Реферат

Реферат Интернет выставка

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 22.11.2024




ЗМІСТ
ВСТУП ……………………………………………………………………3

1. ПОНЯТТЯ ІНТЕРНЕТ-ВИСТАВКА

     1.1 Основна мета і структура Інтернет-виставки……………………5

     1.2 Відмінність віртуальних Інтернет-виставок від реальних…........7

2. УЧАСТЬ В ІНТЕРНЕТ-ВИСТАВЦІ

     2.1 Переваги для експонентів та відвідувачів Інтернет-виставки .....8

     2.2 Інтерактивний стенд…………………………………………........10

3. ІНТЕРНЕТ-ВИСТАВКИ НА САЙТАХ БІБЛІОТЕК

     3.1 Організації віртуальних виставок………………………………..12

     3.2 Ознаки та властивості Інтернет-виставок……………………….16

     3.3 Інтернет-виставки в Україні….…………………………………..18

ВИСНОВКИ………………………………………………………………21

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………..23

ДОДАТКИ………………………………………………………………...26

ВСТУП


      Виставкова діяльність є один з основних засобів презентації власних розробок і позиціонування себе на ринку для багатьох вітчизняних організацій і компаній. Це можливість заявити про себе, привернути покупців або ж зацікавити інвесторів.

      Комп’ютеризація настільки швидко й успішно формується, що усе більше й більше аспектів бізнесу переводяться зі справжнього світу в світ віртуальний. Цей процес не обійшов стороною й усілякі виставки. Так, Інтернет, відкрив границі, середнім і малим підприємствам різних галузей, реалізовувати свої послуги або товари через Інтернет виставки

      Актуальність теми дослідження полягає в тому, що велика кількість фірм і компаній бере активну участь в різних тематичних виставках і міжнародних симпозіумах і конференціях. Вони потрібні фахівцям, але у них є один дуже серйозний недолік. До виставок виготовляються спеціалізовані стенди, орендуються місця у виставкових павільйонах, оформляється і здійснюється перевезення дорогого устаткування і макетів, і все це вимагає значних фінансових і тимчасових витрат. А виставка проходить всього два-три дні. Багато компаній, фірми і фахівці приїжджають з інших міст, деякі навіть з-за кордону.

     За цей короткий час не можна детально ознайомитися зі всіма цікавими технологіями, продемонструвати свої досягнення, обговорити різні пропозиції, вирішити важливі питання. От чому витрати на участь у виставках можуть згодом не окупатися для великої кількості фірм і компаній.

     Інтернет-виставка працює і доступна круглий рік - немає тимчасових обмежень у виставці, що проходить, виставка працює 24 години в добу. Розміщення стенду фірми на Інтернет-виставці забезпечує Вашим потенційним клієнтам і партнерам цілодобовий доступ до інформації про товари і послуги фірми.
                                                                                                                                   

Мета роботи полягає в тому, щоб вивчити і проаналізувати особливості Інтернет-виставок на основі всебічного аналізу, для того щоб визначити шляхи ефективності розвитку та покращення організації таких виставок.

На основі поставленої мети, в роботі розглядаються наступні завдання:

1. Дати поняття інтернет-виставка;

2. Визначити мету та структуру інтернет-виставок;

3. Знайти відмінність віртуальних виставок від реальних;

4. Виділити переваги інтернет-виставок;

5. Ознаки та властивості Інтернет-виставок ;

Об

єктом дослідження
являється Інтернет-виставка.

Предметом дослідження являється організація і особливість Інтернет- виставок.

Стан розробленості теми. 

    Багато хто з нас знає, що таке Інтернет-Виставки. Адже на сьогоднішній день є достатньо інформації про такі виставки. Саме Інтернет-виставки виступають одним з найбільш сучасних способів роботи продавця товарів або послуг зі своїм потенційним клієнтом. Новітнім інструментом комунікацій всі частіше користуються середні й малі організації різних галузей.

    Інтернет-виставки знаходяться у всесвітній глобальної інформаційної мережі, тут досягається дуже великий ступінь інтерактивності між експонентами та відвідувачами, може відбуватися оперативний обмін інформацією і матеріальними цінностями. Часто Інтернет-виставка чи віртуальна виставка використовується як доповнення до реальної виставці і проходить паралельно їй, але також самостійно діюча інтернет-виставка на даний момент розвитку комп'ютерної техніки і комп'ютерної грамотності населення вже не є рідкістю.
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ІНТЕРНЕТ-ВИСТАВКА
1.1          
 О
сновна мета і структура
Інтернет-
виставки


Основною метою Інтернет-виставики є створення багатофункціонального

інформаційно-аналітичного ресурсу, що представляє широкому колу користувачів повний комплекс інформації, для вирішення завдань збільшення енергоефективності промислового, енергетичного, житлово-комунального і сільськогосподарського секторів національної економіки.

      Відвідувач (потенційний клієнт) "зайшовши" на віртуальну виставку, може вибрати вашу фірму з переліку фірм, що беруть участь, і перейти до Вашого стенду, де не тільки знайде всю інформацію, що цікавить його, про Вашу фірму, але і реально подивиться на Вашу продукцію, витрачаючи на це мінімум часу і засобів. Потенційний клієнт, що зацікавився, може відразу поставити питання або залишити повідомлення представника фірми.

