Реферат

Реферат Поняття цивільного правовідношення та особливості цивільно-правових відносин

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 17.4.2025


Реферат на тему:

Поняття цивільного правовідношення та особливості цивільно-правових відносин

Для задоволення своїх потреб люди ви­мушені вступати в різноманітні суспільні відносини. У міру того, як ці суспільні 1 відносини врегульовуються нормами пра­ва - вони переростають в правовідноси­ни. Таким чином, правовідносини - це ча­стина суспільних відносин, які врегульовані нормами права.

Одним із наслідків зворотного впливу норм права на суспільні відносини є те, що учасники цих відносин наділяються певними правами і обов'язками відносно один одного, причому невиконання обо­в'язків тягне за собою застосування до порушника засобів, державно-примусово­го характеру. Врегульовані нормами ци­вільного права суспільні відносини нази­ваються цивільно-правовими відносинами.

Цивільні правовідносини - це врегульо­вані нормами цивільного права майнові відносини, відносини, що виникають у сфері інтелектуальної діяльності, та осо­бисті немайнові відносини, учасники яких виступають юридичне рівними но­сіями суб'єктивних цивільних прав і обов'язків, реалізація яких забезпечуєть­ся можливістю застосування засобів дер­жавно-примусового впливу.

У цьому визначенні зазначені такі особливості циві­льних правовідносин:

по-перше, це певні майнові і деякі особисті немай­нові відносини, а також відносини, що виникають в сфері інтелектуальної діяльності;

по-друге, ці відносини виникають між суб'єктами на засадах юридичної рівності, незалежності, самостійності, вільного волевиявлення, що робить неможливим пану­вання одного із суб'єктів над іншим, підпорядкування волі іншого своїй волі;

по-третє, невиконання будь-ким із учасників право­відносин взятих обов'язків або порушення чужих прав тягне за собою застосування до порушника засобів дер­жавного примусу. Як правило, засоби такого примусу носять майновий характер.


1. Реферат Система права i законодавства
2. Реферат Структура управления и роль в самоорганизации общества
3. Реферат на тему Pragmatics Deixis And Conversational Implicature Essay Research
4. Реферат Раздумья вызванные трудом К.Маркса `Отчужденный труд`
5. Курсовая Разработка проекта предприятия
6. Курсовая Фотоприемники на основе твердого раствора кадмий-ртуть-телур КРТ
7. Реферат на тему No Tolerance Essay Research Paper What if
8. Реферат на тему Back And Leg Pain Associated W Essay
9. Реферат на тему Угарный газ
10. Реферат на тему SelfHate In The Bluest Eye Essay Research