Доклад

Доклад Російський рубль вихід на світовий фінансовий ринок

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-25

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 23.11.2024


Доповідь на тему: Російський рубль – вихід на світовий фінансовий ринок

Багато аналітиків сучасності збігаються на думці, що переводити капітал в російські рублі все більш вигідно з точки зору інвестиційних вкладень. Зокрема, американські інвестиційні банки Goldman Sachs, Merrill Lynch і німецький гігант Deutsche Bank вважають, що в найближчі шість місяців обмінний курс російського рубля підвищиться у відношенні до провідних валют світу на 4%. Серед причин цього можна виділити:

  • Стабільне падіння провідної валюти – долара, за минулий рік він впав у відношенні до євро на 11%, а за перших 2 квартали 2008 року - ще на 7%. (Світові експерти пророкують закінчення ери долара до 2015 року, коли євро остаточно вийде на перше місце)

  • Курс на зміцнення рубля, який обрав новий президент Дмитро Медвєдєв, для подолання наслідків інфляції, і задля імперіалістичних прагнень Кремля.

  • Перехід російського монополіста «Газпрому» на рублеві розрахунки за поставки енергоресурсів з країнами СНД, а в майбутньому, можливо і з країнами Європи, так як російський рубль є основним джерелом фінансування інвестицій "Газпрому". Зокрема Олексій Міллер «обіцяє» Україні це вже з 2009 року, а заступник голови російського газового концерну висловив впевненість у тому, що через 5-8 років ринкова капіталізація "Газпрому" досягне 1 трлн. дол.

Разом з російським рублем у світі тенденцію підвищення ролі на валютних ринках мають австралійський та канадський долари, мексиканський песо, китайський юань. Вже сьогодні росіяни йдуть до того, щоб рубль був сильною, вільноконвертованою валютою, а в майбутньому і світовою резервною.

Валютний ринок Російської Федерації має оборот, еквівалентний 103 мільярдам доларів США щодня (данні ЦБ РФ), а за останні 6 років російська валюта вдвічі збільшила свою присутність на світовому ринку. На економічному форумі в Красноярську, який відбувся нещодавно, Дмитро Медвєдєв, заявив про прагнення зробити Москву, одним з основних фінансових центрів світу.

Сьогодні країни СНД не прив’язують курси своїх грошових одиниць до рубля, тому його немає в їхніх золото-валютних резервах, проте Центральний Банк Росії все ж бачить можливість використовувати рубль в якості резервної валюти. Для цього потрібно створити розрахункову одиницю накшталт ЕКЮ, яка існувала в Європі з 1979 і до остаточного введення валюти євро. Це спростить розрахунки між державами співдружності, і зробить їх більш інтенсивними, і дешевшими. Така розрахункова одиниця (яка б складалась, наприклад з російського рубля, американського долара, і євро) і може стати резервною, на території країн – СНД, і тоді цим країнам (в тому числі і Україні) знадобляться офіційні резерви в ЦБ в рублях.

Проте в рубля є й перешкоди, які частково заважають його інтернаціоналізації. За статутом МВФ, валюта вважається конвертованою, коли країна приєднується до VIII статті статуту фонду (вона забороняє обмеження по поточним платежам, дискримінаційні валютні режими, і бар’єри на шляху репатріації коштів іноземних інвесторів). Росія приєдналась до цієї статті статуту МВФ ще в 1992 році, проте досягнення сьогодні конвертованість рубля – не повна. За останніми даними МВФ, конвертованими визнаються валюти 166 країн, і лише 14 мають долю у міжнародних валютних ринках більшу, за 1%.

Друга причина – не достатній розвиток національної економіки, і фінансових ринків. Спеціалісти Міжнародного Валютного Фонду і Європейського Центрального Банку визначили 8 умов, які дозволяють національній валюті мати широкий міжнародний вжиток. Основні з них – розмір ВВП, достатня доля в світовій торгівлі, висока ліквідність фінансового ринку. На сьогодні на Росію припадає майже 2,5% світового ВВП, а для порівняння на США – більше 20%.

Звичайно, швидко скоротити такий розрив не вдасться, тому зміцнення позицій рубля треба починати з розвитку внутрішнього фондового ринку. Він має стати максимально містким, стабільним та ліквідним. Цінні папери російських корпорацій повинні випускатись, як у світових валютах, так і в рублях, щоб у інвесторів був постійний попит на російський рубль, як засіб купівлі фінансових активів. Також може розглядатись переведення на розрахунки в рублях, не лише плата за енергоносії (де Росія є монополіст), а і всього експорту.

Взагалі, Росії ще потрібно пройти довгий і важкий шлях до укріплень світових позицій рубля, і його підняття в лігу резервних валют, проте немає нічого неможливого принаймні перший крок вже зроблено.



1. Контрольная работа на тему Кредитная политика банка на примере ООО КБ Ренессанс Капитал
2. Доклад на тему Амьенский собор
3. Курсовая Синтез и анализ электрического фильтра
4. Кодекс и Законы Понятие банковской тайны
5. Реферат Раннее Новое время
6. Курсовая на тему Анализ себестоимости продукции 8
7. Шпаргалка на тему Современные тенденции развития менеджмента в России
8. Реферат на тему Government Intervention And Its Disadvantages Essay Research
9. Статья Политика эстетические механизмы функционирования
10. Задача Процессы и аппараты пищевых производств 2