     Спочатку, людина, потрапляючи, на сайт віртуальної виставки бачить різні тематичні павільйони. Наступний ступінь - сектори павільйонів. Кожний з таких секторів представляє один з тематичних напрямів вибраного павільйону. Тут відвідувач бачить список учасників вибраного сектора. Третій ступінь - це віртуальний стенд. Віртуальна експозиції (віртуальною стенд) надає вичерпну інформацію про фірму, про устаткування, яке вона випускає або новій енергозбережній технології.

     В результаті фахівець отримує зорову асоціацію, як би знаходиться на звичайній виставці. [1,33]

     Віртуальна виставка - це реальна підтримка Вашого бізнесу, головною метою якої є максимально - можлива концентрація інформації, в розрізі тематичних напрямів з наданням можливості подивитися і "віртуально" побути присутнім на підприємстві , що цікавить

     Участь в Інтернет-виставці є доступною для всіх підприємств галузі, незалежно від величини компанії і масштабу діяльності. Кожен учасник сам

вибирає форму участі на виставці, від міні-стенду до представницької участі і підтримки. Участь у виставці обходиться несумірно дешевше, ніж участь в традиційних виставках і ярмарках.

     Немає обмежень виставкової площі - на Інтернет-виставці є можливість демонстрації всієї номенклатури продукції фірми, що випускається, не обмежуючись площею рекламних стендів фізичної виставки. Крім того тут може бути представлена продукція і технології, проблемні або неможливі для фізичного уявлення на "офф-лайн" виставці.

     Підтримка і реклама в рамках галузевого проекту - беручи участь в Інтернет-виставці фірми-учасники дістають додаткові рекламні можливості і технічну підтримку. Надаються рекламні місця і трансляція реклами на порталах. Здійснюється технічна підтримка он-лайн і по телефону.

    
 
Організація і проведення
віртуальної виставки, повністю відрізняється від реальної виставки і не має великого сенсу, тому що, як правило, за наявності спеціалізованого характеру така виставка цікава для обмеженого кола клієнтів. Результативність розміщення експозиції або інших пропозицій бібліотеки на віртуальній виставці повністю залежить від рівня популярності мережевого ресурсу і від кількості відвідувачів на день.

      Зрозуміло, що найбільш оптимальним є комплексний підхід до організації виставково-ярмаркової діяльності, тобто одночасна організація реальних і віртуальних виставок. [2,200]

      Практично всі виставкові сайти забезпечені зручним механізмом пошуку по даті, регіону або тематиці виставки.


     Сайти присвячені виставкам і близько-виставкової проблематики, досить популярні в нашій країні та за її межами, віни відвідуються великою кількістю користувачів Інтернету. На таких  сайтах багато інформації, і вона зручно розміщена. Пошук інформації здійснюється за тематикою, періоду проведення, регіону, міста, виставкового комплексу, організатору і учасникам виставки. Тут можна знайти швидко і без перешкод тему, дату,


місце проведення, організатора виставки, програму, умови участі та виставкові розцінки.

     Багато сайтів мають схожу структуру, яку можна умовно назвати типовою, вона проста і включає наступні розділи: Календар виставок, новини, контактна інформація; деякі сторінки мають у своєму розпорядженні також англомовної чи іншою версією на іноземних мовах.
1.2   
Відмінність віртуальних виставок від реальних

     Відмінність віртуальних виставок від реальних полягає в тому, що в якості виставкового місця і площі в них використовується віртуальний простір, як канал зв'язку між організатором, учасником і відвідувачам виставки.

   Даного виду виставок властивий ряд особливостей:

По-перше, кількість учасників виставки не обмежена,

По-друге, організація участі достатньо проста і вимагає набагато менших   

витрат у порівнянні з присутністю на реальній виставці,

По-третє, широкий географічний обхват відвідувачів Інтернет не знає

кордонів, просторових та інших обмежень. [3, 150]

      Віртуальні виставки мають у своєму розпорядженні умовно нескінченним виставковим простором, воно залежить від можливостей використовуваного Інтернет-ресурсу, а також можуть тривати нескінченно довго в часі. Саме тому Інтернет-виставки, як правило, проходять набагато довший час від реальних, навіть якщо відкриваються на додаток і спочатку дублюють їх. Віртуальна виставка надає можливість учасникам на оплатній або безоплатній основі розмістити у глобальній мережі на сайті виставки текстову інформацію, графічне, аудіо-чи відео продуктів, а також опис відповідних послуг, Відвідувачам виставки на безоплатній основі - ознайомитися з інформацією та експонатами, представленими учасниками виставки.
РОЗДІЛ 2. УЧАСТЬ В ІНТЕРНЕТ-ВИСТАВЦІ
2.1 Переваги для експонентів та
відвідувачів
Інтернет-виставки




     Світ як би розділився на тих, хто вже зрозумів переваги перебування на просторах мережі Інтернет і став застосовувати технології, лежачі в його основі в цілях бізнесу і всіх інших, які з тих чи інших причин ще не зрозуміли актуальності змін, що відбувалися, і залишаються зовні Інтернет. Може трапитись, що затримка в ухваленні рішення про присутність в Інтернет- виставці (створенні сайту або віртуального стенду) навіть на нетривалий термін приведе організацію до втрати минулого положення на ринку, оскільки активніші суперники за рахунок швидкого освоєння нових комунікаційних можливостей змінять на той час ситуацію в конкретній комерційній області. [4, 160]

    
Переваги для експонентів:


     Необмежений рекламний час в Інтернет, який працює 24 години в добу, 365 днів в році;

     Необмежену географію і кількість відвідувачів Вашого віртуального стенду;

