Творческая работа

Творческая_работа на тему Концепція виховної роботи Старобільського медичного училища

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-06-24

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024


Міністерство охорони здоров'я України
Старобільське обласне медичне училище
Концепція виховної роботи Старобільського медичного училища
Підготувала: заступник директора
з гуманітарної освіти та виховання
КОВАЛЕНКО Т.В.
Старобільськ - 2009

Концепція виховної роботи сому

В умовах становлення в Україні цивільного суспільства головною метою освіти стає формування професійно і соціально компетентної особі, що здібна до творчості і самовизначення в умовах світових змін, володіє розвиненим відчуттям відповідальності і прагненням до творчості.
Пріоритетність вирішення виховних завдань в системі освітньої діяльності визначається Законом України «Про Освіту», що визначає освіту як «цілеспрямований процес виховання і навчання на користь людини, суспільства, держави».
Під вихованням у даній концепції розуміється органічно пов'язана з навчанням цілеспрямована і систематична діяльність Старобільського обласного медичного училища, орієнтована як на формування соціально-значущих якостей, установок і цінностей орієнтації особи, так і на створення сприятливих умов для всебічного гармонійного духовного, інтелектуального і фізичного розвитку, самовдосконалення, творчої самореалізації особистості майбутнього фахівця.
Необхідність виховання в училищі підтверджена державними правовими актами. У Законі України «Про вищу освіту» визначені такі основні завдання вищого навчального закладу у виховному процесі, як:
• задоволення потреб особи в інтелектуальному, культурному і етичному розвитку за допомогою отримання вищої освіти;
•        формування у студентів цивільної позиції, здібності до праці і життя в умовах сучасної цивілізації і демократії;
•        збереження і примноження етичних, культурних і наукових цінностей.
Засобами виховання виступають особистий приклад і авторитет викладача, традиції і цінності навчального закладу, гуманістичний характер училищного середовища. Кооперація виховної діяльності викладачів, студентів, адміністрації має системний характер.
Необхідність системної постановки виховної роботи зумовлена органічною єдністю навчального, науково-дослідницкого і виробничого процесу підготовки фахівців. Взаємозв'язок і взаємозалежність навчальної, наукової і виховної роботи визначається цілим рядом якостей, установ і ціннісних орієнтацій особи, таких, що визначають професійну і соціальну компетенцію фахівця.
Актуальність виховання особистості у сучасному українському суспільстві великою мірою зумовлюється потребою державотворчих процесів на засадах гуманізму, демократії, соціальної справедливості, що мають забезпечити усім громадянам рівні стартові можливості для розвитку й застосування їх потенціальних здібностей, досягнення суб’єктивно-привабливих і водночас соціально-значущих цілей як умови реалізації найголовнішої соціально-психологічної потреби особистості – потреби у самовизначенні та самоствердженні.
Завдяки реалізації Концепції національного виховання у закладах освіти усіх рівнів акредитації готується нова генерація української інтелектуальної еліти.
Концепція формування самосвідомості особистості студента СОМУ передбачає:
- гуманітарне поєднання професійного становлення студентів з формуванням у них високоморальних рис громадянина України;
- поліпшення патріотичного виховання студентської молоді;
- формування всебічно розвиненої, високоосвітченої. соціально активної особистості, здатної до самовдосконалення та самореалізації, виховання у неї почуття відповідальності, високої духовності;
- набуття молодим поколінням соціального досвіду, забезпечення духовно-морального розвитку юнаків та дівчат, виховання високої політичної та трудової моралі;
- запобігання негативному впливу на свідомість студентів інформації, яка містить елементи жорстокості, бездуховності, насильства, пропагує тютюнопаління, пияцтво, наркоманію, антисоціальну поведінку;
- впровадження у свідомість молодих людей переваг здорового способу життя, формування національної культури, соціально активної, здорової та духовно багатої особистості.
Виховна система СОМУ – це психолого-соціологічна освіта, що є саморегулюючою та керованою. Це відкрита система, яка постійно розвивається, має складну структуру, складається з компонентів, які об’єднані системними зв’язками.

