Реферат

Реферат Асортимент кондиціонерів для підтримання мікроклімату

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024





Вступ


Останнім часом стало дуже модно наповнювати свій дім легкою прохолодою, особливо якщо за вікном плюс тридцять за Цельсієм. І дійсно, приємно сісти до улюбленого крісла й змінити мікроклімат лише легким натисканням декількох кнопок

Ще досить недавно, якби пересічну людину попросили скласти список побутових приладів, які вона вважає за потрібне мати в своєму домі, більшість взагалі б не згадала про кондиціонер. За радянських часів ми, в основному, були знайомі з агрегатами виробництва бакинського заводу, віконними кондиціонерами БК. Ними були обладнані кабінети начальства, деякі магазини та організації і, дуже рідко, – квартири

Сьогодні ситуація кардинально змінилася. Не зважаючи на те, що Україна – не Африка, і навіть не Китай, де більшу частину території займає пустеля, вже мало хто захоче влітку відвідувати супермаркет, косметичний салон, стоматологічний кабінет чи спортивний зал, якщо його не обладнано сучасною системою кондиціонування та вентиляції. А ті з нас, що звикли працювати в офісі з кондиціонерами, з усіх сил намагаються і вдома мати змогу створити такий же комфорт для відпочинку після важкого дня та поїздок громадським транспортом у страшну спеку.

Але, оскільки кондиціонер не є звичним для більшості побутовим приладом, доводиться покладатися на консультацію сторонніх осіб – продавців магазинів та інших посередників

За останні роки кондиціонери перетворилися з предмету розкошу, доступним великим фірмам, банкам, ресторанам, на товар першої необхідності. Підтвердження цього — стрімке зростання числа перехожих громадян охочих установити кондиціонер у власному помешканні. Основний чинник, що сприяє поширенню кондиціонерів, — не глобальне потепління, а значне здешевлення кліматичної техніки і потреба в створенні комфортного і гігієнічного середовища.

Мета курсової роботидослідження структури, широти, повноти асортименту кондиціонерів для підтримання мікроклімату.

Предмет дослідження курсової роботи – споживні властивості асортименту кондиціонерів.

Обєкт дослідження – сучасний асортимент кондиціонерів.

Завдання курсової роботи:

- вивчити історію створення кондиціонера;

- вивчити аналіз ринку кондиціонерів в Україні;

- вивчити класифікацію кондиціонерів для створення мікроклімату;

- вивчити товарознавчу характеристику та сучасні тенденції в технології виробництва кондиціонерів для створення мікроклімату на базі магазину «Фоксмарт»;

1 Історія створення кондиціонера


Про те, що із спекою, що виснажує, можна і потрібно боротися наші далекі предки здогадалися ще тисячі років тому. Напевно, першим холодильщиком можна вважати неандертальця, який виявив, що в печері навіть в найспекотніші дні панує приємна прохолода.

Коли, пригнувши голови, туристи проходять по вузьких коридорах, вирубаних в скелях Долини Царів в Єгипті, і опиняються в похоронній камері фараона, їх єдиним порятунком від духоти підземелля служить невеликий шматок картону, передбачливо виданий служителем підземного музею при вході. Будівельники гробниць, джерелом світла для яких служила масляна лампа, повинні були ще більше страждати від задухи. Тому над входом в гробниці вони зображали богиню Маат, крила якої повинні були приносити фараонові подих свіжого вітру. Ці зображення жартома називають малюнками перших кондиціонерів.

Жителі стародавньої Індії клали на підвіконня своїх жител трав'яні рогожі, змочені водою. Випаровуючись, вода охолоджувала повітря, що поступало в приміщення. Так задовго до появи побутової техніки чоловік знайшов спосіб підвищення комфорту в своєму будинку.

Цікаво, що в основі кондиціонування лежить принцип охолоджування повітря за рахунок випаровування вологи реалізований і в живій природі. Недавно було встановлено, що "живим кондиціонером" є верблюд. Слиз, що виробляється в його носі, насищає вологою сухе повітря пустелі, що поступає в легені. Проте при видиху тварини, на відміну від людини, ця волога знов фільтрується в носі і залишається в організмі верблюда. Повітря, що видихається верблюдом, деколи на 9°С прохолодніше навколишнього повітря, в той час, як видих людини має таку ж температуру, як його тіло.

