Реферат

Реферат Организация поставки розничного торгового предприятия кондитерскими изделиями, пути оптимизации

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024




ЗМІСТ

ВСТУП………………………………………………………………………………4

1. РОЛЬ, ЗАДАЧІ ТА ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОВАРОПОСТАЧАНННЯ В 

    УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН…………………………………………...6

2. ХАРАКТЕРИСТИКА МАГАЗИНУ…………………………………………….10

3. ВИВЧЕННЯ І ПОШУК КОМЕРЦІЙНИХ ПАРТНЕРІВ ПО ЗАКУПІВЛІ

    КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ. ВИЗНАЧЕННЯ ОБ'ЄМУ ЗАКУПІВЛІ……..14

4. ВСТАНОВЛЕННЯ ДОГОВІРНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН З

    ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ……………………..18

5. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАВЕЗЕННЯ І ПРИЙМАННЯ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ

    У МАГАЗИНІ…………………………………………………………………….22

6. ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ВИКОНАННЯ ДОГОВІРНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ.

    МАЙНОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН………………………………….26

ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ…………………………………………………...29

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

ДОДАТКИ 
ВСТУП

Товаропостачання є продовженням процесу купівлі-продажу і охоплює: формування партій товарів, відгрузку, перевозку, просування товарів крізь складські ланки і доставку у торгівельну мережу. Організація товаропостачання найбільш раціональними шляхами з мінімальними витратами матеріальних коштів залеже головним чином від встановлення правильних взаємовідносин між торгівлею та виробництвом.

Торгівельне підприємство – головна ланка сфери обертання, яка володіє господарською і юридичною самостійністю. Головним завданням торгівельних підприємств є найповніше задоволення попиту, здійснення просування товарів від виробників до споживачів шляхом купівлі-продажу і реалізуючи власні інтереси на основі задоволення потреб людей.

          Товаропостачання складає основу комерційної діяльності торгівельних підприємств . Від нього залежить кінцевий результат діяльності торгівельного  підприємства – отримання прибутку.

Складовою частиною  процесу товаропостачання є забезпечення швидкого, своєчасного і безперебійного постачання до магазину кондитерських виробів, з метою покращення ефективності  торгівельної діяльності підприємства, тому тема курсової роботи «Організація постачання роздрібного торгівельного підприємства кондитерськими виробами, шляхи оптимізації» є актуальною.

Ціль виконання курсової роботи: поглибити і розширити теоретичні  знання з теми; набути вміння і навички, необхідні для здійснення конкретної комерційної діяльності підприємства, виробити уміння щодо формування висновків   та розробки обґрунтованих пропозицій для покращення ефективності комерційної роботи з організації постачання роздрібного торгівельного підприємства кондитерськими виробами. Виходячи з поставленої мети, задачами виконання курсової роботи є розкриття ролі, задач та принципів організації товаропостачання в умовах ринкових відносин; аналіз організацій роботи по вивченню і пошуку комерційних партнерів по закупівлі кондитерських виробів, визначенню об’єму закупівлі; встановленню договірних взаємовідносин з постачальниками кондитерських виробів; організації завезення і приймання кондитерських виробів у магазині; обліку і контролю за виконанням договірних взаємовідносин.

Обєкт дослідження – елементи комерційної роботи магазина ДОРМ «Еліт + «Україна» по організації товаропостачання кондитерськими виробами.

Методологічний інструментарій виконання курсової роботи – методи теоретичного узагальнення матеріалу,  спостереження, аналізу, опитування, порівняння.

Курсова робота виконана на підставі законодавчих актів, нормативних документів, основної та додаткової навчальної літератури, матеріалів періодичних видань, матеріалів практичної діяльності магазину «Еліт + «Україна».

Викладений матеріал супроводжується додатком ксерокопій документів, що підтверджують практичну діяльність підприємства.

Курсова робота виконана в навчальних цілях.
1. РОЛЬ, ЗАДАЧІ ТА ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТОВАРОПОСТАЧАННЯ В УМОВАХ РИНКОВИХ ВІДНОСИН
Під товаропостачанням роздрібної торговельної мережі розуміється система заходів, які являють собою складний комплекс комерційних операцій по доведенню товарів до підприємств роздрібної торгівлі.

Завдяки раціонально організованому товаропостачанню на роздрібних торговельних підприємствах забезпечується повнота, стійкість асортименту товарів, необхідний рівень товарних запасів, задоволення попиту населення, а також високі фінансово-економічні показники роботи торговельних підприємств.

При організації товаропостачання підприємств роздрібної торгівлі повинні враховуватись наступні основні вимоги:

-         джерела та форми постачання повинні визначатись з урахуванням                                      асортименту і об’єму виготовлених товарів і їх територіальної віддаленості від підприємств торгівлі;

-         кількість завезених товарів повинна визначатись типом підприємства, його потужністю, розмірами торговельних площ;

-         завезення товарів повинно здійснюватися у відповідності з попитом населення і встановленим для магазину асортиментним переліком;

-         розмір однієї партії товару повинен розраховуватись з урахуванням товарних запасів, об’єму середньоденної реалізації і встановленої періодичності завозу;

-         чітко розроблена система товаропостачання повинна забезпечувати мінімальні витрати по завозу і зберіганню товарів.

Організація товаропостачання має соціальне значення. Це виражається у сприянні безперервної торгівлі, повному забезпеченні попиту населення на товари та скороченні витрат часу покупців на їх придбання. Раціональна організація товаропостачання повинна забезпечувати прискорення процесу продажу товарів, оптимізацію товарних запасів, підвищення економічної та соціальної ефективності торгівлі в цілому.

