Реферат

Реферат Версії та припущення вбивства Кеннеді

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 14.1.2025


Міністерство освіти і науки України

Вищий навчальний заклад

Запорізький національний університет

Реферат

з новітньої історії Європи та Пв. Америки

на тему:

“Вбивство Кеннеді: версії та припущення.”

студент IV курсу,

гр. (3316-2)

Клімов М. М.

Запоріжжя, 2010

Є такий анекдот, бородатий: "Лінкольна вбили, Герфілда вбили, Кеннеді вбили, у Форда стріляли, у Рейгана стріляли, Клінтона хотіли зґвалтувати. Мадам, Ви і надалі хочете, щоб ваш чоловік став президентом Сполучених Штатів?"

Джон Фі́тцджеральд Ке́ннеді (англ. John Fitzgerald Kennedy, відомий також як JFK; *29 травня 1917 - †22 листопада 1963) - тридцять п'ятий президент Сполучених Штатів Америки. Обраний до Палати представників 1946 року; через 6 років обраний до Сенату. В 1960 році став наймолодшим президентом і першим католиком, обраним на цю посаду.

Джон Фітцджеральд Кеннеді народився 29 травня 1917 р. у місті Бруклайн, штат Массачусетс. Він походив з багатої ірландської сім'ї, в якій було дев'ять дітей. Його батько, Джозеф Кеннеді, був відомим політиком, близьким радником президента Франкліна Рузвельта.

Джон Кеннеді почав службу у ВМФ США у вересні 1941 і брав участь в бойових діях на Тихому океані. Кеннеді отримав звання лейтенанта і став капітаном торпедного катера "PT-109". 2 серпня 1943 японський есмінець протаранив і розрізав торпедний катер "PT-109" навпіл. Кеннеді був кинутий через палубу, що пошкодило його спинний хребет. Кеннеді врятував 11 з 13 своїх моряків. Він залишався в морі протягом 4 годин, для того, щоб підтримувати життя деяких своїх важко обгорілих товаришів.

Пізніше він став сенатором і написав три книги. У 1957 році він отримав премію Пулітцера за "Профілі мужності". У 1953 Кеннеді одружувався на Жаклін Бувье, відомій красуні і законодавцеві мод, яка згодом, після його загибелі, вийшла заміж за Арістотеля Онассиса. Від Жаклін у них було четверо дітей, з яких двоє померли незабаром після пологів; вижили дочка Кароліна і син Джон. Джон загинув в авіакатастрофі у 1999 р.

Джон Кеннеді був вибраний президентом в листопаді 1960 року. Його брат, Роберт Кеннеді, який був керівником виборчої кампанії, став міністром юстиції. 20 січня 1961 року Джон Кеннеді прийняв присягу і став таким чином 35-м президентом США. Джон Кеннеді виступав за поліпшення відносин між США і СРСР, але його правління було також відмічене великими кризами: у затоці Свиней (жовтень 1961 р.), будівництво берлінської стіни, Карибська криза (жовтень 1962 р.). Він виступав за расову десегрегацію, беручи модель Абрахама Лінкольна, підтримував Мартіна Лютера Кінга, і зустрічався з ним у Вашингтоні в 1963 році. Джон Кеннеді робив багато для освоєння космосу, запускаючи програму "Аполлон" ("Ми вирішуємо йти на Місяць"). Президент Кеннеді вважається зразком американського лібералізму.

Замах

У вбивстві Джона Кеннеді 35-го президента США, що сталося 22 листопада 1963 року в місті Даллас (штат Техас), ще й досі залишається чимало нез’ясованих фактів та загадкових обставин. Цю подію недаремно називають найзагадковішим вбивством політичного діяча у XX столітті, адже з плином часу з’являється все більше припущень щодо вбивства Кеннеді, нових, більш чи менш вірогідних, гіпотез. Це вбивство стало об’єктом досліджень багатьох істориків, журналістів, юристів, але сьогодні навряд чи хтось може з великою долею достовірності стверджувати, що та чи інша версія є дійсно правильною.

Офіційно вбивство розслідувала так звана „комісія Уоррена”, очолювана головою верховного суду США Ерлом Уорреном. Ця комісія складалася переважно з тих людей, які тим чи іншим чином були пов’язані з ЦРУ. Наприкінці вересня 1964 року було закінчено звіт, який складався з 900 сторінок та 26 томів „Додатків”. Комісія прийшла до такого висновку: Джона Кеннеді вбив 24-річний Лі Харві Освальд, який діяв самостійно, тож немає підстав говорити про якусь змову. Комісія провела грандіозну роботу зі збору інформації та фактів, втім деякі з них прямо суперечать або просто не відповідають зробленому висновку. Версія, що діяв убивця-одинак викликає дедалі більше сумнівів. Це пов’язують з тим, що діяльність комісії не мала на меті стільки з’ясувати, хто вбив Кеннеді, скільки виконати „державне замовлення”, заспокоївши громадську думку і переконавши всіх у тому, що Освальд є вбивцею-одинаком. Але більшість американців не повірили і сьогодні не вірять „комісії Уоррена”, саме тому у 1979 році спеціальний комітет американського конгресу після дворічного розслідування визнав, що Освальд, вірогідно, був не єдиним учасником вбивства, і що проти Кеннеді існувала змова, до якої, можливо, причетні представники організованої злочинності.