Для того, щоб хоч якось врятуватися від жари правителі старовини оточували свої палаци тінистими садами і водоймищами, наповнювали підвали льодом, а озброєні опахалами слуги створювали освіжаючий рух повітря. І аж до середини XVIII століття нічого кращого за хлопчика "арапа" таки не придумали.

Технічна революція, яка почалася в позаминулому сторіччі, дуже швидко перевернула уявлення людей про клімат. Сучасне поняття "кондиціонер" (від англійського air - condition - "стан повітря") як позначення пристрою для підтримки заданої температури в приміщенні, існує достатньо давно. Цікаво, що вперше слово кондиціонер було вимовлено вголос ще в 1815 році. Саме тоді француз Жанн Шабаннес отримав британський патент на метод "кондиціонування повітря і регулювання температури в житлах і інших будівлях". Проте практичного втілення ідеї довелося чекати достатньо довго.

Тільки у 1902 році американський інженер-винахідник Уїлліс Каррієр зібрав промислову холодильну машину для друкарні Брукліна в Нью-Йорку. Найцікавіше, що перший кондиціонер призначався не для створення приємної прохолоди працівникам, а для боротьби з вологістю, друку, що здорово погіршував якість.

Правда вже через рік аристократія Європи, відвідуючи Кельн, вважала своїм боргом відвідати місцевий театр. Причому живий інтерес публіки викликала не тільки (і не стільки) гра трупи, а приємний холодок, що панував в залі для глядачів навіть в найспекотніші місяці. А коли в 1924 році система кондиціонування була встановлена в одному з універмагів Детройта, наплив роззяв був просто запаморочливим. Ці перші апарати і стали предками сучасних систем центрального кондиціонування повітря.

"Викопним" предком всіх сучасних спліт-систем і віконних може вважатися перший кімнатний кондиціонер, випущений компанією General Electric ще в 1929 році. Оскільки як хладагент в цьому пристрої використовувався аміак, пари якого небезпечні для здоров'я людини, компресор і конденсатор кондиціонера були винесені на вулицю. Тобто за своєю суттю цей пристрій був справжнісінькою спліт-системою! Проте, починаючи з 1931 року, коли був синтезований безпечний для людського організму фреон, конструктори визнали за благо зібрати всі вузли і агрегати кондиціонера в одному корпусі.

Так з'явилися перші віконні кондиціонери, далекі нащадки яких успішно працюють і в наші дні. Більш того, в США, Латинській Америці, на Близькому Сході, а також на Тайвані, в Гонконзі, а також в Індії і більшості Африканських країн віконні до цих пір є найбільш популярним типом кондиціонерів. Причини їх успіху очевидні: вони приблизно удвічі дешевше аналогічних по потужності спліт-систем, а їх монтаж не вимагає наявності спеціальних навиків і дорогого інструменту. Останнє особливо важливе далеко від вогнищ цивілізації, де легше відловити сніжну людину, ніж знайти громадянина знайомого монтажем холодильної техніки.

Довгий час лідерство в області новітніх розробок по вентиляції і кондиціонуванню повітря належало американським компаніям, проте, в кінці 50-х, початку 60-х років ініціатива міцно перейшла до японців. Надалі саме вони визначили обличчя сучасної індустрії клімату.

Так в 1958 році японська компанія Daikin запропонувала перший тепловий насос, тим самим, навчивши кондиціонери працювати на тепло.

А ще через три роки відбулася подія подальший розвиток побутових і напівпромислових систем кондиціонування повітря, що значною мірою зумовив. Це початок масового випуску спліт-систем. Починаючи з 1961 року, коли японська компанія Toshiba вперше запустила в серійне виробництво кондиціонер, розділений на два блоки, популярність цього типу кліматичного устаткування постійно росла. Завдяки тому, що найбільш галаслива частина кондиціонера - компресор тепер винесена на вулицю, в приміщеннях обладнаних спліт-системами набагато тихіше, ніж в кімнатах, де працюю віконні.

Інтенсивність звуку зменшена на порядок! Другий величезний плюс - це можливість розмістити внутрішній блок спліт-системи в будь-якому зручному місці. Сьогодні випускається немало різних типів внутрішніх устроїв: настінні, підстельові, підлогові і вбудовувані в підвісну стелю - касетні і канальні. Це важливо не тільки з погляду дизайну - різні типи внутрішніх блоків дозволяють створювати найбільш оптимальний розподіл охолодженого повітря в приміщеннях певної форми і призначення.

