Реферат

Реферат на тему Технічне обслуговування системи живлення

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-01-15

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.11.2024


Реферат
з предмету «Експлуатація автомобілів»
на тему
"Технічне обслуговування системи живлення"

Зміст
Вступ
1.       ТО автомобілів. Поняття та зміст ТО автомобілів
2.       Технічне обслуговування системи живлення
2.1 Основні несправності системи живлення
2.2 Перевірка герметичності системи живлення
2.3 Перевірка паливного насоса
2.4 Перевірка і регулювання рівня палива
Висновок
Список літератури

Вступ
Організація технологічного процесу технічного обслуговування (ТО) залежить головним чином від виробничої програми (числа автомобілів), структури парку, постійності змісту і трудомісткості робіт. Вона залежить також від періоду часу, що відводиться на обслуговування, трудомісткості обслуговування і режиму роботи автомобілів на лінії.
Обслуговування по потоковому методу зазвичай доцільно за наявності на СТО великого числа однотипних автомобілів, при постійному об'ємі і трудомісткості робіт. При малій виробничій програмі, різнотипних автомобілях, різних умовах експлуатації, різному режимі роботи автомобілів, що не забезпечує безперебійну роботу потокової лінії і так далі, доцільніше застосовувати метод обслуговування на універсальних постах.
Рівень організації праці робочих на постах технічного обслуговування автомобілів робить значний вплив на ефективність використання робочого часу і якість обслуговування рухомого складу.
Організація праці повинна забезпечувати: максимальну продуктивність праці робочих; висока якість виконання робіт; рівне завантаження кожного робочого; максимальну пропускну спроможність постів і ліній; зручне виконання всіх операцій кожним виконавцем без взаємних перешкод; рівний час простою автомобіля на кожному посту лінії.
Організація праці робочих на постах ТО залежить від програми робіт, прийнятого методу організації праці і технологічного процесу виробництва. Проекти організації праці розробляють науково-дослідні організації і автотранспортні підприємства і організації.
Кожен робочий знає, які операції він повинен виконувати на кожному автомобілі. Автомобілі, які за планом повинні пройти обслуговування, поступають (по вказівці диспетчера виробництва) на пости, і кожен робочий виконує закріплені за ним операції.

1.                ТО автомобілів. Поняття та зміст ТО автомобілів
Технічне обслуговування №1 (ТО-1) призначено для забезпечення надійної, безвідмовної роботи устаткування до наступного технічного обслуговування. При проведенні ТО-1 крім виконання операцій (ЩТО), перевіряється надійність кріплення агрегатів, стан різьбових з'єднань, проводиться підтяжка, шплинтовка, регулювання окремих агрегатів і вузлів, змащувальні роботи і усунення несправностей, виявлених в процесі експлуатації. ТО-1 проводить персонал, закріплений за даним устаткуванням, обслуговування проводиться на постах ТО.
Технічне обслуговування №2 (ТО-2) призначено для поглибленої перевірки технічного стану машини і її механізмів і проведення регулювальних і ремонтних робіт з метою забезпечення надійної, безвідмовної роботи устаткування до чергового технічного обслуговування. Об'єм ТО-2, окрім робіт, що входять в ТО-1, включає ретельну перевірку стану всіх агрегатів і вузлів з їх частковим розбиранням. На час проведення ТО-2 машину знімають з експлуатації. Робота виконується персоналом, що працює із застосуванням устаткування на постах ТО.
Сезонне технічне обслуговування (СТО) необхідне для підготовки машини до переходу від осінньо-зимового до весняно-літнього періоду експлуатації і навпаки. СТО включає всі види робіт ТО-2 і роботи, що забезпечують своєчасну підготовку до майбутнього сезону (зміна експлуатаційних матеріалів відповідно до майбутнього сезону, виконання спеціальних регулювальних робіт). Роботи по СТО зазвичай поєднуються з технічним обслуговуванням №2.
Для ТО автомобілів в гаражі є комплексна бригада яка виконує всі види ТО і ремонту. При виконанні всіх видів ТО виконують наступні операції.
Щоденне обслуговування (ЩТО)
– очищення двигуна від пилу і грязі;
– зовнішнім оглядом перевіряють відсутність підтікання масла, палива, що охолоджує рідини;
– перевіряють рівень масла і при необхідності доливають його;
– перевіряють натягнення ременя генератора.
Технічне обслуговування №1 (ТО-1)
При ТО-1 виконуються операції ЩТО, а також:
– перевіряють рівень масла і при необхідності доливають його до рівня контрольних отворі в агрегатах трансмісії;
– перевіряють і регулюють прилади системи живлення і електроустаткування.
Технічне обслуговування №2 (ТО-2)
При ТО-2 виконуються операції ТО-1, а також:
– промивають очисники повітря;
– зливають відстій з фільтру грубого очищення палива;
– замінюють масло в картері двигуна.
При сезонному обслуговуванні (СО) проводиться перевірка акумуляторних батарей (перевірка рівня і щільності електроліту), міняють масло і паливо відповідне наступаючому сезону.

