діти і в якій кімнаті вони знаходяться.
5. Заключна частина.
- підсумкові запитання.
- Дидактично - конструктивна гра:
Побудувати дитячий садок з будівельного матеріалу.(кубиків, цеглинок).
Фему
Тема: Знайомство з геометричними фігурами і кольором. Співвідношення за кольором і формою.
Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»
Мета: Вчити дітей об еднувати тотожні множини за кольором, формою предметів і співвідно сити предмети за формою, кольором. Знайомити дітей з геометричними фігурами і вчити знаходити схожі.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.
Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
І. Нервово-психологічна підготовка.
ІІ. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка.»Казочка про язичок.»
- пальчикова гімнастика.»Капуста.»
ІІІ. Головна частина.
1. знайомство дітей з геометричними фігурами коло, квадрат.
2. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»
- вчитель показує дітям геометричну ф. і просить показати таку ж та назвати її.
- знайомство дітей з кольором: червоний, зелений.
3. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»
- Завдання ускладнюється: групуємо предмети за двома ознаками: червоне коло, зелений квадрат.
Фізхвилинка.
- Закріплення матеріалу: співвідношення і групування предметів за різними ознаками.
4. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- оцінювання.
Д/г: «Підбери за формою.»
Д/г: «Підбери за кольором.»
19.09.07.
Розвиток мови
Тема: Іграшки.
Д/г: «Впізнай іграшку на дотик».
Мета: Розглянути декілька іграшок, з’ясувати з чого вони зроблені (дерев’яні, гумові, хутряні та ін.) Визначити зовнішній вигляд іграшки: форму (кругла, квадратна, прямокутна, овальна), колір, якість (м’яка, тверда, гладка), провести бесіду що іграшки треба берегти.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.
Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
І. Нервово-психологічна підготовка.
ІІ. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка.»Казочка про язичок.»
- пальчикова гімнастика.»Паучина»
ІІІ. Головна частина.
1. Читати вірші А. Барто, будь-який вивчити напам’ять.
Уронили мишку на пол
Оторвали мишке лапу
Все равно его не брошу
Потому что он хороший
2. Загадки: Его бьют, а он не плачет,
Упадет – поскачет. (Мяч)
Пляшет крошка, а всего
Одна ножка. (Юла)
3. Д/г: «Впізнай іграшку на дотик»
Дитині пропонують заплющити очі, дослідити іграшку на дотик і назвати її.
4.Фізхвилинка.
- «На галявині…»
5. Складати опис іграшки за схемою:
- Що це?
- Який її зовнішній вигляд(Розмір, колір, форма)
- З чого вона зроблена?
- Як з нею можна гратися?
IV. Заключна частина.
- Підсумкові запитання.
- Завдання у зошитах: розмалювати іграшки.
Фему
Тема: Порівняння предметів за розміром. Співвідношення предметів: більше, менше, однаково
Д/г: « Чого більше, чого менше?»
Мета: Дати поняття дітям більше, менше, порівну. Вчити співвідносити предмети за формою і кольором. Тренувати у порівнюванні множин. Формувати у дітей елементарні математичні уявлення.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, спостережливість і самостійність. Збагачувати активний словник новими словами і вчити користуватися ними в повсякденному житті.
Виховувати посидючість, спостережливість, уважність, зацікавленість пізнавальною діяльністю.
Обладнання: набір геометричних фігур різного кольору і розміру.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1.Нервово – психологічна підготовка.
2.Організаційна частина.
- логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.»
- пальчикова гімнастика.» Капуста.»
3. Головна частина.
- знайомити дітей з такими поняттями як: більше, менше, однаково. Формувати з різних предметів множини і постійно ставити запитання: Де більше? Де менше?
Д/г: « Чого більше, чого менше?»
- практичне завдання – більше, менше, однаково
Закріплювати з дітьми матеріал.
Роздати дітям круги жовті і червоні. Учні повинні повторювати за партами те, що вчитель робить на дошці. Розділити круги жовті від червоних, потім порівнювати множини, Яких більше? Яких менше?
Фізхвилинка.
- Тренувати дітей порівнювати предмети
- За розміром. Групувати великі і маленькі.
Д/г:» Знайди великий, знайди маленький?»
Д/г:» Покажи червоний квадрат?», «жовтий круг?»
4. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- підсумкові запитання.
Конструювання
Тема: Робота з паличками: «Доріжка».
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
Д/г: « Прищепки».
Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.
Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.
Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».
- пальчикова гімнастика «Капуста».