Завдання раціональної системи товаропостачання:

-         забезпечення повноти асортименту, оптимального рівня та структури товарних зпасів у магазинах;

-         підвищення економічної ефективності товаропостачання за рахунок прискорення товарооборотності та скорочення ланковості товароруху;

-         забезпечення чіткого взаємозв’язку технологічних процесів в оптовій та роздрібній торгівлі, раціонального розподілу праці між ними;

-         підвищення ефективності вивчення попиту;

-         застосування логістичного підходу та ефективних систем управління товарними потоками.    

Товаропостачання роздрібних торговельних підприємств повинно ґрунтуватися на наступних основних принципах: планомірність, ритмічність, оперативність, централізація і технологічність, економічність.

         Планомірність означає, що процес товаропостачання підприємств роздрібної торгівлі повинен носити планомірний характер. Завезення товарів в магазин повинно здійснюватись на засаді планових графіків з урахуванням асортиментного профілю.

Ритмічність постачання передбачає завезення товарів через відносно однакові проміжки часу. Ритмічність доставки товарів у магазини сприяє прискоренню оборотності товарів, виключає утворення залишкових товарних запасів. Окрім того, ритмічність товаропостачання підприємств роздрібної торгівлі створює оптимальні умови для роботи складів, оптових баз, транспортних підприємств.

Важливою умовою раціональної організації товаропостачання є його оперативність. Вона передбачає, що ритм завезення товарів повинен наростати або скорочуватись в залежності від змін у попиті на них, сезонних та інших коливань.

Постачальники товарів у роздрібну торговельну мережу повинні ураховувати ці зміни і вносити відповідні корективи, для чого їм необхідно своєчасно отримувати від роздрібних торговельних підприємств інформацію про хід реалізації товарів і стан товарних запасів.

Економічність товаропостачання – це мінімальні витрати робочого часу, матеріальних та грошових коштів на весь процес доставки товарів в роздрібну торговельну мережу.

Досягається це ефективним використанням транспортних засобів, механізацією вантажно-розвантажувальних робіт, установленням раціональної ланкості руху товарів, яка включає надлишкові складські технічні операції на шляху руху товарів від виробництва до споживачів, чітким оформленням документів по відпустці та прийманню товарів.

Централізація припускає товаропостачання роздрібних торговельних підприємств силами і коштами підприємств-постачальників. При цьому робітники магазинів хоча і несуть відповідальність за комерційну сторону товаропостачання, але не відволікаються від своєї безпосередньої роботи по обслуговуванню покупців.

Технологічністьозначає впровадження найбільш прогресивних технологічних рішень на всьому шляху руху товарів від постачальника до магазина.

На організацію товаропостачання роздрібної торговельної мережі виявляють вплив багато факторів, найважливіші з яких наступні: рівень управління процесом товаропостачання; вірогідність комерційної інформації, яка використовується для визначення потреб в товарах; розміщення роздрібних торговельних підприємств; стан і розміщення складського господарства; транспортні умови; оснащеність підприємств роздрібної торгівлі торговельно-технологічним обладнанням.

В залежності від джерел надходження товарів застосовують транзитну або складську форми товаропостачання роздрібної торговельної мережі.

При транзитній формі доставка товарів у магазини здійснюється безпосередньо з виробничих підприємств промисловості і сільського господарства.

При складській формі товари складного асортименту, які потребують попереднього підготування до продажу, завозяться до магазинів зі складів оптових підприємств.
2. ХАРАКТЕРИСТИКА МАГАЗИНУ
В роздрібній торговельній мережі-головному ланцюзі товароруху, завершується процес обертання товарів і доведення їх до покупців.Таким ланцюгом і є магазин «Еліт+ «Україна» СПД Ахунзянов О.В., який є одним з структурних підрозділів ДОРМ «Еліт+».Він заснований на приватній формі власності у відповідності з Законом України «Про підприємства» з правом найму робочої сили.

Виконавчим комітетом Докучаєвської міської ради Ахунзянов О.В. 18 травня 1995р. зареєстрований як фізична особа-підприємець, про що йому видано свідоцтво про державну реєстрацію (додаток А), 03.12.04року Ахунзянову О.В. видано дозвіл №110 на розміщення об’єкту торгівлі по вулиці Тельмана, 36, тобто магазину по реалізації продовольчих товарів (додаток Б).

Волноваською ОДПІ Ахунзянову О.В. видана довідка про взяття на облік платника податків з реєстраційним (обліковим) номером 2839700711(додаток В).

Для здійснення підприємницької діяльності в сфері роздрібної торгівлі

Ахунзянов О.В. кожен рік придбає  торговий патент. На період з 01.08.09 по 31.07.10  його номер 225046 на (додаток Г).

Волноваською ОДПІ Ахунзянову О.В. видано свідоцтво 60730254 про реєстрацію платника податку на додану вартість (додаток Д).

На право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами в магазині «Еліт+ «Україна» приватним підприємцем Ахунзяновим О.В. придбані ліцензії. Вони видані Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Донецькій області (додатки Ж,К).

В магазині «Еліт+ «Україна» здійснюється роздрібна  торгівля гастрономічними продуктами, бакалійними товарами, безалкогольними напоями, соками, водами, пивом, кондитерськими виробами, морозивом, хлібобулочними виробами, м’ясом та м’ясними товарами, алкогольними напоями і тютюновими виробами, овочами і фруктами. За асортиментним переліком магазин є універсальним типу «гастроном».

Реалізація цього асортименту узгоджена з Волноваською міжрайонною санітарно-епідеміологічною станцією (додаток Л).

Магазин обслуговує переважно місцевих покупців, здебільшого мешканців селища Сокіл і студентів двох близько розташованих технікумів. Продаж товарів та обслуговування покупців здійснюється традиційним методом – через прилавок.

