Реферат

Реферат Історія футболу на Україні

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 22.11.2024


Історія футболу на Україні

1863 - заснування у Львові осередків гімнастичного товариства "Сокіл", яке першим почало культивувати футбол.

1878 - створення в Одесі службовцями англійських підприємств Одеського британського атлетичного клубу (ОБАК), який почав першим проводити ігри в англійський футбол між членами ОБАК та командами англійських, грецьких та інших суден. Ігри відбувалися на полі ОБАК.

1884 - повідомлення Е.Покровського про футбольні ігри в Англії у книжці "Физическое воспитание детей у разных народов преимущественно России" (М., с. 324), яка поширювалася на етнічних землях України. Це перша інформація про футбол у науковій літературі Росії.

1890 - вивчення у Великобританії викладачем учительської гімназії Львова Едмундом Ценарем змісту і правил британського фунболу;

привезення з Великобританії до Львова викладачами учительської гімназії Едмундом Ценарем і професором Генріхом Йорданом перших футбольних м'ячів.

1890 - 1891 - підготовка Е.Ценарем монографії "Гімнастичні ігри шкільної молоді", у якій автор розробив програму розвитку футболу в гімназіях Львова.

1891 - видання Е.Ценарем польською мовою монографії "Гімнастичні ігри шкільної молоді" (Львів), у якій уперше опубілковано зміст, правила й програму розвитку футболу в гімназіях Львова;

перше опублікування російською мовою правил гри в футбол у книжці Е.Дементьєва "Английские игры на открытом воздухе" (М.), яка поширювалася в Україні.

1892, 5 червня - демонстрація у Львові елементів гри в футбол у перерві між показовими гімнастичними вправами, які входили до програми першої Галицької загальнокрайової виставки досягнень.

1892 - вивчення змісту і правил гри в британський футбол керівником курсів з підготовки фахівців фізичного виховання для кадетських корпусів Росії українцем Олексієм Дмитровичем Бутовським ( нар. 1838 р. у с. П'ятигірці Лубенського повіту Полтавської губернії ), який їздив у 1892 р. за завданням військового відомства Росії до Бельгії, Данії, Німеччини і Франції, щоб ознайомитися зі станом викладання гімнастичних і атлетичних дисциплін у навчальних закладах цих країн;

демонстрація у Львові групою вчителів гри у фотбол за англійськими правилами з доповненнями, які були внесені в 1891 р.

1894, травень - завершення будівництва у Львові ( на території теперішнього Стрийського парку ) стадіону британського стилю з футбольним полем розміром 100х120 м і трибунами на 7000 місць.

1894, 17 липня - перша письмова згадка у часописі "Газета львівська" (виходив польською мовою) про футбольний матч у Львові між сокільськими командами Львова і Кракова, який відбувся 14 липня 1894 р. на міському стадіоні.

1894, серпень - опублікування в спортивному виданні "Гімнастичний путівник" кореспондентом Ксав'єром Фішером детального звіту про другий зліт гімнастичного товариства "Сокіл", у якому детально описано хід футбольного матчу між сокільськими командами Львова і Кракова, що відбувся у суботу 14 липня 1894 р. о 17 годині на львівському стадіоні. У статті повідомлялося, що футболісти Львова грали у сірих гімнастичних штанях, білих футболках і гімнастичному взутті, а футболісти Кракова - у синіх штанях, білих футболках і гімнастичному взутті. М'яч на 6-й хвилині забив у північні ворота учень учительської гімназії Володимир Хомицький.

1894 - запрошення 18-річного Сергія Уточкіна ( 1876 - 1916 ) у футбольну команду Одеського британського атлетичного клубу (ОБАК). Пізніше в цю команду був запрошений одесит Петровський.

1895-1898 - будівництво у Львові стадіону з футбольним полем, біговими доріжками та трибунами для глядачів (нині цей стадіон на вул. Личаківській належить Львівському інституту фізичної культури ).

1896 - відвідання офіційним представником Росії, членом міжнародного олімпійського комітету, українцем О.Д.Бутовським ( 1838 - 1917 ) на І Олімпійських іграх в Афінах показового футбольного матчу між збірними командами Данії і Греції. Виграли матч з рахунком 9 : 0 датчани.

1897 - повідомлення київським журналістом "Спорт" про те, що василеострівський гурток, бажаючи провести першість Росії з футболу, запрошує на матчі інші гуртки. Виклик прийняв лише Санкт-Петербурзький гурток любителів спорту, матч відбувся в неділю 12 жовтня 1897 р. на плацу кадетського корпусу на Василівському острові. Перемогли з рахунком 6 : 0 футболісти василеострівського гуртка.

1897, липень - опублікування Г.С.Дюперроном у журналі "Самоцветы", який поширювався в Україні, коротких правил гри у футбол.

1898, 20 червня - повідомлення київським журналом "Спорт" про футбольний матч між Санкт-Петербурзьким гуртком любителів спорту і англійським гуртком "Вікторія" (створений у Санкт-Петербурзі в 1894 р.). Гурток "Вікторія" виграв з рахунком 2 : 0.

1898 - 1900 - вивчення змісту і правил гри в футбол Іваном Миколайовичем Боберським ( 1873 - 1947 ) під час навчання в університетах Відня і Граца (Австрія).

1900 - відвідання офіційним представником Росії, членом Міжнародного олімпійського комітету, українцем О.Д.Бутовським на ІІ Олімпійвських іграх у Парижі фінального матчу між збірними командами Франції і "Ептон Парк" (Великобританія), у якому виграли з рахунком 4 : 0 англійці;

1900, травень - ознайомлення львівських футболістів з досвідом роботи чеського футбольного фахівця Вейтруби, запрошеного до Львова для читання лекцій.

1900, 15 липня - проведення на майданчику Львівського клубу циклістів атлетично-спортивних заходів з 9 дисциплін, серед яких була гра в футбол. Організатором змагань був головний редактор "Спортивної газети" пан Хемерлінг.

1900, 1 жовтня - проведення в Києві першого футбольного матчу між учнями Олександрівської і 4-ї гімназій.

1900, 15 листопада - проведення у Львові двадцятихвилинного футбольного матчу серед учнів четвертої гімназії. Гра закінчилася з рахунком 1 : 1.

1900, 26 листопада - проведення у Львові другого футбольного матчу серед учнів четвертої гімназії. У грі зафіксована нічия - 0 : 0.

1901 - створення в Києві першої футбольної команди "Полудень", яка складалася в основному із чехів, котрі працювали на заводі Гартмана;

1903, вересень - створення у першій Академічній гімназії у Львові першої дружини з копаного м'яча ( футболу ), на базі якої був створений Український Спортивний Кружок (УСК).

1903 - створення у Києві футбольної команди "Політехніки", до якої входили студенти Політехнічного інституту. Її організаторами були професори Б.М.Делоне, П.К.Плотников і викладач М.О.Панаєв.


1. Контрольная работа Ценообразование в мировой торговле 3
2. Реферат на тему Buddhism 2 Essay Research Paper For more
3. Курсовая Расчет некогерентной радиолокационной измерительной системы кругового обзора
4. Биография на тему Эккерт Преспер
5. Курсовая Оценка деловой активности торгового предприятия
6. Реферат на тему Неразгаданные тайны нашего края
7. Статья на тему Технология креатива драйв немного шизофрении много работы
8. Реферат Экономика 90-х годов
9. Статья Интроекция как ключ к пониманию манипуляций в деловом общении
10. Контрольная работа Австро-Угорщина національні проблеми у кінці ХІХ століття