Реферат

Реферат ЮГОК

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.1.2025





 
Загальні відомості про підприємство


Відкрите   акціонерне   товариство    "Південний    гірничо-збагачувальний комбінат" введено в експлуатацію у 1955 році. Вид діяльності - видобуток та збагачення бідних залізистих кварцитів із подальшим отриманням залізорудного концентрату та доменного агломерату.

Сировинна база ВАТ "Південний ГЗК" - Скелеватське магнетитове родовище залізистих кварцитів, розташоване в 12 кілометрах на південь від центру міста Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Комбінат розвивався поетапно, нарощуючи потужності по виробництву концентрату із 4,9 млн.т. з масовою часткою заліза 58,4% до 17,1 млн.т. з масовою часткою заліза 64,85% та виробництву агломерату з 5,25 млн. тон до 8,3 млн.тон щорічно. За період 1980-90 роки комбінат стійко працював з річною продуктивністю по концентрату 17,0- 17,3 млн. т., по агломерату 8,3- 8,5 млн. т., досяг самої високої продуктивності праці і найнижчої собівартості готової продукції серед споріднених підприємств СРСР.

ВАТ "Південний ГЗК" є правонаступником орендного підприємства "Південний гірничо - збагачувальний комбінат", зареєстрованого виконкомом Криворізької Ради народних депутатів (розпорядження №508-Р від 29.12.1994р.). На перших зборах акціонерів був прийнятий статут товариства, обрані органи управління: Правління ВАТ, Рада спостерігачів, Ревізійна комісія та голова Правління. На зборах були затверджені напрямки виробниче - господарської діяльності ВАТ "Півд.ГЗК" . Акціонерами підприємства є :

- робітники, члени організації орендаторів, пенсіонери, які досягли пенсійного віку на підприємстві, інші особи, які викупили акції підприємства на льготних умовах, згідно плану приватизації ОП "Південний гірничо-збагачувальний комбінат"                 72,9%.

- Фонд державного майна України  27,1%.

ВАТ "Південний гірничо - збагачувальний комбінат" є юридичною особою, має відокремлене майно, майнові таособовінемайнові права та несе зобов'язання, може бути позовником та відповідальним у арбітражному суді, третейському суді тощо.

Форма власності підприємства - колективна.

Комбінат характеризується масовим типом виробництва : вузька номенклатура виробляємо'! продукції та значні обсяги ІЇ виробництва.

Типи виробництв на підприємстві такі:   гірничо- видобувне, дробарне, збагачувальне, агломераційне. За технологією виробництваусітипи тісно пов'язані один з одним.

Під час аналізу організаційної структури ВАТ "Південний ГЗК" було з'ясовано, що це організація з високим рівнем децентралізації. Проте, вище керівництво залишає за собою право прийняття остаточних рішень з глобальних питань розвитку та планування виробничої стратегії підприємства. Децентралізація позитивно проявляє себе у наступних умовах: динамічні ринки збуту, високий ступінь конкуренції, великий розмір підприємства тощо. Керувати подібною структурою централізовано дуже важко, тому що необхідна велика кількість інформації для прийняття вірних рішень. Крім того, децентралізація надає право прийняття остаточного рішення тому керівникові, який   стоїть до проблеми найближче і краще за інших її знає. Ще один плюс децентралізації в тому, що вона допомагає молодому спеціалісту у підготовці до його основної професійної діяльності, стимулює ініцитиативнІсть, дозволяє особистості ототожнювати себе з усією організацією.

Щодо виробничої структуриВАТ "ПівденнийГЗК", вона є сталою починаючи з 1955 року. В умовах адаптації комбінату до ринку суттєвої перебудови виробничої структури не відбулося. Перебудова виробничої схеми підприємства є недоцільною, тому що все виробництво функціонує як єдиний комплекс : видобуток залізної руди - її переробка -транспортуваня продуктів переробки - виробництво залізорудного

концентрату - виробництво доменного агломерату. Тому немає необхідності створення на базі підприємства окремих самостійних фірм, тому що при цьому значно підвищиться собівартість продукції. Існуюча виробниче - організаційна структура підприємства є найбільш оптимальною у теперешній час.