Предметом діяльності магазину «Еліт+ «Україна» є закупівля продовольчих товарів, їх продаж та обслуговування покупців. Магазин знаходиться в окремо розташованій будівлі, площа якої займає 426м2. Будівлю оформлено із застосуванням сучасних будівельних матеріалів.    Композиція оформлення магазину має свою індивідуальну архітектуру, сучасний дизайн в червоно-жовтих кольорах, які притаманні всим магазинам ДОРМ «Еліт+». Застосування даного дизайну виділяє магазин від других будівель  (приватних). Будівля магазину має зручні під’їзди та підходи. Оформлення окремих елементів магазину-стін, стелі, полу, електротехнічних влаштувань, устаткування, мебліровка торгового залу, кольорове рішення, художнє оформлення сприяють доброму показу товарів  та культурному обслуговуванню покупців, сприятливо діють на зір і не втомлюють, а ні покупців, а ні робітників магазину.

Для здійснення торгово-технологічного процесу вся площа магазину поділяється на такі групи приміщень:                                                                                                         

-  торгові – торговий зал;

-  для приймання, зберігання та підготування товарів до продажу – комори, 

   холодильні камери,  м’ясний цех для фасування товарів;

-  адміністративні та побутові – кабінет завмага, кабінет бухгалтера,

   роздягальня, кімната для відпочинку та приймання їжі;

-  підсобні – для зберігання тари, інвентарю;

-  технічні – машинне відділення, кімната електричного забезпечення, котельне

    приміщення.                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Торговельна зала безпосередньо пов’язана  з приміщеннями для зберігання і підготовки товарів до продажу. В приміщеннях для зберігання товарів дотримується температурний режим і відносна вологість повітря. Приміщення для розпакування, фасування, зберігання товарів розташовані у відповідності з послідовністю операцій, що дає можливість працівникам магазину максимально полегшити роботу по переміщенню вантажу. У магазині «Еліт+» Україна для приймання хлібобулочних виробів устаткований ізольований майданчик для розвантаження. Усі приміщення для приймання, зберігання, підготовки до продажу товарів пов’язані між собою і з торговим залом транспортними коридорами. Усі приміщення повністю відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Основним приміщенням магазину є торговий зал. В ньому розміщується реалізуємий запас товарів. Влаштування і планування забезпечують умови для високого рівня обслуговування покупців.

До основної будівлі магазину прибудоване додаткове приміщення, в якому реалізуються група непродовольчих товарів (парфюмерно-косметичні товари, біжутерія, побутова хімія, іграшки, канцелярські товари, святкові прикраси, сувеніри, товари для дітей, господарська група)

Вхід та вихід в магазині «Еліт+» Україна поєднані.

Торговий зал представлений у Г-образній формі загальною площею 250м2 (додаток М). Він оснащений сучасними видами торгово-технологічного обладнання, яке розташовано вздовж стін. Це гірки, вітрини, прилавки-вітрини, охолоджуючі вітрини для напоїв.

Режим роботи магазину «Еліт+ «Україна» зручний для покупців: щоденно з 7.00 до 20,00 перерва з 13.00 до 13.30, без вихідних днів, погоджений з виконавчим комітетом міської ради м. Докучаєвська (додаток Н).

В магазині розсіяний покупцевий поток.

Вузол розрахунку – децентралізований, тобто за придбаний товар розрахунок ведеться окремо на кожному робочому місці.

В штаті магазину 29 осіб: один бухгалтер, один старший товарознавець, один товарознавець-комірник, три старших продавця, вісімнадцять продавців, два вантажника і три прибиральниці. Очолює магазин Чернієнко Т.О.

Одноденний товарообіг магазину в середньому складає 36 тисяч гривень, зокрема кондитерських виробів 5 тисячі гривень.

Таким чином можна зробити висновок, що магазин «Еліт+ Україна» який є одним з структурних підрозділів ДОРМ «Еліт+» засновано у відповідності до усих норм та правил згідно  Закону України «Про підприємства». Магазин здійснює продаж групою продовольчих товарів, розташований дуже вигідно – поблизу двох технікумів, має зручний графік роботи, як для працівників так і для відвідувачів і завжди задовольняє потреби своїх покупців.
3.ВИВЧЕННЯ І ПОШУК КОМЕРЦІЙНИХ ПАРТНЕРІВ ПО ЗАКУПІВЛІ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ. ВИЗНАЧЕННЯ ОБ'ЄМУ ЗАКУПІВЛІ
Ефективність роботи торгівельного підприємства залежить від правильного вибору джерел закупівлі товарів, визначення об’єму закупівлі необхідних товарів.

Робота по закупівлі товарів включає комплекс взаємоповязаних комерційних операцій, до яких відносяться:

-         вивчення та прогнозування покупцевого попиту з метою обґрунтування комерційних рішень по закупівлі товарів;

-         виявлення та вивчення джерел закупівлі, вибір постачальників та каналів просування товарів;

-         установлення господарчих звязків з постачальниками;

-         контроль виконання договорів і ходу постачання товарів.

Вивчення ринку кондитерських виробів – один з елементів комерційної діяльності приватного підприємця Ахунзянова О.В. та його менеджерів. Для здійснення закупівельної діяльності керівник мережі «Еліт +» займається вивченням і пошуком комерційних партнерів.

При визначенні джерел закупівлі керівник магазину вивчає стан виробництва кондитерських виробів, виробничі можливості підприємств, які виробляють кондитерські вироби, асортимент випускаємої продукції. При цьому керівник виходить з того, щоб постачальник знаходився ближче до магазину, щоб витрати на транспортування продукції були мінімальними, щоб ціна та якість кондитерських виробів задовольняли покупців.