А в 1968 році на ринку з'явився кондиціонер, в якому з одним зовнішнім блоком працювало відразу декілька внутрішніх. Так з'явилися мультиспліт-системи. Сьогодні вони можуть включати від двох до шести внутрішніх блоків, різних типів.

Істотним нововведенням стала поява кондиціонера інверторного типу. У 1981 році компанія Toshiba запропонувала першу спліт-систему, здатну плавно регулювати свою потужність, а вже в 1998 році інвертори зайняли 95% японського ринку.

Ну і, нарешті, останній з найбільш популярних в світі типів кондиціонерів - VRV - системи були запропоновані -в 1982 році компанією Daikin.

Перший, визнаний істориками техніки кімнатний кондиціонер випущений в 1929 році компанією General Electric працював на аміаку. Ця речовина небезпечна для людини, що значною мірою стримувало розвиток холодильної техніки.

Проблема була вирішена в 1931 році, коли був синтезований нешкідливий для людського організму хладагент - фреон. Згодом було синтезовано більше чотирьох десятків різних фреонів, що відрізняються один від одного по властивостях і хімічному складі. Найбільш дешевими і ефективними виявилися R-11, R-12, які довгий час всіх влаштовували. Правда, в останні 15 років вони потрапили в немилість із-за своїх озоноруйнуючих властивостей.

Фізичні властивості хладагентів залежать від змісту три складових - хлора, фтору і водню. Так у міру зменшення кількості атомів водню горючість хладагентів падає, а стабільність росте. Вони можуть довго існувати в атмосфері, не розкладаючись на частини і завдавати шкоди навколишньому середовищу. А у міру збільшення числа атомів хлора росте токсичність хладагентів і їх озоноруйнуюча здатність.

Шкода, що наноситься фреонами озоновому шару оцінюється величиною озоноруйнуючого потенціалу, який рівний 0 для озонобезпечних хладагентів (R-410A, R-407C, R-134А) і до 13 у озоноруйнуючих (R-10, R-110). При цьому за одиницю прийнятий озоноруйнуючий потенціал фреону R-12, до останнього часу найширше поширеного у всьому світі. Як тимчасова альтернатива R-12 був вибраний фреон R-22, озоноруйнуючий потенціал якого складає 0,05.

Взагалі, бурхлива еволюція хладагентів в останні 15 років пов'язана в основному з проблемами екології. Використовувані в кондиціонерах і холодильниках фреони були названі головними винуватцями сумно відомих озонових дірок (що вельми сумнівно). Так це насправді чи ні, але 1987 року був прийнятий протокол Монреаля, що обмежує використання озоноруйнуючих речовин. Зокрема згідно цьому документу, виробники будуть вимушені відмовитися від використання фреону R-22, на якому сьогодні працює 90% всіх кондиціонерів. У більшості європейських країн продаж кондиціонерів на цьому фреоні був припинений 2004 році .І багато нових моделей вже поставляються до Європи тільки на озонобезопасних хладагентах - R-407C і R-410A.

2 Аналіз ринку кондиціонерів в Україні


Кондиціонер для вітчизняного споживача — товар новий і престижний, тому обсяги продажу цих виробів постійно ростуть. За останні п'ять років його ємність більш ніж подвоїлася. Місткість ринку оператори оцінюють сьогодні в 50—55 тисяч кондиціонерів у рік

Загальний обсяг українського кондиціонерного ринку в 2008 році складає понад 380.000 одиниць обладнання. На відміну від рекордних темпів росту українського кондиціонерного ринку в минулому році, сезон-2008 виявився не таким вдалим. Темпи зростання ринку склали близько 20%.

Основними причинами зниження динаміки прогнозованого росту ринку стали фактори, безпосередньо пов’язані з кризою, що вибухнула на світових фінансових ринках та мала серйозний вплив на економічну ситуацію в Україні:

· Зниження активності на ринку житлової нерухомості,

· Скорочення та виведення іноземних інвестицій з країни,

· Скорочення обсягів будівництва.

Ще одним фактором, котрий мав вплив на зниження темпів росту кондиціонерного ринку 2008 року – не дуже спекотне, у порівнянні з 2007 роком, літо.

