Реферат

Реферат Відомості з оцінки якості послуг зв язку

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 17.2.2025


Розділ 1


Теоретичні відомості з оцінки якості послуг зв’язку
1.1. Визначення якості
В сучасній літературі і практиці існують різні трактування поняття якості. Це поняття відноситься до найбільш складних і поширених соціально-економічних категорій. Перш за все, “якість – це сукупність характеристик об'єкта (індивідуально описуваний і розглядуваний процес, продукція, організація, або система, будь-яка комбінація з них), що стосується його спроможності задовольнити установлені і завбачувані потреби”1

Для визначення якості об'єкта необхідно:

·        установити необхідні характеристики об'єкта на підставі аналізу потреб;

·        визначити ти реальні характеристики об'єкта;

·        порівняти реальні і необхідні характеристики об'єкта.

Згідно ITU-T (сектор стандартизації Міжнародного союзу електрозв’язку) якість ,формулюється як «сукупність показників, що характеризують задоволеність користувача наданими йому телекомунікаційними послугами ».2
1.2.

В
ідбиття якості


Продукція (послуга) виникає внаслідок здійснення цілої процесів. Якість кожного з цих процесів впливає на якість результату.

Процес - сукупність взаємозалежних ресурсів і діяльності, що перетворює вхідні елементи на вихідні. До ресурсів можуть належати персонал, засоби обслуговування, обладнання, технологія і методологія .

Принцип відбиття якості полягає в перенесенні (відбитті) якості процесу на якість результату. Таким чином, впливати на якість кінцевого результату можна за допомогою впливу на процеси, що його формують.

Усі процеси є елементами системи, в якій вони функціонують. Якість побудови цієї системи і механізму її функціонування відбивається на якості складових її процесів.

Процедура визначення показників якості телекомунікаційної послуги (QoS)  та характеристик мережі (NP) повинна враховувати наявність взаємозв'язку між параметрами якості телекомунікаційних послуг та характеристиками мережі. Для цього визначаються точки вимірювання параметрів якості телекомунікаційної послуги і характеристик мережі (рисунок 1.1).



Рисунок 1.1  Точки вимірювання параметрів якості телекомунікаційної

послуги і характеристик мережі
Згідно ITU-Т Е.430 і Е.800 якість послуги телекомунікаційної мережі можна визначити, ґрунтуючись на наступному підході. Складовими частинами послуги є три основні стадії надання послуги, якість виконання яких дає сумарна якість послуги: доступ до передачі даних (організація з'єднання), передача даних і завершення сеансу передачі (руйнування з'єднання). Кожна з частин характеризується трьома основними показниками, до яких відносяться:

 швидкість - швидкість встановлення з'єднання, швидкість передачі даних ,швидкість руйнування з'єднання;

достовірність - правильність встановлення з'єднання з вказаними параметрами, наприклад, із зазначеним, а не з іншим абонентом, вірність організації передачіданих, наприклад, передача голосу без помітних змін, правильність руйнування з'єднання, наприклад, відсутність зайвих гудків і комутації каналу після закінчення розмови;

 гарантованість - гарантованість встановлення з'єднання, наприклад, навіть утому випадку, якщо в мережі не вистачає ресурсів для передачі інформації користувача або пропускна здатність каналу не забезпечує швидкості передачі в64 Кбіт / с; гарантованість передачі даних, наприклад, при передачі голосу через мережу з комутацією пакетів гарантується сама передача без гарантій на наявність затримок і на якість мови; гарантованість руйнування з'єднання, наприклад, відразу після закінчення розмови стягування плати припиняється.

Це визначення показників якості в рекомендації Е.430 є основою для інших рекомендацій ITU-T, що описують якість послуг для різних типів мереж. Вплив на введені показники якості роблять різні характеристики телекомунікаційної мережі та послуги, які обговорюються в рекомендації Е.800.

Рекомендація Е.800 визначає загальні експлуатаційні показники послуги за допомогою сукупності характеристик, які зображені з використанням логічних  зв'язків на рис. 1.2.





Рис. 2.1. Концепція залежності характеристик послуги зв'язку
До них відносяться:

 Сервісні характеристики послуги (severability) – здатність послуги бути наданої користувачеві за його запитом і залишатись доступною протягом необхідного часу.

 Характеристики доступності послуги (accessibility) – здатність послуги бути наданої користувачеві за його запитом.

 Характеристики стійкості обслуговування (retainnability) – здатність послуги (після надання користувачеві) залишатись доступною протягом необхідного часу.

 Характеристики використання послуги (operability) – можливості послуги бути легко і успішно керованої користувачем.


 Характеристики підтримки послуги (support) – можливість організації забезпечити послугу і допомагати в її використанні.