     На віртуальній виставці будь-який користувач Інтернет зможе познайомитися з вашою продукцією і зв'язатися з Вами;

     Можливість оперативно коректувати Вашу Інформацію, прайс-листи, номенклатуру продукції і її технічні характеристики;

     Постійна можливість у форумі обговорити з десятками зацікавлених осіб актуальні питання зведення бізнесу;

     Збільшити відвідини Вашого сайту вашими потенційними споживачами за рахунок посилань вказаних на віртуальному стенді;

     Можливість зняти частину рутинного навантаження з свого комерційного відділу, оскільки відповідь на стандартні питання (наприклад, за прейскурантом, про характеристики продукції, чи є в наявності конкретний товар і т.п.) клієнти, що мають доступ в Інтернет, можуть отримати не по телефону, а шляхом проглядання Вашого віртуального стенду;

     Росте престиж фірми. Адресу Вашої експозиції можна вказати в буклетах, на візитних картках, в прайс-листах, каталогах і т.д. для наочнішої і ефективнішої дії на потенційного споживача;

     Особливу важливість має наявність представництва в Інтернет для фірм, охочих підвищити ефективність своєї зовнішньоекономічної діяльності, оскільки в цивілізованих країнах ставати правилом хорошого тону використання Інтернет-технологій в ділових комунікаціях;

     Переваги для відвідувачів:

     Ознайомиться з якнайповнішою базою даних вітчизняних і зарубіжних розробників і постачальників;

     Брати участь у віртуальних конференціях, публікувати думки і обмінюватися досвідом на сторінках нашого ресурсу; [5, 304]

     Здійснювати маркетингові дослідження і заходи, шляхом вивчення представлених розробок на виставці;

     Отримати дані про міжнародні організації, світові фінансові інститути і фінансово-інвестиційні компанії, а так само при умови співпраці з ними, що беруть участь в реалізації сумісних проектів;

    Здійснити замовлення і оперативно придбати літературу (брошури, книги, альбоми, періодичні видання), що цікавить вас, в нашому електронному магазині.

     Недоліки традиційних виставок

-Повнота експозиції

      Достатньо проблематично навіть для крупної компанії представити на виставці велику частину своїх технологій і розробок, що створює для відвідувача стенду не завжди повну інформацію про діяльність компанії.

-Мала географія і кількість відвідувачів [7, 40]

     Є ще один недолік у виставок, що традиційно проводяться. Багато виробників, учених, представники місцевої адміністрації під час

проведення виставки бувають зайняті іншими справами і не можуть на неї приїхати. Багато компаній, фірми і фахівці приїжджають з інших міст, деякі навіть з-за кордону. За цей короткий час не можна детально ознайомитися зі всіма цікавими технологіями, продемонструвати свої досягнення, обговорити різні пропозиції, вирішити важливі питання. От чому витрати на участь у виставках можуть згодом не окупатися для великої кількості фірм і компаній.

Тому сьогодні, в епоху розвитку Інтернету, існують всі передумови до створення інтернет-ресурсів, здатних 24 години в добу, 365 днів в році здійснювати рекламу своєї продукції в світовому інформаційному просторі.
2.2
Інтерактивний стенд


     Інтерактивний стенд - це торговий-виставкове представництво Вашої фірми на Інтернет-виставці. Останнім часом віртуальний рекламний стенд нерідко створюється за допомогою спеціальних флеш-технологій, які дозволяють внести динамічні елементи (наприклад: Відкривається й закривається книга, привітно махають рукою бібліотекар та інші анімації) і зробити подання бібліотеки більш цікавим і незабутнім, а значить і «купуються». Інтернет-стенд - своєрідна візитна картка бібліотеки, від ступеня продуманості, рівня його дизайнерського виконання безпосередньо залежить відвідуваність і успіх бібліотеки на даній виставці. [8, 45]

     
В сервіс Інтерактивного стенду фір
м
и входить:


- Фотогалерея експонатів (товарів і послуг) фірми з докладним описом;

- Виставлення товарів на єдиному Торговому майданчику (он-лайн торгівля);

- Детальний опис видів діяльності фірми;

- Пресс-релізи фірми - публікація новин і прес-релізів фірми;

- Прікреплення прайс-листа фірми (форматів DOC, XLS, ZIP, RAR)

- Логотип фірми (формат JPG);

- Адреса і контакти фірми;

- Форма зворотного зв'язку з менеджером фірми.

Додатково учасник виставки може - розміщувати ділові оголошення на Дошці оголошень, користуватися Форумом і сервісом Переговорів (чат) і ін.

Інтерактивний стенд при виборі режиму участі "стандарт-стенд+сайт", буде офіційним сайтом, представництвом компанії в усесвітній мережі Інтернет.   Тепер Ви самі можете легко і доступно створити свій сайт. Який включатиме повноцінні ілюстровані розділи WEB-сайту і що важливе - повністю керовану зручну адміністративну панель, яка забезпечує адміністрування сайту будь-яким співробітником фірми і не вимагає звернення до WEB-фахівців.

     Якісне індексування сторінок стендів учасників Інтернет-виставки в провідних російських і світових пошукових системах, а також рекламування і підтримка проекту як в мережі, так і поза нею, значно розширюють круг потенційних клієнтів і партнерів фірм-учасників виставки.