Для підвищення прибутковості діяльності ВАТ "Південний ГЗК" необхідно не міняти організаційно - виробничу структуру, а поліпшувати виробничі процеси, приймаючі правильні управлінські рішення.

Різновидність сировини та матеріалів, необхідних для виробництва концентрату та агломерату, зумовило широкий спектр постачальників ресурсів. Так, аглоруда поступає з РУ ім. Кірова; гранулотол - з хімічного заводу "Заря"; сталеві кульки - з металургійного комбінату "Азовсталь", мет. комбінату ім. Дзержинського; колосники, ролики броні та інші види запасних частин та змінного обладнання - з "Регому", "Рудору", заводу "Універсал", КЦРЗ. Ремонтні послуги надаються підрядними організаціями - "Кривбасрудоремонт", "Кріворіжаглобуд", ТОВ "ЕСК", "Трансмаш", "Криворіжінбуд" та ін.

Матеріально-технічне забезпечення відбувається шляхом купівлі необхідних матеріалів та запчастин. Основні споживачі продукції ВАТ "Південний ГЗК" - металургійні комбінати: ім. Ілліча, ім. Дзержинського, КДГМК "Кріворіжсталь", Алчєвський меткомбінат, "Запоріжсталь", "Азовсталь", Донецький меткомбінат, ім. Кірова, ім. Петровського, Єнакіївський меткомбінат, Костянтинівський метзавод, Нікопольський ФЗ, підприємства інших міністерств та відомств тощо (див. табл. 2.1.5.).

Крім постачальників ресурсів та споживачів продукції продукції ВАТ "Південний ГЗК" підтримує стосунки з банками (КВ КАБ "Приватбанк", "ЕХІМ-банк"), контрольно-фінансовими органами, науково-дослідними інститутами. Основні фінансові органи, що контролюють діяльність та ведення звітності на ВАТ "Південний ГЗК" : державна податкова  адміністрація  по  Інгулецькому  району,  Інгулецький райфінвідділ, Пенсійний фонд Інгулецького району.
Техніко- економічний аналіз діяльності підприємства
Про роботу підприємства на протязі 5 років можна судити з динаміки основних техніко-економічних показників, яка приведена в табл.2.2.1  "Основні техніко-економічні показники роботи ВАТ "Південний ГЗК" за 1996- 2000 р.р.". Як свідчить аналіз табл.2.2.1, майже всі техніко-економічні показники за 1996- 2000 р.р. мають тенденцію до зростання. Зокрема, зросли показники виробництва товарної продукції, чисельності працівників, розмір середньо місячної заробітної плати, обсягів реалізації продукції. Але за 2000 рік збільшилися витрати на 1 гра. товарної продукції у порівнянні з 1999 роком, тобто збільшилася собівартість виробництва продукції на суму 58623 тис. грн. Це відбулося за рахунок змін у методології віднесення витрат на капітальні ремонти, зростання тарифів та посадових окладів у зв'язку із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати.

Через збільшення собівартості товарної продукції у 2000 році відповідно зменшилася рентабельність (на 14,6%). Балансовий прибуток також зменшився на 85126 тис.грн. по зрівнянню з 1999 роком, тому що обсяги реалізації залишилися приблизно на однаковому рівні, але зросла собівартість.

Аналізуючи показники таблиці 2.2.1, можна виявити тенденцію збільшення розміру обігових коштів за рахунок збільшення виробничих запасів, обсягів готової продукції та росту дебіторської заборгованості.

