Статья

Статья на тему Архангельський ліс унікальний природний об єкт Північного Причорномор я

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-05-01

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 23.11.2024


Архангельський ліс – унікальний природний об’єкт Північного Причорномор’я
Ліси прикрашають землю...
вони навчають людину розуміти прекрасне
і навіюють їй високі настрої
Антон Чехов
Усі ми діти і дорослі любимо ліс. У будь яку пору року він зачаровує своєю красою. Кожне дерево, кожен кущик мають свою принаду, своє місце, особливо за умов недостатнього зволоження, які склалися на території Високопільського району Херсонської області та всьому півдні України. Де б не ріс ліс – в ньому своє середовище, яке склалося тисячоліттями, свої закони, які склалися між рослинами та тваринами.
У своїй роботі ми спробували дослідити передумови виникнення в умовах сухо-степового півдня лісових ділянок. Ліси створюють специфічне мікро середовище. Не винятком є також і Архангельський ліс розташований на території Високопільського району Херсонської Області. Архангельський лісопарк розташований на площі 30 га і належить Великоолександрівському лісгоспу. Асфальтована дорога пролягає прямо до лісу до воріт оздоровчого табору “Мрія, який має велике значення для оздоровлення сільських дітей. Ліси на території північного Причорномор’я були закладені в період інтенсивного заселення краю німцями колоністами. В цілому лісокультурна справа на території Високопільського району була розпочата з 1846 року. Перші штучні лісонасадження з'явилися під назвами „інгулецькі ділянки", „зразки лісорозведення". Протягом 30–40-х років були утворені насадження і в урочищі „Архангельське", де і зараз зустрічаються насадження дуба черешкового віком 100-120 років. Урочище, яке відносять до лісопаркових насаджень, є  пам'ятником природи місцевого значення і розміщене у 18 кварталі Архангельської дачі. Закладений лісопарк в 1846 році. Перші насадження були представлені дубом, березою, тополею. З 1972 року Архангельський лісопарк був виділений як пам'ятник природи.
В 30-40-х роках почали в значних об'ємах виробництво на піщаних та супіщаних берегах р. Інгулець посадки сосни звичайної та кримської, ясена зеленого, акації білої, в'яза перистовітвистого, гледичії, а на багатих ґрунтах посадки акації білої. Це було помилкою, так як в'яз характеризується доброю живучістю і ростом в перші 10-15 років, потім ріст затримується, спостерігається суховершинність та часткове відмирання насаджень. Але за “старинкою” на території лісгоспу можна побачити посадки цих порід дерев.
На деяких площах, що невиправдано були засаджені цими породами дерев спостерігаються голі ділянки лісу, які плямами видніються серед лісу, саме вони ставали першими жертвами пожежі.
В 1921 році була прийнята постанова „Про боротьбу з посухою", в якій помічені основні заходи - полезахисне лісонасадження та відновлення вирубаних лісів. Настала можливість вирощувати більш цінні, довговічні та стійкі породи, такі, як дуб черешковий, сосна кримська та звичайна. Саме вони сьогодні є окрасою лісопарку.
Новий етап в історії лісокультурної справи в лісгоспі починається з 1964 р., коли УкрНДІЛГА та його Нижньодніпровська науково-дослідницька станція спільно з спеціалістами лісгоспу розробили методику та широко застосували в виробництво посад культур сосни звичайної та кримської на піщаних ґрунтах по частково оброблених ґрунтах.
Залісенні території, розташовані у Високопільському районі, належать Великоолександрівському лісгоспу, його 4 лісництвам - Заградівському, Гаврилівському, Векликоолександрівському та Калінінському. В межах нашого району розташоване Заградівське лісництво та частина Великоолександрівського.
За лісо-рослинним розташуванням територія району відноситься до Причорноморсько-Приазовського південно-степового округу підстепу.
Ліси що належать Держлісфонду, займають 828 га, колгоспні ліси 669 га. Всі ліси належать до першої групи протиерозійних лісів. Всі ліси створені на ярах та балках, крутих кам'янистих схилах балок та берегів річки Інгулець В даний час розміщені нерівномірно по території району, головним чином на лівому березі р. Інгулець, невеликими урочищами. . Відсоток лісистості в районі невеликий - 2.4 %. В лісгоспі мається три постійні розплідники та два тимчасових загальною площею 42,8 га. Постійні розплідники - це кв.58, Векликоолександрівському лісгоспу належать 8,8 га кв.50. В розплідниках вирощують посадковий матеріал: акація біла, абрикос, шовковиця чорна та лох сріблястий, шипшина, жимолость татарська, гледичія, смородина золотиста, дуб черешковий, дуб червоний, вишня войлочна, черемуха, глід, каштан кінський, ялина звичайна, береза бородавчаста, омела, липа мілко листа, платан, обліпиха.
Лісозаготівля на території лісгоспу не проводиться, так як ліси відносяться до категорії протиерозійних лісів і виключені з розрахунку головного використання згідно зі статтею Закону „Правила рубки лісу". Ведуться рубка, догляд, чистка, проріджування, освітлення та прохідна рубка.
Ліс - сукупність великої кількості дерев, які зростають на певній площі і впливають одне на одне та зайняту ними територію, а також створюють специфічне лісове середовище. Кожній деревній породі природа визначила певне місце і надала специфічних властивостей. Є серед них світло -, тепло - і вологолюбні, морозо - і посухостійкі види, з товстою чорною тріщинуватою і гладенькою білою корою, стрункі та кострубаті. Одні породи можуть жити тисячі, інші кілька десятків років. Деякі люблять рости в гущавині, а інші навпаки. Проте нема таких дерев, які б не приносили людям користі. Природне у групування Архангельського лісу - це унікальне поєднання дерев, кущів, трав, кожне з яких займає своє місце в екосистемі. Кожна деревна порода - унікальне творіння природи і має свою „біографію й географію".
Пізнання зеленого світу лісу зумовлюється не лише суто практичними, а й естетичними проблемами, потягом до пізнання невідомого.

