Реферат

Реферат Нікотин Нікотиноманія

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 11.11.2024


РЕФЕРАТ

на тему :

НІКОТИН.НІКОТИНОМАНІЯ

Справді тютюн родом з Америки. І хоча на старовинних китайських вазах трапляються малюнки із зображенням курців, проте до Колумбового відкриття тютюну в Старому Світі не знали.

Історія прилучення європейців до куріння почалася так.

12 жовтня 1492 року матрос Родріго Тріана з корабля “Пінта” славнозвісної флотилії Христофора Колумба вигукнув: “Попереду земля!”

Прогримів гарматний салют. Матроси згорнули вітрила, і кораблі повільно рухалися до невідомої землі. Колумб вважав, що перед ним — східний берег казкової Індії. Місцеві мешканці називали свою землю, що виявилася островом, Гуанахані. Колумб дав їй нове ім’я — Сан – Сальвадор. Ця назва відтоді лишилася за одним з Багамських островів.

Серед подарунків, що принесли остров’яни Колумбові, було сушене листя рослини “петум”. Це згорнуте в трубочку листя вони курили.

У пошуках золота Колумб поплив далі на південь і 28 жовтня 1492 року зійшов на берег Куби. Мешканці зустрічали прибулих з головешками в руках і з травою для куріння, яку вони називали “сигаро”. Дим цієї трави, за образним висловом Колумба, вони “пили”.

25 грудня 1492 року корабель “Санта - Марія” зазнала аварії. Людей, цінний вантаж і гармати пощастило врятувати, але найменший уцілілий корабель “Нінья” (“Дитинка”) не міг умістити екіпаж двох кораблів. (Третій корабель “Пінта”, яким керував Матрін Пінсон, покинув Колумба). Не побудованому з уламків “Санта - Марії” форті “Навідад”, що означало “Різдво”, улаштувалися іспанці, Колумб з частиною екіпажу відплив до Європи, лишивши як свого заступника ченця Фра Романе Пано. Залишені матроси були першими європейцями, які навчилися курити від остров’ян. І хоч в уявленні побожних іспанців пускати дим з ніздрів могли тільки чорти, багато матросів і сам адмірал втяглися у це заняття.

Таку притягальну силу мав тютюн. І рослина почала свій переможний хід по країнах і континентах. Після другого плавання Христофора Колумба (1493-1496рр.) насіння тютюну завезли до Іспанії. Потім воно потрапило до сусідніх європейських країн, і в період великих географічних відкриттів морськими та караванними шляхами його доставали практично в усі куточки земної кулі.

Чому люди курять

На основі статистичних даних різних країн можна зробити висновок, що тепер на нашій планеті до 60 % чоловіків і 20 % жінок систематично курять, тобто 40 % дорослого населення світу — курці. Як не згадати Карла Піннея, який одного разу на запитання, як би він визначив у своїй системі людину, відповів: “Тварина двонога, без пір’я і курить”.

Чому ж люди починають курити?

Одна з головних причин — цікавість. За даними опитування учнів старших класів середніх шкіл, ПТУ і студентів молодших курсів інститутів, курити з цікавості почали до 25 %. Друга причина початку куріння в молодшому віці — наслідування дорослих. У родинах некурців стають курцями не більш як 25 % дітей, а в родинах курців кількість дітей, що прилучилися до сигарети, становить понад 50 %. Багато дітей починає курити, наслідуючи в цьому товаришів або героїв кіно.

У поширенні цієї шкідливої звички певну роль відіграє і своєрідне змушування дітей до куріння курцями. У школах курці вважають некурців боягузами, несамостійними “маминими синками”, які не вийшли з-під опіки батьків. щоб позбутися такої думки товаришів, поставити себе нарівні з курцями, діти вдаються до сигарети. Незалежно від причин, які штовхнули на куріння, воно як правило, повторюється. Бажання покурити, вдихнути аромат тютюнового диму і затягнутися приходить непомітно, але на жаль, стає дедалі сильнішим.

Психологію потягу дівчат до куріння тонко описує Є. І. Руденко. Дівчину цікавить не так сам акт куріння, як уся ця процедура, що набуває характеру своєрідного ритуалу. У ньому неквапливе розпечатування сигаретної пачки, виймання з неї сигарети, задумливе розминання її відманікюреними пальчиками, закурювання від полум’я гарної запальнички або манірно піднесеного сірника і вже, нарешті, саме куріння з плавними рухами руки, у якій димить сигарета, до попільнички, струшування попелу вишуканим постукуванням пальця по сигареті, уміле пускання димових кілець — незаперечне свідчення досконалого володіння технікою куріння. Ось арсенал засобів моди, що дає право дівчині, яка оволоділа ним, вважатися цілком “сучасною”.

Як діє нікотин

Головний дійовий компонент тютюну — нікотин. Це алкалоїд уперше виділили в чистому вигляді учені Посельт і Рейман у 1828 році. Вміст нікотину в тютюновому листі коливається звичайно від 1 до 1,5 %, але в деяких сортах досягає 6 – 8 %. В одній сигареті масою 1г міститься 10 – 15 мг нікотину, а в сигарі масою 10г – до 150мг речовини.

