Реферат Проблема реформування виборчої системи в Україні
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Реферат на тему:
Проблема реформування виборчої системи в Україні
Згідно з Конституцією України вищою формою безпосереднього здійснення влади народом визначено вибори та референдуми, що, в свою чергу, врегульовуються відповідним законодавством. На даний момент, існує близько 7-ми Законів України (Конституція України, "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори Президента України", "Про всеукраїнський та місцеві референдуми", "Про Центральну виборчу комісію", "Про вибори депутатів місцевих рад, та сільських, селищних та міських голів") і велетенська кількість різноманітних постанов, інструкцій та роз'яснень Верховної Ради, ЦВК та інших державних установ, що повинні забезпечити проведення виборів та референдумів у відповідності з принципами законності, гласності, демократичності і гуманізму.
Але, на жаль, всі ці закони та підзаконні акти в багатьох своїх положеннях суперечать одне одному. Причин цього є декілька: по-перше деякі положення виборчого законодавства є застарілими (особливо в ЗУ "Про всеукраїнський та місцеві референдуми"), по-друге, практично все виборче законодавство приймалось розрізнено, досить часто ситуативно, - напередодні виборів, або навіть під час їх проведення.
Це призвело до того, що кожного разу під час проведення чергових виборів чи референдумів витрачаються велетенські кошти на проведення навчання як членів відповідних виборчих комісій, так і самих виборців (бо процедури голосування, формування комісій, підрахунку голосів тощо, суттєво відрізняються в кожному з законів). Слід зазначити, що досить часто, члени дільничних комісій та виборці під час нестандартних та нетипових ситуацій для прийняття рішень користуються попередньо набутим досвідом (що залишився з попередніх виборів), а це, в свою чергу, призводить до непорозумінь та порушень чинного законодавства.
На нашу думку, така ситуація може бути виправлена шляхом не простого узгодження деяких законних актів між собою, а створенням єдиного Виборчого кодексу України, котрий би регламентував основні процедури підготовки і проведення виборів та референдумів в Україні.
Обговорення проблем виборчого права та виборчих процедур України є однією із найважливіших складових механізму демократичного формування влади.
Актуальним є питання не лише законодавчого закріплення принципів вільних і чесних виборів, а й детального правового регулювання процедур проведення виборчої кампанії, визначення статусу суб’єктів виборчого процесу, їхніх прав і обов’язків, визначення результатів виборів, виділення найбільш ефективних механізмів вирішення правових колізій, пошук шляхів системної оптимізації виборчого законодавства.
Практика українського законотворення характеризується частим переглядом законодавства про вибори, що зумовлено пошуком політичних компромісів.