Список використаної літератури
1.                 Памятники природы Херсонской области / [Сост. Вирлич А.Э.].- Симферополь: Таврия, 1984
2.                 Лісова скринька: збірник науково–популярних розповідей про ліс./ К.: Молодь, 1983.
3.                 Історія міст і сіл УРСР, Херсонська область /К., 1972; ст. 305 – 309/
4.                 Кваша С.В, Бойко В.М. Херсонська область.- /Херсон: Айлант, 2004./
5.                 Проект районного планирования Високопольського района Херсонской области. К.-1995. Арх № 12221.
6.                  Статистична звітність районного сільгоспуправління.
7.                 Районна газета “Жовтневі зорі” № 76, 16 липня 1991 рік, ст. 4, “Цікаво про наш край”.
8.                 Обласна газета “Учитель” № 16, 18 квітня 2002 року, “Екологія Херсонщини: ...а загалом життя прекрасне ?”.
9. Географія рідного краю –Херсонщина\ В. Бойко, С. Кваша К.,ст. 50,55.,Херсон „Абетка-НОВА” 2003/

1. Реферат Как медитировать Практика медитации
2. Кодекс и Законы История правовых и политических учений
3. Статья Мониторинг газовой шапки
4. Курсовая Разработка турпроекта инкаминговым туроператором
5. Реферат на тему Achilles And Agamemnon Essay Research Paper Throughout
6. Реферат на тему Agoraphobia Essay Essay Research Paper A phobic
7. Биография на тему Кожевников Вадим Михайлович
8. Реферат на тему Aviation Essay Research Paper The airline industry
9. Реферат на тему The Giving Tree Essay Research Paper The
10. Реферат Анализ заключения договоров в туристической фирме