1. Умови здійснення концепції виховання
Величезне навчально-виховне значення у процесі становлення фахівців має рівень професійної підготовки викладацького складу. Медицина України вступає в етап кардинальних змін, пов'язаних з впровадженням цифрових і інформаційних технологій, а також із зростаючим зближенням, з комп'ютерною технікою, новітніми методами дослідження, діагностики та лікування хвороб.
Лише людина, що відбулася як фахівець здатна прищепити студентові відчуття гордості за обрану професію і прагнення до творчої самореалізації.
Головним пунктом побудови програми виховання студентів і СОМУ повинна стати турбота про якість науково-педагогічної діяльності викладацького складу, дотриманні викладачами і співробітниками правових і етичних норм, правил поведінки і внутрішнього розпорядку, дотримання Статуту СОМУ.
Виховна місія викладача виявляється у кожному факті його поведінки і діяльності, в його зовнішності, манері мови і спілкування. Знання, отримані студентами на лекціях, семінарах, поза стінами навчального закладу, стають головним джерелом їх інтелектуального і духовного розвитку.
Демонструючи прихильність традиціям і цінностям академічного суспільства, викладач сприяє їх засвоєнню самими студентами, усвідомленню ними своїй належності до училищної корпорації і професійного співтовариства. Реалізація місії вищого навчального закладу І-ІІ рівнів акредитації вимагає від відділень училища створення освітнього середовища, в якому визначальну роль грає науково-дослідницька діяльність.
Планує і організовує виховання студентів училища заступник директора з гуманітарної освіти та виховання. У своїй діяльності він спирається на завідуючих відділеннями, кураторів академічних груп, вихователя гуртожитку, студентське самоврядування та актив студентських груп.
До важливіших умов реалізації концепції виховання можна віднести:
• надання студентам можливості до самореалізації за інтересами і здібностями;
• орієнтація на конкретний кінцевий результат при загальному прагненні до підвищення ефективності виховних дій;
• спирання на творчу активність студентських колективів;
• ефективне використання гнучкої системи стимулювання, заохочень всіх учасників виховного процесу;
• поєднання завдань виховної діяльності з вирішенням соціальних проблем студентської молоді;
• включення показників участі викладацького складу у вихованні студентів у оцінку їх діяльності в період атестації і навантаженні;
• оптимальне планування виховної роботи на відділеннях, в академічних групах;
• постійне вивчення, узагальнення, поширення позитивного досвіду роботи.
В умовах сучасної України система виховання має досить динамічний характер, що містить як норми, традиції і звичаї колишньої епохи, так і норми, що відповідають вимогам сьогодення.
Створюючи систему виховання, важливо визначити норми соціального
життя суспільства в якості цілей та завдань етичного виховання для того, щоб сформувати у молодої людини відповідні риси і якості, що спів- полягають з системою цінностей, які функціонують у даному суспільстві.
Критерієм ефективності етичного виховання студентів є рівень знань і переконання у необхідності виконання норм життя, умінні застосовувати ці знання в різних життєвих ситуаціях.
2. Мета і завдання виховної роботи в СОМУ
Виховання особи в період навчання в училищі - важливий етап становлення майбутнього фахівця, коли в основному завершується цілеспрямовані виховні дії на людину і полягає у цілеспрямованому впливі на інтелектуальний, духовний, фізичний і культурний розвиток особистості.
Мета виховної діяльності - створення умов для активної життєдіяльності студентів, для цивільного самовизначення і самореалізації, для максимального задоволення їх потреб в інтелектуальному, культурному і етичному розвитку.
Досягнення поставленої мети можливе за умови успішного вирішення наступних завдань:
• формування світогляду і системи базових цінностей особи;
• залучення студентства до загальнолюдських норм моралі, національним засадам і академічним традиціям, виховання студентів у дусі училищного корпоративізму і солідарності, професійної честі і наукової етики;
• забезпечення розвитку особистості і її соціально-психологічна підтримка, формування особових якостей, необхідних для ефективної професійної діяльності;
• виховання внутрішньої потреби особистості у здоровому способі життя, відповідального відношення до природного і соціокультурного місця існування.
