Реферат Критичні періоди вагітності шкідливі чинники ускладнення вагітності і захворювання внутріутро
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Критичні періоди вагітності, шкідливі чинники, ускладнення вагітності і захворювання, внутріутробна інфекція, гіпоксія, вплив лікарських засобів, неповноцінне харчування, іонізуюче опромінення, вік батьків.
Вплив на плід іонізуючої радіації. Ембріон і плід дуже чутливі до загального і місцевого опромінення. В передімплантаційний період опромінення викликає еморіотоксичний ефект. В період органогенезу і плацентації дія іонізуючої радіації приводить до аномалії розвитку УНС, органа зору.
При опроміненні плода в ІІ триместрі вагітності виникають прояви променевої хвороби – лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія і гемарагігний синдором. Вони можуть стати причинами антенатальної і постнатальної смерті плода.
Опромінення в ІІІ триместрі вагітності приводить до функціональних порушень нервової системи, ендокринних залоз.
Враховуючи високу радіаційну чутливість ембріона і плода, діагностичні процедури, зв’язані з використанням внутрішнього і зовнішнього опромінення, вагітній призначають з великою обережністю.
В перші 2-3 місяці виключають рентген дослідження, а в подальшому до цього звертаються як можна рідше, по можливості замінюють УЗД. Під час вагітності жінок потрібно переводити на роботу, не зв’язану з дією променевої енергії.
Однією з важливих умов н. протікання вагітності і родів, розвитку плода і народження здорової дитини являється повноцінне по енергетичній цінності збалансоване харчування.
Фізіологічна потреба жінки в енергії в І половині вагітності практично не перевищує таку як у невагітних. Харчування вагітних повинно бути збалансованим. В І половині вагітності жінка повинна отримувати з їжею не менше 1,5 г білка на 1 кг маси тіла в добу. Білки є в таких продуктах як сир, яйця, м’ясо, риба.
Рекомендується включати в раціон слив очне масло, сметану, сливки, не жирний сир. Кількість вуглеводів, особливо в ІІ половині вагітності потрібно зменшити до 300-400 г в добу, бо може бути великий плід. Для стимуляції кишечника необхідна клітковина.
В регуляції біологічних процесі організму важлива роль належить мінеральним речовинам, особливо кальцію, фосфору, натрію, калію, залізу, магнію та ін.
При недостатності кальцію плід може відставати в розвитку, інколи спостерігається розм’якшення кісток материнського організму.
Мікроелементи особливо потрібні в ІІ половині вагітності. Потрібні також вітами.
Уже в перших місяцях вагітності жінка повинна отримувати по 100 г аскорбінової кислоти в добу.
В і половині вагітності рекомендується харчуватись 4 рази в добу, в ІІ половині вагітності – од 5-6 разів у добу. При цьому зменшують кількість хліба, каші, макаронів, а також солі й рідини.
багато ліків можуть мати шкідливий вплив на дитину. Відомо, що багато лікарських речовин (барбітурати, сульфаніламіди, деякі антибіотики) особливо швидко проникають через плаценту і порівняно повільно виводяться з організму плода. У ньому накопичуються високі концентрації цих препаратів, що обумовлює їх токсичну дію.
Багато авторів вказують, що спостерігається підвищена проникливість гематоенцефалічного бар’єру плода, здатного більш швидкому поступленню в його мозок наркотичних речовин і інших речовин, які діють на нервові центри.
Вважають, що плацента здатна захищати плід від неблагоприємних дій деяких токсичних продуктів і гальмувати чи затримувати перехід їх від матері до плода і у зворотному напрямку. Через плаценту відносно швидко проникають наркотики, алкоголь, нікотин, гемолітичні яди, ртуть, миш’як. Плацента жінки прониклива майже для всіх речовин, які застосовуються в акушерській практиці, опію, морфіну, хлоралгідрату, ефіру, закису азоту, снодійних, аміназину, сульфат магнію, вітаміни, новокаїну та ін.
Токсична дія препаратів проявляється особливо в перші 3 місяці вагітності – в період активного органогенезу плода.
Багато хімічних факторів викликають розвиток вроджених вад, впливаючи на мутантні властивості гена. Особливої уваги потребує примінення під час вагітності гормонів.
Першородячих старше 30 років відносять до пожилих першородячих. перебіг пологів у них характеризується високою частотою ускладнень.
Спостерігається первинна і вторинна слабість пологових сил, диско ординація родової діяльності, ригідність ш/м. Недостатнє розтягнення м’яких тканин родових шляхів часто приводить до розривів.
Порушення скоротливої діяльності матки і виражена ригідність (дистонія) ш/м і м’яких тканин можуть сприяти гіпоксії і черепно-мозковій троумі плода.
При наявності ускладнення вагітності і родів (вузький таз, великий плід, тазове передлежання, переношена вагітність у старших першородячих слід вирішувати питання про проведення кесарського розтину. Велике значення мають своєчасна діагностика і лікування слабкості родових сил. Диско ординація родової діяльності, ригідність ш/м являються показами до проведення кесарського розтину.
Використана література:
Мати і дитина. Елізабет Фенвік.
Справочник по акушерству і гінекології.