Реферат

Реферат День захисту прав дитини

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 23.11.2024








Методрозробка уроку

Сьомий клас.

Тема уроку:

"День захисту прав дитини"

Мета уроку:

Конкретніше познайомити учнів із загальними принципами Декларації прав дитини, привернути увагу до того, що не всі уряди країн-членів ООН роблять все необхідне для поліпшення умов життя й навчання дітей, залучити дітей до практичного вираження своїх думок у зверненнях до урядів країн світу; виховувати палке прагнення жити в мирі й злагоді, дотримуючись доброзичливого ставлення до людей, якщо вони в чомусь і відрізняються від нас самих.

Обладнання уроку:

Плакати, присвячені Дню захисту прав дитини, ілюстративний матеріал про життя дітей у різних куточках світу, ілюстрації-малюнки дітей, плакат "Десять принципів Декларації прав дитини", виставка літератури: "Азбука прав человека", "Декларація прав людини очима дітей", "Загальна декларація прав людини", "Декларація прав дитини", "Конвенція про права дитини".

Хід уроку

Учитель: 20 листопада кожного року всі люди світу відзначають як День захисту прав дитини. Що це за дата? 20 листопада 1989 року Генеральною асамблеєю 00Н була прийнята Конвенція про права дитини. А які важливі події відбулися до цієї дати?

(Учні: У 1948 році була прийнята Загальна декларація прав людини. Усі документи, що ухвалювала 00Н, спиралися саме на ЗДГІЛ. У 1959 році була прийнята Декларація прав дитини.)

Учитель: Пригадаймо, що таке декларація й що таке конвенція?

(Учні: Декларація - це проголошення намірів урядів країн зробити щось у своїй країні, аби всім добре жилося, і в першу чергу дітям. Конвенція - це міжнародний документ з якогось дуже важливого питання, наприклад, Конвенція про права дитини.)

Учитель: Страхітливе становище дітей у багатьох куточках світу спонукало ООН детально вивчити це питання й констатувати дуже сумні висновки:

100 мільйонів дітей у всьому світі жебракують;

50 мільйонів дітей працюють у небезпечних умовах;

120 мільйонів дітей не відвідують школу;

3,5 мільйона дітей помирають від таких хвороб, які можна вилікувати.

Із газетних публікацій діти називають факти, пов'язані із тяжким становищем дітей у різних країнах.

Учитель: Щоб якось поліпшити це становище, була прийнята Конвенція про права дитини. Уряди країн, що підписали її, взяли таким чином на себе зобов'язання докласти всіх зусиль, щоб тяжке становище було виправлене. Так, Україна теж підписала цей документ, як і багато інших країн світу. А якщо сама країна не може щось виконати, то вона звертається по допомогу до інших країн. Які приклади ви можете пригадати?

(Учні: Це допомога дітям-чорнобильцям, яких лікують за кордоном; це гуманітарна допомога для дітей-сиріт; це допомога ліками в спеціальних лікарнях, де лікуються діти з тяжкими хворобами.)

Учитель: Звернімося до головних принципів Декларації прав дитини.

Діти читають і коментують принципи Декларації. (Див. "Викладання прав людини", ООН, 1989).

Учитель: Діти, як і всі люди доброї волі, не можуть бути сторонніми спостерігачами за тим, як тяжко доводиться дітям колишньої Югославії, Бразилії, Колумбії, Камеруна, Руанди, Намібії. Ми теж можемо подати свій голос на захист прав дітей усього світу. Як це зробити? Ми можемо звернутись із закликом до урядів країн, надіславши відповідні звернення до ООН.

Далі пропонуємо дітям, виходячи із головних принципів Декларації прав дитини, написати (кожен щось своє) якесь конкретне звернення. А оформити все це можна у вигляді оригінальних плакатів. Оскільки таке заняття передбачається провести не в одному класі, то можна буде організувати виставку цих плакатів, згодом надіслати їх до ООН або ЮНЕСКО.

Плакати мають бути яскравими, привабливими. Для цього слід використовувати заздалегідь підготовлені шаблони пелюсток, квіток тощо з кольорового паперу. Написи "Звернення до урядів країн", "Побажання дітям світу"- виконуються дітьми від руки, не втрачаючи для цього багато часу, краще більше часу відвести для обговорення звернень чи побажань.

Учитель: Отже, з чим ми звертаємось до урядів країн світу?

(Учні: Поводьтеся з дітьми як з рівними; захищайте дітей; зробіть так, щоб у кожної дитини був свій дім; подбайте про тепло і затишок для дітей; подбайте, щоб хворих дітей лікували кращі лікарі; дайте можливість кожній дитині гратися; турбуйтеся про дітей з різними вадами; створіть умови, щоб кожна дитина жила в сім'ї; діти не повинні голодувати, - пам'ятайте про це; враховуйте, що кожна дитина повинна навчатися; забороніть жорстоке поводження з дітьми; карайте тих, хто погано поводиться з дітьми; пам'ятайте, що діти - це майбутнє миру й життя на Землі.)

Учитель: А які побажання ви написали дітям з різних країн?

(Учні: Жити в сім'ї з татом і мамою; відвідувати хорошу школу; щоб любили дорослі; ніколи не зазнавати голоду; хай тато з мамою отримують стільки грошей, щоб їх вистачало не лише на їжу, але й на іграшки; миру, злагоди, спокою; ніколи не знати, що таке війна; мати всюди хороших друзів.)


1. Реферат Социальная мобильность 10
2. Реферат на тему The Sung Dynasty Essay Research Paper
3. Контрольная работа на тему Задачи и функции воспитательной работы классного руководителя
4. Реферат Билеты и ответы по биологии. 9 класс анатомия
5. Курсовая Организация и нормирование оплаты труда
6. Диплом на тему Прокуратура РФ и е роль в надзоре за исполнением законов
7. Реферат Анализ банкротства
8. Реферат Происхождение Древней Руси
9. Реферат Частота серцевих скорочень. Аналогові пристрої вимірювання частоти серцевих скорочень
10. Реферат на тему Eudora Welty And Jack London Essay Research