Версія "трав'янистий пагорб."

Версію, що має назву "трав'янистий пагорб", опубліковано на сторінках солідного англійського журналу Science and Justice. Очевидець тих подій, Джин Гілл, відома як "леді в червоному", стверджувала, що виразно чула постріл із-за пагорба, однак коли вона побігла туди, її зупинили два полісмени. Публікація викликала широкий міжнародний відгук. Автором статті є відомий британський криміналіст Томас, чий авторитет у таких справах незаперечний. Ґрунтуючись на ретельних дослідженнях, проведених за допомогою новітніх акустичних технологій, науковець переконливо доводить, що в Кеннеді стріляли принаймні двоє чоловіків - Освальд і ще хтось, саме з того пагорба. Сам Томас на 96,3% переконаний у своїх припущеннях. У президента США було зроблено чотири постріли: тричі вистрелив Освальд, а раз - невідомий. Це підтверджують численні теорії змови, яких нараховують близько десятка.

Сьогодні існує безліч припущень, стосовно причин вбивства 35-го президента США, але найбільш вірогідними вважаються наступні: до вбивства можуть бути причетні ЦРУ, віце-президент, а згодом і президент Ліндон Джонсон, який особисто віддав наказ „знищити” Кеннеді, мафія, техаські нафтові магнати, кубинські емігранти чи КДБ. Кожна версія має свої „плюси” та „мінуси”, але найбільш переконливим є припущення, що вбивство було організоване саме ЦРУ, оскільки жодна інша організація не має таких широких можливостей і відповідних засобів усунення тієї чи іншої особи. На користь цієї версії „спрацьовують" такі доволі цікаві факти. По-перше, всі свідки та ті, хто якимось чином був пов’язаний з Освальдом чи його вбивцею Джеком Рубі, помирали при загадкових обставинах. Сам Рубі раптово помер ніби-то від онкологічного захворювання. „Усувалися” також ті, хто намагався самостійно з’ясувати правду, так, наприклад, було вбито журналістів Джема Косера та Дороті Калголен, яким вдалося зібрати деякі „цікаві відомості”. По-друге, доведено, що в Кеннеді стріляли з декількох різних позиції, що підтверджується аматорською плівкою Запрудера. З огляду на це результати медичної експертизи, яка встановила протилежне, викликають сумніви. Можливо, відбулася підміна мозку Кеннеді: у Далласі досліджували один екземпляр, а при офіційній експертизі - зовсім інший, тобто такий, який був потрібен для комісії. По-третє, існує чимало відвертих „натяжок”, пов’язаних з постаттю Освальда. Вони в основному стосуються його зовнішнього вигляду, алогічної поведінки, особливостей характеру і підтверджують, що Освальд не міг бути вбивцею, його просто підставили. Цей ряд ще можна продовжувати, але навряд чи вдасться остаточно з’ясувати істину, оскільки усі деталі цієї справи ретельно охороняються від стороннього ока.

Версія причетності мафії до вбивства

Причетність мафії стала відома з двохсторінкової стенограми розмови, яка нібито відбувалася за півтора місяці до вбивства Кеннеді - в ресторані "Карусель-клаб" в Далласі між Лі Харві Освальдом, який буде названий потім вбивцею президента, і Джеком Рубай, який потім уб'є арештованого Освальда і помре потім під час відбування терміну за це вбивство.

Стенограма розмови

Ти сказав, що хлоп'ята в Чикаго хочуть позбавитися від генерального прокурора? - запитав у Рубай Освальд, маючи на увазі молодшого брата президента Кеннеді Роберта Кеннеді, що обіймав тоді посаду генпрокурора.

Так, але це не можна зробити без того, щоб у все не влізли федерали, - відповів Рубай, на що Освальд повідомив, що "є спосіб від нього (Роберта Кеннеді) позбавитися, не вбиваючи його".

Це як? - запитав Рубай.

Я можу застрелити його брата, - відповів Освальд.

Ти маєш на увазі президента? - перепитав Рубай.

Так, президента, - відповів Освальд, який потім отримав інструкції від Рубай про те, як йому потрібно буде діяти.

Ти повинен бути абсолютно упевненим, що встигнеш сховатися, - сказав Рубай, додавши, що "якщо позиція не буде правильною, то краще втратити шанс, ніж ризикувати бути спійманим".

Якщо ти сховаєшся, вони звинуватять в цьому будь-якого божевільного, комуністів або навіть політику, але ніхто ніколи не повинен знати, звідки гроші для цієї роботи, - додав він. У відповідь на це Освальд поцікавився:

Звідки гроші?