2.                Технічне обслуговування системи живлення
Основні несправності системи живлення полягають в утворенні густої або рідкої суміші. Густа горюча суміш через нестачу повітря згорає в циліндрах двигуна не повністю і частково догорає в глушнику, відбувається димний випуск відпрацьованих газів. Причинами перебільшення горючої суміші є: високий рівень палива в камері поплавця, розробка отворів жиклерів на тлі пошкодження прокладок під ними, засмічення повітряних жиклерів, нещільне закриття клапанів економайзера і прискорювального насоса, неповне відкриття повітряної заслінки.
Рідка горюча суміш також володіє зниженою швидкістю згорання, двигун перегрівається і його робота супроводжується різкою бавовною в карбюраторі. Причинами утворення бідної суміші є зменшення подачі палива або підсос повітря в місцях кріплення карбюратора і впускного трубопроводу до головок циліндрів. Зменшення подачі палива можливе при заїданні повітряного клапана в пробці паливного бака, частковому засміченні паливних приводів, фільтрів-відстійників і сіткових фільтрів, пошкодженні діафрагми і нещільному приляганні клапанів паливного насоса, нещільному кріпленні паливних приводів до штуцерів, низькому рівні палива в камері поплавця карбюратора, засміченні паливних жиклерів.
Роботи, що виконуються при технічному обслуговуванні системи живлення.
При щоденному технічному обслуговуванні перевіряють рівень палива в баку і при необхідності заправляють його паливом; перевіряють оглядом герметичність системи живлення.
2.1 Основні несправності системи живлення
Під час першого технічного обслуговування перевіряють оглядом стан приладів системи живлення, герметичність їх з'єднань і при необхідності усувають несправності. При роботі в умовах великої запиленої промивають ванну і фільтруючий елемент повітряного фільтру двигуна.
При другому технічному обслуговуванні перевіряють кріплення і герметичність паливного бака, з'єднань трубопроводів, карбюратора і паливного насоса; дія приводу, повноту закриття і відкриття повітря і дросельних заслінок і при необхідності усувають несправності; перевіряють за допомогою манометра роботу паливного насоса без зняття з двигуна; рівень палива в камері поплавця карбюратора; легкість пуску і роботу двигуна. При необхідності регулюють карбюратор на малі обороти холостого ходу; промивають фільтруючий елемент і замінюють масло в повітряному фільтрі; знімають і промивають фільтр-відстійник і фільтр тонкого очищення палива, оглядають і при необхідності очищають відстійник паливного насоса від води і грязі.
При підготовці до зимової експлуатації (сезонне технічне обслуговування) промивають паливний бак; перевіряють карбюратор і паливний насос на спеціальних стендах.
Перевірка і регулювання рівня палива в камері поплавця. У карбюраторі К-88А вивертають пробку в нижній частині колодязя економайзера, вкручують замість неї з гумовим шлангом і скляною трубкою. Розташувавши трубку вертикально, важелем ручної підкачки паливного насоса нагнітають паливо в камеру поплавця.
При необхідності проводять регулювання рівня палива підгоном важеля поплавця або зміною кількості прокладок під корпусом голчатого клапана карбюратора.
У карбюраторі К-126Б, що встановлюється на двигунах ЗМЗ-53, рівень палива в камері поплавця контролюють через оглядове вікна. Рівень палива повинен бути на 19–21 мм нижче за площину роз'єму верхньої і середньої частин карбюратора. Для регулювання рівня палива підгинають язичок на важелі поплавця.