Детальніше проаналізувати роботу підприємства за 2000 рік можна на основі даних таблиці 2.2.2 "Виробництво продукції ВАТ "Південний ГЗК" у 2000 році". Як видно з таблиці за 2000 рік зросли такі показники, як : видобуток залізної руди - на 481 тис.тон по зрівнянню з планом та на 1201 тис.т.- із 1999 роком; виробництво концентрату - на 577 тис.т. до плану та на 53 тис.т. до 1999року. Також збільшилися обсяги випуску товарів народного споживання та послуг населенню у діючих цінах, реалізація продукції у діючих цінах, чисельність ППП. Разом з тим зменшився прибуток (на 51771,5 тис.грн.) та продуктивність праці у діючих цінах (на 2209 грн.) до 1999 року. План по випуску концентрату та агломерату у 2000 році був перевиконаний, що свідчить про стабільну роботу підприємства, поліпшення роботи відділу збуту та експортних поставок, відділу маркетингу тощо.

Чисельність персоналу ВАТ "Південний ГЗК" представлено у таблиці 2.2.3. Чисельність трудящих по комбінату збільшилася по зрівнянню з попереднім періодом на 443 людини за рахунок укомплектації цехів комбінату та управління по ремонту технологічного обладнання, розширення служби охорони, цеху сітей та підстанцій у зв'язку із збільшенням обсягів робот по ремонтам морально та технічно застарілого устаткування; УЗТ- у зв'язку із збільшенням обсягів капітального та середнього ремонту залізничних путей та стрілкових перевозів, а також будівництвом залізниці; по автоцеху- за рахунок збільшення кількості автомобілей, які працюють на хвостосховищах "Войково" та "Об"єднане";

по ремонтно-будівельному цеху - створення дільниці по ремонтам виробничих будівель та споруд фабрик у зв'язку із збільшенням обсягів ремонтних робіт; по управлінню - створення відділу стратегічного розвитку підприємства.

Продуктивність праці та середньомісячний доход одного трудящого за 2000 рік представлено у таблиці 2.2.4. По структурним підрозділам досягнуто збільшення продуктивності праці по зрівнянню із 1999 роком; по комбінату продуктивність праці до 1999 року склала 99,0 % у зв'язку з приростом чисельності цехів, які не впливають на збільшення обсягів товарної продукції. Розмір середньомісячної зарплати збільшився порівняно з попереднім періодом на 78 грн. у зв'язку із збільшенням обсягів виробництва по структурним підрозділам, а також підвищенням розміру тарифних ставок та посадових окладів на 22,5%. Мінімальна зарплата складає 118,3 грн., тарифна ставка першого розряду на 1.01.2001 року - 93,1 грн.


Основні техніко - економічні показники роботи ВАТ "Південний ГЗК"

Таблиця 2.2.1


Показник


Об. виміру


Роки


1996



1997



1998



1999



2000



Товарна продукція



тис.грн.



288742



369972



567471



860142



882871



до попереднього періоду



%




128,1



153,4



151,6



102,6



Чисельність, разом



чоловік



8249



8498



9133



9392



9835



вт.ч. пром.персонал



чоловік



7384



7562



8190



8427



8841



непром.персонал



чоловік



865



936



943



965



994



до попереднього періоду



%




103



107,5



102,8



104,7



ФОП



тис.грн.



25022,6



31260,7



36856



29389



42041



до попереднього періоду



%




124,9



117,8



79,7



143,1



Середньомісячна з/п



грн.



263,2



312,8



375,1



383,9



462,5



до попереднього періоду



%




118,8



119,9



102,3



120,5



Обсяг реалізації



тис.грн.



282497



386443



616860



871206



871267



до попереднього періоду



%




136,8



159,6



141,2



100



Витрати на 1грн. товарної продукції



коп.



95,71



95,9



89,51



73,96



80,5



до попереднього періоду



%




100,2



93,3



82,6



108,8



Рентабельність продукції



%



4,5



4,3



11,2



24,9



10,3



до попереднього періоду



откл.




-0,2



6,9



13,7



-14,6



Балансовий прибуток



тис.грн.



32381



37741



55190



158613



73487



до попереднього періоду



%




116,5



146,2



287,4



46,3



Обігові кошти



тис.грн.



