Реферат

Реферат Догляд за хворими з хронічною серцевою недостатністю

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 11.11.2024


Курси підвищення

кваліфікації медсестер

терапевтичних дільниць

при Коломийській ЦРЛ.

Реферат

Слухач циклу

Сливчук Оксана

Юріївна

Коломия 2001р.

Догляд за хворими з хронічною серцевою недостатністю.

В основі хронічної серцевої недостатності лежить недостатність скоротливої функції міокарда. Головними причинами, які призводять до порушення скоротливої функції серцевого м’яза:

1) перенапруження міокарда;

2) порушення кровопостачання міокарда;

3) вплив на міокард інфекційних і токсичних продуктів, які порушують у ньому обмін речовин;

4) недостатнє постачання серцевого м’яза.

Хронічна серцева недостатність є трьох типів: лівошлуночкова, правошлуночкова і змішана.

До них належать:

  1. перерозподіл крові;

  2. зміни маси циркулюючої крові;

  3. прискорення (або сповільнення) швидкості кровообігу;

  4. зміни у використанні кисню тканинами.

Гіпертонія серця – це потовщення м’язових волокон міокарда внаслідок його тривалої посиленої роботи. До неї призводить постійне діастолічне розтягнення серця, яке сприяє більш енергійним скороченням. Клінічними ознаками гіпертонії лівого шлуночка є посилений верхівковий поштовх і заокруглення верхівки серця.

Однією з ранніх ознак недостатності скоротливої функції серця є прискорення пульсу. Тахікардія забезпечує збільшення об’єму крові, яку виштовхує серце в артеріальну систему, але при цьому скорочується діастола, внаслідок чого порушується відновлення в міокарді обміну речовин, тобто скорочується термін відпочинку серця і наростає його перевтома. Тому однією з перших скарг при серцевій недостатності є задишка, що проявляється при фізичному навантаженні. У міру прогресування серцевої недостатності вона виникає у стані спокою, особливо у другій половині дня 0 після обіду, вечері, вночі. Нерідко розвивається сильна задуха у вигляді серцевої астми і навіть набряку легень.

З ослабленням функцій міокарда з’являються інші симптоми, зокрема, симптоми венозного застою. Внаслідок підвищення венозного тиску в малому колі кровообігу відбувається застій крові у слизовій оболонці бронхів, яка набрякає. В цих випадках у нижніх відділах легень можна почути дрібнопухирчасті вологі хрипи (застійний бронхіт). При сильному переповненні малого кола кровообігу застійною кров’ю виникають легеневі кровотечі.

Застій у ворітній вені призводить до застійного повнокров’я в судинній системі шлунка та кишок, що спричиняється до різних порушень – проносів, закрепів, відчуття важкості у надчеревній ділянці, нерідко нудоти, відрижок і блювання.

Однією з ознак серцевої недостатності є ціаноз шкірних покривів. Крім артеріального ціанозу, який залежить від зниження оксигенації артеріальної крові, розрізняють ціаноз венозний, або периферичний (кінчика носа, губ, вушних раковин, щік, пальців рук і ніг).

Типовим проявом хронічної серцевої недостатності, крім набряків є накопичення рідини в порожнинах тіла (асцит, гідроторакс, випітний перикардит).

При декомпенсації серця спостерігається також венозний застій у нирках. Тому для хворих з декомпенсацією серця характерною є олігурія, сеча стає концентрованою, питома вага її підвищується, з’являється альбумінурія.

Розрізняють три стадії хронічної серцевої недостатності. У хворих з І стадією немає помітного застою крові як у великому, так і в малому колі кровообігу, виявляється вона лише при фізичних напруженнях у вигляді задишки і серцебиття. У хворих з ІІ А стадією більше виражені суб’єктивні відчуття, їм важко ходити і працювати через сильну ядуху і слабкість при незначному фізичному навантаженні, відмічаються помірно виражені застійні явища в легенях і печінці, а також периферичні набряки, які зникають у спокої і при лікуванні. Хворі з ІІ б стадією серцевої недостатності непрацездатні.

Спину хворого щодня необхідно розтирати горілкою чи камфорним спиртом. Під спину і голову хворого треба підкласти кілька подушок. Якщо хворий через ядуху змушений сидіти, слід підняти підголівник функціонального ліжка або в головах підкласти косинець, обтягнутий полотном. Деяким хворим стає легше, коли їх посадити у зручне м’яке крісло. Якщо крісла з підлокітниками немає, то хворого можна посадити впоперек ліжка, підклавши під спину достатню кількість подушок, а під ноги – маленьку табуретку.

Потрібно старанно доглядати шкіру хворого. При набряках шкіра на ногах стає тонкою і сухою. Кожна, навіть невелика, подряпина може призвести до просочування набрякової речовини. Шкіра мацерується, і ранки інфікуються, зокрема, стрептококовою інфекцією – на ногах виникає бешиха. Тому суху шкіру ніг треба змащувати вазеліном. При значних набряках місця щільного стикання шкіри обох ніг присипають крохмалем чи тальком. Кожного хворого з декомпенсацією серця треба періодично зважувати. Зменшення маси тіла свідчить про зменшення набряків. При декомпенсації серця треба виміряти добову кількість сечі – збільшення чи зменшення діуреза відповідає поліпшенню чи погіршенню стану хворого.

Слід уживати достатню кількість вуглеводів, вітамінів, фруктів.

Медичний персонал повинен дбати про загальний психічний стан хворого.

Медикаментозна терапія спрямована на:

  1. збільшення серцевого викиду (серцеві глікозиди)

  2. зниження периферичного судинного тонусу (нітрати)

  3. видалення з організму надлишку води і натрію (сечогінні – фурасемід, урегіт з тріамтереном, верошпіроном, препаратами калію)

  4. поліпшення процесів метаболізу, міокарді (кисень, ретаболіл тощо).


1. Курсовая Проектирование осветительной установки телятника на 520 голов
2. Отчет по практике Анализ хозяйственной деятельности ЗАО Росич
3. Кодекс и Законы Мероприятия для улучшения формирования и использования привлеченных заемных средств
4. Реферат Административные правонарушения 5
5. Диплом на тему Организация учета основных средств в ЗАО Верещагинская ПМК 17
6. Реферат Вильерс, Джордж, 1-й герцог Бекингем
7. Реферат Действия в чрезвычайных ситуациях
8. Диплом на тему Исследование методов автоматизированного проектирования динамических систем
9. Реферат на тему Father Of Internet Technology Essay Research Paper
10. Реферат на тему How Do The Renaissances In Italy And