Реферат

Реферат Океанія і Нова Зеландія

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.1.2025


Реферат

на тему:

Океанія і Нова Зеландія

Океанією називають сукупність островів південно-західної частини Тихого океану. За своїм походженням ці острови є материковими, вул­канічними і кораловими. Нині в Океанії - 13 держав.

Найбільші за площею і на­селенням - Папуа-Нова Гвінея і Нова Зеландія. Решта - дрібні острови чи гру­пи островів, розкидані по величезних океанічних просторах.

Держава Науру - це один острів, який має площу тільки 20 км2, а населення його менше 9 тис. чоловік.

Держава Кірібаті (загальна площа її суходолу 700 км2, населення -70 тис. чоловік) - це 30 острівних груп, які простягнулися на 4 тис. кілометрів. Багато островів залишається володіннями США, Великобританії, Франції, Авст­ралії, Нової Зеландії. Аборигенами Океанії є папуаси і полінезійці. Вони зберіга­ють свою мову і культуру, хоч європейський вплив також значний. Серед неєвропейського населення є індіанці, малайці та ін.

Роль Океанії в світі, якщо не брати до уваги Нову Зеландію, - незначна. Країни цієї частини Землі належать до тих, що розвиваються. Для них харак­терні низький рівень розвитку господарства і життя населення. Економічно вони тісно зв'язані зі своїми колишніми метрополіями. Характер і структура їх госпо­дарства склалася під впливом розташування в екваторіальних і тропічних широ­тах та ізольованого існування. Головною галуззю є споживче сільське господар­ство. Вирощують кокосові пальми, коренеплоди (ямс, таро, маніок), хлібне дере­во, цукрову тростину, банани, овочі і фрукти. Розводять велику рогаті' худобу, кіз і свиней. У харчуванні значну роль відіграє риба. Експортне значення мають про­дукти кокосової пальми і цукор, а також мінеральна сировина: мідь і золото з Папуа-Нової Гвінеї, нікель з Нової Каледонії. Зростає туристське, комунікаційне і стратегічне значення Океанії. Природне середовище островів Океанії зазнало значної шкоди внаслідок зведення лісів, відкритих розробок корисних копалин, а також випробувань атомної зброї.

Нова Зеландія

(площа - 269 тис. кмг, населення ~ 3,4 млн чоловік, столи­ця - Веллінгтон) лежить на. двох великих островах. Географічне положення їх ви­значається віддаленістю від Європи і Англо-Америки. Найближчим сусідом країни е Австралія, Природними багатствами Нової Зеландії є субтропічний і помірний клі­мат, великі, особливо в розрахунку на душу населення, земельні ресурси. В історич­ному плані Нова Зеландія - англійська переселенська колонія. Понад 4/5 її сучас­ного населення становлять англоновозеландці, і країну звуть «Британією південних морів». Аборигенів - маорі - 12 %, вони зберігають свою мову і культуру, Серед корінного населення колишніх переселенських англійських колоній їх становище найкраще. Понад 3/4 населення живе на Північному острові. На ньому знаходить­ся столиця, а також найбільше за кількістю жителів і економічним потенціалом міс­то - Окленд. Новозеландці - міські жителі, тих, хто мешкає на фермах, небагато. Особливості господарства Нової Зеландії такі ж, як і в Канаді та Австралії, Це індустріальне розвинута країна з високим рівнем продуктивності праці і жит­тя людей.

В її матеріальному виробництві перше місце посідає обробна промис­ловість, але в міжнародному поділі праці країна має аграрно-сировинну спеціалізацію. Сільське господарство Нової Зеландії е одним з найефективніших у світі.

На фермах утримується майже 70 млн овець і 10 млн голів великої ро­гатої худоби. Більш як 2/5 всієї площі становлять пасовища. Типовий ландшафт Нової Зеландії включає ферму, пасовища, худобу. Як виробник і експортер вов­ни країна посідає друге місце в світі після Австралії, вона також є одною з провідних країн-експортерів м'яса, масла і сиру.

Розвинуте промислове лісниц­тво. Деревина і продукти її переробки - предмети експорту. Головні торгові партнери Нової Зеландії - Японія, США, Великобританія і Австралія.

Нова Зеландія багата на унікальні природні ландшафти: засніжені горн з льодовиками, фіорди, каньйони, гірські озера і водоспади, вулкани, гейзери, своєрідну рослинність тощо. Майже 10 % території оголошено національними парками. Добре поставлена індустрія туризму, але її можливості стримує відда­леність країни,


1. Курсовая на тему Анализ деятельности банка
2. Доклад Контрперенос
3. Реферат на тему Philosophy And Life Of Friedrich Wilhelm Nietzsche
4. Реферат Кесареве січення
5. Сочинение на тему Платонов а. п. - Размышляя над названием романа а. платонова чевенгур
6. Реферат на тему Творчество Гоголя как явление
7. Контрольная работа Контрольная работа по социологии 2
8. Реферат Курс технического анализа рынка ценных бумаг
9. Реферат Причины речевого нарушения
10. Реферат на тему Поисковики для школьника