Реферат

Реферат Захворювання жовчовивідної системи. Ревматизм

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 11.11.2024





МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ЛУБЕНСЬКЕ МЕДИЧНЕ УЧИЛИЩЕ
РЕФЕРАТ

З ПЕДІАТРІЇ

НА ТЕМУ: Захворювання жовчовивідної системи. Ревматизм

Виконала: студентка групи Ф-31

Репнікова Алла
Лубни 2009


Захворювання жовчовивідної системи



Діагностика холецистохолангіту

Діагностика холецистохолангіту заснована на таких даних:

1) даних анамнезу: наявність хворих на холецистохолангіт у сім'ї, уточнення перенесених хвороб, які можна було б вважати початковими проявами холецистохолангіту - гострі гастрити без істотних харчових порушень, несправжні напади апендициту, «пупкові» кольки та інші;

2) з'ясування етіологічних факторів: порушення режиму та якості харчування, тривалі негативні емоції, психогенна травма, часті застуди І захворювання, перенесені кишкові інфекції, епідемічний гепатит;

3) інших проявах клінічної картини захворювання: характерні скарги і больові точки під час пальпації живота; збільшення печінки й ознаки хронічної інтоксикації.

Діагноз хронічного холецистохолангіту підтверджують результати лабораторних досліджень. Однак тільки в період загострення може відзначатися помірний нейтрофільний лейкоцитоз з незначним збільшенням паличкоядерних нейтрофілів, а також ШОЕ.

Функціональні зміни печінки при хронічному холецистохолангіт трапляються не часто. Вони можуть бути в період загострення і про являтися у вигляді порушення антитоксичної, білоксинтетичної, про тромбінутворюючої функцій печінки, пігментного, вуглеводного та жирового обміну. У дітей, що хворіють на холецистохолангіт, зменшується печінковий кровообіг, а це одна з головних причин порушення функції печінки, недостатність якої при різних захворювання може проявлятися 4 синдромами:

синдромом цитолізу, що означає пошкодження гепатоцитів до повного некрозу (підвищення рівня АСаТ, АЛаТ, 6-фруктозо монофосфат-альдолази, ізоферментів ЛДГ , підвищення рівня сироїдкого заліза);

синдромом мезенхімального запалення (підвищення вмісту т ликомолекулярних глобулінів, імуноглобулінів, позитивна тимолова проба, збільшення ШОЕ);

синдромом холестазу (підвищення активності лужної фосфін, лейцинамінопептидази, вмісту холестерину, зв'язаного білірубіну, жовчних кислот);

- синдромом гепатоцелюлярної недостатності (зниження рівня сироваткових альбумінів, холестерину, особливо зв'язаного з ефіром, бутирохолінестерази, протромбіну, проконвертину й АТФ).

Велике значення в діагностиці захворювань жовчовивідних шляхів має дуоденальне зондування з подальшим мікроскопічним, біохімічним і бактеріологічним дослідженням дуоденального вмісту.

При мікроскопічному дослідженні дуоденального вмісту діагностичне значення має виявлення в жовчі порцій В і С великих круглих Клітин, схожих на лейкоцити, - лейкоцитоїдів, кристалічних утворень, у тому числі кристалів холестерину, грудочок жовчних кислот і солей кальцію білірубінату, жирних кислот. Кількість лейкоцитів у жовчі здорової дитини не повинна перевищувати 10 у полі зору. Добре було б провести фазово-контрастну мікроскопію жовчі, яка дозволяє кваліфіковано оцінити вигляд епітелію в дуоденальному вмісті, визначити його належність і стан слизової оболонки відповідних відділів жовчовивідних шляхів (десквамація епітелію, дистрофія).

Інформативним є біохімічне дослідження порцій дуоденального вмісту з визначенням у них вмісту холестерину, жовчних кислот, білірубіну, ліпідного комплексу, вміст яких знижується при холецистоходвигуні. У нормі вміст жовчних кислот (за Рейнхольдом-Вільсоном) у Порції В-15,1-30,2 ммоль/л, у порції С - 5,52-7,36 ммоль/л. Вміст Холестерину (за методом Енгельгарда і Смирнової) у порції В - 1,34 ммоль/л, у порції С - 0,61 ммоль/л. Вміст білірубіну в порції В - 441,6 ммоль/л, у порції С - 338,6 ммоль/л. При цьому відзначається Підвищення концентрації білка, диспротеїнхолія, збільшення концентрації IgG, секреторного IgA, С-реактивного білка, лужної фосфатази, зношення кількості лізоциму.

Діагностична цінність бактеріологічного дослідження обмежена. І дуоденального вмісту частіше висівають кокову флору (стафілококи, ентерококи), кишкову паличку, протей (висівати необхідно всі три Порції жовчі - А, В і С).