Найбільшим попитом, в кількісних показниках, на українському кондиціонерному ринку користуються наступні види кондиціонерного обладнання: спліт-системи настінного типу холод-тепло, холодопродуктивністю 2,5 кВТ – у побутовому сегменті, спліт-системи настінного типу (потужністю 7 кВт) і спліт-системи канального типу (потужністю 12 кВт) в сегменті РАС, чиллери малої потужності повітряного охолодження потужністю до 200 кВт і системи VRF потужністю 28 кВт.

Найбільша активність спостерігалась в сегменті комерційних систем кондиціонування повітря (кондиціонери класу PAC і VRF).

Сектор житлової нерухомості першим відчув на собі вплив кризи банківської системи, що в свою чергу спричинило зниження темпів зростання в сегменті побутових кондиціонерів повітря.

Оскільки очевидні ознаки проблем зі збутом кондиціонерного обладнання з’явились в серпні 2008 року, це не вплинуло на пік продажів, який традиційно припадає на травень-липень місяці, що відповідає типовій сезонності на даному ринку.

Географія споживання кондиціонерного обладнання в 2008 році практично не змінилась. Так, найбільший попит спостерігався в Києві та Східному регіоні України.

Зниження темпів росту кондиціонерного ринку вплинуло на ринкове конкурентне середовище – конкуренція посилилась, особливо в сегменті побутових кондиціонерів низького цінового сегменту. Сьогодні виділяються близько 10 компаній-лідерів, які відрізняються досвідом, масштабом діяльності та професіоналізмом. Для максимально стабільної та успішної роботи на швидкозмінному українському ринку кондиціонерного обладнання необхідно досить швидко переглядати тактику своєї поведінки, змінювати свої корпоративні бізнес-процеси для того, щоб швидко пристосовуватися до нових правил.

Найбільш помітними тенденціями в поведінці споживачів, які з’явились в 2008 році стали: значне збільшення уваги та підвищення вимог споживачів до показників енергоефективності кондиціонерів повітря на всіх сегментах ринку та збільшення зацікавленості в інноваційних технологіях (застосування поновлювальних джерел енергії, і в першу чергу теплових насосів, інверторна технологія, інтелектуальні системи управління, енергозберігаючі технології).

Нині, за підрахунками операторів ринку, в Україні представлено понад 40 торгових марок кондиціонерів. Чи не найбільше серед них — японських (див. табл.). Лідерами залишаються корейські LG і Samsung, на які припадає відповідно 20 і 30% усіх проданих кондиціонерів. З дорожчих кондиціонерів за рівнем продажу лідирує Mitsubishi.

Торік у огляді ринку кондиціонерів було відмічено тенденцію популяризації в Україні китайських торгових марок. Цього сезону вони вже міцно закріпилися на ринку насамперед завдяки низьким цінам. І якщо ще торік оператори ринку не надто переймалися появою китайських кондиціонерів, то цього сезону останні робитимуть погоду в українських офісах.

Сьогодні в Китаї понад 400 заводів з виробництва кондиціонерів. Неймовірно дешева робоча сила привабила передусім японські компанії, які завдяки «міграції» виробництва за останні сім років знизили ціни на свою продукцію вдвічі.

На сьогодні майже всі світові виробники побутових кондиціонерів мають своє виробництво в Китаї. За даними операторів ринку, торік більша частина проданих у світі кондиціонерів були китайського походження. Зокрема, до багатьох країн експортуються китайські спліт-системи під марками Fujitsu General, Sanyo, Matsushita, Electra, LG Electronics, Shivaki, Samsung. У Китаї виробляють і промислові системи кондиціювання таких марок, як McQuay, Carrier, York, Trane. Поряд з цим розвиваються й суто китайські бренди — Haier, Gree, Midea. А твердження «китайське — значить неякісне» відходить у минуле. За рівнем шуму, енергоефективністю й кількістю додаткових функцій китайські кондиціонери все ще поступаються, наприклад, японським, однак співвідношення ціна/якість дозволяє з цим миритися. Тому однією з найважливіших тенденцій останнього сезону є спад інтересу спеціалізованих підприємств до просування корейської техніки і активізація просування кондиціонерів, вироблених у Китаї та Малайзії. Якщо китайські кондиціонери завойовують покупця дешевизною, то малайзійські якістю: значно надійніші від корейських, вони лише на 5-10% дорожчі за них