3. Головна частина.
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
- діти називають кольори одержаних геометричних фігур та обирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).
- виконання дефектологом зразка «доріжки» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.
- виконання завдання «доріжка» дітьми.
- вчитель допомагає тим дітям які відчувають труднощі у виконанні завдання.
Фізхвилинка.
- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.
4. Заключна частина.
Д/г: « Прищепки».
- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.
- підведення підсумків заняття.
24.09.07.
Розвиток мови
Тема: Овочі. Вчити з дітьми назви овочів, та вчитися впізнавати їх на малюнках.
Д/г: «Великий – маленький.»
Д/г: «Впізнай на смак.»
Мета: Вчити дітей впізнавати і називати овочі. Звернути увагу дітей на признаки овочів такі як колір, смак, форма. Розповісти дітям де і як ростуть овочі, та що з них готують. Вчити впізнавати їх за описом. Тренувати дітей називати одним словом, овочі, декілька предметів.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику та зв’язну мову. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потреби спілкування, вчити висловлювати свої думки.
Виховувати і прищеплювати інтерес до навчання, зацікавленість до предмета. Правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово-психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
-логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.»
-пальчикова гімнастика.» Капуста.»
3.Головна частина.
-Вступне слово вчителя: демонстрація малюнків та муляжів зображаючих овочі. Казати їх назву, змальовувати зовнішній вигляд (колір, форма, смак.).
Д/г: «Защіпки»
-Закріплювати з дітьми тему, показувати малюнки і ставити запитання: Що це? Де росте? Яке на смак?....
Д/г: «Вгадай на смак.»
Фізхвилинка.
-Діти обводять шаблони з овочами і замальовують їх потрібним кольором. Вчити дітей слововідтворенню за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Наприклад: Картопля – картопелька, морква – морквочка...
Д/г: « Назви ласкаво.»
4. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- закріплення матеріалу.
- оцінювання.
Фему
Тема: Поняття 1 – багато. Геометричні фігури. Співвідношення за формою і кольором.
Д/г: « Збери за ознаками.»
Мета: Знайомити дітей з поняттям 1 – багато. Вчити відповідати на запитання:»Скільки?» Повторювати геометричні фігури і їх назви. Тренувати дітей у вмінні співвідносити геометричні фігури за формою і кольором.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, кмітливість і спостережливість. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами і вчити використовувати їх у власній мові.
Виховувати інтерес і зацікавленість до предмета, прививати посидючість, охайність і терпіння.
Обладнання: лічильні палички, іграшки, геометричні фігури різного кольору.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка: «Тягнути губи…»
- пальчикова гімнастика: «На галявині…»
3. Головна частина.
- вчитель знайомить дітей з поняттям 1 – багато за допомогою іграшок і лічильних паличок. ( Діти за партами повторюють те, що вчитель робить на дошці.)
Д/г: « Покажи 1 гриб (їжака, ляльку, літак…)»
- діти виконують завдання по черзі.
Фізхвилинка.
- повторювати з дітьми геометричні фігури і їх назви. ( Вчитель демонструє геометричну фігуру, діти повинні показати таку ж і сказати як вона називається.).
- закріплювати назви кольорів і геометричних фігур, спочатку промовляючи, а потім на д/г.
Д/г: » Збери за ознаками».
3. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- підсумкові запитання.
- оцінювання.
Розвиток мови
Тема: Родина. Сім’я. Бесіда «Моя родина».
Д/г: «Дзеркальце».
Мета: Вчити дітей називати правильно своє ім’я та прізвище, знати членів своєї родини, вміти називати їх по імені, та знати ким вони приходяться їм ( мати, тато, бабуся, дідусь, сестра, брат). Вчити дітей, на малюнку родини, розуміти де мама, тато, і т.п.
Корегувати мислення, увагу, пам’ять, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Ставити дітей в умови потреби спілкування. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань. Прививати зацікавленість до пізнавальної діяльності і до предмета.
Виховувати правильну поведінку на занятті, посидючість дисциплінованість і охайність.
Обладнання: малюнки з зображенням сім’ї, сімейні фото.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».
- пальчикова гімнастика « Сонечко сяє.»
Сонечко сяє сопілочка грає
Річка тече човник пливе
Правим віслом загрібаєм
Лівим віслом загрібаєм
А тепер двома руками
Повернулися до мами
3. Головна частина.
- вступне слово вчителя про ім’я. Потім діти називають своє ім’я та прізвище, як що дитина вагається, вчитель допомагає.
