Реферат Програмні продукти та їх характеристики Основна характеристика програмних продуктів
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Тема: Програмні продукти та їх характеристики.
Мета: Ознайомитися із сучасним програмними продуктами та їх характеристикою.
Теоретичні відомості:
У структурі прикладного ПЗ можна виділити: прикладні програми як загального, так і спеціального призначення.
Прикладні програми загального призначення — це комплекс програм, який одержав широке використання серед різних категорій користувачів. Найбільш відомими серед них є: текстові редактори, графічні системи, електронні таблиці, системи управління базами даних та ін.
Текстові редактори дозволяють готувати текстові документи: технічні описи, службові листи, статті та ін. Найбільш відомі такі текстові редактори: Лексикон, Write, Word.
Microsoft Word — центральний компонент офісного пакету і безперечно один із найпопулярніших текстових редакторів. Він містить дуже широкий вибір інструментів для редагування та форматування текстів документів, а також для вбудовування в них різномагнітних обєктів – математичних формул, графіків, діограм і т. д.
Графічні системи багаточисельні, а їх функції — різноманітні. Серед них можна виділити системи ділової графіки (Місrosoft , Lotus Freelance Graphics), художньої графіки, які ще називають просто графічними редакторами (Раіnt), інженерної графіки та автоматизованого проектування (Аutodesk АutoСad), системи обробки фотографічних зображень (Аdоbе Рhotoshор), а також універсальні графічні системи (СоrеlDRAW!).
Paint представляє собою предмет для малювання, з допомогою якого можна створювати прості або складні малюнки. Ці малюнки можна робити чорно-білими або кольоровими і зберегти їх у вигляді файлів. Створені малюнки можна виводити на друк, застосовувати в якості фона робочого стола або вставляти в другі документи. Paint можна використовувати навіть для перегляду і правки знятих за допомогою сканера фотографій. Графічний редактор Paint використовувати для работи з точковими малюнками формата JPG, GIF або BMP. Малюнок, зроблений в Paint, можна вставити в другий документ або використовувати як фоновий малюнок рабочого стола.
Microsoft РоwerРоіnt — це спеціалізована програма для створення компютерних презинтацій, які використовуються на ділових зустрічах, призентиціях фірм, з навчильною метою і т.д. При цьому створюється набір сайтів, які автоматично чи в автоматичному режимі переглядають на десплеї ПК, або ж за допомогою проектора. Слайди можна можна роздруковувати на папері чи плівці. Дана програма проста в роботі і має велику кількість інструментів. Це дозволяє легко підготувати призентацію, яка в доступній формі може виризати все, що користувач хоче повідомити.
Програми роботи з електронними таблицями дозволяють розв'язувати широке коло задач, зв'язаних з числовими розрахунками. Найширше використовують серед програм такого класу Supercalc, Місrоsoft Ехсel та Lоtus 1-2-3.
Microsoft Ехсel — це надзвичайно потужний і простий у використанні процесор для обробки електронних таблиць. В даній версії програми збережені кращі традиції попередніх версій електронних таблиць. Ехсel добре працює з діаграмами та графіками та може викристовувати електронні таблиці в інших поширених форматах, наприкладі у форматі Lоtus 1-2-3.
Системи управління базами даних (СУБД) призначені для об'єднання наборів даних з метою створення єдиної інформаційної моделі об'єкта. Ці програми дозволяють накопичувати, обновляти, коригувати, вилучати, сортувати інформацію, організовану спеціальним засобом у вигляді банку даних. Найпоширеніші СУБД: dВаsе III Рlus, FохВаsе+, Сlірреr, Оrасlе, Ассеss, FохРrо, Раrаdох.
Microsoft Ассеss — система керування базами даних з широкими можливостями обробкиреляційних баз даних та створення нових складних програмних елементів. Вона дозволяє створювати бази даних, що можуть містити в собі робочі таблиці, запитьи, мподулі, форми і звіти. Зі створеними в Ассеss базами даних дуже легко працювати навіть неосвідчиним користувачам.
Крім перерахованих систем до складу прикладного ПЗ загального призначення слід віднести й інтегровані системи. Ці системи об'єднують у собі можливості текстових редакторів, графічних систем, електронних таблиць та систем управління базами даних. Головна перевага інтегрованих систем перед окремими системами прикладного ПЗ загального призначення полягає у тому, що вони створюють єдині правила роботи для користувача, тобто вони мають єдиний інтерфейс як при роботі з текстом, так і при роботі з електронними таблицями та ін. Найвідоміші серед них: Місrоsft Works, Місгоsоft Оffiсе, Lotus SmartSuite, Реrfесt Оffісе.
Прикладні програми спеціального призначення використовують у специфічній діяльності користувачів.
Функції специфічних систем залежать від їх призначення. Наприклад, для систем навчального призначення це можуть бути інструментальні засоби для розробки комп'ютерних уроків (гіпермедійні та гіпертекстові системи, авторські та інші системи), імітаційне моделюючі програми навчального призначення, програми для розробки та підтримки шкільного розкладу, педагогічні програмні засоби різного призначення та ін.
До складу прикладних програм спеціального призначення можна також віднести пакети прикладних програм (ППП), які широко використовуються, наприклад, для статистичної обробки даних, бухгалтерського обліку, розрахунку будівельних конструкцій та ін. Наявність у комп'ютері різноманітних ППП дозволяє розв'язувати значну частину простих прикладних задач, майже без програмування. В цьому випадку завдання на розв'язування тієї чи іншої задачі записується у вигляді директиви спеціальною проблемно-орієнтованою мовою та повідомляється комп'ютеру.
Висновок: На цій лабораторній роботі я ознайомитися із сучасним програмними продуктами та їх характеристикою.