63786



79940



96198



160444



171294



допопереднього періоду



%




125,33



120,33



166,78



106,76






Виробництво продукції ВАТ "Південний ГЗК" у 2000 році

Таблиця 2.2.2

Продукція



Од-ЦЯ вимі­ру



1999 рік факт



2000 рік



До плану



До 1999 року



план



факт



откл.



%



откл.



%



1. Видобуток руди



тис.т.



17518



18238



18719



481



102,6



1201



106,9



Ре загальний



%



34,79



34,2



34,43



0,23




-0,36




Ре магнитний



%



27,37



26,9



27,04



0,14




-0,33




2. Концентрат



тис.т.



7907



7768



8345



577



107,4



438



105,5



І=е



%



64,94



64,68



64,81



0,13




-0,13




Волога



%



10,47



10,66



10,36



-0,3




-0,11




в т.ч.товарний



тис.т.



4782,7



4947



5140,3



193,3



103,9



357,6



107,5



З.Агломерат



тис.т.



4002



3675



4055



380



110,3



53



101,3



Ре



%



54,6



53,9



54,6



0,71




0




Основність



мод.



1,22



1,2



1,23



0,03




0,01




Дрібниця



%



17,92



17,7



17,68



-0,02




-0,24




4.Товарна продукція



тис. грн.



860142,1



893507



882871,3



10635,7



98,8



22729,2



102,6



5. Собівартість у діючих цінах



тис. грн.



636224,3



897536



710726



-186810,4



79,2



74501,3



111,7



6.Реалізація у діючих цінах



тис. грн.



871206



893507



871267



-22240



97,5



61



100



7.Прибуток



тис. грн.



223917,8




172146,3





-51771,5



76,9



8.Чисельність



чол.



9392



9887



9835



-52



99,5



443



104,7



9.Продуктив ність



грн.



102070



100711



99861



-850



99,2



-2209



97,8



10.Кап.ремонт



тис. грн.



84522



157154



74630



-82524



69,4



-9892



88,3



госп.способом



тис. грн.



13576




14992





1416



110,4



підрядним сп.




70946




59638





-11308



84,1



11.Капітальний вклад



тис. грн.



91321




74911





-16410



82



12.Щебінь



тис. м^3



264,1



260



262,1



2,1



100,8



-2



99,2






Чисельність персоналу

Таблиця 2.2.3


Персонал



1999 рік



2000 рік



у відсотках





план



факт



до плану



до 1999








року



Середньоспискова чисельність



9392



9887



9835



99,5



104,7



Виробничо-промисловий



8427



8872



8841



99,6



104,9



персонал,








в тому числі :








Рудоуправління



1606



1652



1642



99,4



102,2



Дробарна фабрика№ 1



701



702



717



102,1



102,3



Дробарна фабрика№2



121



134



126



94,0



104,1



Збагачувальна фабрика №1



478



479



480



100,2



100,4



Збагачувальна фабрика №2



586



590



587



99,5



100,2



Аглоцех



716



700



716



102,3



100,0



УЗДТ



1435



1491



1471



98,7



102,5



Цех сітей та підстанцій



177



197



192



97,5



108,5



Цех диспетчеризації



58



61



62



101,6



106,9



ОТК



50



47



50



106,4



100,0



-Теплосиловий цех



170



173



166



95,6



97,6



Дільниця шламових та



273



282



272



96,4



99,6



породних систем








Ремонтно- будівельний цех



172



229



217



94,8



126,2



Хімлабораторія



59



65



63



96,9



106,8



Автоцех



455



457



485



106,1



106,6



Цех підготовки виробництва та



67



64



67



104,7



100,0



складського господарства








Управління



349



354



357



100,8



102,3



Газове господарство



19



29



24



82,8



126,3



Цех ТРІСпоживання



44



49



42



85,7



95,4



дщк



5



5



5



100,0



100,0



Охорона



105



135



128



94,8 •



121,9



Пожежна частина



34



35



36



102,9



105,9



Цех по ремонту технологічного



551



726



743



102,3



134,8



обладнання








Робочих



7061



7381



7413



100,4



105,0



Службовців, у т.ч.



