Реферат

Реферат Технологія мазей

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.1.2025


ТЕХНОЛОГІЯ МАЗЕЙ

Виробництво мазей на великих фармацевтичних підприємствах здійснюється відповідно до регламенту, розробленим на основі наукових досліджень, і зосереджено в спеціальних цехах, оснащених необхідним устаткуванням. Технологічний процес знаходиться під строгим контролем ОТК. на кожній стадії виробництва, тому що будь-яке відхилення від регламенту може привести до зниження якості продукції, що випускається, і в остаточному підсумку до великих матеріальних утрат.

Технологія мазей складається з наступних основних стадій: підготовка основи для мазей і лікарських речовин, уведення лікарських речовин в основу, гомогенізація мазей, стандартизація, фасовка і збереження мазей.

Підготовка основи для мазей і лікарських речовин. Основу для мазей розплавляють за допомогою парової чи голки змійовика в тарі (бочку, баках) і переміщають у варочний казан. Існують також спеціальні пристрої для розплавлювання і транспортування основи за допомогою вакууму. Це лійка з фільтром і кожухом, постачена нагрівальними елементами, що одержує харчування від мережі перемінного струму. Лійка міститься в ємність з основою і нагріваючи, плавить її. Якщо в основу входять кілька компонентів, плавлення починають з тугоплавких речовин. При необхідності для видалення механічних включень основу фільтрують через чи полотно марлю. Далі основу по трубопроводі, що обігрівається, переводять у варочний чи казан змішувач. При одержанні емульсійних основ ПАВ вводять у ту ж фазу, у якій вони більше розчинні. Емульгування проводять у реакторах з чи мішалками барботуруванням фільтрованого повітря.

Лікарську речовину подрібнюють, просівають через сито з визначеним діаметром отворів, розчиняють у чи воді придатному компоненті мазевої основи.

Уведення лікарських речовин в основу. Додавання твердих лікарських чи речовин їхніх розчинів до основи здійснюється при постійному перемішуванні в 2-вальцьових змішувачах, у реакторах з паровою чи сорочкою електричним обігрівом, постачених могутніми лопатевими мішалками: якірної, планетарний чи рамної, котрі дозволяють перемішувати мазі у всьому обсязі при різних температурах На сучасних фармацевтичних підприємствах використовуються реактори більш зроблених конструкцій вітчизняного виробництва й іноземних фірм Пристрій реактора для змішування густих продуктів. Реактор з напівсферичним дном, що закривається опуклою кришкою з завантажувальною лійкою, постачений трьома мішалками, що забезпечують гарне перемішування і перетирання компонентів мазі. Реактор має пультове керування.

Гомогенізація мазі. Стадія гомогенізації є специфічної для виробництва мазей у великих кількостях, тому що при перемішуванні не завжди вдається одержати необхідний ступінь дисперсності лікарських речовин. Для гомогенізації у виробництві використовують жорнові млини, валкові мазетерки.

Жорновий млин має два жернова, верхній відлитий разом із завантажувальною лійкою, нерухомий, нижній обертається в горизонтальному напрямку. На поверхні жернов маються борозенки, більш глибокі в центрі, у країв зникаючі. Мазь гомогенизируется в просвіті між жерновами і видавлюється до країв, де за допомогою шкребка збирається в приймач. Ступінь дисперсності часток у мазі визначається відстанню між жерновами. Продуктивність млина 60—80 кг/ч.

Валкові мазетерки мають два чи три валки з гладкою поверхнею, що обертаються назустріч один одному з різною швидкістю що забезпечує перехід мазі з вала на вал і збільшує тертя між ними.

В даний час для гомогенізації мазей, особливо емульсійних, суспензіонних і комбінованих, застосовується РПА, успішно використовуваний на цілому ряді промислових підприємств: Ленінградської і Московський фармацевтичних фабриках, Борисівському хіміко-фармацевтичному заводі для виробництва іхтіолової, скипидарної, цинкової, борної й інших мазей. При готуванні мазей із сірки, цинку оксиду й інших аморфних речовин з використанням РПА, стадії попереднього здрібнювання лікарських речовин можна опустити, що дає значний економічний ефект.

