Реферат

Реферат Система цивільного права 2

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 2.4.2025


Реферат на тему:

Система цивільного права

Право — це не просто сукупність правових норм, а й пе­вна їх система. Правова система складається з галузей права, кожна з яких, в свою чергу також системно орга­нізована, має свій предмет і метод регулювання, свою структуру розподілу правових елементів. Елементами правової структури є юридичні норми та інститути.

Цивільне право, як і інші галузі права, має свою сис­тему. Структуризація цивільно-правових елементів про­водиться не стихійно, а на підставі вироблених наукою і практикою загальних підходів. Існують такі підходи до побудови системи цивільного права.

Інституційний підхід. Він передбачає розподіл право­вих норм за окремими інститутами. Під цивільно-пра­вовим інститутом розуміють групу цивільно-правових норм, що регулюють однорідні суспільні відносини (від­носини найму, купівлі-продажу, спадкування тощо).

Пандектний підхід Його суть полягає в тому, що він передбачає виділення загальної частини цивільного пра­ва і відокремлення речового права від зобов'язального. Пандектна система відображає статику речового і дина­міку зобов'язального права — основних майнових прав, що виникають у суспільстві,

Цивільне право України будується за Пандектною системою. Можливість виділення загальної частини ци­вільного права свідчить про те, що окремі інститути га­лузі мають спільні характеристики, які фактично можуть бути відокремлені в самостійний блок.

Цивільно-правові норми загального характеру склада­ють загальну частину цивільного права. Вона називається загальною тому, що стосується всіх суспільних відносин, які регулюються цивільним правом. До таких норм від­носяться норми про суб'єктів, про угоди, представницт­во і довіреність, позовну давність.

Чинний ЦК України не містить у собі такого інсти­туту, як об'єкти цивільного права, але це не означає, що об'єкти не відносяться до елементів суспільних відносин і не підлягають правовому регулюванню. Слід зазначити, що новий ЦК Росії, частина перша якого введена в дію з 1 січня 1995 р., виділив в окремий розділ норми, що відносяться до об'єктів цивільного права.

Спеціальна, або особлива, частина цивільного права регулює спеціальні (особливі) суспільні відносини і скла­дається з таких інститутів: право власності; зобов'язаль­не право; авторське право; право на відкриття; право на на винахід та інші результати творчості, що використовую­ться у виробництві; спадкове право; правоздатність іно­земних громадян та юридичних осіб; застосування циві­льних законів іноземних держав і міжнародних догово­рів.

Зафіксована в чинному ЦК України система інститу­тів цивільного права не є незмінною. Під впливом роз­витку економічних та інших суспільних відносин систе­ма цивільного права змінюється. Так, в проекті ЦК Ук­раїни передбачено главу "Об'єкти цивільного права", яка в чинному ЦК відсутня.

Систему цивільного права слід відрізняти від систе­матизації цивільно-правових норм. Формами системати­зації є кодифікація та інкорпорація


1. Сочинение Стихотворные сатиры Александра Сумарокова
2. Курсовая на тему Законное представительство
3. Реферат на тему Aids Conspricay
4. Реферат Польська експансія на українські землі
5. Задача Рыночное равновесие и его характеристика. Равновесная цена
6. Доклад на тему Сведение midi и wave композиций в cakewalk pro audio 60
7. Реферат Yerevan State Medical University
8. Курсовая на тему Определение санитарно защитной зоны предприятия
9. Диплом на тему Активізація пізнавальної діяльності учнів в процесі навчання математики
10. Курсовая Расчет передаваемой части телемеханики