Хоча попит на звичайні спліт-системи залишається на доволі високому рівні, зростає популярність канальних кондиціонерів і центральних систем кондиціювання. Причиною зростання попиту на потужніші канальні кондиціонери є, по-перше, активне будівництво заміських будинків. Сьогодні клієнти розуміють, що звичайні спліти не вирішують повною мірою питання кондиціювання повітря, і тому дедалі частіше звертають увагу на центральні системи кондиціювання, які не лише охолоджують, а й забезпечують приплив свіжого повітря у приміщення. По-друге, покупці все краще розуміють, що саме вони купують і якого рівня техніку вони отримають за витрачену суму грошей. По-третє, кондиціонери з року в рік дешевшають, що робить їх доступнішими для широких мас. Винятком є системи кондиціювання, які виробляють у Європі, — за рахунок прив’язки їх вартості до євро вони, навпаки, порівняно з минулим роком подорожчали. А в цілому ціни зменшилися до $250-1000 (залежно від виробника й «примочок»).

Також останнім часом спостерігається активність попиту на системи кондиціювання в регіонах. Більше кондиціонерів почали продавати на Півдні і Сході України. Спостерігається активність у Донецьку, Харкові, Луганську, який ще кілька років тому був узагалі мертвим містом щодо збуту кондиціонерів. Дніпропетровськ уже кілька років поспіль стабільно залишається містом з дуже активним попитом на кондиціонери. Найменше купують у західному і центральному регіонах. «Торгові марки, які вже давно присутні на українському ринку, представлені в усіх регіонах України. Новачкам там поки що важче закріпитися», — говорять експерти. Звідси можна зробити висновок, що дешеві китайські кондиціонери ще не встигли сповна заявити про себе в регіонах, тому активний продаж там ще попереду.

За спостереженнями фахівців, у 90% випадків покупцеві треба зробити вибір між віконним моноблоком і настінною спліт-системою, якщо йдеться про побутове охолодження повітря. Найдешевше обійдуться віконники. Спліт-системи хоча й дорожчі, але дозволяють обирати місце встановлення внутрішнього блоку, мають нижчий рівень шуму й легко вписуються в інтер’єр. До речі, про шум. Якщо кондиціонер планується встановити у спальні або якщо поряд із зовнішнім блоком сусідське вікно, обов’язково слід звернути увагу на рівень шуму кондиціонера. На практиці найтихіші внутрішні й зовнішні блоки в японських кондиціонерів верхньої цінової групи. «Бюджетні» кондиціонери мають невисокий рівень шуму внутрішнього блоку, але він значно вищий у зовнішнього. Та найточніше визначити, який кондиціонер «тихий», а який — ні, можна лише в демонстраційних залах компаній-продавців.

Якщо дозволяють кошти, краще віддати перевагу настінній спліт-системі. Вибір спліта іншого типу краще довірити фахівцям. Інверторний кондиціонер економить 30% електроенергії й точніше підтримує задану температуру, але при цьому значно складніший у виробництві. Тому фахівці вказують на те, що дорогі японські та європейські інвертори значно надійніші від «народних» корейських і китайських.

Обмеження температурного діапазону зовнішнього повітря, яке є у всіх недорогих кондиціонерах, не має великого значення в побутових умовах. Проте якщо необхідна стабільна робота кондиціонера в широкому діапазоні температур, то краще обрати модель, адаптовану до зимових умов, що є в лінійках DeLonghi, Toshiba, Carrier, Daikin, Sanyo і деяких інших виробників.

Якщо споживчі функції в усіх кондиціонерів однакові, то рівень захисту від неправильної експлуатації або шкідливих зовнішніх чинників відрізняється. Щоправда, повноцінна система контролю за станом кондиціонера здорожчує його на 20-30%. Саме тому в «бюджетних» кондиціонерах системи захисту від «дурня» практично відсутні.

За належного догляду кондиціонер служить 7-12 років. Як відзначають фахівці, 90-95% відмов систем кондиціювання виникають через неякісний монтаж. Саме тому особливу увагу треба звернути на обслуговування кондиціонера. Не секрет, що на ринку працює чимало сезонних фірм, які монтують обладнання на $30-50 дешевше, аніж великі продавці. Однак тут же є значний ризик того, що за кілька місяців у разі потреби цю фірму вам не вдасться знайти.