-Д/г: « Дзеркальце».
- розглядаємо фотокартки родини:
Хто на фото зображений? (Вчити дитину називати склад сім’ї, імена братів, сестер, батьків)
Завдання виконує кожна дитина.
Вчити дітей відповідати на запитання: Як звуть твоїх батьків? Сестер? Бабусю і дідуся?
Чим займається твоя мама? Батько? (опис трудових дій).
Фізхвилинка.
- Розглядання сюжетних малюнків: «Моя родина».
Вчити дітей описувати малюнок, на якому зображена родина.
4. Заключна частина.
Опис і розповідь дитини про родину. Називати імена близьких родичів, чим вони займаються.
Конструювання
Тема: Робота з паличками: «Паркан».
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
Д/г: « Квітка семицвітка».
Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно, та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.
Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.
Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».
- пальчикова гімнастика «Капуста».
3. Головна частина.
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
- діти називають кольори одержаних геометричних фігур та отбирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).
- виконання дефектологом зразка «паркана» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.
- виконання завдання «паркан» дітьми.
- вчитель допомагає тим дітям, які відчувають труднощі у виконанні завдання.
Фізхвилинка.
- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.
4. Заключна частина.
Д/г: « Квітка семицвітка».
- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.
- підведення підсумків заняття.
Тема: Знайомство з приміщеннями дитячого садку, їх призначенням і назвами
Д/г: «Що робили не скажемо…»
Мета: Ознайомити дітей з приміщеннями дитячого садку, провести екскурсію і розповісти дітям про призначення кімнат (клас, ігрова, їдальня, музичний зал, кабінет логопеда…). Розповісти дітям, як потрібно вести себе у дитячому садку.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, поведінку та дрібну моторику. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потрібні для спілкування, вчити висловлювати свої думки.
Виховувати любов до дитячого садку, правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.
Інд. робота: Сашко Р., Ілля А., Оля М, Микита Д., Тарас П., Сашко Х.
Хід заняття.
І. Нервово-психологічна підготовка.
ІІ. Організаційна частина.
-логопедична хвилинка.(Казочка про язик)
-пальчикова гімнастика.(Капуста)
ІІІ. Головна частина.
1. Вступне слово вчителя про дитячий садок і як потрібно себе тут поводити.
2. Екскурсія по приміщенням дитячого садку і розповідь педагога про їх призначення. (у спальні-спимо, в ігровій-граемо, у їдальні-їмо, у класі-вчимось…)
3. Вивчити віршик: Мы приходим в детский сад-
Там игрушки стоят.
Паровоз, пароход дожидаются ребят.
4.Фіз.- хвилинка.
5. Демонстрація малюнків з зображенням садових приміщень. Діти повинні сказати як називається ця кімната і що в ній роблять діти.
6. Д/г.»Що робили не скажемо…».
- діти за допомогою вчителя імітують як вони: сплять, їдять, співають, сидять на занятті, а один учень відгадує, що показують діти і в якій кімнаті вони знаходяться.
5. Заключна частина.
- підсумкові запитання.
- Дидактично - конструктивна гра:
Побудувати дитячий садок з будівельного матеріалу.(кубиків, цеглинок).
Фему
Тема: Знайомство з геометричними фігурами і кольором. Співвідношення за кольором і формою.
Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»
Мета: Вчити дітей об еднувати тотожні множини за кольором, формою предметів і співвідно сити предмети за формою, кольором. Знайомити дітей з геометричними фігурами і вчити знаходити схожі.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.
Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
І. Нервово-психологічна підготовка.
ІІ. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка.»Казочка про язичок.»
- пальчикова гімнастика.»Капуста.»
ІІІ. Головна частина.
1. знайомство дітей з геометричними фігурами коло, квадрат.
2. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»
- вчитель показує дітям геометричну ф. і просить показати таку ж та назвати її.
- знайомство дітей з кольором: червоний, зелений.
3. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.»
- Завдання ускладнюється: групуємо предмети за двома ознаками: червоне коло, зелений квадрат.
Фізхвилинка.
- Закріплення матеріалу: співвідношення і групування предметів за різними ознаками.
4. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- оцінювання.
Д/г: «Підбери за формою.»
Д/г: «Підбери за кольором.»
19.09.07.
Розвиток мови
Тема: Іграшки.
Д/г: «Впізнай іграшку на дотик».