Успішне вирішення поставлених завдань дозволяє забезпечити умови для становлення і самореалізації студента, майбутнього фахівця, що володіє світоглядним потенціалом, з високою культурою і цивільною відповідальністю, володіє здібностями до професійної, інтелектуальної і соціальної творчості.
3. Принципи виховної роботи у СОМУ
Принципами, що організують виховання на розвиток соціально активної, освіченої, морально і фізично здорової особи у сучасний умовах, для всіх учасників виховного процесу у СОМУ мають бути:
• демократизм, що передбачає реалізацію системи виховання, заснованої на педагогіці співпраці і взаємодії викладача і студента;
• об'єктивізм і гуманізм як основа взаємодії з суб'єктами виховання;
• повага до загальнолюдських цінностей, прав і свобод громадян, коректність, терпимість, дотримання морально-етичних норм;
• професіоналізм, організованість, відповідальність, дисципліна і самодисципліна, компетентність, наявність глибоких знань, умінь і навичок за фахом;
• конструктивність, раціоналізм, активна участь в суспільному житті училища, самодіяльності, спортивних заходах і др.;
• толерантність, що передбачає наявність плюралізму думок, підходів, різних ідей для вирішення одних і тих же проблем, терпимість до думок інших людей, врахування їх інтересів, терпимість до іншого способу життя і поведінки людей, що не виходить за нормативні вимоги законів;
• індивідуалізація і диференціація, що формують в училищі систему виховання, спрямовану на індивідуально орієнтовану особу, з врахуванням задатків і можливостей кожного студента в процесі його виховання і соціалізації;
• патріотизм і громадянськість: виховання шанобливого відношення, любові до України, відчуття причетності і відповідальності;
• варіативність технологій і змісту виховного процесу.
4. Основні напрями виховної роботи у СОМУ
Сучасна професійна вища освіта неможлива без цілеспрямованого формування соціального, цивільного обличчя майбутнього фахівця. Його завданням є виховання у них відчуття патріотизму, соціально активного громадянина, що володіє гнучким мисленням, розвиненою політичною культурою, критичним відношенням до дійсності і здатністю встановлення співпраці і діалогу з іншими людьми, підготовка високоосвічених і високоморальних фахівців середньої ланки охорони здоров’я України.
Виходячи з поставленних завдань, можна накреслити наступні напрямки виховної роботи в СОМУ:
• суспільно-патріотичне і морально-духовне виховання, спрямоване на засвоєння норм права, усвідомлення відповідальності за майбутнє своєї держави, становлення активної життєвої позиції;
• формування постійно діючої інформаційно - пропагандиської та освітньо-наукової системи, що сприяє підвищенню ефективності виховної роботи;
• професійно-трудове виховання, що формує творчий підхід, любов до роботи і самовдосконалення у обраній спеціальності, залучення до традицій і цінностей професійного співтовариства медичних працівників;
• формування традицій СОМУ, спрямованих на впровадження елементів корпоративної культури, сприяння в соціальній адаптації випускників до вимог ринку, збирання матеріалів про випускників навчального закладу за основними напрямками, поповнення матеріалами музейні експозиції;
• розвиток творчих здібностей особи, сприяння формуванню інтересу студентів училища до системи творчих об'єднань: оглядів, конкурсів, фестивалів, виставок, вечорів зустрічей випускників і т. д.;
• пропаганда здорового способу життя, націлене на популяризацію фізичної культури і спорту, організація спортивно-оздоровчих заходів, засвоєння навичок і принципів здорового способу життя;
• організація психолого-консультативних і профілактичних пунктів, необхідних для адаптації першокурсників і розпорядку життя відділень і училища в цілому, профілактика правопорушення, наркоманії і т. д.;
• введення системи мотивації і форм заохочення за досягнення у навчанні і позанавчальній роботі: грамоти, премії, іменні стипендії, тощо.
Академічне середовище СОМУ має величезний вплив на особистісне і професійне становлення майбутнього фахівця. Важливими її компонентами є історія, традиції і ритуали, як символічне вираження причетності до училищної співдружності, морально-духовний клімат в училищному колективі: норми і правила взаємовідносин, рівень психологічної комфортності і соціальної захищеності; матеріально-технічне оснащення училища.
Ефективність виховної роботи по вказаних напрямах в СОМУ визначається наявністю:
• організаційною структурою управління виховною діяльністю, забезпечення чіткого функціонування і взаємодії всіх учасників виховного процесу;
• органів студентського самоврядування і інших суспільних об'єднань, що формують соціальне, інтелектуальне середовище, кружків творчості студентів;