Піднявши праву руку перед собою і розсунувши пальці, Рубай відповідає:

Ти чув про "чорну руку", про "чорну руку смерті"? - Мафія? - перепитав Освальд.

Так, мафія, - відповів Рубай.

У свою чергу, багато експертів-істориків сумніваються в достовірності цієї стенограми. Куратор присвяченого загибелі Джона Кеннеді музею в Далласі Гері Мак вже виступив із заявою про те, що "записана" в Далласі 4 жовтня розмова між Освальдом і Рубай просто не могла мати місця, оскільки напевно встановлено, що того вечора Освальд був у себе вдома в Ірвінг-ситі, штат Техас, з дружиною Мариною, і не міг знаходитися в Далласі.

Урядова змова

Президент США Джон Кеннеді став жертвою не "вбивці-одинака", а широкомасштабної змови всередині американського уряду. Такий головний висновок нового розслідування одного з найбільш гучних вбивств ХХ сторіччя, проведеного групою незалежних експертів. Його результати було оприлюднено у Вашингтоні. Місцем презентації доповіді під гучною назвою "Чи приховував уряд США подробиці вбивства Джона Фіцджеральда Кеннеді?", - було вибрано столичний готель Willard. Американські фахівці Пол Кунцлер, Дуглас Горн, Джеймс Фетцер, Девід Мантіка, Томас Ліпскомб, Джоан Меллен зібрали воєдино і наново проаналізували всі наявні на сьогодні дані, які вказують, на їхню думку, на те, що уряд США не лише всіляко намагався зам’яти розслідування вбивства Кеннеді, але навіть пішов на відверту фабрикацію і підтасовування доказів.

35-й президент США Джон Фіцджеральд Кеннеді був убитий у Далласі (штат Техас) 22 листопада 1963 року. Урядова комісія Воррена, сформована слідами злочину, дійшла висновку, що вбивство - справа рук "вбивці-одинака" Лі Харві Освальда і що не йдеться про широкомасштабну змову. Однак не всі в США прийняли офіційну версію. Сумніви спочатку викликали чудодійні здібності снайпера, який зробив два точних постріли, зумівши за лічені секунди перезарядити гвинтівку під час руху президентського кортежу.

За словами історика Джеймса Фетцера, зібрані експертами дані вказують на те, що усього було зроблено не три, як вказано у висновку комісії Воррена, а шість пострілів. Причому стріляли з різних точок, а не з одного місця.

Схожі гіпотези висувалися вже не раз. Питання лише в тому, наскільки вони переконливі. Фахівець із радіаційної онкології Девід Мантік провів технічну експертизу за допомогою оптичної денситометрії трьох рентгенівських знімків черепа Кеннеді, зроблених незабаром після вбивства президента, які зберігаються зараз у Національному архіві США. Перше ж відкриття виявилося приголомшуючим. Всі три знімки виявилися копіями, а не оригіналами, які кудись зникли. Більше того, Мантік з’ясував, що над цими копіями хтось старанно попрацював.

Маніпуляції, пророблені зі знімками, на думку фахівця, могли переслідувати лише одну мету - приховати істинний характер поранення, яке отримав Джон Кеннеді. Спираючись на отримані дані, фахівець твердить, що голову Кеннеді вразили дві кулі, а не одна, як заведено вважати.

Абсолютно очевидно, що представлені експертами дані ще більше переконають у своїй правоті прихильників версії змови, а їх, як показують опитування громадської думки, є більшість серед американських громадян. Але, як завжди, після подібних презентацій, виникає природне запитання - кому була вигідна смерть Кеннеді, і хто був організатором змови?

Історик Джеймс Фетцер вважає головним організатором замаху Ліндона Джонсона, який, за словами експерта, був "нерозсудливою людиною", яка рвалася до влади. "Ідея залучення Ніксона до змови мені здається більш ніж правдоподібною - людина, яка програла останні президентські вибори з незначною різницею в голосах, цілком могла стати президентом в недалекому майбутньому. Джонсону це давало певну гарантію, що офіційний висновок комісії Воррена не буде переглянуто при Ніксоні", - сказав він.

"На мій погляд, однією з причин, з яких пізніше вбили Роберта Кеннеді, було те, що, ставши кандидатом на посаду президента, він оголосив про намір провести нове розслідування в зв’язку із загибеллю свого брата", - сказав історик.

“Американці не мають монополії на знищення президентів. Просто, на відміну від США, в інших країнах, як правило, президенти доживають до пенсії.”


1. Реферат Позитивное мышление как компонент психического здоровья
2. Доклад на тему Селянська революція 1917 1921 років
3. Контрольная работа Оценка инвестиционного проекта 2
4. Реферат на тему Понятие и принцип работы синхронной машины
5. Реферат Материалистическое представление о ноосфере как о высшей, разумной стадии развития биосферы, эта
6. Биография на тему Лесли А Уайт
7. Реферат Советско-финская война 3
8. Реферат на тему Конституция США общая характеристика
9. Сочинение на тему Тема любви в романе Булгакова Мастер и Маргарита
10. Реферат Периодическая система материи