У хімічно чистому вигляді нікотин являє собою прозору маслянисту пекучу рідину. Саме такий смак відчуває курець, коли докурює недокурок, де осідає нікотин. У фільтрі сигарети може скупчитися така кількість нікотину, якої досить, що убити мишу. Фактично нікотин токсичний тою ж мірою, що й синильна кислота. Тому в незвичної до куріння людини велика кількість викурених сигарет спричиняє тяжке отруєння, а іноді й смерть.

Нікотин — надзвичайно сильна отрута, яка діє переважно на нервову систему, травлення, а також на дихальну і серцево – судинну системи. Експерименти на тваринах іще в минулому столітті показали безперечний вплив нікотину на нервові реакції. Наприклад, якщо на оголену тканину нерва накласти ватку з нікотином, то для його подразнення потрібна значно менша сила струму, ніж на контролі. Ставили досліди із собаками, у яких знімали черепну коробку і нікотин наносили на різні ділянки мозку. І в цих випадках реакція, наприклад, у вигляді м’язових рухів була значно швидша і від меншої сили струму, ніж до застосування нікотину. більше того, висока концентрація розчину нікотину зумовлювала судорожні скорочення тієї групи м’язів, яка перебувала під контролем даної ділянки мозкової речовини. Без будь – якої додаткової дії струмом! При цьому приступи не виникали після кількох повторень нікотинового подразнення. Виявляється, до нікотину можна звикнути.

Куріння — суха термічна перегонка тютюну (і паперу) під впливом високої температури, яка на запаленому кінці сигарети чи в люльці досягає 300оС. Дим, що його втягує курець, сублімує нікотин з тютюнового листя . Нікотин швидко розчиняється у воді, тому легко всмоктується крізь слизові оболонки рота, носа, бронхів, а потрапляючи із слиною до шлунка, — і крізь стінки шлунково – кишкового тракту.

Куріння і рак.

Одного разу в університеті студенти робили розтин легенів курця. Вони були попелясто-сірі, а місцями ніби обвуглились, мали вкраплення справжнього вугілля. Розрізаючи ці легені секційний ніж страшенно скреготів, неначе натикався на каміння – це була склерозована тканина бронхів і бронхіол.

й

Тютюн і серце.

Серцево-судинні хвороби відіграють основну роль у захворюванні і смертності, населення особливо в економічно розвинутих країнах. Причини їх зростання різні, але одним з найвизначніших факторів куріння. Це означає, що ризик захворіти і померти у людини яка курить більший, ніж у людини яка не курить.

Яким чином тютюн може впливати на серцево-судинну систему?

Нікотин у першій фазі свого впливу збуджує судино-руховий і дихальний центри, а в другій фазі навпаки, пригнічує їх. Якщо простежити за пульсом курця, то можна помітити, що після першої затяжки він сповільнюється, а потім серце починає битися частіше. Одночасно з цим підвищується артеріальний тиск, що обумовлено звуженням периферичних судин. До того ж оксид вуглецю, якщо надходить із сигарет, підвищує вміст холестерину в крові і зумовлює розвиток атеросклерозу. В цілому куріння негативно впливає на серце: для курця можливість інфаркту в двічі вища, ніж для не курця.

Куріння і потомство.

Доведено вплив нікотину на статеві залози. Якщо самцеві кроля вводити в організм нікотин, то у нього зменшується розмір яєчок виникають порушення статевих клітинок (сперматозоїда). Такі самі явища можуть спостерігатися у чоловіків, які тривалий час курять: у них передчасно згасає статева функція.

За спостереженнями спеціалістів не менше як у 10% випадків причиною статевого безсилля виявляється куріння. Припинення нікотинової інтоксикації веде до відновлення статевих функцій.

Курці жінки, як правило, рано стають, у них передчасно припиняються статеві функції. Тютюн впливає і на вагітність.

Як кинути курити.

Кинути куріння може кожен. Не всі, мабуть, з цим погодитися бо вже бралися це зробити і не змогли, але чи пробували вони розібратися в причинах невдачі? Зрив, як правило буває через непродумане до кінця рішення покінчити з курінням і через відсутність підтримки навколишніх, які іноді навіть засуджують ці спроби. То ж як мають діяти ті, хто вирішив жити без сигарет?

Насамперед треба чітко обгрунтувати для себе причину, яка підштовхнула до такого рішення. Це може бути прагнення зберегти і зміцнити здоров’я, підвищити працездатність, бажання звільнити навколишніх від шкідливого диму, нарешті прагнення прилучитися до спорту.


1. Реферат Болезни человека
2. Реферат Образ Катерины в пьесе Гроза
3. Реферат на тему Эвтаназия
4. Реферат Методы оптимального использования и воспроизводства лесных ресурсов
5. Реферат на тему Музыкальное воспитание
6. Реферат Виды недействительных сделок
7. Реферат А.К. Гастев и альтернативная педагогика 20-х гг. XX века
8. Реферат Философия Древнего мира 2
9. Реферат на тему Charles Baxter Essay Research Paper Charles BaxterAuthors
10. Курсовая на тему Философские течения конца ХХ начала ХХI вв 2