2.2 Перевірка герметичності системи живлення
При проведенні сезонного технічного обслуговування зливають відстій і промивають паливною бак; перевіряють форсунки на спеціальному приладі; при підготовці до зимової експлуатації знімають паливний насос високого тиску і паливний насос, перевіряють і регулюють їх на стенді; при знятті паливного насоса високого тиску і регулятора числа оборотів колінчастого валу двигуна замінюють в них масло.
Перевірка герметичності системи живлення. Для цих цілей використовується спеціальний прилад. Перед початком перевірки системи прилад також випробовується на герметичність. Для цього закривають двоходовий кран і заповнюють бак приладу паливом (5–6 л). Потім закривають кран скидання тиску і насосом створюють в баку приладу тиск кГ/см2. Манометр 1 не повинен показувати помітного падіння тиску протягом 1 хв.
Для перевірки герметичності системи живлення дизеля від'єднують відвідний паливний привід від паливного бака і ставлять в нього заглушку. Потім від'єднують паливопривід, що підводить, від паливного бака і за допомогою змінного штуцера сполучають його з шлангом приладу. Поворотом крана повідомляють бак приладу системою живлення дизеля. Несправне місце виявляється по появі палива або бульбашок повітря. Закривши кран усувають несправність і знов перевіряють герметичність. Потім від'єднують прилад, приєднують до паливного бака паливний привід, пускають двигун і перевіряють його роботу.
Перевірка паливного насоса. Для перевірки насоса встановлюють на стенд СДТА-1. Топливопривід від насоса до фільтру опускають в мірний бачок, прикривають краном вихід палива з насоса, що перевіряється, щоб тиск на виході підвищився до 1,5–1,7 кГ/см2.

2.3 Перевірка паливного насоса
Перевірка паливного насоса. Щоб перевірити тиск, що створюється паливним насосом, до паливного проводу, що йде до карбюратора, приєднують манометр. При роботі двигуна на малих оборотах холостого ходу свідчення манометра повинні відповідати вимогам заводу (надмірний тиск 0,2 – 0,3 кГ/см2). Якщо тиск, що створюється насосом, нижче за норму, необхідно перевірити кріплення насоса і справність його окремих деталей.
Регулювання карбюратора на малі обороти холостого ходу. Для регулювання використовуються наполегливий гвинт у важелі дросельної заслінки і гвинти 2 регулювання якості змішай. Регулювання виконують після прогрівання двигуна в такій послідовності: завернути наполегливий гвинт приблизно на два обороти; загорнути гвинти якості повністю, а потім вивернути їх приблизно на три обороти; вивернути наполегливий гвинт до досягнення мінімально стійких оборотів; плавно загортати один з гвинтів якості до виникнення перебоїв в роботі двигуна, а потім відвернути гвинт на 1/2 обороту, повторити операції з другим гвинтом якості.
Далі плавно вивертають наполегливий гвинт для зменшення числа оборотів колінчастого валу і знову повторюють операції по установці двох гвинтів регулювання якості змішай і наполегливого гвинта, добиваючись мінімально стійкого числа оборотів.
Для перевірки регулювання карбюратора плавно відкривають дросельні заслінки і різко їх закривають. При цьому двигун не повинен зупинятися.
Якщо двигун зупиниться, помалу вкручують упорний гвинт важеля дросельних заслінок і перевіряють правильність регулювання.