     На віртуальних стендах можна показати товар або послугу за кілька хвилин, не виходячи з офісу. Але чи допоможуть такі виставки домогтися бажаного результату? Час їхнього проведення не обмежено. Віртуальний стенд (міні-сайт, що представляє фірму) доступний для потенційного клієнта й партнера вдень і вночі - і не протягом тижня або двох, а постійно. Сайт віртуальної виставки, на відміну від сайту компанії в Інтернеті, поєднує цілу групу тематично однакових підприємств і широко відомий відвідувачам мережі. Немає обмежень і в просторі - з будь-якої частини країни на стенд постійно заходять відвідувачі (які, імовірно, ніколи не потрапили б у виставковий павільйон у Києві або іншому місті). При цьому компанія значно заощаджує на рекламі, а адреса її сайту стає популярний широкому колу користувачів.[9, 35]

     Торговий майданчик для учасників - це підключення до Галузевого Торгового майданчика порталу з вожливістю роботи в режимі он-лайн торгівлі (каталог товарів, вибір товару, замовлення).
      
РОЗДІЛ
3.
ІНТЕРНЕТ ВИСТАВКИ НА САЙТАХ БІБЛІОТЕК

3.1 Організації віртуальних виставок
      Сьогодні вчені одностайні в тому, що в останні десятиріччя в сферу філософських, культурологічних, психологічних, політологічних досліджень стрімко ввійшов термін віртуальна реальність. Його виникнення пов'язують з іменем Жарона Ланьє, який на початку 80-х років XX ст. створив першу фірму з випуску побутових комп'ютерів, що створювали комп'ютерну віртуальну реальність. За визначенням Н. І. Кондакова, віртуальний - це такий можливий об'єкт, який нами ще не сприймається як щось визначене, але здатний при наявності певних умов виникнути, з'явитися. Вже навіть сформувалася наукова дисципліна віртуалістика, що досліджує комп'ютерні технології віртуальної реальності. В повсякденній мовній практиці цей термін розуміється як щось штучно створене за допомогою комп'ютерної техніки. [10, 205]

      Віртуальна реальність, що виникає в Інтернеті, має свою специфіку. Існує велике різноманіття понять, які її характеризують: пантекстова віртуальна реальність (С. І. Орєхов), комунікативна віртуальна реальність (С. В. Ковалевська), мережева віртуальна реальність (В. Дулов), віртуальні світи мережі Інтернет(С. М. Конясв), віртуальна інформаційна реальність (І. Г. Корсунцсв)Узагальнюючи праці названих вчених, О.Д. Жабко виділила чотири підходи, за допомогою яких можна підтвердити віртуальний характер Інтернету: ноосферний, екзистенціальний, гіпергекстовий і комунікативний. М Я. Дворкіна відзначає, що віртуальна інформація займає дедалі більше місце в інформаційних ресурсах бібліотек. Під віртуальними вона розуміє електронні видання, оскільки, коли комп'ютер вимкнутий, то їх ніби не існує, а при ввімкнутому комп'ютері з'являються .

     З розвитком Інтернету бібліотеки отримали і нову категорію користувачів - віртуальних. В останні роки для їх обслуговування з'явилися нові послуги: пошук в електронних каталогах бібліотек, виставлених на сайтах бібліотек, віртуальне довідково-бібліографічне обслуговування, віртуальні виставки тощо. Якщо перші дві послуги вже достатньо досліджені фахівцями, то віртуальні виставки шс потребують свого детального вивчення.

     Тому наше завдання - дослідити особливості організації віртуальних виставок, що представлені на сайтах українських бібліотек, визначити їх місце в системі електронних інформаційних ресурсів. Проблемами організації віртуальних виставок опікуються І. Г. Торлін, Н. В. Збаровська, М. А. Алфьоров та інші дослідники. [11, 650]

    
 Н. В. Збаровська
, наприклад, під віртуальною виставкою розуміє електроліту виставку в форматі «PawerPoint» - електронної презентації. Автор пропонує таку виставку, при відповідному звуковому оформленні і наявності мультимедійного проектора, використовувати як ілюстративний матеріал на масових заходах: літературних вечорах, днях інформації. Можна її використовувати і в роздрукованому вигляді як ілюстрований рекомендаційний бібліографічний покажчик. До переваг створення віртуальних виставок як форми бібліотечного обслуговування вона відносить: можливість індивідуальної самостійної роботи читача з поданими матеріалами, нетрадиційне подання матеріалу, наочність, структурування матеріалу.

      І. Г. Торлін описує досвід організації віртуальної виставки на сайті Державної бібліотеки для дітей, яка пропонує користувачам поцифровані видання, що знайомлять з творчістю видатних українських і російських художників-ілюстраторів. Після вибору потрібного видання користувач може побачити в зменшеному вигляді всі його сторінки і скласти про нього попереднє враження. Кожне зображення пов'язане гіперпосиланням зі сторінкою, де його можна роздивитися більш детально і прочитати. Зображення представлене в jpg-форматі .

      М. А. Алфьоров аналізує віртуальні (розміщені в Інтернеті) виставки творів мистецтва. Справа в тому, що перші віртуальні виставки були саме мистецькими, розміщувалися на сайтах арт-галерей, музеїв, мистецьких організацій і повністю відповідали поняттю «виставка», основною специфічною рисою (і перевагою) якої є показ самих творів (друку, мистецьких тощо), що дає змогу користувачеві безпосередньо ознайомитись з ними, а якщо йдеться про книжкову виставку, то негайно отримати конкретне видання для читання. В Інтернеті функціонують також віртуальні виставки бізнесового спрямування (презентують товари та послуги, подають їх детальну характеристику), поліграфічні виставки (представляють сучасні досягнення поліграфи та технологій друку) тощо.