Мета: Розглянути декілька іграшок, з’ясувати з чого вони зроблені (дерев’яні, гумові, хутряні та ін.) Визначити зовнішній вигляд іграшки: форму (кругла, квадратна, прямокутна, овальна), колір, якість (м’яка, тверда, гладка), провести бесіду що іграшки треба берегти.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань.
Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
І. Нервово-психологічна підготовка.
ІІ. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка.»Казочка про язичок.»
- пальчикова гімнастика.»Паучина»
ІІІ. Головна частина.
1. Читати вірші А. Барто, будь-який вивчити напам’ять.
Уронили мишку на пол
Оторвали мишке лапу
Все равно его не брошу
Потому что он хороший
2. Загадки: Его бьют, а он не плачет,
Упадет – поскачет. (Мяч)
Пляшет крошка, а всего
Одна ножка. (Юла)
3. Д/г: «Впізнай іграшку на дотик»
Дитині пропонують заплющити очі, дослідити іграшку на дотик і назвати її.
4.Фізхвилинка.
- «На галявині…»
5. Складати опис іграшки за схемою:
- Що це?
- Який її зовнішній вигляд(Розмір, колір, форма)
- З чого вона зроблена?
- Як з нею можна гратися?
IV. Заключна частина.
- Підсумкові запитання.
- Завдання у зошитах: розмалювати іграшки.
Фему
Тема: Порівняння предметів за розміром. Співвідношення предметів: більше, менше, однаково
Д/г: « Чого більше, чого менше?»
Мета: Дати поняття дітям більше, менше, порівну. Вчити співвідносити предмети за формою і кольором. Тренувати у порівнюванні множин. Формувати у дітей елементарні математичні уявлення.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, спостережливість і самостійність. Збагачувати активний словник новими словами і вчити користуватися ними в повсякденному житті.
Виховувати посидючість, спостережливість, уважність, зацікавленість пізнавальною діяльністю.
Обладнання: набір геометричних фігур різного кольору і розміру.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1.Нервово – психологічна підготовка.
2.Організаційна частина.
- логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.»
- пальчикова гімнастика.» Капуста.»
3. Головна частина.
- знайомити дітей з такими поняттями як: більше, менше, однаково. Формувати з різних предметів множини і постійно ставити запитання: Де більше? Де менше?
Д/г: « Чого більше, чого менше?»
- практичне завдання – більше, менше, однаково
Закріплювати з дітьми матеріал.
Роздати дітям круги жовті і червоні. Учні повинні повторювати за партами те, що вчитель робить на дошці. Розділити круги жовті від червоних, потім порівнювати множини, Яких більше? Яких менше?
Фізхвилинка.
- Тренувати дітей порівнювати предмети
- За розміром. Групувати великі і маленькі.
Д/г:» Знайди великий, знайди маленький?»
Д/г:» Покажи червоний квадрат?», «жовтий круг?»
4. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- підсумкові запитання.
Конструювання
Тема: Робота з паличками: «Доріжка».
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
Д/г: « Прищепки».
Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.
Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.
Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».
- пальчикова гімнастика «Капуста».
3. Головна частина.
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
- діти називають кольори одержаних геометричних фігур та обирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).
- виконання дефектологом зразка «доріжки» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.
- виконання завдання «доріжка» дітьми.
- вчитель допомагає тим дітям які відчувають труднощі у виконанні завдання.
Фізхвилинка.
- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.
4. Заключна частина.
Д/г: « Прищепки».
- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.
- підведення підсумків заняття.
24.09.07.
Розвиток мови
Тема: Овочі. Вчити з дітьми назви овочів, та вчитися впізнавати їх на малюнках.
Д/г: «Великий – маленький.»
Д/г: «Впізнай на смак.»
Мета: Вчити дітей впізнавати і називати овочі. Звернути увагу дітей на признаки овочів такі як колір, смак, форма. Розповісти дітям де і як ростуть овочі, та що з них готують. Вчити впізнавати їх за описом. Тренувати дітей називати одним словом, овочі, декілька предметів.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику та зв’язну мову. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потреби спілкування, вчити висловлювати свої думки.
Виховувати і прищеплювати інтерес до навчання, зацікавленість до предмета. Правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово-психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
-логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.»
-пальчикова гімнастика.» Капуста.»
3.Головна частина.
-Вступне слово вчителя: демонстрація малюнків та муляжів зображаючих овочі. Казати їх назву, змальовувати зовнішній вигляд (колір, форма, смак.).
Д/г: «Защіпки»
-Закріплювати з дітьми тему, показувати малюнки і ставити запитання: Що це? Де росте? Яке на смак?....