Після вивчення умов потенційних постачальників, району їх діяльності, асортименту товарів Ахунзянов О.В. робить вибір найбільш вигідного постачальника. Необхідну інформацію про джерела закупівлі і постачальників Ахунзянов О.В. отримує з рекламних обяв, які постачальники присилають у магазин, з Інтернету. Корисною являється участь керівника магазину в нарадах з робітниками харчової промисловості і підприємцями, у виставках-переглядах нових зразків виробів. Ретельний аналіз отриманої інформації дозволяє керівнику підприємства скласти необхідну уяву про джерела надходження товарів, до числа яких відносять харчову галузь промисловості, підприємства кооперативної промисловості.

Регулярно постачальники надають своїм клієнтам усілякі яскраво кольорові брошури, проспекти, каталоги, в яких представлена уся продукція фірми (Додатки Ц, Ш, Щ, Ю, Я,  

Постачальниками ж кондитерських виробів є конкретні підприємства різних джерел надходження. Це, наприклад, кондитерські фабрики, приватні підприємці, тобто фізичні особи (СПД). Закупівля товарів у підприємств-виробників забезпечує більш низький рівень закупівельних цін, що позитивно позначається на формуванні цінової політики підприємства, зменшує комерційний ризик підприємства, але має недостатню широту асортименту. Для магазину «Еліт+ Україна» постачальниками таких форм власності є:

-         СПД Крамаренко А.В. м. Волноваха (печиво, тістечка);

-         ЗАТ «Конті» м. Донецьк (цукерки, подарункові набори, мамулін торт, зефір, пастила, рахат-лукум, карамель);

-         ТОВ Донецький БКК – мякі кондитерські вироби (торти, тістечка, здобне печиво);

-         ТОВ «Лучіано» - торти, тістечка;

-         ТОВ «Обжора» - торти, тістечка;

-         ТОВ «Стелсі» - торти;

-         ТОВ «Славянский источник» - торти.

 Крім того постачальниками можуть бути посередники – оптові підприємства, дистриб’ютори. Закупівля кондитерських виробів у місцевих постачальників, якими є підприємства Донецької області, сприяє зниженню витрат в організації руху товарів, більш оперативному і ритмічному надходженню кондитерських виробів до магазину, має більш широкий асортимент товарів. Для магазину «Еліт+ Україна» такими постачальниками є:

-         ТОВ «Торгова фірма «Продсервіс» м. Донецьк (крамель, цукерки, печиво, шоколадні батончики, іриси, зефір, палички у шоколаді);

-         МП ТОВ «Фірма «ЛІЯ» м. Донецьк (тістечка, торти, печиво);

-         ТОВ «Содружество» м. Горлівка (халва, щербет, цукерки, вафлі);

-         ТОВ «Кондитер трейд» м. Донецьк (продукція АТ «Рошен», АТ «Житомирська кондитерська фабрика»);

-         ТОВ «Сладкая жизнь» м. Макіївка – продукція АВК (глазур, цукерки, зефір, ірис, печиво, шоколад).

Однією з ефективних форм закупівлі товарів є заключення договорів на постачання товарів на оптових ярмарках. Ця форма закупівлі використовується більш оптовими покупцями – посередниками, на ярмарках закуповують великі партії товарів, які потім перепродують роздрібним торговельним підприємствам. Але, нажаль, Ахунзянов О.В. не користується даною формою закупівлі, оскільки вона є вигідною лише для оптових підприємств.

Таким чином, можна сказати, що при пошуках комерційних партнерів при закупівлі кондитерських виробів враховується вартість перевезень, закупівельні ціни, пропозиції виробників, покупцевий попит на кондитерські вироби. Прийняття рішень про закупівлю неможливе без вивчення та прогнозування покупцевого попиту.

Об’єм та структура попиту населення змінюється під впливом різних факторів: рівня прибутку, рівня роздрібних цін, чисельності населення, ціни на ці вироби у конкурентів, наявність змоги придбати кондитерські вироби в іншому місті, наявність святкових днів.

Закупівля товарів здійснюється у розмірах, які забезпечують стабільне постачання кондитерських виробів у розгорнутому асортименті. При організації закупівлі крім покупцевого попиту враховується середньомісячний об’єм реалізації, стан запасів кондитерських виробів, фінансові можливості магазину.

Для визначення обєму закупівлі спочатку проводиться аналіз середньої заробітної плати населення м. Докучаєвська, можливостей покупців, тобто їх доходи, ціни на ринку кондитерських виробів. Розрахувати об’єм закупівлі товарів можна за формою балансу:

Зп + Н = Р + Зк

Н = Р + Зк + Зп, де

Зп – запаси на початок;

Н – надходження;

Р – реалізація;

Зк – запаси на кінець.

Розрахувавши об’єм постачання товарів до магазину можна уникнути такого фактору котрий призведе до затоварювання і уповільненню товарообігу, і забезпечить задоволення попиту населення.  

Для того,щоб обирати найкращих постачальників кондитерських виробів з якими доведеться працювати, керівництво мережі «Еліт+» має свої критерії, які враховуються при виборі постачальників, а саме:

-         цінова політика постачальників;

-         чи є постачальник лідером продаж і на якому місці;

-         вигідні умови скидок, які можуть запропонувати постачальники;

-         якість товару та його смакові властивості.