     У даному дослідженні розглядатимемо лише український бібліотечний веб-сегмент Інтернету щодо виявлення книжкових віртуальних виставок. Пошук здійснювався за допомогою Міжнародної пошукової системи Google, в пошукове поле якої вводилися ключові слова «віртуальна виставка» та «бібліотека». Загалом було проаналізовано 28 бібліотечних сайтів, на яких станом на 25.07.2007 р. розмішувалась 141 віртуальна виставка: 122 виставки творів друку, 19 мистецьких творів (на сайтах Чернігівської. Кіровоградської, Дніпропетровської ОУНБ, Бібліотеки Запорізького національною технічного університету). Пошукова система виявила ще три бібліотечних сайти (Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. І. Я. Франка, Луганської обласної бібліотеки для юнацтва. Вінницької ОУПБ ім. К. А. Тімірязсва), на яких розмішено віртуальні виставки, однак вони не відкривались. А загалом, на даний час 31 бібліотека України має віртуальні виставки. [12, 100]

      У 2005 р. Д. В. Соловяненко проаналізував наповнення 105 бібліотечних сайтів України. З'ясувалося, що в 23 бібліотеках (22 % всіх проаналізованих) функціонували віртуальні книжкові виставки. Таким чином, приріст за два роки становить майже 35 %.

     31 % сайтів, на яких функціонують віртуальні виставки, належить вузівським бібліотекам, 28 % обласним універсальним науковим, 13 % - бібліотекам загальнодержавного значення (Національній парламентській бібліотеці, Державній бібліотеці України для юнацтва тощо). Віртуальні виставки функціонують також на сайтах деяких регіональних дитячих, юнацьких, публічних бібліотек (Миколаївської центральної бібліотеки для дітей, Зарічненської ЦС ПШБ Рівненської обл., Решетилівської ЦРБ Полтавської обл. та ін.).

      64 % проаналізованих віртуальних виставок творів друку тематичні, з них 9 % - виставки певних колекцій, окремих цінних зібрань (мініатюрних книг, стародруків тощо), 29 % - персональні, 5 % виставки нових надходжень, 2 % - виставки праць викладачів. [13, 30]

     На мою думку, до віртуальних виставок правомірно ставити такі ж вимоги, як і до традиційних. Головною перевагою невіртуальної виставки творів друку є можливість не тільки отримати зорове враження від демонстрації книг (навіть оформлення обкладинки в символічному вигляді виражає основну ідею книги), а й ознайомитися з їх змістом, передмовою, зробити попередню оцінку. Найпоширеніший спосіб представлення інформації про документ на віртуальних виставках: бібліографічний опис (БО)+анотація+фото обкладинки документа. Однак деякі віртуальні виставки не дають змоги провести навіть мінімальну оцінку документа, бо крім БО не надають ніякої інформації, що розкриває його зміст. Наприклад, вісім віртуальних виставок Науково-технічної бібліотеки Донецького національного технічного університету присвячені видатним письменникам України. їх структура проста: насичена цитатами, ілюстрована фотографіями довідка про життя і творчість діяча та невеликий перелік літератури (від 1 до 26 джерел). Схожу структуру мають також окремі віртуальні виставки Закарпатської обласної універсальної бібліотеки, Зарічненської ЦС ПШБ, інших бібліотек. Для таких віртуальних виставок більше підходить визначення електронний бібліографічний список літератури. Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка свої віртуальні виставки називає «ілюстрованими каталогами виставок», хоча вони скоріш нагадують огляд (багато довідкової інформації за темою виставки, яка перемежовується ілюстраціями, фотографіями обкладинок та БО книг, хоча в тексті не вказується, що інформація взята саме з них; далі, як додаток, бібліографічний список документів, представлених на виставці).

3.2 Ознаки та властивості Інтернет-виставок
      Більшість з виявлених віртуальних виставок не надають користувачеві можливості доступу до первинного документа, обмежуючи його бібліографічною інформацією. Хоча Бібліотека Запорізького національного технічного університету на деяких віртуальних виставках представляє не тільки вищезгаданий традиційний набір елементів, а й повні тексти деяких документів, а якщо такої можливості немає, то передмову і «зміст книги» (в pdf-форматі). Крім того вони містять корисні посилання на тематичні Інтернет-ресурси. [15, 305]

       Повні тексти документів на окремих віртуальних виставках пропонують й інші бібліотеки: Національна парламентська бібліотека України, Рівненська державна обласна бібліотека (відскановані чи виявлені в Інтернеті тексти виставлених творів), (Додаток А) Державна бібліотека України для юнацтва (гіпертекстові посилання на сайти деяких журналів, розміщених в Інтернеті), Бібліотека Верховної Ради України (тексти деяких нормативно-правових актів). Тернопільська обласна універсальна бібліотека (відскановані статті з періодичних видань, розділи книг, твори письменників), Миколаївська центральна бібліотека для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменко (посилання на виявлену в Інтернеті інформацію про авторів і/чи повні тексти творів).

