Реферат

Реферат Рівні і форми контролю якості викладання

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.1.2025


Реферат на тему:

РІВНІ І ФОРМИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ВИКЛАДАННЯ.

Ті,у кого ми вчимося, правильно називаються нашими вчителями,

але не всякий, хто вчить нас, заслуговує це ім'я.

І.Гете

Контроль на рівні викладача проводиться з метою вивчення досвіду своїх колег (взаємовідвідування) і виявлення причин низького рівня засво­єння студентами конкретних знань по результатах вхідного контролю. Періодичність відвідування викладачів раніше вивчених дисциплін залежить від претензій до знань студентів по цим дисциплінам.

Результати взаємовідвідувань обговорюються на засіданні циклової комісії і фіксуються в журналах циклової комісії.

Контроль на рівні циклової комісії здійснюється для виявлення передового досвіду викладача, обліку досвіду, зв'язку якості викладання з результатами навчання, оцінки рівня виконання робочої програми і методичних вказівок по організації окремих занять.

Контроль здійснюється шляхом проведення показових і відкритих занять, контрольних відвідувань голов ц/к. Періодичність цих заходів залежить від рівня педагогічної майстерності викладачів ц/к. За дорученням зав. ц/к контрольне відвідування занять поручають провідним викладачам.

Директорський контроль якості викладання проводиться з метою виявлення зв'язку якості викладання з результатами навчання у різних викладачів і в різних ц/к, а також передового досвіду викладання і його поширенню.

Відкриті заняття як форма контролю сприяють вдосконаленню педагогічної майстер­ності викладацького складу. Нв них повинні бути присутні всі викладачі ц/к.

Показові заняття (різновидність відкритих) проводяться досвідченими викладачами-методистами, головами ц/к. Мета - виявити і обговорити нові методичні прийоми прове­дення занять в конкретній аудиторії, малодосвідченим викладачам важко виявити ці прийоми самостійно, і знання більш досвідчених колег полягає в тому, щоб показати суть використаних прийомів в конкретній ситуації. В цьому полягає роль відкритих занять як школи педагогічної майстерності .

На відкритих заняттях викладачі вчаться виділяти передові прийомі і методи організації навчального процесу.

Взаємовідвідування одна із найбільш розповсюджених форм взаємоконтролю і взаємонавчання, ефективна форма вивчення досвіду колег і вдосконалення педагогічної майстерності. Виділяють 2 випадки:

1. Більш досвідчений викладач відвідує заняття менш досвідченого для надання йому методичної допомоги;

2. Молодий, починаючий викладач відвідує заняття більш досвідченого, щоб виявити і розкрити для себе нові прийомі і методи удосконалення навчального процесу.

Контрольні відвідування проводяться за дорученням адміністрації без попереднього попередження і поєднується з контролем результатів навчання в групі студентів.

Анкетування як один із методів оцінки якості навчального процесу на різних рівнях; викладач, ц/к, адміністрація, міністерство.

1. Анкетування на рівні викладача здійснюється для оцінки ефективності методики навчання, оцінки рівня засвоєння складної інформації, одержані відомості про організацію самостійної роботи студентів і індивідуальних факторів, що впливають на засвоєння навчального матеріала. організує, проводить анкетування, аналізує, використовує одержану інформацію безпосередньо викладач, який веде заняття.

2. Анкетування на рівні циклової комісії, відділення проводиться для оцінки ступеня задоволеності студентів якістю викладання. Одержані дані у значній мірі залежать від якості груп і умов контролю. Форми анкет залежать від мети контролю і враховують такі вимоги:

- анкета повинна бути простою для відповідей (до 20 хв.);

- не допускати неоднозначності тлумачення запитань анкети;

- багато передбачити відповідів подвійному коді (так,ні);

- для складного запитання можна давати можливі варіанти відповідей (не більше 3-х);

- слід враховувати, що студенти не завжди можуть оцінити професійну значущість інформації;

- для дотримання педагогічного такту не рекомендується ставити прямі запитання про якість викладання;

- запитання повинні сприяти виясненню ролі викладача при формуванні особистості студента.

3. Анкетування на рівні ц/к, відділення вимагає великої підготовчої роботи: розробки анкет, інформування студентів і викладачів про планування анкетування, інструктажу студентів по складанню відповідей , інструктажу для тих, хто проводить анкетування.

Переважно контроль викладача методом анкетування повинен поєднуватись з іншими видами контролю. Анкетне опитування по якості викладання рекомендують проводити раз у рік.

Система навчального процесу вимагає не тільки злагодженої роботи її складових елементів,але і оптимального функціонування, тобто необхідний відповідний контроль її стану і оцінки як знань студентів, якості викладання, так і системи навчання в цілому.

Аналіз результатів контроля по вказаним методикам дозволяє достовірно і об'єктиви судити про організацію вузівського навчання і виробити шляхи покрашення управління цим процесом, оцінити ефективність системи навчання в цілому і відповідно скоректу­вати методичну роботу на різних рівнях.


1. Реферат Комплекс ЛФК при близорукости миопии
2. Биография на тему Гергиев Валерий Абисалович
3. Реферат Симметрия в природе и искусстве
4. Сочинение Тема добра и зла в романе Михаила Булгакова Мастер и Маргарита
5. Реферат на тему Bipolar Disorder Essay Research Paper Bipolar affective
6. Контрольная работа на тему Женская преступность
7. Реферат Фрейд как основатель ложной теории и практики
8. Лабораторная работа на тему Исследование неоднородностей волнового сопротивления кабелей
9. Реферат Гуманізм 2
10. Биография на тему Конфуций