Реферат

Реферат Ліки і рецепти

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.1.2025


Ліки і рецепти.

Багато категорій хворих одержують ліки з госпрозрахункових аптек безоплатно або із значною знижкою. Лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; пенсіонерам з числа колгоспників, робітників, службовців, які одержують пенсію за віком, по інвалідності та у разі втрати годувальника; дівчатам-підліткам і жінкам з противипоказаннями вагітності, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; дітям віком до 18 років, які перенесли наслідки отруєння в м. Чернівцях 1988 року... Із значною знижкою одержують ліки інваліди І і ІІ груп внаслідок трудового каліцтва, професійного або загального захворювання; діти віком від 3 до 6 років; особи, нагороджені знаком „Почесний донор України” або „Почесний донор СРСР” відповідно до закону України „Про донорство крові та її компонентів”; особи, які стали інвалідами внаслідок репресій... Безоплатно одержують ліки при амбулаторно-поліклінічному лікуванні хворі на ревматизм, пухирчатку, туберкульоз, дизентерію, діабет, епілепсію, гіпофізорний нанізм, інфаркт міокарда, міопатію, хворобу Паркінсона, Аддісонову хворобу...

Хворі, як правило, одержують ліки (для лікування вдома) в амбулаторіях і поліклініках, але в окремих випадках їм можуть відпускати ліки безоплатно або зі знижкою і в госпрозрахункових аптеках. Для виписування таким хворим ліків із госпрозрахункових аптек встановлено відповідні зразки рецептів. В рецепті додатково зазначається: „Ліки відпустити безоплатно” або „Ліки відпустити зі знижкою ....%”. Всі персональні пенсіонери і члени їх сімей забезпечуються при амбулаторному лікуванні медикаментами зі знижкою 80%. Медикаменти для пільгового відпуску виписуються на спеціальних рецептурних бланках з вказанням номера пенсійного посвідчення і історії хвороби. При отриманні ліків по пільгових рецептах хворий сплачує 20% вартості отриманого лікарства, решту 80% сплачують аптекам органи охорони здоров’я. Для цього пільгові рецепти аптеками реєструються в окремій документації і передаються в бухгалтерію аптек. На кожнім рецепті має бути підпис лікаря і замісника головного лікаря по лікувальній частині. Якщо рецепти надруковані друкарським способом, то такі написи не потребують додаткового підтвердження підписами і печаткою, але коли вони написані від руки, то їх підтверджують підписом лікаря і печаткою медичного закладу.

За такими рецептами хворий може одержати безоплатно або із знижкою ліки тільки в своїй місцевості, за місцем виписаного рецепта. Для одержання на таких умовах ліків в іншому місці рецепт треба переоформити в місцевій амбулаторії або поліклініці.

Рецепт для безоплатного відпуску лікарських засобів хворим виписується в двох екземплярах з вказанням номера історії хвороби. На першім екземплярі рецепта штамп „безоплатно” завіряється підписом головного лікаря і круглою печаткою ЛПЗ. В правому куті таких рецептів ставиться код категорії хворого, наприклад Т-туберкульоз, Пс – психічне захворювання, Д – дитяче захворювання і т.д. В кінці місяця аптека проводить розрахунки з ЛПЗ за ліки, відпущені безоплатно. Для цього по кожній категорії хворих виписується окремий рахунок, до якого додається другий екземпляр рецепта. Всі рецепти для безоплатного відпуску ліків реєструються в спеціальній відомості.

Рецепт, за яким відпущено ліки, залишається в аптеці, хворому, на його прохання, може бути видана копія рецепта (сигнатура), по якій він вдруге не може одержати ліки безоплатно або зі знижкою. Для повторного одержання ліків треба мати новий рецепт. Для одержання безоплатно або на пільгових умовах ліків, які повинні виписуватись на серійних бланках (наркотичні засоби), хворому виписують рецепт у трьох примірниках – один на серійному і два на звичайних рецептурних бланках. Усі три примірники залишаються в аптеці. Серійний рецептурний бланк є підставою для списання ліків за кількісним обліком, другий примірник надсилають у лікарню разом з рахунком на сплату вартості ліків, а третій залишається в аптеці при бухгалтерських документах. Лікарня, одержавши такий рахунок, зобов’язана негайно оплатити його аптеці. Такі розрахунки мають здійснюватися 2-3 рази на місяць і обов’язково на кінець кожного місяця.

Лікарські засоби для безоплатного або пільгового відпуску виписуються на бланку форми Ф2. Рецепт форми Ф2 зберігається в аптеці 3 роки, не рахуючи біжучого, термін дії 10 днів або 2 місяці. У разі виписування наркотичних лікарських засобів безоплатно або на пільгових умовах на бланку форми №2 додатково вписується бланк форми №3.


1. Диплом на тему Общества с ограниченной ответственностью понятия функции и задачи общества
2. Реферат на тему Перспективы развития спектра продуктов и услуг национального бюро к
3. Реферат Сербия в Новое время
4. Реферат на тему Tibet Essay Research Paper TibetTibet needs better
5. Сочинение на тему Гоголь н. в. - Поэма мертвые души и ее актуальность в наши дни
6. Реферат на тему Progressivism Essay Research Paper ProgressivismThe period of
7. Реферат Финансовый рынок 9
8. Реферат Особенности воскообразования у пчел
9. Курсовая Науково-технічний прогрес напрямки та економічна ефективність. Порядок створення підприємства
10. Реферат Итоги и уроки второй мировой