1366



1491



1428



95,8



104,5



-керівники



626



691



647



93,6



103,3



-спеціалісти



611



659



646



98,0



105,7



І-Іепромисловий персонал



965



1015



994



97,7



103,0



В тому числі








- робочих



627



650




100,3



104,0



- службовців



338



365




93,7



101,2





Наслідком наявності тенденції збільшення важливості експортних перевезень є аналіз експортної продукції, проведений на основі показників таблиці 2.2.5 Показники аналізуємо'!' таблиці 2.2.5 свідчать про те, що за звітній рік відбулися значні зміни в структурі експортних поставок, зокрема підприємство експортувало свою продукцію тільки у країни Східної Європи: Австрію, Болгарію, Польщу, Чехію та Югославію. Було втрачено ринки збуту Румунії та Угорщини. Але взагалі обсяги експортної продукції збільшилися у звітньому році на 1030800 т., що у відносному відношенні складає 64,2 %.

Здійснення експорту наведено у табл. 2.2.6. В цілому спостерігається тенденція зменшення обсягів бартерних операцій, але за 1999-2000 р.р. значно зменшилися поставки за валюту; також були оплачені борги підприємства за рахунок експорту. Слід зауважити, що одержані кошти йдуть на виплату заробітної плати працівникам комбінату, закупівлю необхідних матеріалів, сировини, запасних частин, обладнання для потреб підприємства.

Таблиця 2.2.7 представлена у даній дипломній роботі з метою виявлення тенденції виробництва основної продукції ВАТ "Південний ГЗК"- агломерату та концентрату - за декілька років. Як показує ця таблиця, є чітка тенденція збільшення виробництва концентрату та агломерату.

Темп приросту виробництва за 5 років складає:

> по концентрату                    в середньому 8,9%

> по агломерату                     в середньому 9,94%.

Необхідно відзначити, що темпи зростання обсягів виробництва по концентрату та агломерату неоднакові по рокам. Найбільші темпи виробництва основної продукції відмічалися у 1997 році: по концентрату -22,75%, по агломерату - 25,93% по зрівнянню з 1996 роком. Потім темпи зростання виробництва продукції сповільнилися (див.табл. 2.2.7). Таким чином, можна зробити висновок, що підприємство, безперечно, утримує тенденцію зростання обсягів виробництва продукції, але це зростання відбувається вже не такими темпами, як раніше. Це свідчить про те, що накопичилися численні проблеми, передусім, виробничого характеру, у сфері основного обладнання та організації розкривних робіт.

Виробничі  потужності,  згідно зі  статистичними  даними підприємства, були використані не повністю (видобуток руди - 85,1%, виробництво концентрату - 92,7%, виробництво агломерату - 81,1% від середньорічних виробничих потужностей) - див. таблицю 2.2.8.

Неповне освоєння виробничих потужностей по сирій руді, концентрату та агломерату відбулося через обмеження постачання електроенергії, систематичних неплатежів з боку споживачів та, як наслідок, порушення матеріально- технічного забезпечення виробництва і неможливості своєчасного здійснення ремонту основного обладнання.

Використання основних фондів та їх структуру представлено відповідно у таблицях 2.2.9 та 2.2.10. Як бачимо, фондовіддача за 2000 рік зменшилася на 0,05 грн. або на 8% по зрівнянню з 1999 роком (див.табл.2.2.9). Причиною цього є збільшення вартості основних фондів, яке перевищує збільшення вартості товарної продукції. Зокрема, вартість основних промислово-виробничих фондів зросла за рахунок зростання вартості будівель, споруд, машин та обладнання, транспортних засобів тощо (див.табл.2.2.10). Вартість основних фондів у 2000 році зросла на 4,4% по зрівнянню з 1999 роком через проведення капітальних ремонтів та придбання деякого обладнання і устаткування. Це підтверджує й збільшення активної частини основних промислово-виробничих фондів на 01.01.2001 р. (див.табл.2.2.11)        на 0,9% по зрівнянню з 1999 роком.