      Ще однією специфічною рисою виставок їх обмеженість у часі. Вони служать, насамперед, для пробудження інтересу, мимовільної уваги. Тому необхідно частіше змінювати виставки і систематично оновлювати експозиції. Якщо віртуальні виставки перебувають на сайтах тривалий час, вони починають виконувати функції ретроспективних бібліографічних посібників. Деякі бібліотеки створюють архів віртуальних виставок (наприклад, Центральна бібліотека ім. М. Кропивницького ЦБС для дорослих м. Миколаєва). Лише окремі бібліотеки вказують дату створення чи оновлення виставок, що дає змогу користувачеві судити про новизну і повноту інформації (Рівненська державна обласна бібліотека, Державна бібліотека України для юнацтва, Закарпатська обласна універсальна бібліотека). [16, 57]

     Важливою ознакою віртуальної виставки є також її цілеспрямованість. Вона повинна розвивати мислення читача, а тому підбір літератури та її розташування мають підпорядкуватися одній ідеї. Але в деяких віртуальних виставках цю ідею важко простежити. Наприклад, книжкова віртуальна виставка Дніпропетровської обласної універсальної бібліотеки, присвячена історії міста, не дає змоги зрозуміти, якому з кількох включених джерел належить неповний БО, анотація та фото обкладинки. Окремі виставки Наукової бібліотеки Харківського національного університету радіоелектроніки включають фото обкладинок журналів без бібліографічного опису чи будь-якої іншої інформації, яка свідчила б про приналежність цього видання до теми виставки («Модернізація вищої освіти в контексті Болонського процесу»), та узагальнюючі праці з історії України без зазначення розділів, присвячених темі («Уряди України в XX столітті»).

[17, 60]

      Крім ознак виставок дослідники відокремлюють їх властивості. На думку В. А. Бородіної, виставки в бібліотеці повинні відзначатися комфортністю, наочністю, доступністю, оперативністю. Читач не повинен відчувати незручності в процесі ознайомлення з документами виставки, які представлені для нього у фронтальному плані. Він має мати доступ для ознайомлення безпосередньо до їх змісту. Оперативність розуміється як інтервал між виходом документа в світ і його представленням на виставці, і як можливість ознайомитися не тільки з бібліографічними даними документів, а й з їх змістом. З більшістю проаналізованих нами віртуальних виставок працювати комфортно. Проблеми виникли лише з віртуальними виставками Наукової бібліотеки Хмельницького національного університету через перевантаження декоративними елементами оформлення- вони довго завантажуються, а потім самі перегортаються. Від користувача нічого не залежить: фрагменти виставки самостійно мерехтять перед очима, не даючи змоги прочитати бібліографічний опис, анотацію, роздивитися фото обкладинки. [18, 440]
3.3 Інтернет-виставки в Україні
     Найкомфортніше працювати з віртуальними виставками Публічної бібліотеки ім.Лесі Українки «Книжкова колекція Сержа Лифаря» (Додаток Б) (матеріал гіпертекстовий, гарно структурований, наявна велика біографічна довідка, бібліографічні описи документів супроводжуються розширеними анотаціями, фотографіями обкладинок, ілюстраціями, фрагментами текстів, характеристикою основних розділів деяких документів, є інтернет-посилання на сайти стосовно театру) та Миколаївської центральної бібліотеки для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменко «Из дальних странствий возвращаясь», яка присвячена забутим дитячим книгам (оформлення кольорове, яскраве; структура складна; виставка містить епіграфи, передмову; коли відкривається фото обкладинки будь-якої книги, то з'являється бібліографічний опис, рекомендаційна анотація, гіпер-посилання на повний текст, інформація про автора книги). [19, 28]

      Цікаво, яскраво, з ілюстраціями, цитатами оформлені виставки Рівненської державної обласної бібліотеки. На її сайті представлено 11 віртуальних виставок. Вони мають передмову (біоірафічну чи історичну довідку), бібліографічний опис документів, фото обкладинок, гіпер-посилання на повні тексти деяких творів, цитати до розділів, ілюстрації, анотовані гіперпосилання на Інтернет-ресурси відповідної тематики. Вказується дата створення виставок і кількість відвідувань. Найбільшою

популярністю користується виставка «Улас Самчук», її відвідали за 7 місяців (3 9.12.2006) 1932 рази. [24, 605]

      Викликає інтерес віртуальна виставка Наукової бібліотеки Української академії банківської справи «Видання професорсько-викладацького складу академії»: спочатку користувач бачить обкладинки книг, кожну з яких можна відкрити і отримати її бібліографічний опис, розгорнуту довідкову анотацію. За допомогою функції «Де знайти книгу», можна отримати заповнену елементами опису форму, де є додаткова інформація про шифр, ключові слова, кількість примірників у структурних підрозділах, кількість виданих примірників. Крім того завдяки гіпертексту можна перейти до інших праць автора, інших книг з таким же індексом УДК, ключовими словами, інших видань того ж видавництва, з тієї ж навчальної дисципліни. В межах виставки можна вести пошук за будь-яким елементом бібліографічного опису (в тому числі і за усіченим пошуковим образом). [27, 10]

     На сайті www.mykolayiv-oda.gov.ua подано інформацію про те, що в березні 2006 р. у Миколаївській центральній бібліотеці для дітей ім. Ш. Кобера і В. Хоменко відбулася віртуальна виставка «Америка далека і близька», а на сайті http://gafya.narod.ru у серпні того ж року в Ужгородській міській бібліотеці - віртуальна виставка Енді Уорхол - найелаветніший русинський діяч XX ст. Оскільки цих виставок немає на сайтах названих бібліотек, робимо висновок, що вони функціонували в локальних мережах. [28, 20]

     Отже, бібліотечні віртуальні виставки забезпечують користувачів ілюстрованою бібліографічною та фактографічною інформацією, присвяченою певним темам, особам, колекціям тощо, іноді - повними текстами творів. Вони хоча і нагадують традиційні, але істотно відрізняються від них оформленням, формою подачі матеріалу, призначенням та часом існування. Віртуальні виставки можна поділити на ті, що забезпечують локальний доступ (у межах бібліотеки) і створюються переважно у вигляді електронних презентацій, і ті, що функціонують у глобальній мережі на сайтах бібліотек.

