Реферат

Реферат Пристрої магнітної пам яті

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024


ПРИСТРОЇ МАГНІТНОЇ ПАМЯТІ

 

Зовнішню память призначено для тривалого зберігання інформації і даних. Така інформація в зовнішній пам’яті зберігається після вимкнення ПК. Обсяг зовнішньої пам’яті значно більший за обсяг внутрішньої пам’яті, але вона суттєво поступається внутрішній пам’яті щодо швидкості запису та зчитування інформації.

Звичайно зовнішня память фізично реалізується у вигляді накопичувачів на магнітних та оптичних дисках. Кожний з них використовується зі своїм контролером. Найчастіше використовуються два види магнітних накопичувачів на гнучких магнітних дисках (НГМД) і накопичувачі на жорстких магнітних дисках (НЖМД), які ще називають вінчестерами.

 

Floppy Disk

Донедавна одним з найдешевших носіїв інформації в компютері був гнучкий (floppy) диск (гнучка кругла лавсанова пластина з магнітним покриттям). Всередині пластини міститься отвір, за край якого механізм дисковода захоплює дискету і прокручує її всередині картриджа. Картридж містить проріз, через який головки зчитування-запису здійснюють доступ до магнітних поверхонь. Дискети були від 8 дюймів у діаметрі, у ПЕОМ застосовувалися формати 5,25” та 3,5”. Щоб запобігти забрудненню і механічним пошкодженням 5,25” диски розміщують у гнучких пластмасових конвертах, а 3,5” - у жорстких пластмасових корпусах. Дисководи для дискет розміру 5,25” установлюють і використовують здебільшого на компютерах попередніх років випуску.

Перед використанням кожна дискета форматується: обидві її поверхні на магнітному рівні розбиваються на доріжки (треки), що мають вигляд концентричних кіл, кожна доріжка радіальними лініями розбивається на сектори. Сектори нумеруються, починаючи від нуля. Вздовж кожного сектора виділяються елементарні ділянки, які можуть знаходитися в стані “намагнічено” або “розмагнічено”, що відповідає збереженню двійкових кодів 1 або 0 відповідно.

Зараз використовують дискети із записами інформації на обох поверхнях (тип DS) подвійної щільності (тип DD) або високої щільності (HD). Місткість дискет: 5,25” – 1,2 Мб; 3,5” –1,44(2,88) Мб. Дисководи для дискет розміру 5,25” встановлюють і використовують на комп’ютерах попередніх років випуску.

Щоб запобігти випадковому запису, на 3,5” дискеті відкривається спеціальне віконце, а на 5,25” дискетах заклеюють спеціальний проріз.

 

Hard Disk

Накопичувачі на жорсткому магнітному диску служать для роботи з дисками, які ще називають вінчестерами. Вінчестер – це кілька твердих круглих пластин, які закріплено на одному стержні й поміщено в герметичний корпус. Магнітні поверхні вінчестера форматуються, і запис інформації на них здійснюється так само, як і на звичайні дискети. Але вони мають значно більший обєм памяті.

Вінчестери призначено для постійного зберігання інформації: програм ОС, пакетів програм, що часто використовується, редакторів документів, трансляторів з мов програмування та ін., що значно збільшує зручність роботи з компютером.

Сучасні накопичувачі на жорстких магнітних дисках мають місткість від 1,2 Гб до 9,18 Гб, а з першого квартала 2000р. фірми ІВМ та Seagate випускають диски 70 Гб.

Швидкість запису та зчитування інформації з вінчестера в 1000-10 000 разів вища, ніж у НГМД.

Всю память на вінчестерах умовно поділено на частини, які називають логічними дисками. Усі доступні для роботи диски мають свої імена.

 

Floptical (дискети з оптичним позиціонуванням)

Зручними у використанні є системи з попередньо розміщеними (за прикладом вінчестера) дискетами. До комерційного застосування доведено такий варіант: розміткою служать лазерні опіки на поверхні дискети. Місткість такої 3,5” дискети – 21 Мб. Дискетник для них може працювати й зі звичайними дискетами.

Новий стандарт flopticalна 120 Мб.

 

Streamer (стример)

Стример – накопичувач на магнітних стрічках касетного типу, дешевший і достатньо поширений пристрій резервного копіювання.