Технічний стан ВАТ "Південний ГЗК" можна охарактеризувати як критичний. Знос основних фондів складає 57,9 %, в тому числі будівель та споруд - 62%, знос основного виробничого обладнання  -  68-96%, агломашин - 95% (згідно з деякими джерелами інформації). Продукція, виробляєма на такому обладнанні, буде трудо- та енергоємкою з низькими якісними  характеристиками.  Таким  чином,  необхідно  провести реконструкцію обладнання комбінату, для чого, в свою чергу, потрібні значні кошти.

У теперешній час собівартість продукцї (див.табл.2.2.12.) складає приблизно 80,5% від вартості товарної продукції, тоді як у 1999 році цей показник дорівнював 73,9%. Збільшення значення показника сталося за рахунок збільшення частки витрат на оплату праці (див.табл. 2.2.12.), частки відрахувань соцстраху, частки послуг виробничого характеру (проведення капремонтів основного обладнання). По зрівнянню з 1999 роком витрати на 1 грн. товарної продукції збільшилися на суму 58623 тис.грн.

Взагалі витрати на виробництво товарної продукції у звітньому році склали 711689 тис.грн., в тому числі:

- виробнича собівартість         657724 тис. грн.

- адміністративні витрати         10590 тис. грн.

- витрати на збут                 43375 тис. грн.

По нормам загальний результат - економія на суму 17996 тис.грн., в тому числі:

- по нормам витрат рудної частини шихти агломерату через впровадження комплексного устаткування для підвищення грубої та тонкої очистки технологічного газу в колекторі агломашини та впрвадження системи використання шламів у виробництві;

- по нормам витрат куль на концентрат в результаті зниження крупності руди (план- 14,5%, факт- 14,22%);

- по нормам витрат електроенергії через зниження крупності руди, оптимальне завантаження кульових млинів, модернізацію вузла агломашини, модернізації системи гідровидалення пилу тонкої очистки технологічного газу агломашин.

По цінам економія - 5515 тис.грн. (зниження цін постачальниками). Через збільшення обсягу виробництва концентрату на 7,5% та агломерату на 1,3% (див.табл. 2.2.2.), економія умовно-постійних витрат склала 5508 тис.грн.; через зміни у методології віднесення витрат на капітальні ремонти, збільшення тарифів та посадових окладів у зв'язку із збільшенням розміру мінімальної зарплати на основі Закону України від 25.12.1998 року за №366/ХIV та дозволу Ради спостерігачів ВАТ "Південний ГЗК" з 1 листопада 1999 року.

Фінансовий стан підприємства визначається показником фінансової незалежності від зовнішніх джерел фінансування, спроможністю погашати свої   фінансові   зобов'язання   у   визначенний   термін,   тобто платоспроможністю.

Балансовий звіт ВАТ "Південний ГЗК" (див.додатки) дозволяє дати загальну характеристику майна, що знаходиться в його розпорядженні. Для аналізу скористуємося аналітичною таблицею, складеною на підставі даних активу (табл. 2.2.13.) та пасиву (табл.2.2.14) балансового звіту на 01.01.2001 року.

Дані таблиці 2.2.13 свідчать про те, що за звітній рік активи підприємства збільшилися проти минулого року на 63840 тис.грн. Причинами цього є збільшення виробничих запасів на 4061 тис.грн.;

готової продукції - 14149 тис.грн.; збільшення залишків інших обіговіх активів, у т.ч. дебіторської заборгованності - 57084 тис. грн., що не являється джерелом прискорення обертання коштів.

Сума фінансових ресурсів зросла за звітній період на 46815 тис.грн. за рахунок отримання позики банку під електроенергію (див.табл.2.2.12) та на 30083 тис.грн. за рахунок зростання суми додаткового капіталу (див.табл. 2.2.14.).

