Реферат

Реферат Секунди і віка боїв на рингу

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.4.2025


Коломийський коледж права і бізнесу

Р е ф е р а т

на тему: “Секунди і віка боїв на рингу”

Виконала:

студентка гр. Ю-22

Бомк О.В.

Коломия

2001 р.

Джек Лондон в своєму “Мексиканці” розповів про боксера, який для багатьох став прикладом незламної відваги.

Хлопця звали Грівера, він був ще дуже молодий, але виграв в нерівному бою на рингу, щоб заробити гроші, потрібні для мексиканської революції.

Майбутнього олімпійського чемпіона Олега Григор’єва привів на ринг саме цей твір Джека Лондона, який п’ятикласник Алік Григор’єв одержав в день народження. Його не взяли до боксерської секції в 12 років, тому він почав тренуватися сам. В 14 років він уже в секції. В 17-учасник чемпіонату СРСР...

Кулачний бій і його різновид – панкратіон, входили в програму древніх Олімпійських ігор.

Перший кодекс боксерських законів був написаний Джеймсом Брайтоном в 1743 році. В Англії відкриваються перші в світі боксерські школи.

З 1904 р. бокс став Олімпійським видом спорту. З 1925 року проводяться європейські першості, з 1974-го чемпіонати світу серед юніорів і Кубки світу.

В 1976 р. замість Міжнародної федерації боксу була утворена Міжнародна любительська федерація боксу, яка об’єднує більше 140 країн.

В кінці ХІХ ст. Росій познайомилася з англійськими боксерами.

Російська історія кулачних боїв налічує майже тисячу років.

Російський кулачний бій мав свої відмінності.

“Кулачки” особливо були поширені в Сибірі, Воронежській, Ярославській, Рязанській, Тульській губерніях. Бились, бувало, не жаліючи ні себе, ні противника. Але і під час боротьби намагались не порушувати заведені правила: атакувати тільки спереду, без обходу ззаду, заборонялись удари ногами і головою, підніжки, того, хто впав – не били. Багато з цих неписаних заповідей кулачних бійців донині живуть в приказках, одна з них – “лежачого не б’ють”.

Ряд ударів, які застосовуються в сучасному боксі, були відомі в російському кулачному бою під особливими назвами. Прямий удар називали “тичком”, боковий – “з крила”, знизу в тулуб – “під силу”. Були і удари не боксерські: “рубша” – молотоподібний удар зверху вниз.

Той, хто хотів перетворити бій кулачний в бійку, зганяв на противнику злість і зводив рахунки, наказувався і своєю, і чужою стороною. Особливо діставалось тим, хто в руці держав який-небудь предмет.

Проводились кулачні бої на широких площах або на пустирях, а зимою – що часто бувало – й на річковому льоду. Охочих побитись на кулаках завжди хватало. Сильні бійці – надєжі, були гордістю округи.

На певному етапі історії держави російські кулачні бої були єдиною по-справжньому мужньою і спортивною розвагою для народу. Єдиною, а тому і необхідною.

Кулачні бої виховали не одне покоління російських богатирів і на розвиток вітчизняного боксу справили чималий вплив.

Цікаво, що по кулачних боях в минулому столітті навіть розігрувались світові першості.

В середині минулого століття в Петербурзі вийшла книга “Побут російського народу”.

Наш вітчизняний бокс свої перші кроки зробив в кінці минулого століття. В Москві гвардійський офіцер М.Кістер створив атлетичну общину, яка стала називатись “Ареною Кістера”. В 1895 р. на Хотинському полі відбулись перші виступи російських боксерів. А в Петербурзі тренер – француз Е.Лусталло організував лекцію по “саввату” – французькому боксу, де дозволялись удари, як руками, так і ногами. В 1898 р. на Кам’яному острові в Петербурзі був проведений бій між англійським боксером Л.Маді і чемпіоном Росії по важкій атлетиці петербуржцем Г.Майором.

З цих перших ударів гонгу і починається біографія російського боксу.

В першому чемпіонаті Росії в 1913 році прийняли участь всього вісім боксерів, в другому – 14, а в 1916 році – 23.

Вже в 1920 р. бокс був включений в “Перед олімпіаду” Всевобуча. В 1925р. журнал “Червоний спорт” писав: “Загальний висновок такий – боксу, як масового спорту ми ще не маємо. Але масовий інтерес до нього звичайно є”.

Клас наших боксерів з’явився ще до війни в серії міжнародних товариських матчів – з командами робочих спортивних союзів Германії, Норвегії, Франції, Фінляндії, Швейцарії, Чехословаччини.

Олімпійський дебют 1952 р. зразу приніс російському боксу 2 срібні медалі, але вони могли бути і золотими. З Олімпіади 1956 р. боксери вернулись вже з золотими медалями.

Потрібно сказати, що з кінця ХІХ століття паралельно з любительським розвивався і професійний бокс. В ньому були великі імена, але не було великих цілей.

Самий довгий матч серед професіоналів відбувся 6-7 квітня 1893 р. в Нью-Орлеані. Після 110 раундів, зайнявши 7 годин 19 хвилин, бій між Енді Бубном і Джексом Беркі був зупинений без виявлення переможця.

Зараз введені нові обмеження часу поєдинків. Якщо у любителів вся зустріч продовжувалась 3 раунди по 3 хвилини, то професіонали залишаються на рингу протягом 12 раундів. і рахунок при нокдауні спортсмену, який упав на ринг, будуть відраховувати не 10 секунд, а тільки 8. Ці нововведення послідували після того, як на рингу помер на 13-му раунді втомлений південнокорейський боксер Дак Ку Кілі.

В сучасному любительському боксі сьогодні найбільш авторитетні радянська і кубинська школи. Радянські боксери на ювілейному 25-му чемпіонаті Європи 1983 року одержали вищі оцінки спеціалістів.

Історія світового боксу не знала і такого стабільного лідера, яким показала себе команда Куби в останні роки. Заявивши про себе в повний голос на Олімпіаді в Мюнхені в 1972 р., кубинські боксери добре виступили на турнірі вищого рангу.

В боксі завжди цінувалась сила, а про деяких боксерів ходили легенди, ніби їх кулаки могли пробити живіт супернику. Але крім сили цінилась і техніка. В боксі всього 6 видів ударів і 20 видів захисту. Однак число комбінацій з них нескінченне. В середньому боксер в бою наносить до 250 ударів.

Бокс вмістив у собі і простоту удару і складність технічного вміння. Не випадково в ньому, крім звань чемпіонів різного рангу, є ще Кубок Баркера, який вручається кращому боксеру любительського рингу саме за високу техніку.

Деколи виникають розмови про те, що бокс шкідливий для здоров’я, що він викликає жорстокість в людині. Найкраще виправдання цьому – видатні боксери, серед яких є вчителі, учені, художники, журналісти, з яких бере приклад молода зміна.


1. Реферат на тему К вопросу о жанрово-стилевой квалификации книги АН Бенуа История русской живописи в XIX веке
2. Курсовая Условия гражданско-правового договора и порядок их согласования
3. Курсовая на тему Виды и методы государственного управления
4. Реферат на тему Підзаконні нормативно правові акти як джерела екологічного права
5. Реферат на тему The Determination Of The Presence Of Coliform
6. Сочинение на тему Поэтическое новаторство Н А Некрасова
7. Доклад на тему Бурятская литература
8. Сочинение на тему Афанасий фет - Стихотворение а. фета ель рукавом мне тропинку завесила...
9. Реферат Понятие и признаки государства с точки зрения современных историков
10. Реферат Всевобуч