Реферат Океанія і Нова Зеландія
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Реферат
на тему:
Океанія і Нова Зеландія
Океанією називають сукупність островів південно-західної частини Тихого океану. За своїм походженням ці острови є материковими, вулканічними і кораловими. Нині в Океанії - 13 держав.
Найбільші за площею і населенням - Папуа-Нова Гвінея і Нова Зеландія. Решта - дрібні острови чи групи островів, розкидані по величезних океанічних просторах.
Держава Науру - це один острів, який має площу тільки 20 км2, а населення його менше 9 тис. чоловік.
Держава Кірібаті (загальна площа її суходолу 700 км2, населення -70 тис. чоловік) - це 30 острівних груп, які простягнулися на 4 тис. кілометрів. Багато островів залишається володіннями США, Великобританії, Франції, Австралії, Нової Зеландії. Аборигенами Океанії є папуаси і полінезійці. Вони зберігають свою мову і культуру, хоч європейський вплив також значний. Серед неєвропейського населення є індіанці, малайці та ін.
Роль Океанії в світі, якщо не брати до уваги Нову Зеландію, - незначна. Країни цієї частини Землі належать до тих, що розвиваються. Для них характерні низький рівень розвитку господарства і життя населення. Економічно вони тісно зв'язані зі своїми колишніми метрополіями. Характер і структура їх господарства склалася під впливом розташування в екваторіальних і тропічних широтах та ізольованого існування. Головною галуззю є споживче сільське господарство. Вирощують кокосові пальми, коренеплоди (ямс, таро, маніок), хлібне дерево, цукрову тростину, банани, овочі і фрукти. Розводять велику рогаті' худобу, кіз і свиней. У харчуванні значну роль відіграє риба. Експортне значення мають продукти кокосової пальми і цукор, а також мінеральна сировина: мідь і золото з Папуа-Нової Гвінеї, нікель з Нової Каледонії. Зростає туристське, комунікаційне і стратегічне значення Океанії. Природне середовище островів Океанії зазнало значної шкоди внаслідок зведення лісів, відкритих розробок корисних копалин, а також випробувань атомної зброї.
Нова Зеландія
(площа - 269 тис. кмг, населення ~ 3,4 млн чоловік, столиця - Веллінгтон) лежить на. двох великих островах. Географічне положення їх визначається віддаленістю від Європи і Англо-Америки. Найближчим сусідом країни е Австралія, Природними багатствами Нової Зеландії є субтропічний і помірний клімат, великі, особливо в розрахунку на душу населення, земельні ресурси. В історичному плані Нова Зеландія - англійська переселенська колонія. Понад 4/5 її сучасного населення становлять англоновозеландці, і країну звуть «Британією південних морів». Аборигенів - маорі - 12 %, вони зберігають свою мову і культуру, Серед корінного населення колишніх переселенських англійських колоній їх становище найкраще. Понад 3/4 населення живе на Північному острові. На ньому знаходиться столиця, а також найбільше за кількістю жителів і економічним потенціалом місто - Окленд. Новозеландці - міські жителі, тих, хто мешкає на фермах, небагато. Особливості господарства Нової Зеландії такі ж, як і в Канаді та Австралії, Це індустріальне розвинута країна з високим рівнем продуктивності праці і життя людей.
В її матеріальному виробництві перше місце посідає обробна промисловість, але в міжнародному поділі праці країна має аграрно-сировинну спеціалізацію. Сільське господарство Нової Зеландії е одним з найефективніших у світі.
На фермах утримується майже 70 млн овець і 10 млн голів великої рогатої худоби. Більш як 2/5 всієї площі становлять пасовища. Типовий ландшафт Нової Зеландії включає ферму, пасовища, худобу. Як виробник і експортер вовни країна посідає друге місце в світі після Австралії, вона також є одною з провідних країн-експортерів м'яса, масла і сиру.
Розвинуте промислове лісництво. Деревина і продукти її переробки - предмети експорту. Головні торгові партнери Нової Зеландії - Японія, США, Великобританія і Австралія.
Нова Зеландія багата на унікальні природні ландшафти: засніжені горн з льодовиками, фіорди, каньйони, гірські озера і водоспади, вулкани, гейзери, своєрідну рослинність тощо. Майже 10 % території оголошено національними парками. Добре поставлена індустрія туризму, але її можливості стримує віддаленість країни,