Згідно із Законом України від 14.07.1999 року за №934-ХIV ("Про проведення економічного експерименту на підприємствах гірничо-металургійного комплексу України") ВАТ "Південний ГЗК" приймає участь у цьому економічному експерименті.  В наслідок проведення економічного   експерименту   зменшилися   поточні   зобов'язання підприємства на 31811 тис.грн. за рахунок погашення заборгованності перед постачальниками, Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування на 9089 тис.грн., по заробітній платі - на 9155 тис.грн.


Аналіз експортної продукції

Таблиця 2.2.5


Країна-імпортер



Роки



Відхилення від 1999р



1996



1997



1998



1999



2000



абсолютне



%



1 .Австрія



766015



184200



176600



172800



218700



45900



126,56



2.Болгарія





11300



210600



222300



11700



105,55



З.Велико британія



25175



























4.Віржинські острови



151654



-



-



-



-



-



-



З.Германія



3623









6.Кіпр



62082









Р.Мальта



24094









8-Маршалови острови



66207









9.Острів Мен



218325









10.Польща




739800



536900



415000



538800



123800



129,83



11.Росія



189815











.



12.Румунія



17960



194800



96600



7500




-7500




ІЗ.Словакія



29130



300500



178600







14.Угорщина



3563



3600



25300



97900




-97900




15.Чехія




690800



635700



690000



1550600



860600



224,72



16.Швейцарія



415505


















17.Югославія



, ,



10800







15100



10930



723,84




РАЗОМ



1973148



2124500



1661000



1608900



2639700



1030800



164,06



Здійснення експорту продукції ВАТ "Південний ГЗК"

Таблиця 2.2.6.


Показник



РОКИ



Абсолютне відхилення



1996



1997



1998



1999



2000



від 1999



від. 1996



За бартерними угодами (%)



84,6



48,92



39,7



51,05



35,68



-15,37



-49,18



Завалюту (%)



15,14



51,08



60,3



31,67



38,31



6,64



23,17



Борги (%)















17,28



26,01



8,73



26,01



РАЗОМ



100



100



100



100



100














Виробництво продукції на ВАТ "Південний ГЗК"

Таблиця 2.2.7


ПРОДУКЦІЯ



Роки



Відхилення



1996



1997



1998



1999



2000



від 1999 року



від 1996 року



+/-



%



+/-



%



1.
Концентрат Всього



5476



6721,9



7751



7907



8345



438



105,5



2869



152,4



-
товарний



3340,5



4033,2



4794,7



4782,7



5140,3



357,6



107,5



1799,8



153,8



2.Агломерат


2572



3239



3767,1



4002



4055



53



101,3



1483



157,6



Використання виробничих потужностей за 2000 рік

Таблиця 2.2.8.


Вид діяльності


Середньорічні виробничі потужності


Фатичне використання


Відсоток освоєння


Видобуток руди



22000,0



18719



85,1



^Виробництво концентрату



9000,0



8345



92,7



Виробництво агломерату



5000,0



4055



81,1



Використання основних фондів

Таблиця 2.2.9.



Товарна продукція, тис.грн.



Середньорічні основні фонди, тис.грн.



Фондо віддача



1999 рік



860142



1385169



0,62



2000 рік



882871



1554068



0,57



Відхилення (+/-)



22729



168899



-0,05





Структура основних промислове- виробничих фондів

Таблиця 2.2.10.



На 01.01.2000



у%



На 01.01.2001



у%



1 .Будівлі



307418



20.7



308034



19,8



2.Споруди



511541



34,4



530251



34,2



3.Передавальні пристрої



110858



7,5



107105



6,9



4.Машини та обладнання



387009



26,0



426994



27,5



5.Транспортні засоби



169375



11,4



179247



11,6



6.Інструмент, виробничі пристрої, інше



523




601




Разом



1486724



100



1552232



100



Активна частка основних фондів

Таблиця 2.2.11,



Основні фонди, тис.грн.



в тому числі активна частина, тис.грн.