Д/г: «Вгадай на смак.»
Фізхвилинка.
-Діти обводять шаблони з овочами і замальовують їх потрібним кольором. Вчити дітей слововідтворенню за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Наприклад: Картопля – картопелька, морква – морквочка...
Д/г: « Назви ласкаво.»
4. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- закріплення матеріалу.
- оцінювання.
Фему
Тема: Поняття 1 – багато. Геометричні фігури. Співвідношення за формою і кольором.
Д/г: « Збери за ознаками.»
Мета: Знайомити дітей з поняттям 1 – багато. Вчити відповідати на запитання:»Скільки?» Повторювати геометричні фігури і їх назви. Тренувати дітей у вмінні співвідносити геометричні фігури за формою і кольором.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, кмітливість і спостережливість. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами і вчити використовувати їх у власній мові.
Виховувати інтерес і зацікавленість до предмета, прививати посидючість, охайність і терпіння.
Обладнання: лічильні палички, іграшки, геометричні фігури різного кольору.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка: «Тягнути губи…»
- пальчикова гімнастика: «На галявині…»
3. Головна частина.
- вчитель знайомить дітей з поняттям 1 – багато за допомогою іграшок і лічильних паличок. ( Діти за партами повторюють те, що вчитель робить на дошці.)
Д/г: « Покажи 1 гриб (їжака, ляльку, літак…)»
- діти виконують завдання по черзі.
Фізхвилинка.
- повторювати з дітьми геометричні фігури і їх назви. ( Вчитель демонструє геометричну фігуру, діти повинні показати таку ж і сказати як вона називається.).
- закріплювати назви кольорів і геометричних фігур, спочатку промовляючи, а потім на д/г.
Д/г: » Збери за ознаками».
3. Заключна частина.
- підведення підсумків заняття.
- підсумкові запитання.
- оцінювання.
Розвиток мови
Тема: Родина. Сім’я. Бесіда «Моя родина».
Д/г: «Дзеркальце».
Мета: Вчити дітей називати правильно своє ім’я та прізвище, знати членів своєї родини, вміти називати їх по імені, та знати ким вони приходяться їм ( мати, тато, бабуся, дідусь, сестра, брат). Вчити дітей, на малюнку родини, розуміти де мама, тато, і т.п.
Корегувати мислення, увагу, пам’ять, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Ставити дітей в умови потреби спілкування. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань. Прививати зацікавленість до пізнавальної діяльності і до предмета.
Виховувати правильну поведінку на занятті, посидючість дисциплінованість і охайність.
Обладнання: малюнки з зображенням сім’ї, сімейні фото.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».
- пальчикова гімнастика « Сонечко сяє.»
Сонечко сяє сопілочка грає
Річка тече човник пливе
Правим віслом загрібаєм
Лівим віслом загрібаєм
А тепер двома руками
Повернулися до мами
3. Головна частина.
- вступне слово вчителя про ім’я. Потім діти називають своє ім’я та прізвище, як що дитина вагається, вчитель допомагає.
-Д/г: « Дзеркальце».
- розглядаємо фотокартки родини:
Хто на фото зображений? (Вчити дитину називати склад сім’ї, імена братів, сестер, батьків)
Завдання виконує кожна дитина.
Вчити дітей відповідати на запитання: Як звуть твоїх батьків? Сестер? Бабусю і дідуся?
Чим займається твоя мама? Батько? (опис трудових дій).
Фізхвилинка.
- Розглядання сюжетних малюнків: «Моя родина».
Вчити дітей описувати малюнок, на якому зображена родина.
4. Заключна частина.
Опис і розповідь дитини про родину. Називати імена близьких родичів, чим вони займаються.
Конструювання
Тема: Робота з паличками: «Паркан».
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
Д/г: « Квітка семицвітка».
Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно, та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.
Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.
Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.
Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.
Індивідуальна робота:
Хід заняття.
1. Нервово – психологічна підготовка.
2. Організаційна частина.
- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».
- пальчикова гімнастика «Капуста».
3. Головна частина.
Д/г: « Покажи такого ж кольору».
- діти називають кольори одержаних геометричних фігур та отбирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).
- виконання дефектологом зразка «паркана» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.
- виконання завдання «паркан» дітьми.
- вчитель допомагає тим дітям, які відчувають труднощі у виконанні завдання.
Фізхвилинка.
- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.
4. Заключна частина.
Д/г: « Квітка семицвітка».
- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.
- підведення підсумків заняття.