Повну інформацію про стан жовчовивідної системи одержують за методом внутрішньовенної холеграфії, який, крім розмірів, форми Міхура, наявності конкрементів, ознак перихолециститу, дозволяє Отримати зображення жовчних протоків, оцінити рухову функцію і визначити ступінь порушення концентраційної здатності жовчного міхура, що може відображати глибину морфофункціональних змін усього слизовій оболонці.

Під час ультразвукового дослідження при холециститі на ехограмі відзначається:

- дифузне стовщення стінок жовчного міхура більше ніж на 3 мм ЙОГО деформація;

ущільнення і (або) нерівність стінок органа;

зменшення об'єму порожнини органа (зморщений жовчний міхур);

негомогенна порожнина жовчного міхура.

У разі порушення відтоку з міхура і застою жовчі в ньому видно виражений рівень рідини, що є скупченням точкових або дрібних лінійних ехосигналів, які відбиваються від кришталиків жовчних солей.

Тепловізорне дослідження виявляє ознаки порушеного теплообміну в ураженому органі. Динамічна білісцинтиграфія вказує на зниження поглинальної й видільної функцій і зміну моторної функції жовчного міхура.

Диференціюють хронічний холецистохоланит найчастіше з дискінезіями жовчовивідних шляхів, жовчнокам'яною хворобою, захворюваннями гастродуоденальної зони, підшлункової залози.

Приклади діагнозу;

Дискінезія жовчовивідних шляхів за гіпертонічним типом, спазм сфінктера Одді, синдром холестазу;

Хронічний холецистит, рецидивуючий перебіг, період загострення;

Прогноз при захворюваннях жовчовивідних шляхів;

При набутих захворюваннях жовчовивідних шляхів прогноз завжди сприятливий. Можливість повного видужання залежить від наявності у хворого анатомічних дефектів жовчовивідних шляхів. При деяких аномаліях показане оперативне втручання;

Повного одужання в більшості випадків не спостерігається при холециститі після перенесеного вірусного гепатиту. Однак при хронічному холецистохолангіті можна домогтися стійкої багаторічно ремісії при правильному диспансерному спостереженні та лікуванні;

Прогноз при дискінезіях, не ускладнених хронічним холециститом, сприятливий для повного видужання, якщо виявлена и усунута причина дискінезії.

Основні шляхи оздоровлення хворих з дискінезіями жовчовивідних шляхів на поліклінічному етапі

Необхідно продовжити призначене лікування після виписки зі стаціонару. Протирецидивне лікування - не рідше 2 разів на рік.

1.Дієта № 5 протягом 6 міс з подальшим її розширенням.

2.При гіпотонічному і гіпокінетичному типах дискінезії:

жовчогінні засоби - по 10-14 днів протягом 3 міс;

дюбажі за Дем'яновим - 1-2 рази на тиждень курсами по 8- 10 сеансів 2 рази на рік;

лікувальна фізична культура;

мінеральні води високої мінералізації в підігрітому вигляді за 40-60 хв до їди (залежно від характеру шлункової секреції) 2 рази на рік протягом З-4 тиж.

8. При гіпертонічному і гіперкінетичному типах дискінезії:

жовчогінний чай - по 2 тиж щомісяця протягом 6 міс;

седативні препарати - протягом 2 тиж, курси 2 рази на рік;

- теплові фізіопроцедури - курсами по 10-12 сеансів 2 рази на рік;

- мінеральні води слабкої мінералізації в гарячому або підігрітому вигляді - 5-6 разів на день протягом 3-4 тиж 2 рази на рік.

4. Санаторно-курортне лікування в санаторіях Трускавець, Моршин, Мінеральні Води, Рай-Оленівка, Миргород, Поляна.

Примітка: «сліпі зондування» за методикою Дем'янова проводять Принці натще. Після приймання розчину холекінетика хворий лежить в теплій грілці на правому боці протягом 1-2 год. Використовують f ЯКІ розчини:

33 % гарячий розчин магнію сульфату (із розрахунку 1 мл на І рік життя);

60-75 мл 20 % розчину сорбіту або ксиліту (0,3 г на 1 кг маси).

Жовчогінні чаї:

вбір № 1: кукурудзяні рильця - 50 г, трава пташиного горцю - (0 f, трава полину - 10 г;

вбір № 2: квіти липи - 20 г, квіти ромашки - 10 г, квіти нагідок -

збір № 3: листя м'яти - 30 г, коріння кінського щавлю - 10 г, плоди шипшини - 10 г.

Столову ложку суміші заливають 200 мл окропу, настоюють 30- 40 хв.