3 Класифікація кондиціонерів для створення мікроклімату

Побутові кондиціонери являють собою універсальні прилади для створення і підтримання мікроклімату в житлових та інших приміщеннях, де перебувають люди. Такі прилади забезпечують очищення від пилу, охолодження, зволожування або осушування повітря, автоматичне підтримування заданої температури, вентиляцію в приміщенні, яке вони обслуговують.

За своїми функціональними властивостями кондиціонери поділяють на дві групи:

  • кондиціонери, які охолоджують повітря;

  • кондиціонери, які охолоджують і нагрівають повітря.

За конструктивним виконанням кондиціонери поділяються на два типи:

  • моноблочні(віконні, підлогові);

  • роздільно-агрегатні(спліт-системи).

До моноблокових кондиціонерів можна віднести:

  • мобільні;

  • віконні.

Мобільний або підлоговий кондиціонер - єдиний тип кондиціонера, який будь-який користувач може встановити самостійно (Рис. 3.1). Портативні мобільні кондиціонери мають невеликі коліщатка, що дозволяють легко переміщати їх з кімнати в кімнату. Для установки мобільного кондиціонера досить вивести гнучкий воздуховод довжиною 0,5 - 1,5 метра на вулицю через кватирку або отвір в стіні. Через цей воздуховод видаляється гаряче повітря. Недоліками підлогових кондиціонерів є підвищений шум від компресора і обмежена потужність (зазвичай не більше 3 - 4 квт).

Крім моноблокових мобільних кондиціонерів існують переносні мобільні спліт-системи, що складаються з двох блоків. При потужності понад 3 - 4 квт виводити гаряче повітря через воздуховод технічно складно, тому до основного блоку мобільного кондиціонера додається невеликий зовнішній блок з вентилятором. Зовнішній блок вивішується за вікном і під'єднується до внутрішнього блоку за допомогою швидкороз'ємних з'єднань (клямок). Установка таких мобільних спліт-кондіционеров дещо складніша, ніж «класичних» моноблокових систем.

Віконні кондиціонери виготовляються єдиним моноблоком; випаровувач і конденсатор знаходяться в одному компактному корпусі (Рис. 3.2).

Така конструкція суттєво здешевлює не тільки ціну самого кондиціонера, але і значно спрощує і відповідно здешевлює його монтаж. Зазвичай віконний кондиціонер встановлюється у віконний або спеціально виготовлений для нього отвір. Віконний кондиціонер, на відміну від багатьох інших систем кондиціювання, здійснює вентиляцію приміщення, шляхом підмішування свіжого повітря (до 10% від обсягу повітря, що в цілому прокачується через апарат). Управління віконним кондиціонером здійснюється за допомогою вмонтованого або дистанційного пульта, в залежності від конкретної моделі.

До роздільно-агрегатних відносяться:

  • мульти-спліт система;

  • спліт-система.

Спліт-система. Такий кондиціонер складається із зовнішнього й внутрішнього блоків, які з'єднані між собою електричним кабелем і мідними трубами з холодоагентом. Завдяки такій конструкції найбільш гучна й громіздка частина кондиціонера, компресор, винесена назовні. Внутрішній блок можна розмістити практично в будь-якому зручному місці квартири або офісу. Всі сучасні спліт-системи постачені пультом дистанційного керування (ДУ) з дисплеєм. З його допомогою можна задавати температуру в приміщенні з точністю до 1 - 2 градусів, установлювати таймер для автоматичного включення й вимикання кондиціонера в заданий час, регулювати напрямок повітряного потоку й багато чого іншого. Внутрішні блоки мають фільтри тонкого й грубого очищення для фільтрації повітря від пилу, тютюнового диму, пилка рослин і т.п. Ще однією перевагою спліт-систем є великий вибір різних типів внутрішніх блоків. Серед спліт-систем виділяють наступні модифікації: настінний кондиціонер, підлогово-стельовий кондиціонер кондиціонер, касетний кондиціонер, колонний кондиціонер і канальний кондиціонер.

