Реферат

Реферат Рафаель Санті

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.2.2025


Рафаель Санті

Народився Рафаель 28 березня 1483 року в невеличкому італійському містечку Урбіно. Його батько Джованні Санті був наділений багатьма талантами , зокрема й живописним.

Коли Рафаелю виповнилося вісім років , померла його мати . Незабаром у хаті запорядкувала мачуха. Після народження сестри, йому ще менше приділялося уваги. Батько кликав сина до майстерні , де його учні малювали церковні образи. Тут Рафаель набув перших фахових навичок. Коли Рафаелю було 17 років , помер і його батько .

Перуджіно був вчителем Рафаеля . Він , Рафаель, у 17 років мав вже певну творчу індивідуальність , в чому нас переконує най ранішня з його збережених картин — „ Мадонна Конестабіле” (Ермітаж) . Скільки ніжності , цноти , любові , душевної гармонії ! Вона у плавних обрисах матері та хлопчика , у меланхолійному краєвиді з тендітними деревцями й далеким крає обрієм .

У 1503 році Перурджіно перебрався до Флоренції і Рафаель лишився керувати майстернею .

Тим часом запанував Гвідобальдо да Монтефельтро , який був вченою людиною .Тому Рафаеля було запрошено до його палацу . Там він створює „Заручини Марії ” (Міланський музей). Герцог Гвідобальдо зрозумів і вірив у велике майбутнє Рафаеля . Він направляє його до найвидатнішого художнього осередку Італії – Флоренції .

У Флоренції він знайомиться з творами Леонардо да Вінчі , Мікеланджело . Рафаель відійшов від манери Перуджіно , від традиції середньовіччя .Багато його навчив Леонардо , але Рафаель не сліпо наслідував його . Тема мадонни лишається його улюбленою і мадонни створені у Флоренції , знаменують новий етап у його творчості . Краща з них — „Мадонна на зеленому лузі” (1506 р. Віденський музей ) Обличчя молодої золотокосої матері втілює тут ідеал жіночої краси ; „Мадонна з безбородим Йосипом „(Ермітаж).

1505 р. – знайомство з Альберхтом Дюрером .

1508 р. – у Рим . При дворі папи Юлія ІІ має впливових знайомих.

Перша його робота у Римі — розпис станцу (зали) Ватіканського двора делла Сеньятура . Він ходив на прогулянки з секретарем папи — П’єтро , той розповідав йому про давній Рим , про його споруди.

Користуючись відсутністю Мікеланджело , скульптор Браманте відімкнув Рафаелеві Сіктянську камелу багато чого з таємниць монументального живопису розкрив для себе митець.

Те , що намалював Рафаель на стінах панського кабінету , стало класикою монументального живопису часів Високого ренесансу .

З найвищою можливою досконалістю Рафаель розв’язав проблему синтезу мистецтв , на трьох стінах станци в обрамленні арок , що підтримують склепіння , бачимо багато фігурних композицій , присвячені теології ( „Диспот” ), філософії („Афінська школа”), поезії („Парнас”) та алегоричні постаті . У цій же кількості змальовано ще два чуда : „Меса в Болсені” та „Визволення з в’язниці апостола Петра”.

Фреска демонструє ще одну грань живописного генія Рафаеля — вміння ілюзорно відтворювати різноманітні світлові ефекти : майже засліплююче світло випромінює постать ангела , Що виводить Петра з в’язниці ; зовсім іншим світлом осяває хмари місяць .

1513 року після смерті Юлія новим папою став Лев 0 . Він влаштовував вистави , тому Рафаель малював декорації .

Особисто Рафаель малював портрети, дедалі психологічніші , порівняно нечисленні картини , одну фреску в палаці Агюстіно , картини для барвистих золототканих килимів.

Рафаель володів даром синтезу : поєднанням реалізму й ідеалізації, синтезом гуманістичних ідей ренесансу і традицій античності з ідеями християнства .

В його творах – різкий контраст ( Н: зображення убогих калік повторного вигляду у : „Зцілення кульгавого” разюче контрастують ідеалізованими образами святих.

Уява художника дозволяє якусь конкретну темку наділити рисами то античної , то християнської богині . При цьому обидва образи народжувались у Рафаеля з його щирого кохання .

Славнозвісна „Сікстинська мадонна” — вершина творчості Рафаеля . Силою свого впливу вона перевищує всіх інших мадонн.

З 1754 р. „Сікстинська мадонна” у Дрезденській галереї.

Афінська школа в Ватикані

2



1. Курсовая на тему Анализ использования основных производственных фондов предприятия
2. Реферат Современные тенденции в мировой экономике
3. Курсовая на тему Учет кредитов на примере ОАО Металлургический завод им АК Серова
4. Реферат на тему Підготовка вчителя молодших класів до організації та проведення уроку
5. Реферат на тему Edward Devere
6. Методичка на тему Основы технологии программирования
7. Реферат Кумани, Николай Петрович
8. Реферат на тему Речевая деятельность учащихся в системе изучения литературной темы
9. Реферат на тему Российский шоу бизнес
10. Реферат на тему Untitled Essay Research Paper Germany The answer