 Характеристики інтегрованості послуги (integrity) - рівень, на якому послуга надається без надмірних погіршень.

 Характеристики передачі (transmission performance) – рівень відтворення сигналу, переданого в телекомунікаційне середовище.

 Характеристики мережі (network performance) - можливість мережі або ділянки мережі забезпечити функції, пов'язані з взаємодії користувачів.

 Характеристики відповідності трафіку (trafficability) – можливість переданого елемента відповідати вимогам щодо організації трафіку певного розміру та інші характеристики.

 Характеристики розповсюдження (propagation) – можливості середовища розповсюдження, в якій хвиля поширюється без  штучного управління, передавати сигнал в межах даних допусків.

Як бачимо з Рис. 1.2, сервісні характеристики послуги визначаються характеристиками трафіку, розповсюдження сигналу і станом мережі. Остання характеристика, яка відображає здатність деякого елемента перебувати у стані, необхідному для виконання певної функції, поєднує в собі характеристики доступності (availability), надійності (reliability), можливості супроводу (maintainability) та рівня супроводу (maintaince level).

З позиції контролю QoS в існуючих системах основним завданням є збір інформації про параметри мережі, завдання критеріїв відповідності останніх норміта надання результатів у вигляді, зручному для локалізації джерела, що породжує невідповідність.
1.3 Правова основа контролю за якістю та вимоги до надання послуг телекомунікаційного зв’яку.
Основним документом у сфері контролю за якістю телекомунікаційного зв’язку є Наказ Міністерства транспорту та зв’язку України «Про встановлення рівнів якості послуг рухомого (мобільного) зв`язку» від 19 березня 2010 року. Який встановлює вимоги до якості мобільного зв’язку в Україні та разом з Положенням «про якість телекомунікаційних послуг» від 15 квітня 2010 року яке зобов’язує регулярно надавати звіт про якість надання послуг, дає можливість споживачам дізнаватися про стан якості наданих послуг.
1.4. Поняття «управління якістю» і «система управління якістю»
Управління якістю охоплює частину функцій управління, спрямованих на досягнення цілей у сфері якості. Цілі у сфері якості припускають створення на підприємстві умов, за яких можна контролювати, регулювати якість, забезпечувати відповідність прийнятим вимогам і гнучко змінювати установлені вимоги.

Управління якістю — аспекти виконання функції управління, що визначають політику, цілі і відповідальність у сфері якості, а також здійснюють їх за допомогою таких засобів, як планування якості, оперативне управління якістю, забезпечення якості і поліпшення якості в рамках системи якості.

До поняття «управління якістю» входять такі аспекти:

 Загальні аспекти:

планування на рівні вищого керівництва;

систематизація і документальне оформлення діяльності у вигляді методик, протоколів, інструкцій тощо;

залучення усіх виробничих ресурсів й усього персоналу;

широке використання стандартизації, у тому числі і міжнародних стандартів, в управлінні якістю;

регулярні перевірки, вивчення зворотного зв'язку і корегування дій;

неперервне навчання персоналу прийомам і методам управління якістю.

Технічні аспекти:

використання у виробництві останніх світових стандартів або стандартів, що перевищують рівень світових;

контроль продукції на кожнім етапі в процесі виробництва з використанням необхідних засобів контролю;

діагностика обладнання;

забезпечення керованості всіма процесами і простежування кожної одиниці продукції;

регулярний перегляд технологій.

Економічні аспекти:

управління економікою якості;

планування капіталовкладень в якість (витрати на функціонування системи якості, навчання персоналу, вивчення ринку, контроль, діагностику, переоснащення виробництва, залучення незалежних експертів, особисті премії персоналу тощо).

Управлінські аспекти:

визначення політики в області якості і конкретний розподіл обов'язків і повноважень кожного співробітника;

розробка формалізованої методології управління якістю з використанням різних методів і прийомів управління якістю та контроль виконання методик;

планування необхідного кошторису капіталовкладень в якість у річному бюджетному плані;

орієнтація виробництва на використання останніх науково-технічних розробок і вимог;

контроль за виконанням норм екології і безпеки праці.

витрат, спричинених низькою якістю.

1. Курсовая на тему Маршал Георгий Константинович Жуков
2. Реферат на тему Восточные славяне в древности 2
3. Курсовая Монетаризм сущность, эволюция, возможности реализации в современной экономике
4. Реферат на тему UnH1d Essay Research Paper Building a Campfire
5. Контрольная работа Логика - МАЭП
6. Реферат И. Кант Критика чистого разума
7. Реферат Зетская бановина
8. Курсовая на тему Автоматические системы управления
9. Реферат Особенности развития маркетинга в России
10. Реферат Трапезундские переговоры