Реферат

Реферат Вибір методів навчання

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 22.11.2024


Реферат на тему:

ВИБІР МЕТОДІВ НАВЧАННЯ

Методи навчання в школі відповідають освітній і ви­ховній меті, змістові освіти. Вони ставлять перед кожним учителем завдання виховувати людей всебічно розвинених, які б мали широку освіту й свідомо викорис­товували свої знання і здібності на користь держави, сус­пільства. Особливої уваги заслуговують методи, що по­требують від учнів свідомого підходу, активності, само­стійності й творчості у навчально-пізнавальній діяльнос­ті. Таким чином, методи навчання у своїй сукупності за­лежать від загальної мети освіти та виховання в сучас­ній школі.

Процес навчання в школі визначається системою дидактичних принципів, що випливають із його законо­мірностей. Дидактичні принципи слід враховувати й під час вибору методів навчання, за допомогою яких учитель повинен поступово, систематично навчати учнів, подавати їм навчальний матеріал доступно, наочно, нау­ково, дбати, щоб учні виявляли самостійність та актив­ність і свідомо засвоювали його.

Вибір методу значною мірою залежить від навчальної дисципліни. Окремі методи успішно використовують у процесі вивчення всіх навчальних дисциплін (наприк­лад, пояснення, бесіда, робота з книгою), інші — лише певної групи предметів (наприклад, лабораторні занят­тя проводять переважно з фізики, хімії, біології).

У кожному конкретному випадку вчитель вирішує, який метод найефективніший на уроці. При цьому слід зважати на певні чинники.

Обираючи метод навчання, вчитель передусім повинен враховувати тему уроку, його мету. Якщо на уроці хімії планується розкриття змісту нової теми, можна викорис­тати методи розповіді, бесіди, демонстрування досліду; на уроці закріплення набутих знань і застосування їх на прак­тиці доцільним є метод вправ. Таким чином, мета уроку, завдання, які вирішуватимуться на ньому, відіграють ви­рішальну роль у виборі методу навчання.

Кожен урок має певну структуру, що визначає по­слідовність його етапів. На кожному етапі вирішують­ся конкретні завдання, що також позначається на ви­борі методів навчання. Так, перевірку домашнього зав­дання можна здійснити, вдавшись до індивідуального, ущільненого чи фронтального опитування, а для вивчен­ня нового матеріалу потрібні зовсім інші методи.

Вибір методу залежить і від вікових особливостей ді­тей. Наприклад, шкільну лекцію не можна читати в мо­лодших і середніх класах, самостійну роботу з книгою практикують лише тоді, коли в учнів сформовано навич­ки такої роботи 1 Значною мірою вибір методу навчан­ня зумовлений навчально-матеріальною базою школи. Добре обладнані навчальні кабінети, наочні посібники дають змогу не лише використовувати методи ілюстру­вання, демонстрування, проведення лабораторних, прак­тичних та дослідних робіт, а й поєднувати ці наочні й практичні методи зі словесними.

На вибір методу навчання впливає й географічне роз­ташування школи. Так, міські школи мають кращі мож­ливості для використання у навчальному процесі про­мислових об'єктів, музеїв, театрів, а в сільських шко­лах легше організувати спостереження за природою, сільськогосподарським виробництвом, дослідницьку ро­боту.

Обираючи метод навчання, вчитель має враховувати необхідність зміни видів діяльності учнів на уроці, щоб підтримувати їх увагу, зацікавленість. Адже одноманіт­ність набридає, учням стає нецікаво, вони починають нудьгувати, що знижує ефективність процесу навчання.

Методи навчання залежать і від часу, відведеного на проведення уроку. Слід добирати методи, які дають змогу досягти навчальної мети якомога меншими затратами часу.

На вибір методу навчання впливає й особистість пе­дагога. Одні вчителі добре розповідають, другі вдало ор­ганізовують дискусію, треті здатні перетворити урок на гру. Однак це не означає, що вчитель повинен викори­стовувати лише ті методи, які йому найкраще вдаються. Педагогічна майстерність полягає в досконалому во­лодінні всією їх сукупністю.

Тільки правильний вибір і застосування ме­тодів навчання можуть забезпечити високий рівень знань учнів і виховати в них потребу в систематичній, свідо­мій, творчій навчальній праці.

НАРОДНА ПЕДАГОГІКА ПРО МЕТОДИ НАВЧАННЯ:

Не користь книжку читати, коли вершки тільки хапати.

Хто думає, той і розум має.

Красне слово — золотий ключ.

Коня керують уздами, а людину — словами.

Що з очей, то й з мислі.

Як з очей, так і з думки.

Більше діла — менше слів.

Не навчишся плавати, поки у вуха води не набереш.


1. Реферат Особенности организации бухгалтерского дела и отчетности для организационных единиц
2. Реферат Важнейшие экологические проблемы планеты Земля
3. Реферат на тему Альтернативные программы редактирования электронных таблиц
4. Реферат на тему Banned And Censored Music Essay Research Paper
5. Реферат на тему Ethnic Groups And Minorities Essay Research Paper
6. Реферат Использование и ремонт муфт
7. Реферат Целевые внебюджетные фонды и их использование
8. Реферат Прекращение уголовного дела в отношении несовершеннолетних
9. Реферат Эрозия почв
10. Реферат Видатні постаті японського менеджменту