Реферат

Реферат Поняття про рефлекторну функцію нервової системи

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 21.9.2024


Реферат

на тему:

Поняття про рефлекторну

функцію нервової системи”

Вперше нервова система з'являється у кишковопорож­нинних тварин (гідри, медузи) і має просту будову. Зірчасті нейрони з численними відростками утворюють сітку, більш або менш рівномірно розташовану по всьому тілу. У червів і членистоногих нервові клітини зібрані в скупчення — вузли, які більш розвинені в передніх члениках тіла і відіграють роль головного мозку.

У всіх хребетних тварин і у людини нервова система трубчастого типу. В ході еволюції хребетних тварин будо­ва і функції нервової системи значно ускладнюються і досягають високого розвитку.

Значення нервової системи дуже велике і полягає в тому, що вона поєднує, узгоджує і регулює діяльність органів і систем, обумовлює оптимум функціонування. Нервова система забезпечує зв'язок: організму з навко­лишнім середовищем, а також діяльність людини не тіль­ки як біологічної, але й соціальної істоти. Неоціненне значення в формуванні соціальної суті людини відіграв розвиток мови, пам'яті, мислення та інших видів психічної діяльності.

Структурною одиницею нервової системи є нервова клітина з п відростками - нейрон. Уся нервова система являє собою сукупність нейронів, які контактують один з одним за допомогою спеціальних апаратів – синапсів. За структурою і функціями розрізняють три типи нейронів: рецепторні, або чутливі (по них збудження передається із периферії до нервової системи); вставні, або проміжні, які передають імпульси всередині нервової системи, і ефекторні, або рухові, нейрони, по яких імпульс направляється до робо­чих органів — ефекторів (м'язів, залоз тощо).

У нервовій системі виділяють центральну частину — головний і спинний мозок і периферичну, яка представлена 12-ма парами черепномозкових і 31 парою спинномозкових нервів (пе­риферична нервова система). На розрізах мозку видно, що він складається із сірої і білої речовин. Сіра речови­на утворюється скупченням нервових клітин (з початковими відділами їхніх відростків), а біла речовина - це скупчення нервових волокон.

У головному мозку, у різних його відділах, сіра і біла речовина розташована по-різному. В півкулях мозку і мозочку сіра речовина розташована на периферії, утворю­ючи зовні суцільний шар, який називають корою. Під корою міститься біла речовина, а в ній окремі скупчення сірої речовини - ядра. В інших відділах головного мозку біла речовина розташовується зовні, а сіра речовина у вигляді ядер - всередині. В спинному мозку біла речо­вина лежить по периферії, а сіра - в центрі і також утворює ядра. Ядра сірої речовини виконують роль цент­рів головного і спинного мозку, які регулюють діяльність органів (центр слиновиділення, центр ковтання, центр дихання тощо).

Пучки нервових волокон (нерви) білої речовини зв'язують одні відділи головного і спинного мозку з іншими і виконують провідникову функцію - по них пе­редаються нервові імпульси. Головний і спинний мозок мають густу сітку кровоносних судин. Речовина мозку потребує постійного надходження кисню і поживних речо­вин. Порушення мозкового кровообігу може бути причи­ною різних патологічних станів (паралічів, втрати чутли­вості, розладу мови тощо).

Нерви, які відходять від головного і спинного мозку, дають гілки до всіх органів нашого тіла, або, як кажуть, іннервують всі органи. В органах є кінцеві нервові апара­ти — рецептори (чутливі, або аферентні, нервові закінчен­ня) і ефектори (рухові, або еферентні, нервові закінчення, які викликають збудження робочого органа).

За допомогою нервів і їхніх розгалужень здійснюється зв'язок центральної нервової системи з органами, і усі системи органів поєднуються в єдине ціле (цілісність організму).

Нерви залежно від складу їхніх волокон поділяються на чутливі, рухові і змішані. Чутливі нерви містять до­центрові волокна, рухові - відцентрові волокна, а зміша­ні - обидва види нервових волокон. Багато нервів і їхніх розгалужень на периферії, крім нервових волокон, мають нервові вузли (ганглії). Вони складаються із нейронів, відростки яких входять до складу нервів, і їхніх розгалу­жень (нервові сплетення).

Уся нервова система (центральна і периферична) поді­ляється функціонально на соматичну і автономну, або вегетативну. Соматична охоплює ті відділи центральної і периферичної нервової системи, які іннервують скелетні м'язи і органи чуття. До автономної нервової системи відносять відділи головного мозку і нерви з їхніми розга­луженнями, які іннервують переважно внутрішні органи: серце, судини, залози внутрішньої секреції та ін. Автоном­на нервова система, в свою чергу, поділяється на симпа­тичну і парасимпатичну.


1. Реферат на тему Oliver Twist And Sense And Sensability Comparison
2. Реферат Опричнина при Иване IV
3. Биография Таубе, Эдвард Дидрик
4. Статья Гносеология познание мира человека и общества
5. Реферат Основные функции и место религии в современном обществе
6. Реферат на тему BIGHORN SHEEP Essay Research Paper The bighorn
7. Курсовая на тему Технология монтажа наружных трубопроводов
8. Реферат Дзю До
9. Реферат Воронцова, Елизавета Романовна
10. Реферат на тему The Causes Of The Sino-Soviet Schism 1927-1969