Реферат

Реферат Розробка М І Пироговим ефірного наркозу

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 22.11.2024



Реферат на тему:

Розробка М.І. Пироговим ефірного наркозу

Це відбулося 16 жовтня 1846 року в американському місті Бостоні. Хірург Джон Уорен видалив пацієнту пухлину на шиї без болю йому допомагав зубний технік Біллям Мортон, що був одним з першовинахідцем. Тоді це було дивом. Зараз же без наркозу не можливо уявити будь-яку операцію. Давайте повернемося в історію і побачимо той нелегкий шлях винайдення наркозу .

Одним із перших замислів людини було прагнення перемогти біль. До нас дійшли дані про чудодійні порошки з крокодилячої шкіри - їх в давнину вміли виготовляти єгиптяни. Греки і римляни виготовляли болезаспокійливі розчини з рослини, яку називали мандрогорою. Також люди шукали рослини які б викликали глибокий сон. Вчилися особливими методами здавлювати судини і нерви, вміли знімати біль нашіптуваннями, ставили на болючі місця лід.

У 1800 році англієць Хемфрі Деві - відомий фізик і хімік, замітив, що вдихання закису азоту викликає оп'яніння і не відчуття болю. Але він нічого не зробив, щоб це відкриття було застосовано в медицині. Його учень Майкел Фарадей виявив ті ж самі властивості у парі ефіру. Він навіть написав роботу, але медики не звернули на це увагу. Отже, Деві і Фарадей відкрили два різні способи знеболення, що добре служили в медицині, але ще довго після відкриття не використовувались.

У 1834 році зубний лікар Горасій Уелс ознайомився з дією закисом азоту. Він подихав закисом азоту, а його друг видалив йому зуб. Уелс не відчув болю. Та наступні спроби доказати, що закис азоту добре знеболює були невдалі. Розчарувавшись в своїх дослідах він покінчив самогубством.

Лікар Чарлз Джексон одним з перших сказав, що пари ефіру можна використовувати для наркозу. Їх знеболюючу дію він випробував на собі і поділився своїми знаннями з учнем Вільямом Мортоном, який як уже вказувалося вище приспав пацієнта для хірурга Уорена.

Разом з першовинахідцями слід поставити Миколу Івановича Пирогова, тому що мало дати лише ідею і зробити першу спробу, треба повною мірою повернути це благо людям. Він ніколи не бився за першість, але майже завжди є першим у науковому обґрунтуванні нового. Він придивляється до дивовижного винаходу, не дозволяє повірити захопленням і сумнівам колег, тому першу операцію він проводить 14 лютого 1847 року тобто на тиждень пізніше від першої ефірної операції, що відбулася в Росії і провів Федір Іванович Іноземцев.

Я переконався - писав Пирогов, - що ефірні пари є дійсно великим засобом, що в певному відношенні може дати новий напрямок всієї хірургії”. Уже до травня 1847 року Пирогов отримав результати 50 операцій, 40 дослідів присипання здорових людей, і 60 дослідів на тваринами. За рік в Росії було здійснено 690 операцій під наркозом, та з них 300 здійснені Пироговим. Поки інші хірурги в клініках, госпіталях чикали хворих, щоб з найбільшим успіхом перевірити новий засіб і показати свої вміння. Пирогов відправився на Кавказ, щоб застосувати наркоз там, де він був найбільше потрібен - на війні, де тисячі хворих ждали його самого, його вміння, та нового диво засобу.

В перше в історії війн і медицини був застосований наркоз на полі бою. З перев'язочних пунктів “втікав” жах. Пирогов дозволяв солдатам, раненим, чекаючи своєї черги дивитися на операції: “Потрібно було спочатку переконати солдата, на досліді в благополучні дії анестезування” – казав Пирогов. Отже, завдяки Пирогову по всьому світу хірурги використовують ефірний наркоз.


1. Курсовая Аналіз забезпечення сільськогосподарських підприємств Запорізької області кредитними ресурсами
2. Реферат на тему William Styron Essay Research Paper The Life
3. Курсовая Цель монетарной политики Её механизм и инструменты
4. Курсовая PR-кампания в туристическом агентстве как инструмент продвижения нового торгового предложения
5. Курсовая Особливості розвитку українсько-німецького співробітництва
6. Реферат на тему Barney
7. Бизнес-план Бизнес-план создания кафе
8. Реферат Взаимосвязь и взаимодействие видов памяти человека
9. Контрольная работа на тему Экология жилища
10. Реферат Применение статистических методов в управлении финансами финансово-промышленной группы