Перспективним для лікування гнійних раней, хірургічних інфекцій, аугодермопластики є виробництво мазевих пов'язок, випуску широко закордонними фірмами. Мазі, приготовлені на вазеліні, наносять на бавовняну чи віскозну тканину і накладають на раневі поверхні. Мазева пов'язка забезпечує відтік екссудата, гігієнічна, сприяє швидкому загоєнню раней.

Стандартизація мазей. Мазі стандартизують по змісту лікарських речовин, значенню рН їхніх водяних розчинів (витягів) і ступеня дисперсності твердих часток у суспензійнних мазях.

Однорідність мазей визначається візуально за методикою, включеної в ГФ XI. У зв'язку зі зрослими вимогами до якості препаратів більш прогресивним є метод дослідження мазей, розроблена професором И. А. Муравьовим зі співробітниками. Норми ступеня дисперсності твердих часток є індивідуальними для кожної мазі, наприклад, по фармакопеї ГДР не більш 60 мкм, в очних мазях — не більш 10 мкм. Пропонується оцінювати також кристалічність лікарських речовин за допомогою оптичного мікроскопа.

Значний вплив на терапевтичну цінність мазі і її стійкість при збереженні роблять структурно-механічні властивості, що характеризують консистенцію, що у даний час не виміряється, звідси можливий випуск нестандартної продукції. У зв'язку з цим проводяться дослідження з розробки методів визначення растекаемости мазі, колоїдній стабільності й ін.

Фасовка і збереження мазей. Мазі фасують у скляні банки, поліетиленові й алюмінієві туби. Металеві туби зсередини покривають лаком для консервної тари, зовні — емалевою фарбою. Упакування в туби здійснюють за допомогою тубонабивочних напівавтоматів.

Зберігають мазі в прохолодному, захищеному від світла місці.

Номенклатура мазей різноманітна. Прикладами мазей, що випускаються фармацевтичними підприємствами, можуть бути наступні.

Мазь ртутна біла (Unguentum Hydrargyri album). Сполука: ртуті амидохлорида дрібного порошку 10,0 м, вазеліну 60,0 м, ланоліну 30,0 р.

Мазь з йодидом калію (Unguentum Kaliijodidi). Сполука: калію йодиду 50,0 м, натрію тіосульфату 1,0 м, води дистильованої 44,0 м, ланоліну безводного 135,0 м, емульсійної основи 270,0 м (вазеліну 162,0 м, емульгатора Т-2 чи № 1 27,0 м, води 81,0 г).

Паста саліцилово-цинкова (Pasta Zinci sahcylatum). Сполука: кислоти саліцилової дрібного порошку 2,0 м, цинку оксиду 25,0 м, вазеліну жовтого 48,0 р.

Мазь амиказоловая 5% (Unguentum Amycazoli 5%). Сполука: амиказола 5,0 м, моноетилового ефіру етиленгликоля 4,5 м, ланоліну безводного 10,0 м, емульгатора Т-2 20,0 м, спирту коричного 0,15 м, натрію тетрабората 1,5 м, води 48,85 р. Мазь «Ундецин» (Unguentum «Undecmum»). Сполука: кислоти ундециленовой 8,0 м, міді ундециленовокислой 8,0 м, парахлорфенилового ефіру гліцерину 4,0 м, емульгатора № 1 7,0 м, етилцеллюлозы 4,0 м, води дистильованої до 100,0 р.


1. Реферат Lexicologie du fran ais moderne
2. Реферат Отчет о практике в Сбербанке 2
3. Реферат Территория и население края в конце XIX в
4. Контрольная работа Маркетинговое управление каналами распределения
5. Реферат на тему Авиаэскадрилия Нормандия Неман
6. Контрольная работа на тему Химическое оружие
7. Сочинение на тему Размышляя над страницами рассказа Андрея Платонова Маркун
8. Реферат Культура Древнего Востока 5
9. Реферат Геополитика и биополитика,связь геополитики с расовой теорией
10. Реферат Планирование как функция управления 7