      Якщо традиційні книжкові виставки розглядаються як опредметнені бібліографічні посібники, то віртуальні книжкові виставки, представлені на сайтах бібліотек, - це електронні ілюстровані та анотовані (переважно) бібліографічні посібники, що інколи супроводжуються довідковою інформацією і/чи повними текстами документів. Вони спочатку подають бібліографічну інформацію, а потім пов'язують її з текстами чи довідковою інформацією з Інтернету. Часто віртуальні виставки, завдяки гіпертексту, надають користувачеві більші пошукові можливості порівняно з традиційними бібліографічними посібниками, представленими на сайтах у відповідній рубриці, де гіпертекст застосовується рідко. Гіпертекст подає інформацію ніби кількома «шарами»: спочатку бібліографічну, потім довідкову, і нарешті повний текст творів. Користувач на кожному етапі ознайомлення з виставкою може зробити висновок про відповідність цієї інформації його потребам і вирішити, чи переходити на інший «шар», чи ні.
ВИСНОВКИ


    В даний час, віртуальні виставки є важливим напрямком розвитку виставково-ярмаркової діяльності і цілком можуть використовуватися бібліотеками. Інтернет-виставки ще не встигли отримати широкого поширення, але стають все більш популярними, все більша кількість організацій вдається до використання Інтернет-стендів як одного з інструментів бібліотечного маркетингу.

   На даний період в мережі існує багато сайтів, так чи інакше пов'язаних з виставковою діяльністю, сайти компаній, що займаються виставковою діяльністю, сайти, присвячені конкретним реальним виставкам, основна мета яких - інформаційне обслуговування, А також рекламування реальних виставок за допомогою інтернетівський мережі, надання необхідних відомостей про захід, склад учасників, організаторів, спонсорів, тематиці виставки та час її проходження.

    Вивчаючи та аналізуючи тему курсової роботи ми розглядали основні завдання, які були поставлені на основі мети роботи.

1. Дослідивши тему курсової роботи можна сказати, що інтернет-виставка- це одна з найбільш сучасних способів роботи продавця товарів або послуг зі своїм потенційним клієнтом.

2. Проаналізувавши можна виділити головну мету Інтернет-виставки. Це є максимально - можлива концентрація інформації, створення багатофункціонального інформаційно-аналітичного ресурсу.

3. Дослідивши тему можна найти ряд відмінностей віртуальних виставок від реальних, ці відмінності будуть тісно пов’язані з перевагами інтернет- виставок. Відмінність віртуальних виставок від реальних полягає в тому, що в якості виставкового місця і площі в них використовується віртуальний простір, як канал зв'язку між організатором, учасником і відвідувачам виставки.

4. Переваги віртуальних Інтернет-Вистовок у порівнянні із традиційними виставками безсумнівні. Істотно дешевше організація: немає накладних витрат на оренду приміщення, відрядних витрат. На залучення цільової аудиторії потрібно на порядок менше засобів, чим при проведенні звичайної виставки. При цьому електронну вистовку відвідує набагато більше потенційних клієнтів. На звичайній виставці відвідувач однаково візьме в продавця контакти, і надалі буде, швидше за все, спілкуватися через інтернет.

    На віртуальних стендах можна показати товар або послугу за кілька хвилин, не виходячи з офісу. Але чи допоможуть такі виставки домогтися бажаного результату? Час їхнього проведення не обмежено. Віртуальний стенд (міні-сайт, що представляє фірму) доступний для потенційного клієнта й партнера вдень і вночі - і не протягом тижня або двох, а постійно. Сайт віртуальної виставки, на відміну від сайту компанії в Інтернеті, поєднує цілу групу тематично однакових підприємств і широко відомий відвідувачам мережі. Немає обмежень і в просторі - з будь-якої частини країни на стенд постійно заходять відвідувачі (які, імовірно, ніколи не потрапили б у виставковий павільйон). При цьому компанія значно заощаджує на рекламі, а адреса її сайту стає популярний широкому колу користувачів.

5. Важливою ознакою віртуальної виставки є  її цілеспрямованість. Ще однією специфічною рисою виставок їх обмеженість у часі. Якщо віртуальні виставки перебувають на сайтах тривалий час, вони починають виконувати функції ретроспективних бібліографічних посібників.

     Отже, грамотна інтернет-стратегія фірми - зараз не можна недооцінювати можливості Інтернет-маркетингу, що ростуть. Представлення бізнесу компанії в мережі Інтернет стало невід'ємною частиною для грамотного ведення бізнесу. Ефективне використання нових можливостей комунікаційних засобів стає стандартною умовою довгострокового розвитку бізнесу компанії і дає переваги перед конкурентами.

     Неодноразові відвідини виставки - доступ до Інтерактивних стендів завжди відкритий для Вашої аудиторії яка має можливість відвідувати виставку неодноразово. Значно розширюється географічний і кількісний склад потенційних замовників і партнерів.

С
ПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


 1. Алфьоров М. Віртуальна презентація творів образотворчого мистецтва (український сектор Інтернету) // Вісн. Кн. палати. - 2006. - № 10. - С. 33-35.