2.4 Перевірка і регулювання рівня палива
Перевірка і регулювання рівня палива в камері поплавця. У карбюраторі К-88А вивертають пробку в нижній частині колодязя економайзера, вкручують замість неї перехідник з гумовим шлангом і скляною трубкою. Розташувавши трубку вертикально, важелем ручної підкачки паливного насоса нагнітають паливо в камеру поплавця.
При необхідності проводять регулювання рівня палива підгоном важеля поплавця або зміною кількості прокладок під корпусом голчатого клапана карбюратора.
У карбюраторі К-126Б, що встановлюється на двигунах ЗМЗ-53, рівень палива в камері поплавця контролюють через оглядове вікна. Рівень палива повинен бути на 19–21 мм нижче за площину роз'єму верхньої і середньої частин карбюратора. Для регулювання рівня палива підгинають язичок на важелі поплавця.
Перевірка пропускної спроможності жиклерів. Перевірку жиклерів проводять на приладі, що дозволяє визначити кількість води, що протікає через жиклер.
Вода з бака через кран і камеру поплавця поступає в адаптер. З бака в бак вода подається в міру необхідності під тиском повітря, що нагнітається ручним насосом через кран при закритому крані. Надмірний тиск повітря обмежується запобіжним клапаном.
Жиклер, що перевіряється, вставляють в гумовий наконечник так, щоб напрям потоку води співпадав з напрямом палива, що проходить через жиклер в карбюраторі. Відкривають крани. Натиск води в скляній напірній трубці, рівний 1 м, підтримується голчатим клапаном і пересувним стрижнем. Кран служить для випуску повітря з адаптера.
Пропускну спроможність жиклерів визначають по кількості води, що протікає через жиклер в мензурку при натиску 1 м і температурі 20° З. Наприклад, в карбюраторі К-88А пропускна спроможність головного паливного жиклера 315 см3/хв., жиклера повної потужності – 1150 см3/хв.
На цьому ж приладі можна перевірити герметичність клапанів карбюратора. Наприклад, в гумовий наконечник 5 вставляють голчатий клапан камери поплавця в зборі з кублом. Якщо протягом 1 хв. через клапан проходитиме не більше чотирьох крапель води, клапан вважається герметичним.

Висновок
Організація праці робочих на постах ТО залежить від програми робіт, прийнятого методу організації праці і технологічного процесу виробництва. Проекти організації праці розробляють науково-дослідні організації і автотранспортні підприємства і організації.
Кожен робочий знає, які операції він повинен виконувати на кожному автомобілі. Автомобілі, які за планом повинні пройти обслуговування, поступають (по вказівці диспетчера виробництва) на пости, і кожен робочий виконує закріплені за ним операції.

Список літератури
1.    Межотраслевые правила по охране труда на автомобильном транспорте ПОТ РМ-027–2003./М.:НЦЭНАС, 2004.-168 с.
2.    Резник А.М. Электрооборудование автомобилей: Учебник для автотранспортных техникумов. – М.: Транспорт, 1990. – 256 с., ил., табл.
3.    Чернецкий Ю.Ф., Учебное пособие по курсовому и дипломному проектированию: Учеб. Пособие для вузов/ Чернецкий Ю.Ф.-М.:Лесная промышленность, 1983. – 136.
4.    И.Д. Ландсберг Л.З. Соколин В.Н. Каманин, Ремонт электрооборудования автомобилей / И.Д. Ландсберг Л.З. Соколин В.Н. Каманин В.Н.-М.:Транспорт.1981. – 317 с., ил.
5.    Крамаренко Г.В., Барашков И.В., Техническое обслуживание автомобилей: Учебник для автотранспортных техникумов. – М.: Транспорт, 1982.-368 с., ил.
6.    Бураев Ю.В. Безопасность жизнедеятельности на транспорте: учеб. Дне студентов высших учебных заведений / Ю.В. Бураев – М.:Академия 2004.-288 с.

1. Реферат на тему Проблема гибели лесов
2. Реферат Влияние средств массовой информации на уровень агрессивности детей старшего дошкольного возраста 2
3. Диплом на тему Разработка подсистемы учета гематологических анализов для КДЛ ГБСМП-2
4. Реферат на тему Thomas
5. Реферат на тему The Deadliest Enemy The Hidden Killers Of
6. Реферат Профилактика наркомании 3
7. Реферат Мистика как культурная традиция
8. Реферат на тему Реформирование законодательства о банкротстве на примере стран Вос
9. Реферат Источники муниципального права России
10. Статья Передача переносных значений английских прилагательных цветообозначения на русский язык