% активної частини



На 01.01.2000 рік



1486724



1179306



79,3



На 01.01.2001 рік



1552232



1244198



80,2



Структура собівартості продукції

Таблиця 2.2.12.

Показник



1999 рік



Частка, %



2000 рік



Частка,

%



До 1999 року



Товарна продукція



860142



100



882871



100



102,6



Собівартість товарної продукції у діючих цінах



636224,3



100



710726



100



111,7



1.Матеріальні витрати



448128



70,45



427727



60,18



95,44



1.1.Сировина та загальні матеріали



110775



17,4



106682



15,01



96,3



1.2Допоміжні матеріали



144552



22,7



144703



20,35



100,1



1.3.Паливо



79076



12,4



64489



9,07



81,55



1 АЕнерговитрати



113725



17,8



111853



15,73



98,35



в т.ч. -електроенергія



110989



17,4



108773



15,3



98



- інші



2736



0,43



3080



0,43



112,6



2.Витати на оплату праці



29389



4,62



42041



5,94



143,05



3.Відрахування соцстраху



11846



1,86



14735



2,07



124,38



4.Амортизація



54439



8,55



63142



8,88



115,98



5.Послуги виробничого характеру



41730



6,56



99484



13,99



238,39



6.Інші витрати



50692,3



7,96



63597



8,94



238,39



6.1.Адміністративні витрати



10035



1,6



10590



1,49



105,53



6.2. Витрати на збут продукції



31116



4,9



43375



6,1



139,39



6.3.Інші



9541,3



1,46



9632



1,35



100,95





Аналіз майна ВАТ "Південний ГЗК" у 2000 році

Таблиця 2.2.13.


Актив балансу

На початок року, тис.грн.

На кінець року, тис.грн.

Абсолютне відхилення

1 .обігові кошти



409804



502400



92596



2.позаобігові кошти



1172190



1646135



-28508



3.матеріальні запаси



149446



171294



21848



4.грошові кошти



34



3717



3683



5.розрахунки з кредиторами



250752



307806



57084



6.інші активи



9572



19583



10011



Аналіз джерел формування майна ВАТ "Південний ГЗК" у 2000 році

_____________________________________
Таблиця 2.2.14.


Пасив балансу



На початок року



На кінець року



Абсолютне відхилення



1.статутний фонд



7881



7881




2.резервний фонд



1008



1008




3. джерела власних коштів



691694



782371



90677



4. довгострокові позики




46815



46815



5.додатковий капітал



903837



933920



30083



6. короткострокові зобов'язання



189836



231910



42074



7.інші зобов'язання



698643



626714



-71929




Необхідно відмітити, що за звітній період виплата зарплати, матеріальної допомоги робітникам комбінату та поточні платежі до бюджету відбувалися вчасно. Це свідчить про  ефективність роботи вищого керівництва підприємства.

Разом з усіма позитивними явищами, фінансове становище на підприємстві залишається доволі складним. Так, наприклад, коефіцієнт платоспроможності    залишається    нижчим    від    нормативного (див.розрахунки спеціальної частини), що характеризує нестачу грошових коштів. Показники коефіцієнту покриття та коефіцієнту загальної ліквідності також знаходяться на низькому рівні, тому що на підприємстві гостро відчувається нестача власних обігових коштів.


1. Реферат Анализ и организационная структура ООО Мастер Риэлти
2. Презентация Любовь в романе Отцы и дети
3. Сочинение на тему Булгаков м. а. - Как я понимаю основную идею романа м. а. булгакова мастер и маргарита
4. Реферат на тему Имена подводных кораблей России
5. Реферат на тему Police Brulity Essay Research Paper Police BrutalityJames
6. Краткое содержание Дон Жуан
7. Реферат Косвенные налоги в РФ
8. Контрольная работа Сборные железобетонные конструкции
9. Курсовая Место и роль инвестиций в макроэкономическом развитии
10. Реферат на тему Abolish Grades Essay Research Paper FREEDOM OF