• матеріально-технічної бази і фінансового забезпечення позанавчальної роботи;
• посилення ролі адміністрації у питаннях управління виховною роботою;
• нормативної бази, що регламентує діяльність відділень. посадових осіб училища;
• вдосконалення системи управління і організації виховної діяльності, розробка нових організаційно-управлінських рішень, спрямованих на створення ефективної системи виховної роботи.
5. Види виховної роботи в СОМУ
Виховання студентів СОМУ перш за все реалізується у процесі здобування освіти з обраної спеціальності. Всілякі форми позааудиторної роботи в максимальній мірі враховують ці обставини.
Формування етичного, суспільно-патріотичного і творчого початку відбувається через всілякі форми поза аудиторної роботи, що підтримують, супроводжуючі і координуючі у максимальній мірі навчальний процес. Враховуючи органічний зв'язок поставлених завдань, досягнення поставленої мети можливе при реалізації чотирьох основних видів виховної роботи.
1. Основним видом виховної роботи є виховання у процесі навчання. Навчальна і виховна діяльність тісно пов’язані одна з одною, причому навчальний процес у цілому, кожна дисципліна окремо, націлені на вирішення виховних завдань, які мають свою соціально-вікову специфіку на різних стадіях реалізації освітніх програм. На перших курсах переважне значення мають завдання суспільно-громадського і загальноосвітнього розвитку, для 3-4 курсів пріоритетним стає творче залучення студентів до обраної спеціальності. Акцент робиться на формування навичок і якостей, необхідних у майбутній професії. У сучасних умовах, що відрізняються швидким розвитком науки і лавиноподібним приростом обсягу знань, важливе значення набуває звернення вузівської науки до фундаментальних досліджень і додання фундаментального характеру освітньому процесу. На старших курсах завершується формування особистісних і професійних якостей майбутнього фахівця, при цьому різко зростає необхідність індивідуальної роботи із студентами.
2. Спілкування студентів з викладачем отримує своє продовження у позанавчальної та науково-освітній роботі. Величезне значення в плані особистісного і професійного становлення майбутніх фахівців мають різні позааудиторні форми науково-освітньої діяльності: студентські наукові суспільства, клуби, кухлі, культурно-масові заходи.
У сучасних умовах об'єктивно назріла необхідність в підготовці фахівців з управлінським досвідом роботи.
3. Важливим чинником, що впливає на підвищення соціальної активності і особистісної зацікавленості студентської молоді, є реалізація комплексу виховних заходів на основі розвитку студентського самоврядування. Сучасне студентське самоврядування, повинно стати можливістю для реалізації творчої активності і самодіяльності, реальною формою студентської демократії і засобом соціально-правового самозахисту студентів. Основною метою діяльності студентського самоврядування СОМУ є створення умов для розкриття творчого потенціалу і підвищення рівня професійної підготовки студентів. Знання і досвід, отримані в студентському самоврядуванні, підвищують рейтинг випускників училища.
4. Найбільш традиційним виглядом виховної роботи є культурно-масова і спортивно-оздоровча діяльність. Серед традиційних форм роботи, найбільш перспективними напрямками є створення суспільств, клубів і об'єднань, орієнтованих на самі різні цільові групи в середовищі студентства. На сьогодні величезне значення має здоровий спосіб життя як важливий чинник гармонійного розвитку майбутнього фахівця, його високої професійно-трудової активності, творчого довголіття, а також застава ефективної організації здорового побуту і дозвілля.
Методологічно процес виховання студентів базується на принципах даної концепції, де визначені і сформульовані основні завдання по вихованню громадської позиції і патріотизму майбутніх фахівців, які будуть розбудовувати наше суспільство.
Концепція виховної роботи в СОМУ постійно творчо розвивається і збагачується. Демократизація училищного життя передбачає розвиток системи стосунків, заснованих на постійному розширенні прав і повноважень академічного співтовариства, забезпечує організаційну, мотиваційну, вольову, психологічну єдність всіх учасників виховного процесу, як колективу однодумців.
Спрямованість на подальшу демократизацію суспільства ставить на перший план завдання, пов'язані з формуванням особистості нового типа. Особистості, що розуміє високу цінність людського життя, активною життєвою позицією, що володіє, має високий рівень самосвідомості, здібною до активного життя і творчості.

