Реферат

Реферат Аптечні магазини

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 10.11.2024


АПТЕЧНІ МАГАЗИНИ

Завдання аптекарських магазинів – забезпечити населення готовими лікарськими засобами, дозволеними до відпуску без рецептів, предметами санітарії і гігієни та догляду за хворими, мінеральними водами, перев’язувальними матеріалами, дезинфекційними засобами та іншими товарами аптечного асортименту. В ряді випадків аптекарські магазини спеціалізуються на продажу певних виробів. Наприклад: є аптекарські магазини дезинфекційних засобів, лікарських рослин та ін.

Залежно від товарообороту аптекарські магазини поділяють на VІ категорій

Категорії

Розмір товарообороту на рік

тис. грн.

І

понад 350

ІІ

від 120 до 350

ІІІ

від 70 до 120

ІV

від 40 до 70

V

від 10 до 40

VІ

до 10

Аптечні магазини організовуються аптечним управлінням. Основним завданням їх являється продаж готових лікарських засобів населенню.

На постачання до аптечних магазинів можуть бути прикріплені медичні установи, навчальні заклади, інші організації та підприємства. В своїй роботі магазини керуються спеціальними положеннями і нормативними документами, регламентуючі різні сторони їх діяльності. В останні роки значна частина аптечних магазинів реорганізована в аптеки лотових ліків. Але попри аптечні магазини існують спеціалізовані магазини системи медтехніки по продажу медичного інструментарію, оптики. предметів догляду за хворими. В ряді великих міст аптечними управліннями організовані магазини по продажу хімічних реактивів і лабораторного скла. Всі магазини здійснюють свою діяльності на принципах господарського розрахунку, тобто є госпрозрахунковими.

Аптечні магазини служать для роздрібної та оптової продажі товарів. По характеру аптечні магазини можуть бути змішані або спеціалізовані. Змішані аптечні магазини здійснюють продажу населенню готових лікарських засобів, дозволених для відпуску без рецепту лікаря, пеерв’язувальних матеріалів, предметів санітарії і гігієни, парфумерії і косметики, догляду за хворими, медичних інструментів. оптики і т.д. Аптечні магазини в основному розміщуються у великих містах, де є добре розвинута загально торгова мережа.

Спеціалізовані магазини відпускають певний вид товарів медичного призначання: медичне устаткування, хірургічні інструменти, предмети оптики, дезинфікуючі засоби або реактиви, лабораторні прилади, лікарські трави і т.д. Такі магазини відкриваються головним чином в обласних або великих промислових і адміністративних центрах. Кількість відділів в магазині і асортимент відпускаючи ними товарів встановлюється аптечним управлінням або міжрайонною конторою.

В обов’язки завідуючого аптечним магазином входить своєчасне поповнення запасів медичних товарів і забезпечення постійної наявності всього асортименту медичних товарів, дозволених до відпуску, організація належного зберігання й продажу їх, строге виконання й дотримання правил торгівлі, ведення обліку і звітності відповідно затвердженої інструкції. Аптечні магазини забезпечуються устаткуванням, інвентарем, санітарно-гігієнічним одягом для персоналу, меблями і необхідною довідковою літературою.

Завідуючого аптечним магазином назначають особу, яка має середню фармацевтичну освіту або спеціалісти, які закінчили курси по хірургічному інструментарію, оптиці.

Ліквідація оптичного магазину можлива в відповідності з розпорядженням Головного оптичного управління. Контроль за діяльністю аптечних магазинів здійснюється аптечним управлінням або міжрайонною конторою по підпорядкуванню. По суті аптечний магазин відпускають ті ж товари, що й відділ ручної продажі аптеки.

ЛІТЕРАТУРА:

  1. І.М. Гунський, М.М. Литвиненко “Організація і економіка фармацевтичної справи”. “Вища школа” Київ, 1976 р. ст.. 114.

  2. Т.И. Тольцман, С.Г. Соболєва, Н.А.Голосова “Организация и экономика фармации” Москва. “Медичина” 1984 р. Ст.. 143-144.

  3. Л.Г. Тарасова, Т.Д. Семенова “Организация и экономика фармации” Москва. “Медичина” 1977 р. Ст.. 117-118.

  4. В.И. Криков “Организация и экономика фармации” Москва. “Медичина” 1976 р. ст.. 92.


1. Реферат Нары ты зерттеу, сегменттеу реферат
2. Реферат на тему Проектирование технологического процесса изготовления детали Пробка
3. Реферат Пивной алкоголизм. Миф или реальность
4. Кодекс и Законы Земельный Кодекс РФ
5. Реферат на тему The Making Of An Existentialist Essay Research
6. Реферат на тему Accounting Types Essay Research Paper Intro Thesis
7. Контрольная_работа на тему Влияние экологических факторов на разнообразие моллюсков разнотипных искусственных и естественных
8. Сочинение на тему Методы земской статистики как основа современных социологических исследований
9. Реферат Безработица 19
10. Сочинение на тему Крылов и. а. - Эзопов язык в баснях крылова