Таким чином, можна сказати, що при вивченні та пошуку комерційних партнерів про закупівлі кондитерських виробів та встановленні обємів закупівлі цих товарів необхідно враховувати:

-         попит населення;

-         конкурентоспроможність магазину;

-         рентабельність продажу;

-         можливості постачання та зберігання товарів;

-         товарообіг магазину;

-         категорію та платіжоспроможність покупців.
4. ПОРЯДОК ВСТАНОВЛЕННЯ ДОГОВІРНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ З ПОСТАЧАЛЬНИКАМИ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ
Ефективна робота торговельного підприємства набагато залежить від ефективності встановлення господарських звзків. Господарські зв’язки по поставкам товарів є невід’ємною частиною комерційної діяльності підприємства. Вони включають економічні, організаційно-правові, фінансові відносини, що складаються між постачальниками і покупцями в процесі поставок товарів народного споживання.

У галузі товарного обігу торгівля займає особливе місце. Вона є неодмінним учасником товарно-грошового обміну, який систематично розширюється. Промисловість – другий основний учасник цих відносин.

Отже, промисловість і торгівля виступають в економічному обігу як два найважливіших рівноправних партнера.

Функціональні господарські зв’язки є умовою динамічного розвитку економіки та збалансованості попиту і пропозиції.

Правовою формою господарських звязків є договір постачання між двома сторонами. Структура договірних відносин – це схема, якою визначається які підприємства зобов’язані укладати і виконувати договір.

Якщо договір укладається безпосередньо між виробником товарів і роздрібним торговим підприємством така схема називається простою і в практиці господарських взаємостосунків іменуються як прямі господарські зв’язки. В інших випадках коли між виробником і покупцем товарів зявляється посередник – схема договірних відносин називається складною.

Договір поставки закріплює відносини між партнерами, встановлює порядок і засоби виконання зобов’язань, передбачає засоби захисту забезпечення зобов’язань.

Укладанням договорів на кондитерські вироби в магазині «Еліт+ « Україна » займається безпосередньо приватні підприємці Ахунзянов О.В. і Ахунзянова С.Ю., які діють на основі свідоцтв про реєстрацію фізичної особи. Майже усі договори укладаються терміном на один рік. Договір укладається при безпосередньому спілкуванні керівників підприємств постачальника і магазину «Еліт + «Україна» або осіб, які уповноважені їх замінити (наприклад, Ахунзянова С.Ю.).

Для укладання договору СПД Ахунзянов О.В. і Ахунзянова С.Ю.  пред’являють свідоцтво про державну реєстрацію, ксерокопію паспортів (1, 3, 11 сторінки), свідоцтво платника ПДВ (Ахунзянов О.В), свідоцтво платника єдиного податку (Ахунзянова С.В.).

Усі питання, які виникають, вирішуються сторонами одразу ж на місці. Договір укладається в письмовій формі в двох екземплярах, шляхом його підписання двома сторонами, скріплюється печаткою, що забезпечує надійність у відносинах між сторонами. У кожного із сторін залишається по одному примірнику договору. З цієї миті договір вступає в силу.

В договорах постачання вказується:

   - найменування товару, тобто кондитерські вироби;

   - порядок визначення асортименту і кількості товару, що підлягає

     постачанню;

   - термін дії договору та термін поставок;

   - порядок та умови оплати;

   - відповідальність сторін;

   - форс-мажорні обставини;

   - юридичні адреси, банківські реквізити сторін.

Для вивчення договірних зобов'язань розглянуто договір постачання №156м, укладений 18.10.08 між генеральним директором Мялковським Є.В., діючим на підставі Статуту, «Постачальник» - МП ТОВ «Фірма «ЛІЯ» і СПД Ахунзяновим О.В., подальше «Покупець» в особі Ахунзянова О.В., діючого на підставі свідоцтва про реєстрацію №22610170000000068 на поставку товарів, визначається замовленням «Покупця» (Додаток П).

Згідно з договором Постачальник зобов’язаний протягом терміну дії даного договору  здійснювати поставку товарів Покупцю, а Покупець зобов’язаний приймати його та оплачувати.

Товар поставляється Постачальником Покупцю на умовах – FCA ФРАНКО ПЕРЕВІЗНИК у відповідності з «Інкотермс – 2000» місце розташування Покупця (приведене у договорі).

Товар доставляється партіями, формується на основі замовлення Покупця і має бути доставлений протягом 2 (два) дні з моменту отримання замовлення.

Приймання товарів повинно проводитись у порядку діючих інструкцій за кількістю і якістю.

Розрахунки за поставлений товар повинні відбутися протягом 14 днів з моменту отримання товару шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника, або шляхом внесення готівкових коштів до каси Постачальника.

Згідно з договором якість товару повинна відповідати вимогам Державних стандартів, ТУ і сертифікатам якості. Кількість товару повинна відповідати замовленню Покупця. Товар повинен бути промаркований у відповідності з вимогами діючого законодавства України. Сторони прийшли висновку, що Покупець має право пред’являти Постачальнику претензії по якості і кількості виключно в момент поставки товару.

Що стосується інших умов Договору, то вони також обумовлені. Додаткові погодження і додатки до діючого Договору є його невід’ємною частиною і має юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані Сторонами та скріплені печатями.

Діючий Договір вступає в силу з моменту його підписання і діє протягом одного року. Якщо ні одна зі сторін не заявить о припиненні дії Договору за 30 днів до моменту його закінчення, то Договір вважається заключним на кожен наступний рік, на тих же самих умовах. 

Обов’язковим пунктом при складанні Договору є юридичні адреси, банківські реквізити і підписи сторін.

5. ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАВЕЗЕННЯ І ПРИЙМАННЯ КОНДИТЕРСЬКИХ ВИРОБІВ У МАГАЗИНІ
Необхідними умовами нормального функціонування торгівельного підприємства є чітке налагодження процесу завезення товарів до магазину.

Однією з основних умов раціональної організації доставки товарів до магазину і правильний вибір форм товаропостачання. В магазині «Еліт+ «Україна» використовуються дві форми постачання – транзитна і складська.