Концепція виховної роботи СОМУ
Основні напрямки роботи
Морально-правове виховання
Художньо-естетичне виховання
ФСК «Юність»
Трудове виховання
Волонтерська діяльність
Національно патріотичне виховання
Сімейно-
родинне
виховання
Студентське самоврядування
Екологічне
виховання
Студентське Самоврядування
Студрада у гуртожитку
 
Президент Студентської громади та Студрада
 
Рада  старост
(старостат)
 
 


 SHAPE  \* MERGEFORMAT
Основні завдання СРГ
Створення різноманітних студентських гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами
Контроль за навчальною і трудовою дисципліною студентів, оперативне реагування на їх порушення
Пропаганда здорового способу життя, запобігання вчинення студентами правопорушень
організація чергування студентів і сприяння налагодженню
пропускного режиму в гуртожитку
Забезпечення виконання студентами своїх обов’язків

Органи самоврядування училища формуються за схемою:
 SHAPE  \* MERGEFORMAT
Рада старост академічних груп
Академічна група
Студентська рада гуртожитку
Президент Студентської Громади
Студентська рада училища
 

Студентська Рада складається з 9 членів і має структуру:
Президент Студентської Громади
 

 
 1-й заступник
Віце - президент
 2-й заступник
Голова старостату
 Секретар
 
Комісія з навчальної та наукової роботи
Подпись: Комісія з навчальної та наукової роботи 
Комісія з культурно-масової та спортивно-оздоровчої роботи
Студентська Рада Гуртожитку
Комісія з соціально-правового захисту
Волонтерський загін
Подпись: Комісія з культурно-масової та спортивно-оздоровчої роботи
 

 

 

 

 

 

 


Засідання ради з профілактики правопорушень
Спеціальні рейди  та чергування викладачів у гуртожитку
Індивідуальна робота
структурних     підрозділів навчального  закладу зі студентами
 Морально-правове виховання
Інформаційна комісія (прес-центр)
Виховні години
Зустрічі з працівниками правоохоронних органів фахівцями у справах неповнолітніх
Подпись: Інформаційна комісія (прес-центр)
Місячник правових знань
«Суспільство твориться моральними засадами
 
 

Національно патріотичне виховання
Вивчення бойових традицій  та героїчних сторінок українського народу
Формування патріотичних почуттів
Формування національної свідомості і людської гідності, любові до рідної землі і Батьківщини
Дотримання мовної культури
 Волонтерська
діяльність
Благодійна акція «Заради життя»
(опіка над покинути дітьми у дитячому та пологовому відділеннях)
Робота волонтерського санітарного загону на базі терапевтичного та неврологічного відділень Старобільського ЦРТМО
Діяльність у дитячому притулку «Мрія»
Акція «Наші випускники» (допомога літнім випускникам училища)
Допомога викладачам
пенсіонерам 
Формування рис громадянина
Співпраця зі представниками правоохоронних органів,
наркотичною службою району
 