 2.  Александрова Н. Сорокина Е. Филоненко И. Выставочный менеджмент: Технологии органиации и рекламно-информационного сопровождения выставок и конференций. – Ростов н/Д.: РИА «Проэкспо» 2003. – 211 с.

3  Беляков Л. В. Массовая работа библиотеки: учеб. пособие. - М., 1973. - 160 

4. Бородина В. А. Библиотечное обслуживание: учеб.-метод, пособие. - М., 2004. - 168 с.

5. Гусев Э.Б. Прокудин В.А. Салащенко А.Г. Выставочная деятельность в России и за рубежом: Учеб.-метод. пособие / Российская экономическая академия им. Г.В.Плеханова / Н.П. Лаверов (ред.). – М.: Издательско-торговая корпорация «Дашков и Ко» 2005. – 514 с.6. Дані Державного комітету статистики України / www.ukrstat.gov.ua

7.  Дворкина М. Я. Библиотечное обслуживание: новая реальность: лекции / Моск. гос. ун-т культури и искусетв. - М., 2001. - 45 с. - (Серия Современная б-ка; Вып. 2)

8. Жабко Е. Д. Інтернет как среда виртуального общения // Библиотековедение. - 2003. - №4. - С. 45-50.

9. Збаровская Н. В. Виртуальные помощники: информ. технологии // Библиотека. - 2003. - № 10. - С. 45-17.

10. Збаровская Н.В. Выставочная деятельность публичных библиотек. – СПб.: Профессия 2004. – 224 с.

11. Кондаков Н. И. Логический словарь-справочник. - М., 1976. - 720 с.

12 Корюкова А.А. Дера В.Г. Основы научно-технической информации. / Учебное пособие. – М.: Высшая школа 2005. – 225 с.

13. Культурно-історичні витоки розвитку техніки і становлення цивілізації: Каталог виставки / Харківська держ. наукова бібліотека ім. В.Г.Короленка / Л.І. Романова (складач). – Х. 2007. – 46 с.

14. Матеріали офіційного сайту Національного комплексу «Експоцентр України» / http://www.expocenter.com.ua.

15. Мордовин С.К. Управление человеческими ресурсами: 17-модульная программа для менеджеров «Управление развитием организации». Модуль   

 – М.: «ИНФРА-М» 2006. – 360 с.

16. Носов Н. А. Виртуальная реальность // Вопр. философии. - 1999. - № 10. - С. 157.

17. Пархоменко О.В. Гончаренко А.П. Пархоменко А.О. Інформаційні аспекти міжнародного науково-технічного співробітництва: аналіт. огляд / Український ін-т науково-технічної і економічної інформації (УкрІНТЕІ). – К.: УкрІНТЕІ 2007. – 72 c.

18. Петелин В.Г. Основы менеджмента выставочной деятельности: Учебник для студ. вузов обуч. по спец. экономики и управления (060000) спец. «Коммерция» (351300) и «Реклама» (350400). – М.: ЮНИТИ-ДАНА 2005. – 447 с.

19. Простір в якому легко орієнтуватися. Методичні поради з організації виставочної роботи / Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека / Т.Я. Зайцева (уклад.). – Д. 2003. – 38 с.

20. Рябыкин Н. Работа не на показ: в методическую папку специалиста. Как устроить выставку // Библиотека. - 2006. - № 10. - С. 49-50.

 21. Скалон Н. Р. Библиотека и виртуалистика // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества: труды десятой юбилейной Междунар. конф. «Крым-2003». - М: ГПНТБ России, 2003. - Т. 2. - С. 787-789.

22. Соловяненко Д. В. Структурний аналіз українського веб-сегмента мережі Інтернет // Бібл. вісн. - 2005. - № 3. - С. 26-37.

23. Савицкая О.С. Принципы архитектурно-планировочной организации выставочных комплексов: Дис... канд. архитектуры: 18.00.02 / Одесская гос. академия строительства и архитектуры. – О. 2005. – 150 л.
24. Торяин И. Г. Виртуальная экспозиция на сайте Государственной библиотеки для детей // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества. - М.: ГПНТБ России, 2003. - Т. 2. - С. 849-851.

25. Терещенко С. Бахтіна І. Цінова політика контракту // Внешнеэкономическая деятельность. – 2004. – №35 – 38. – С. 9 – 11.

26. Фейнхаузен М. Берт Й Крис А. Менеджмент человеческих ресурсов // Моск. журн. – 2007. – №8/9. – С. 11 – 23.

27. Щербак В.Г. Лозенко А.П. Проблеми проникнення вітчизняних підприємств на зовнішні ринки // Фінанси України. – 2003. – №4. – С. 41 – 43.

28. Закон України Про телекомунікації ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, N 12, ст.155 )

29. Проект Закону України Про виставкову діяльність в Україні

30. Постановавід 22 серпня 2007 р.  № 1065Київ Про вдосконалення

виставково-ярмаркової діяльності в Україні


1. Реферат на тему On The Beach Analytical Paper Essay Research
2. Курсовая Проект комплексного предприятия общественного питания в составе кафе молодежное на 60 мест и са
3. Реферат на тему Этические проблемы аборта контрацепции и стерилизации
4. Реферат на тему Grace Dawson Artist Or Pornographer Essay Research
5. Реферат Любовники Екатерины
6. Реферат Кобер, Алиса
7. Реферат Волго-Вятский экономический район
8. Контрольная работа на тему Гласность правосудия
9. Реферат Естественные монополии в России эссе
10. Реферат на тему Социально-экономическая природа общего образования