Транзитна форма постачання передбачає надходження товарів від виробничих підприємств безпосередньо в крамниці, повз оптові підприємства і склад роздрібної торговельної мережі ДОРМ «Еліт+». Застосування транзитної форми використовується при доставці в магазин «Еліт + «Україна» швидкопсувних кондитерських виробів, а саме: тортів, тістечок, рулетів, зефіру від постачальників ТОВ «Лучіано», ТОВ «Обжора», ТОВ «БКК», ТОВ «Стелсі», ТОВ «Славянский источник», ЗАТ «Конті», АТ «Рошен», ТОВ «Чарівний Гулівер». Перевага транзитної форми постачання полягає в прискоренні доставки, скороченню складських і навантажувально-розвантажувальних операцій і товарних витрат.

Транзитна форма постачання не завжди економічно доцільна, особливо якщо це стосується товарів складного асортименту, якими є кондитерські вироби. Магазин примушенй приймати великі партії товарів вузького виробничого асортименту, а це нерідко призводить до збільшення товарних запасів, видатків на зберігання, що негативно відбивається на господарській діяльності торгового підприємства. Тому для таких товарів більш вигідна і доцільна складська форма постачання.

Складська форма постачання припускає надходження товарів зі складів оптових і роздрібних торгових організацій, які приймаючи партії товару від постачальників, виконують операції, необхідні для підготовки товарів до подальшого їхнього просування в роздрібну торгову мережу.

Дана форма товаропостачання в магазині «Еліт+ «Україна» використовуються для завезення печива, цукерок, пряників від постачальників ТОВ «Солодке життя», ТОВ «Кондитер-трейд», МП ТОВ «ЛІЯ», ТОВ «Віола».

Складська форма постачання дозволяє магазину замовляти необхідну кількість товарів, виходячи з попиту на них і товарних запасів. В той же час основний запас кондитерських виробів знаходиться на складі ДОРМ «Еліт+», що дає змогу ефективно використовувати складську площу у магазині.

Товаропостачання роздрібної торгової мережі при складській і транзитній формах може здійснюватися централізовано і децентралізоване.

При децентралізованій доставці (самовивозі) завезення товарів здійснюються силами та за рахунок  покупця.

Централізована доставка товарів  передбачає постачання товарів силами та за кошти постачальників.

Для завезення усіх товарів, в тому числі і кондитерських виробів як на склад ДОРМ «Еліт+» так і в магазин «Еліт+ «Україна» використовують централізований метод доставки товарів. Цей вид доставки є прогресивним і раціональним, забезпечує регулярність та ритмічність поповнення запасів кондитерських виробів за обсягом і асортиментом. Перевагами централізованого методу доставки є:

-         прискорення товаропросування;

-         більш ефективне використання робочої сили та транспорту;

-         зниження витрат обігу;

-         створення більш сприятливих умов для чіткого порядку доставки кондитерських виробів, згідно зі встановленим графіком.

Для покращення організації доставки кондитерських виробів до магазину необхідний чіткий графік постачання. Такий графік дає можливість заздалегідь підготуватися до приймання партії товару та здійснювати контроль за своєчасним постачанням (Додаток Р).

 На складі ДОРМ «Еліт+» кондитерські  вироби отримують у вузькому виробничому асортименті, на складі комплектують  невеликі партії в широкому асортименті та направляють їх до магазинів, використовуючи власний транспорт.

Організацією завезення кондитерських виробів на склад мережі «Еліт+» займається менеджер по постачанню кондитерських виробів. Підставою для завезення товарів на склад та в магазин є замовлення. Воно складається заздалегідь і засновується на тих даних, які надходять від магазинів, які потребують той чи інший товар, і на даних зі складу – наявність чи відсутність того чи іншого товару (Додаток С).

Замовлення на завезення товару здійснюється менеджером по постачанню кондитерських виробів, яке складається на основі даних, які надходять з магазину на бланках замовлень по кожному постачальнику окремо (Додатки Т, У, Ф, Х).

Кондитерські вироби до магазинів ДОРМ «Еліт+» завозяться певними маршрутами різних постачальників. Єдиного затвердженого маршруту, за яким б товар завозили усі постачальники підприємство ДОРМ «Еліт+» не має. Можна навести приблизний маршрут за яким найчастіше відбувається завезення кондитерських виробів:

«Еліт+ «Маяк»        «Еліт+ Ідеал»        «Еліт+ «Візіт»        «Еліт+ «9-ка»       

      «Еліт+ «М'ясо/Риба»         «Еліт»        «Еліт+ «Росія»         «Еліт+ «Україна»

         Товар, який завозиться на склад приймають матеріально-відповідальні особи, які обумовлені договором – завідуючий складом і менеджер по постачанню. Приймання товару у магазині ведеться по накладній зі складу (якщо товар надходить зі складу ДОРМ «Еліт+») і товарно-транспортній накладній (якщо товар надходить від постачальника). Приймання товару у магазині здійснює «Приймальник» - особа, яка є матеріально-відповідальною за приймання товару, і має право ставити свій підпис на документах. В магазині «Еліт+ «Україна» «Приймальником» є Шаповалова Галина Іванівна.

         Приймання товарів по кількості і якості — одне з основних умов успішної діяльності торгового підприємства по забезпеченню цілості товарно-матеріальних цінностей і доведенню їх до споживача в необхідній кількості і належній якості.