Скругленный прямоугольник: Формування рис громадянина
 

Формування фізичних здібностей, зміцнення здоров’я, гармонії тіла і духу, людини і природи
Утвердження здорового способу життя
Виховання свідомого виконання норм поведінки в природі, готовності до природоохоронної діяльності
Усвідомлення себе частиною природи, почуття відповідальності за неї, як за національне багатство, основу життя на Землі
 Екологічне виховання
 Проведення екологічних тижнів, святкування Всесвітнього дня Землі
 ФСК «Юність»
Пропаганда здорового способу життя
Робота спортивних секцій
Розуміння необхідності гармонії відносин з природою
Виховання екологічної культури особистості
Охорона і зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров’я
 

 Художньо-естетичне виховання
Виховання духовної культури особистості та створення умов для вільного формування нею власної світоглядної позиції
Формування попиту в отриманні знань про традиційні українські свята, звичаї, фольклор
Виховання у молоді естетичних поглядів, смаків, які ґрунтуються на народній естетиці та найкращих надбаннях цивілізації
Реалізація загальноучилищного проекту
«До джерел рідної Батьківщини»
Проведення загальноучилищних свят, виховних годин по групам
Скругленный прямоугольник: Реалізація загальноучилищного проекту 
«До джерел рідної Батьківщини»
 

робота волонтерського загону
участь у обласних конкурсах профмайстерності
 Виховання майбутнього сім’янина, відповідального за майбутнє свого роду
 Трудове виховання,
прищеплення любові до майбутньої професії
 Сімейно-родинне виховання
участь у науково - теоретичних конференціях різного рівня
заняття у предметних гуртках
робота будівельної бригади з благоустрою училища та ремонту
проведення дослідницьких робіт з актуальних медичних проблем сьогодення
Індивідуальна робота з батьками з метою виявлення особливостей у поведінці або стану здоров’я студентів
трудовий студентський загін «Альянс»
Анкетування студентів та батьків
Вивчення морально-психологічного клімату у сім’ях студентів
Інформування батьків з питань успішності та відвідування студентами занять, надання інформації з загального рейтингу училища і групи
 

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ВИХОВНОЇ СИСТЕМИ СОМУ на 2007-2011рр.
Мета виховної діяльності: Створення сприятливих умов для розвитку і вдосконалення творчої, етичної, діяльної, здорової особи, що має здібності до успішної соціалізації у суспільстві і активній адаптації на ринку праці.
Актуальність і доцільність Програми: Створення виховного простору, у якому студент, зберігаючи свою індивідуальність, може вступати у взаємодію з навколишнім світом, бути терплячим і відкритим до контактів, приймати рішення і усвідомлювати їх наслідки.
Очікуваний результат програми:
Випускник училища, як цілісна, здорова особа, з гуманістичним поглядом на світ, вміє логічно мислити, здатна розуміти прекрасне є високоосвіченим та кваліфікованим фахівцем.
Реалізація програми з побудови виховної системи училища:
• Програма формування правової культури «Довкола тебе світ»;  • Програма патріотичного виховання «До джерел рідної Батьківщини»;  • Програма «Пам’яті нашої імена» (2007-2011 рр.); • Програма з організації профілактичної роботи на період 2007 - 2011рр; • Програма «Моя родина»;  • Програма виховання етичної культури;  • Програма «За здоровий спосіб життя».  
Методична робота:
• Рада виховання і розвитку особи;  • Соціально-психологічна служба; • Методичне об’єднання кураторів груп.
Форми методичної роботи:  
Тематичні педради:  • «Взаємодія педагогічно колективу та органів студентського самоврядування по формуванню високоосвіченого, всебічно розвинутого фахівця середньої ланки охорони здоров’я України»; • «Розвиток виховної системи училища»;  • «Аналіз і діагностика фізкультурно-оздоровчої роботи в училищі»; • « Поза аудиторна робота предметно-циклових комісій».  • Педагогічна конференція: «Педагогічна освіта батьків в системі виховної роботи школи»  
Методичне об’єднання кураторів груп:
1. Виявлення і узагальнення нових форм і методів виховної роботи: - огляд документації кураторів груп;  - огляд конкурс авторських розробок і КТД; - відкрита групова поза аудиторна година, позакласні заходи, гуртки додаткової освіти. 
2. Семінари:  - «Форми взаємодії куратора групи з батьками»; - «Модель виховної системи групи і програми розвитку виховної системи колективу студентів групи»; - «Портфоліо студентів» (з досвіду роботи кураторів груп); - «Методика функціональних обов'язків куратора академічної групи» (на основі національного проекту «Освіта»); - «Профілактика негативних явищ в студентському середовищі»
3. Картотека методичних розробок:  - «Куратор групи на батьківських зборах»;  - «Взаємодія училища і сім'ї»; - «Методи родинного виховання і їх роль в етичному розвитку молоді»; - Лекторії для батьків, практичні заняття, бесіди; - Методичні розробки відкритих виховних годин з основних напрямків роботи;
Внутрішнє виховне середовище
Поза аудиторна робота з предметів
Виховне
середовище
училища
Музей училища
Органи студентського самоврядування
Робота зі студентами «групи ризику»
Виховні заходи
Робота у гуртожитку
Мікроклімат училища
Волонтерській загін «Молоді Ми»
Гуртки, секції, додаткова освіта
Студентський будівельний загін «Альянс»
ФСК «Юність»
 