Стример записує інформацію дуже великими блоками, за можливості безперервним потоком (stream). Місткість спеціальних касет для стримера – 60 Мб, 4 Гб тощо. Як стример, можна застосовувати звичайний відеомагнітофон, використовуючи спеціальний адаптер. Побутові відеокасети вміщують 1-2 Гб інформації. Такий вид запису дешевий, але повільний, щоб знайти дані, необхідно перемотувати стрічку, інколи по кілька хвилин.

У 1997р. компанія Hewlett-Packard запропонувала новий стример – SureStory DAT 24, який дає змогу записувати до 24 Гб інформації в стиснутому вигляді на цифрову аудіострічку – DAT.

 

Bernolli Box ( бернуллі-бокс)

У ньому, як і у вінчестері, магнітні головки плавають на повітряній подушці, не доторкаючись поверхні . Місткість запису велика, і дискети мають велику місткість – 100 Мб. За швидкістю бернуллі-бокс порівнюється з дешевими вінчестерами. У нас ці пристрої маловідомі, продаються рідко і коштують значно дорожче, тому що фірма lomega оберігає свої патенти і завищує ціну.

 

Compact Disc – Read Only Memory (компакт-диск - память тільки для читання)

Оптичні (лазерні) диски називають компакт-дисками (або дисками типу CD). Найпоширенішими є диски “тільки для читання”, тобто диски CD-ROM. Інформація на такі диски записується не з компютера, а за допомогою спеціальної апаратури.

На звичайних лазерних компакт-дисках ми можемо записати інформацію у машинно-читацькому форматі – до 650 Мб. Компютер може такий диск тільки читати. Перші пристрої для читання таких дисків передавали 150 Кб/с. Потім зявилися пристрої подвійної швидкості (300 Кб/с), зараз швидкість збільшилася в 12 – 24 рази. На CD-ROM записують ігри та енциклопедії, дані з архівів тощо.

 

CD-Recordable

Gjlfkmit dljcrjyfktyyz nt[yjkjus] CD-ROM призвело до появи таких пристроїв, як CD-R та CD-RW. У таких накопичувачах існує можливість запису, хоча цей процес досить тривалий. За допомогою спеціального пристрою для запису можна сформувати один CD-R диск приблизно за годину, можна дописувати інформацію. Але зберегти дані на CD-R можна лише один раз, та й у CD-RW кількість циклів обмежена. Крім того, швидкість читання оптичних дисків у кілька разів менша, ніж у магнітооптики. Однак невисока ціна заготовки і сумістність з приводами CD-ROM роблять ці пристрої зручними для транспортування та резервного копіювання даних.

Формату запису даних “13.06.99” виповнилося 11 років, хоч відомим він став останні 2 – 3 роки, а спочатку він сформувався для одноразового перезапису дисків, сумісних з CD-плеєрами.

 

Дисководи Lomega

Кого можна назвати дійсно близьким до FDD, то це дисководи Lomega Zip. Працювати з ними так само просто, як і зі звичайними. Картриджі місткістю 100 Мб (з 1999р. – 250 Мб) – гарна альтернатива дискеті 1,44 Мб. Порівняно невисока ціна, достатня продуктивність, а також доступність пристрою призвели до їх широкого розповсюдження серед користувачів ПК.

Крім накопичувача ZIP, Lomega також випустила високомісткий пристрій Jaz, Крім високої продуктивності та надійності, цей пристрій звертає на себе увагу неперевершеною місткістю – 2 Гб. Однак висока ціна приводу та картриджів призвела до експлуатації Jaz хіба що серед професіоналів.

Нова розробка фірми Lomega – дисководи з назвою Click. Мініатюрний дисковод має масу 41г за розмірів 86,5 х 54 х 5 мм, а диск містить 40 Мб інформації. Читання та запис відбувається

Набагато швидше, ніж на звичайних дискетах: швидкість передачі даних перевищує 600 Кб/с.