  Приймання товарів по кількості здійснюються відповідно до Інструкції «Про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання по кількості» - №П6. Товари по кількості приймають, як правило, матеріально-відповідальні і підлеглі їм особи, а також робітники, відповідальні за врахування, зберігання, приймання і відпустку матеріальних цінностей, з якими укладені договори про матеріальну відповідальність. В магазині «Едіт+ «Україна» такими особами є завідуюча магазином і старший продавець. В процесі приймання визначається кількість кожної партії товарів, що надходять. Приймання починають з перевірки даних, означених в супровідних документах (видатковій накладній, рахунку-фактурі, товарно-транспортній накладній), де вказані: найменування, кількість місць і товарних одиниць, вартість тари, сума по кожній позиції, вага маси брутто, вага маси нетто і тари, загальна сума рахунку і розмір торгових знижок.

Приймання товарів за якістю здійснюються відповідно до Інструкції «Про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання по якості» - №П7. Приймання товарів за якістю виробляється після того, як вони прийняті по кількості. Перевіряються їхня термін придатності, стан тари і інші показники, передбачені ДСТУами, сертифікатами якості.

Товар в магазині «Едіт+ «Україна» приймається по наступним документам: товарно-транспортна накладна, видаткова накладна, прибутково-видаткова накладна,  податкова накладна, сертифікат якості (посвідчення якості). Товар, який надійшов до магазину перевіряється згідно вище наведених документів.

Таким чином, можна зробити висновок, що кондитерські вироби до магазину «Еліт + «Україна»  завозяться кільцевим маршрутом, централізованою доставкою згідно з узгодженим графіком на підставі замовлень, передбачених договором постачання. Організація товаропостачання до магазину «Еліт+ Україна» розроблена дуже добре, що дозволяє в повному обсязі забезпечити попит населення та постійно підвищувати показники роботи підприємства.

6. ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ВИКОНАННЯ ДОГОВІРНИХ ВЗАЄМОВІДНОСИН. МАЙНОВА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

  

Успішне здійснення комерційної діяльності багато в чому залежить від своєчасного виконання сторонами договору.

Уклавши договір постачання сторони, беруть на себе зобовязання по договору. Ці зобов’язання повинні виконуватись належним чином.

Тому важливою частиною комерційної діяльності є організація поточного контролю виконання договорів і хода постачання товарів. Це дозволяє забезпечити своєчасне і безперебійне надходження кондитерських виробів в узгодженому асортименті, якісних та в передбаченій кількості.

Виконання договорів постачання контролюється по загальному обєму, розгорнутому асортименту, строкам поставки, якості, дотриманню транспортних умов, розрахунковій дисципліні.

Контролюється також наявність і правильне оформлення супроводжуючих документів.

При постачанні кондитерських виробів обов’язково повинні бути в наявності сертифікати відповідності або якісні посвідчення, які є повною гарантією доброякісності, їх безпеки для життя і здоров’я.

Облік і контроль виконання договірних зобовязань проводять менеджери ДОРМ «Еліт+» за допомогою компютерної техніки. Це дає змогу контролювати виконання договорів в більш деталізованому вигляді, обробляти великі об’єми комерційної інформації і оперативно використовувати її в комерційній діяльності.

Розрахунки за поставлений товар повинні відбутися протягом 14 днів з моменту отримання товару шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника, або шляхом внесення готівкових коштів до каси Постачальника. Розрахунок шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок Постачальника використовується для тих постачальників, які завозять товар великими партіями одразу на склад ДОРМ «Еліт+». Розрахунок шляхом внесення готівкових коштів до каси постачальника застосовується до тих постачальників, які завозять товар одразу до магазину і не великими партіями.

Згідно з договором якість товару повинна відповідати вимогам Державних стандартів, ТУ і сертифікатам якості. Кількість товару повинна відповідати замовленню Покупця. Товар повинен бути промаркований у відповідності з вимогами діючого законодавства України. Сторони прийшли висновку, що Покупець має право пред’являти Постачальнику претензії по якості і кількості виключно в момент поставки товару.

У разі порушення строку оплати товару (14 днів) діючого договору, Покупець оплачує Постачальнику пеню у розмірі 0,5%, за кожен день прострочення платежу; за прострочення більше 15 днів – штраф 30% від вартості партії товару; за прострочення більше 30 днів – штраф 100% від вартості товару. Також, у разі порушення Покупцем обов’язків по оплаті товару, Постачальник має право:

-         в однобічному порядку перевести Покупця на предоплату, повідомив Покупця про це за 2 дні;  

-         припинити поставку товару Покупцю до погашення заборгованості;

-         розірвати договір в однобічному порядку, повідомив Покупця за 2 дні.

Усі спори, які виникають при виконанні діючого Договору, вирішуються сторонами шляхом переговорів і прийняттям сумісного рішення, або, якщо сторони не прийшли до вирішення спору, він передається на розглядання господарського суду.

У договорі обумовлено, що ні одна зі Сторін не несе відповідальності перед іншою Стороною за виконання зобов’язань у наслідку дії форс-мажорних обставин.

Що стосується інших умов Договору, то вони також обумовлені. Додаткові погодження і додатки до діючого Договору є його невід’ємною частиною і має юридичну силу у разі, якщо вони викладені у письмовій формі, підписані Сторонами та скріплені печатями.

Діючий Договір вступає в силу з моменту його підписання і діє до 31.12.2009р. Якщо ні одна зі сторін не заявить о припиненні дії Договору за 30 днів до моменту його закінчення, то Договір вважається заключним на кожен наступний рік, на тих же самих умовах. 

Тара, згідно договору, підлягає поверненню в повному обсязі зворотнім рейсом при завезенні продукції. Договір укладено строком на один рік (до 27.06.08).

Обов’язковим пунктом при складанні Договору є юридичні адреса, банківські реквізити і підписи сторін.