Список використаних джерел
1.           Административное управление воспитательным процессом /Сост. Н.П.Кузнецова, Е.В. Мейснер. - Волгоград: Учитель, 2006. - 250 с.
2.           Амеліна О. Школа-родина: від концепції до практичної реалізації// Директор школи, ліцею, гімназії. - 2005. - №6. - С. 168-171.
3.           Аніскіна Н.О. Технологія планування стратегічних змін. - Харків: Основа, 2005. - 109 с.
4.           Аспекти управлінської діяльності в школі. - Частина 1 / Упоряд. Н. Мурашко. - К.: Редакція загальнопедагогічних газет, 2003. - 128 с.
5.           Бех І.Д. Виховання особистості: У 2 кн. Кн.Д: Особистісно орієнтований підхід: теоретико-технологічні засади: Наук, видання. - К.: Либідь, 2003. - 280 с.
6.           Бойко А.М. Оновлена парадигма виховання: шляхи реалізації (підготовка вчителя до формування виховуючих відносин з учнями). Навчально-методичний посібник. - К.: ІЗМН, 1996. - 232 с.
7.           Виховні системи освітніх закладів: досвід та проблеми: Методичний посібник \ Укладачі Л.М. Архипенко, Л.Л. Маркіна. - Дніпропетровськ: Промінь, 2000.-216 с.
8.           Голованова Н. Панорама взглядов на воспитание // Воспитание школьников. - 2004. - №7 - С. 2-5.
9.           Гуткина Л.Д. Организация и планирование воспитательной работы в школе. - М.: Сентябрь, 2001. - 160 с.
10.      Димитрієв А.С. Громадське самоврядування в школі – основний чинник державно-громадського характеру внутрішкільного управління //Освіта Донбасу. - 2003. - № 4 (99). - С. 84-89.
11.      Караковский В.А. Воспитательная система школы: педагогические идеи и опыт формирования. - М.: МП «Новая школа», 1992. - 125 с.
12.      Кацинська Л.Л., Кривко М.П. Технології виховного процесу. - Рівне: Інститут підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, 1997. - 95 с.
13.      Класний керівник: грані пошуку і творчості: Методичний посібник / За ред. Л.Л. Прокопенко. - Дніпропетровськ: НМОШ «Альфа», 1998. 183 с.
14.      27.Корж Н.М. Управління виховним процесом // Управління школою. - 2005. - №6 (90). - С. 35-37.
15.      Лузина Л. Воспитание как событие // Воспитание школьников. 2004. - №8. - С. 2-6.
16.  Лунячек В.Е. Інформаційно-комунікаційні технології в управлінні загальноосвітнім навчальним закладом. - Харків: Основа, 2004. - 96 с.
17.      Мармаза О.І. Інноваційні підходи до управління навчальним закладом. - Харків: Основа, 2004. - 240 с.
18.      Методика воспитательной работы: Учеб. пособие / Под ред. В.А.Сластенина. - М.: Издательский центр «Академия», 2004. - 144 с.
19.      Перелік нормативних документів з управління загальноосвітнім навчальним закладом / Сост. Г.Л. Галіцина. - К.: Редакція загальнопедагогічних газет, 2005. -112 с.
20.      Поляков С.А., Резник А.И., Морозова Г.В., Егорова И.Г. Управление развитием индивидуальности личности в учебном процессе. - М.: Сентябрь, 1999. - 144 с.
