Реферат Сьєра-Леоне економіко-географічна характеристика країни
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Реферат на тему:
“Сьєра-Леоне”
(економіко-географічна характеристика країни)
Офіційна назва країни - Республіка Сьєрра-Леоне (Republic of Sierra Leone).
Країна розташована на західному узбережжі Африки. На північному заході, півночі і північному сході межує з Гвінеєю, на південному сході - з Ліберією, з південного заходу і заходу омивається водами Атлантичного океану. В минулому - колонія (прибережні райони) і протекторат (внутрішні області) Великобританії.
Перші португальські мореплавці відкрили півострів ще в XV столітті. Вони назвали його "Сьєрра-Леоне", що в перекладі з іспанської означає "Левові гори". Ця назва згодом поширилася на всю територію країни.
Територія - 72,3 тис. кв. км.
Населення майже повністю складається з африканців. У 2000 році його чисельність становила 5,23 млн. осіб.
Столиця і найбільший порт країни - Фрітаун (Freetown) - 649 тис. осіб.
Найбільші міста: Кенема (337 тис. осіб), Бо (269 тис. осіб).
Офіційна мова - англійська. Інші мови: менде, темне, крео (діалект на основі англійської мови).
Основні релігії - традиційні вірування (52 відсотки), іслам (40 відсотків), християнство (8 відсотків).
Найвища точка - г. Бінтімані (1 945 м).
Грошова одиниця - леоне.
Офіційний календар - григоріанський.
Сьєрра-Леоне є членом ООН, ГАТТ, МВФ, ВОЗ, Організації африканської єдності, Британської Співдружності націй.
Внаслідок громадянської війни, яка почалася у 1991 році, економічний стан країни значно погіршився. В середині 1990-х років Сьєрра-Леоне потрапила до числа 12-ти найбідніших країн світу.
Показник ВНП на душу населення - один з найнижчих у світі.
Валовий національний продукт, валовий внутрішній продукт і ВНП
на душу населення у 1998 і 1999 роках.
Промисловість
Промисловість становить близько сьомої частини ВНП і повністю орієнтована на видобуток мінеральних ресурсів.
Традиційно Сьєрра-Леоне вважається одним із провідних світових виробників ювелірних і промислових алмазів. Експорт алмазів, бокситів і рутилу становить більшу частину валютних надходжень країни. Алмазна промисловість з 1970 року перебуває в стадії поступового занепаду, чому значною мірою сприяють воєнні дії, контрабанда, зростання цін на пальне, високі податки.
Обробна промисловість розвинута слабко. Найбільша частина підприємств зосереджена в районі Фрітауна і пов'язана переважно з виробництвом пива, цигарок, прохолодних напоїв і барвників. Є також підприємства з обмолоту рису, виробництва цукру, пальмової олії, тютюну, текстильних виробів, меблів і консервів.
Паливні електростанції виробляють всю електроенергію в країні.
Сільське господарство
Сільське господарство - основа економіки Сьєрра-Леоне. У мирний час близько 80 відсотків населення займаються натуральним сільським господарством. Основна продовольча культура - рис - вирощується на заході країни, маніок - переважно на південному заході, просо - на півночі.
Крім того, вирощуються сорго, таро, кукурудза, бобові культури, банани, апельсини, манго, кокоси, цукрова тростина, а також овочі, перець, томати. Частина врожаю надходить на внутрішній товарний ринок, решту споживають самі виробники.
Розвивається також товарне сільське господарство, орієнтоване на зовнішній ринок. На експорт виробляється пальмова олія та інші продукти кокосової пальми, какао, кава, арахіс та імбир.
Тваринництво
Тваринництво відіграє другорядну роль і поширене, в основному, на півночі у народу фула. В країні налічується близько 330 тис. голів великої рогатої худоби, 330 тис. овець, 180 тис. кіз, 50 тис. свиней, 6 млн. курей. Ловля риби ведеться як у прибережних водах, так і у внутрішніх водоймищах. Найбільша частина улову йде на внутрішній ринок.
Експорт та імпорт
Експорт: рутил, алмази, боксити, какао-боби, кава, золото, риба.
Імпорт: машини й устаткування, нафтопродукти, продовольчі товари.
Головні зовнішньоторговельні партнери Сьєрра-Леоне - країни ЄС, Економічної співдружності держав Західної Африки і США.
Сьєрра-Леоне вже багато років перебуває в залежності від таких фінансових джерел, як країни ЄС, Програма розвитку ООН, Японія і США.