Таким чином, можна відмітити, що договірні зобов’язання між ДОРМ «Еліт+  «Україна» і постачальниками кондитерських виробів виконуються у повній мірі, що дає можливість мережі «Еліт+» вести безперебійну реалізацію кондитерських виробів і своєчасно задовольняти потреби покупців в асортименті даної групи товарів.
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
         Проведений аналіз організації товаропостачання кондитерськими виробами магазину «Еліт + «Україна» торгової мережі ДОРМ «Еліт+» дозволяє зробити наступні висновки.

         Приватне підприємство має усі необхідні документи, які дозволяють здійснювати підприємницьку діяльність у сфері  роздрібної торгівлі, а саме:

-         свідоцтво про державну реєстрацію;

-         дозвіл на розміщення об’єкту торгівлі;

-         довідка про взяття на облік платника податків;

-         торговий патент;

-         свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість;

-         ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними і тютюновими виробами;

-         асортиментний перелік.

         В магазині реалізується широкий асортимент кондитерських виробів; їх попитна вага складає 18%, тобто 5 тисячі гривень щоденно.

         Керівник мережі ДОРМ «Еліт+» дуже сумлінно ставиться до вивчення і пошуку партнерів по закупівлі кондитерських виробів.

         Для отримання інформації, щодо визначення потреби у кондитерських виробах та організації поточного товаропостачання вивчається попит населення.

         Одним із найважливіших етапів закупівельної роботи є встановлення господарських зв’язків з постачальниками.

         Існуючі форми господарсько-договірних відносин по поставкам товарів втілені у структурі договірних звязків.

         Договори на постачання кондитерських виробів укладаються як з підприємствами-виробниками, так і з фірмами посередниками.

         Для закупівлі товарів, в тому числі і кондитерських виробів, використовується дві форми: транзитна і складська.

         Доставка кондитерських виробів від постачальників здійснюється централізовано, що економічно вигідно як для постачальника, так і для магазину.

         Виконання договорів на постачання кондитерських виробів контролюється менеджерами офісу торгової мережі «Еліт+» за допомогою компютерів. Контроль здійснюється по загальному обєму, розгорнутому асортименту, строкам поставки, якості, розрахункової дисципліни.

В цілому організація товаропостачання магазину «Еліт + «Україна» торгової мережі «Еліт+» кондитерськими виробами налагоджена ефективно.

         На мою думку, більш раціональним буде завезення усіх кондитерських виробів тільки на склад, а потім розвезення цих товарів по магазинам. Це пов’язано з тим, що Постачальник може випадково додати зайвий товар у магазин, який не замовляли, і який можливо взагалі не користується попитом у даному магазині. Також, прийняття такого рішення допомогло б вирішити конфлікти з новими постачальниками, які не знайомі з системою мережі ДОРМ «Еліт+» і приїжджаючи до магазину нав’язують спробувати новий товар, а цей товар не занесений до реєстру реалізуємих товарів в офісі і на нього не встановлена ціна.
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Господарський кодекс України Постанова ВРУ № 436-1У від 16.01.2003р. /

    ВВР 2003, №№ 18-22, с. 144, з наступними змінами і доповненнями.

2. Цивільний кодекс України  Постанова ВРУ №435-1У від 16.01.2003р. №№

    40-44, с. 356, з наступними змінами і доповненнями.

3. Закон України «Про підприємництво», 1991р., зі змінами і доповненнями

    1997р.

4. Закон України «Про підприємства в Україні» від 27 березня 1991р. зі змінами

    і доповненнями.

5. Закон України «Про захист прав споживачів» від 1 грудня 2005р. № 3161-1У.

6. Закон України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»

    від 23 березня 1996р. №98/96-ВР.

7. Закон  «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини»

    від 24 січня 1998р. №15-16.

8. Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок заняття торговельною

    діяльністю і правила торгового обслуговування населення» від 08.02.1995р.

    №108.

9. Правила продажу продовольчих товарів. Наказ Міністерства зовнішніх

    економічних зв’язків України від 28.12.1994 №237.

10. Виноградська А.М. Комерційна діяльність торговельного підприємства. –

      Київ, національний торгово-економічний університет, 2005. с.  76-98.

11. Гарелик М.А. Митина Л.А. Организация продажи продовольственными

      товарами. – М.: Экономика, 1985р. с. 35-84.

12. Задорожный В.К. Справочник торгового работника. – К.: Вища школа, 1980.

      с. 47-61.

13. Криковцева Н.О. та ін. Комерційна діяльність. – К.: Центр учбової

      літератури, 2007. с. 29-39.

14. Памбухчиянц О.В. Организация и технология коммерчесокй деятельности.:

      Учебник для студентов средних специальных учебных заведений. 4-е

      издание переработанное и дополненное.- Информационно-внедренческий

      центр «Маркетинг», 2001. с. 18-51.

15. Панкратов Ф.Г., Серегина Т.К. Коммерческая деятельность. – М.:

      Маркетинг, 2000. с. 22-25.

16. Порядинский В.Н., Белик М.Д., Барановский А.И., Андрющенко Р.И.

      Предпринимательство в торговле. – Киев: Украинская информация, 1993. с.

     11-32.


1. Реферат Развитие футуризма
2. Курсовая на тему Кредитный потенциал коммерческого банка
3. Сочинение Поэзия Прокофьева
4. Реферат Соціально-економічне значення ремонту у вирішенні функціональних завдань розвитку ЖКГ
5. Реферат на тему Utopian Society Essay Research Paper Animal Farm
6. Реферат Жизнь и творчество НГ Чернышевского АП Чехова и АИ Куприна
7. Курсовая Учение о преступлении в Российском уголовном праве
8. Реферат на тему Графические возможности Microsoft Word
9. Реферат на тему Декабристы и их время
10. Реферат Начальный этап обучения в вокальном ансамбле