21.      Проектирование систем внутришкольного управления / Под ред. А.М. Мойсеева. - М.: Педагогическое общество России, 2001. - 384 с.
22.      Реформування освіти на регіональному рівні: управління та науково-методичний супровід: Матеріали науково-практичного семінару. - Луганськ, 2001. - 51 с.
23.      Сборник практических материалов для заместителей директоров школ по учебно-воспитательной работе. - М.: Мос. Отд. Пед. О-ва России, 2001.-142 с.
24.      Серджіованні Т. Керування освітою і шкільне врядування: Пер. с анг Львов: Літопис, 2002. - 440 с.
25.      Сибирцова Г.Н. Настольная книга заместителя директора школы по воспитательной работе. - Ростов-на-Дону: Феникс. 2003. - 352 с.
26.      Система взаимодействия классного руководителя с учащимися старших классов / Авт.-сост. А.А. Литвинова. - Волгоград: Учитель, 2004. 126 с.
27.      Сокольников Ю., Сенатор С. Диалектика общечеловеческого и национально-особенного в воспитании // Воспитание школьников. - 2004. -№4. - С. 2-4.
28.      Сорока Г.І. Сучасні виховні системи та технології: навчально-методичний посібник для керівників шкіл, вчителів, класних керівників, вихователів, слухачів ІПО. - Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2002. - 128с.
29.      Спутник классного руководителя. - М.: Центр «Педагогический поиск», 2002. - 193 с.
30.      Степанов Е., Алексеева Н. Развитие индивидуальности ребенка как предмет воспитательной деятельности // Воспитание школьников. - 2004.-№10.-С. 2-6.
31.      Сучасна школа Луганщини: педагогічний досвід розвитку середньої освіти. - Луганськ, 2000. -91с.
32.      Технології виховної діяльності класних керівників 9-11 класів: Навчально-методичний посібник / Автори-упорядники: Л. Кацинська, Г. Ситник. - Рівне: РОІППО, 2000. - 80 с.
33.      Хриков Є. Внутрішкільний контроль // Рідна школа. - 1996. - №6.-С. 69-
34.      Хрыков Е.Н. Теоретические основы внутришкольного управления. - Луганск: Альма матер, 1999. -118 с.
35.      Черкашенко В.С. Формування виховної системи школи. – Харків Освіта, 2004.-112 с.
36.      Шамова Т.И., Шибанова Г.Н. Воспитательная система школы: сущность, содержание, управление. - М.: ЦГЛ, 2003. - 200 с.
37.      Шевченко С. Управління сучасними системами виховної роботи Рідна школа. - 1998. - № 3. - С. 73-76.

1. Реферат Имущественное страхование 9
2. Реферат на тему Equal Education In America Essay Research Paper
3. Реферат на тему Violence Essay Research Paper violenceAnyone who likes
4. Курсовая Предметы ведения субъекта Федерации и их реализация в государственном управлении на примере
5. Реферат на тему German Grammar Essay Research Paper HS Didaktische
6. Реферат на тему Occupational Hazards Essay Research Paper The Employees
7. Реферат на тему Натуральная оспа
8. Диплом Производство сульфата магния фармакопейного
9. Реферат Порядок проведения экологической экспертизы
10. Реферат Системи автоматизованого проектування Використання креслень за допомогою комп ютера