Поліклінічний етап реабілітації хворих на хронічний холецистохолангіт

Необхідно продовжувати призначене лікування після виписки ні стаціонару протягом 3-4 міс. Протирецидивне лікування проводити 2 рази на рік наприкінці зими й літа (курс лікування повинен закінчуватися до періоду можливого загострення).

1. Дієта № 5 протягом 1-2 років, у подальшому - при лікуванні.

2. Жовчогінна терапія з урахуванням порушень моторної функції жовчних шляхів по 3-4 тиж, протизапальна терапія хіміопрепаратами - протягом 2-3 тиж у 1-й рік після загострення, далі - за ПО5 казаннями.

3. Фітотерапія - по 10-15 днів 2-3 рази нарік.

4. Вітаміни С, В , В2, В6 у вікових дозах - по 3 тиж 2 рази на рій.

5. Фізіотерапевтичні заходи (курс - 1 раз на рік):

- електрофорез магнію на ділянку правого підребер'я курсом 10 12 сеансів;

аплікації озокериту, парафіну або грязелікування курсом 10- 12 сеансів;

індуктотермія 10 сеансів на курс.

6.Мінеральна вода слабкої мінералізації - 2 рази на рік по 4-6 тиж в урахуванням кислотоутворюючої функції шлунка.

7.Профілактика дисбактеріозу 1 раз на рік (3 тиж).

8.Виявлення і лікування вогнищ інфекції, супутніх захворювань.

9.Лікувальна фізична культура.

10.Санаторно-курортне лікування через 3-6 міс ремісії (санаторії Наведено вище).

Ревматизм


Особливості ревматизму в дітей

1.Провідною ознакою є кардит (частіше міокардит та ендокардит).

2.Частіше, ніж у дорослих, формуються вади серця.

3.Рідше, ніж у дорослих, діагностується поліартрит.

4.Частіше, ніж у дорослих, спостерігаються хорея, анулярний висип, ревматичні вузлики та інші позасерцеві прояви ревматизму.

5.У цілому характерний більш тяжкий, ніж у дорослих, перебіг захворювання, схильність до рецидивування.

6.Ефективність своєчасної раціональної терапії вища, ніж у дорослих.

Діагностичні критерії ревматизму (А.А. Кисель - T.T.D. Jones)

Основні - кардит, поліартрит, хорея, анулярна еритема, ревматичні вузлики.

Додаткові - клінічні (гарячка, артралгії, ревматизм в анамнезі та ін.) Та лабораторні (збільшення ШОЕ, С-реактивний білок, підвищення титру АСЛ-О, лейкоцитоз, подовження інтервалу Р-Q
на ЕКГ та ін.).

Наявність двох основних та одного додаткового критеріїв верифінують діагноз ревматизму.






Профілактика ревматизму в дітей

Первинна профілактика:

1.Загальнооздоровчі заходи: раціональний режим дня, повноцінне харчування. Достатнє перебування на свіжому повітрі, заняття фізичною культурою.

2.Рання діагностика та лікування вогнищ хронічної інфекції.

3.Раціональне лікування ангін та інших стрептококових інфекцій (включаючи 7-10-денний курс препаратів пеніциліну, особливо дітям з обтяженою щодо ревматизму спадковістю).

Вторинна профілактика:

1. Загальнооздоровчі заходи: раціональний режим дня, повноцінне харчування. Достатнє перебування на свіжому повітрі, заняття фізичною культурою.

2. Рання діагностика та лікування вогнищ хронічної інфекції, включаючи тонзилектомію.

3. Раціональне лікування ангін та інших стрептококових інфекцій (включаючи 7-10-денний курс препаратів пеніциліну, особливо дітям з обтяженою щодо ревматизму спадковістю), включаючи ГРВІ.

4. Вводити біцилін-5 по 750 000-1 500 000 ОД внутрішньо м’язово щомісячно протягом не менше ніж 5 років.


Використана література
1. Педіатрія: Навч. посібник / О.В. Тяжка, О.П. Вінницька, Т.І. Лутай та ін.; За ред. проф. О.В. Тяжкої. - К.: Медицина, 2005. - 552 с.

1. Реферат Незаразные болезни птиц
2. Реферат на тему Mice And Men Essay Research Paper Part
3. Курсовая Организация гостиничного обслуживания в отелях 5 звезд
4. Реферат на тему Problem Solving Essay Essay Research Paper There
5. Реферат Технология подготовки экскурсии 2
6. Реферат на тему Дискенизия
7. Реферат на тему The Groundhog Essay Research Paper The GroundhogIn
8. Сочинение на тему Развіццё паэтычнага стылю П.Панчанкі.
9. Реферат на тему Henry VIII And Louis XIV Essay Research
10. Реферат на тему Hemingway Ernest Essay Research Paper Ernest Hemingway