 

Magnetic Optics (магнітооптика)

Поряд з високомісткими дисководами вінчестерних технологій на компютерному ринку присутні й магнітооптичні (МО) диски. Ці диски використовують переваги магнітної та оптичної технологій: інформація зберігається на магнітному носії, захищеному прозорою плівкою, а читання та запис здійснюються за допомогою лазерного променя. МО досить швидкі, надійні, місткі, але їх порівняно висока ціна не сприяє поширенню. Магнітооптичні диски випускають розміру 3,5” та 5,2” і за формою вони нагадують звичайні дискети. Так, магнітооптичний диск розміру 3,5” зовнішньо майже не відрізняється від звичайної дискети. Але властивості його значно відрізняються: місткість не 1,44 Мб, а 0,2 – 2,3 Гб, швидкодія під час читання – майже як у Bernolli Box та вінчестерів, надійність зберігання інформації дуже висока. Можна придбати магнітооптичну систему, яка вміє читати CD-ROM.

 

DVD-диски (Digital Versatile Disk)

Як підказує назва, це цифровий диск, який має різне призначення. Хоча метою створення DVD був запис великих обємів високоякісного відео, формат цей виявився зручним і для іншої мети. По суті, DVD є розробкою звичайного CD-ROM, здатною зберігати значно більшу кількість даних.

У DVD використовується для зчитування інформації лазери з коротшою довжиною хвилі, тому рельєф, що несе інформацію, може бути зроблений значно меншим. За рахунок цього місткість 5,25” диску збільшується з 650 Мб до 4,7 Гб. Крім того, у DVD може бути два інформаційних шари, що збільшує місткість до 8,5 Гб. І нарешті, вони можуть бути двосторонніми, що доводить місткість до 17 Гб.

Згадуючи про пристрої памяті зі змінним носієм, неможливо не згадати про DVD-RAM, які нещодавно надійшли у продаж. Ці універсальні накопичувачі дають змогу зберігати до 5,2 Гб інформації, що на сьогодні є рекордом серед пристроїв даного класу. На жаль, DVD дорогі, крім того, швидкодія не є їх сильною стороною, але вони сумісні з попередніми форматами оптичних дисків.

У випадку з DVD-дисками ми маємо справу і з Video-DVD, і DVD-ROM, і DVD-RAM, і навіть DVD-RW. Передбачується, що DVD-R будуть використовуватися здебільшого для авторизації, але місткість 4,7 (5,2) Гб зараз недостатня для домашнього відеозапису, а необхідний розмір 10 Гб потребує використання блакитного лазера, а до цього - ще кілька років.

Світове виробництво CD та DVD збільшилося порівняно з 1997р. на 13% і досягло 7,2 млрд.шт., а в 2000р. досягне 7,75 млрд.шт.

CD-R має середньорічний приріст 15%, що досягне 3,3 млрд.шт. у 2000р.

DVDмає середньорічний приріст 18,3%, що досмягне 350 млн.шт. у 2000р.

 

ORB (компанія Castlevood Systems)

ORB спроектовано на основі вінчестерної технології. У пристрої використовуються магніторезистивні головки, що забезпечують велику густину запису. Картриж має місткість 2,2 Гб, під час підключення до одного з каналів IDE розпізнається системою як жорсткий диск. Працює тільки під Windows. Випускається у внутрішньому (EIDE) і зовнішньому (SCS1/ Мас і LPT) виконаннях. Пристрій продемонстрував високу швидкість – операція обміну 90-Мб файлом з жорстким диском тривала всього 12 с у кожному напрямку (пристрій Lomega Zip виконував цю роботу у значно довше – 1 хв на читання і 2,5 хв на запис). Враховуючи невисоку ціну, пристрій може сперечатися з жорсткими дисками і використовуватися для резервного копіювання, зберігання архівів тощо.


1. Реферат Организация деятельности и управление рекламным агентством
2. Реферат Школа глазами родителей первоклассников
3. Реферат Общество с ограниченной ответственностью 2 Понятие общества
4. Диплом Институт местного самоуправления в истории России
5. Реферат Наукова систематизація обєктів політичної карти світу
6. Реферат План счетов бухгалтерского учета и его значение
7. Реферат на тему Marijuana Yes Or No Essay Research Paper
8. Реферат на тему Ценностные ориентации и представления их формирование
9. Реферат Показатели финансовой устойчивости
10. Реферат на тему Religion Essay Research Paper I give Professor