Мульти-спліт система. Мульти-спліт система є різновидом спліт-систем (Рис. 3.8). Її відмінність в тому, що до одного зовнішнього блоку підключається декілька внутрішніх - зазвичай від 2 до 4 - 5 штук. При цьому внутрішні блоки можуть бути не тільки різної потужності (зазвичай від 2 до 5 квт), але і різних типів. Таке конструктивне рішення дозволяє економити місце на зовнішній стіні будівлі і не так сильно псувати фасад зовнішніми блоками. При цьому, всупереч поширеній думці, заміна декілька спліт систем на одну мульти-спліт систему не приводить до виграшу в ціні, оскільки вартість устаткування приблизно така ж, а трудомісткість і вартість монтажу - в 1,5 - 2 рази вище із-за довших

комунікацій. Окрім цього, при виході з ладу зовнішнього блоку мульті-спліт системи перестають працювати всі внутрішні блоки - з цієї точки зору надійність декількох спліт-систем вища. Тому мульти-спліт системи зазвичай використовують тільки при неможливості розміщення декількох зовнішніх блоків на стіні будинку.

За місцем встановлення внутрішніх блоків, кондиціонери поділяються на:

  • настінні;

  • стельові;

  • канальні;

  • підлогові.

Настінний кондиціонер. Найпоширеніший і найбільш доступний за ціною - настінний кондиціонер або спліт-система настінного типу (Рис. 3.3). Іноді його ще називають побутовим, домашнім або кімнатним кондиціонером, оскільки в будинках і квартирах найчастіше застосовуються саме вони. Настінний кондиціонер можна встановити в будь-якому невеликому приміщенні - офісі, квартирі, магазині. Їх потужність (2 - 7 кВт) дозволяє охолоджувати від 15 до 70 м2. Внутрішній блок побутових кондиціонерів зазвичай встановлюють у верхній частині стіни, недалеко від вікна, а наружний - під вікном. Таке розміщення дозволяє скоротити відстань між блоками і довжину міжблочних комунікацій, яка зазвичай не перевищує 5 - 7 метрів. Відмітимо, що побутові настінні кондиціонери не можуть подавати в приміщення свіже повітря, для цього необхідна окрема система вентиляції..

Підлогово-стельовий кондиціонер. Якщо в приміщенні немає підвісної стелі, то альтернативою касетному кондиціонеру може стати підлогово-стельовий кондиціонер або просто стельовий кондиціонер(Рис. 3.4).

Ці кондиціонери відрізняються невеликою глибиною - 18 - 25 сантиметрів. Встановлюються вони, як випливає з назви, або внизу стіни, або на стелі. При цьому потік повітря в першому випадку прямує вгору, в другому - горизонтально уздовж стелі. Така конструкція дозволяє рівномірно розподіляти охолоджене повітря по приміщенню і уникати попадання прямого потоку на людей. Існують моделі стельових кондиціонерів що розподіляють охолоджене повітря відразу по чотирьох напрямах, причому сила потоку регулюється окремо по кожному з напрямів. Такий кондіцонер може успішно застосовуватися для охолоджування приміщень складної форми, що не мають підвісної стелі.

Кондиціонер касетного типу. Для установки касетного кондиціонера (Рис. 3.5), також як і для канального, необхідна підвісна стеля.

Проте на відміну від канального кондиціонера, кондиціонер касетного типу розподіляє охолоджене повітря через нижню частину блоку. Відповідно, нижня частина такого кондиціонера має розмір стандартної стельової плитки - 600х600 мм, а при великій потужності удвічі більше - 1200х600 мм і закривається декоративними гратами з розподільними жалюзі. Основна якісна відмінність касетного кондиціонера - непомітність, оскільки видно тільки декоративні грати. Ще одна його перевага - рівномірний розподіл повітряного потоку по чотирьох напрямах, що дозволяє використовувати всього один касетний кондиціонер для охолоджування великого приміщення (при використанні настінних спліт-систем для досягнення аналогічного ефекту довелося б використовувати 2 - 3 кондиціонери меншої потужності).

Колонний кондиціонер. Колонний кондиціонер (Рис. 3.6) використовується там, де потрібна більша холодопродуктивність, немає твердих вимог до дизайну приміщення або небажано чіпати стіни й стелю - театри, музеї. холи, ресторани. Ці кондиціонери за габаритами нагадують холодильник, мають велику вагу й встановлюються на підлозі. Колонні кондиціонери вимагають порівняно великої площі для свого розміщення, оскільки створюють сильний потік охолодженого повітря, що не дозволяє перебувати в безпосередній близькості від кондиціонера.

Канальний кондиціонер. Канальний кондиціонер (Мал. 3.7) (його іноді не зовсім правильно називають центральним кондиціонером) встановлюється за підвісною або підшивною стелею, яка повністю приховує внутрішній блок. Розподіл охолодженого повітря здійснюється за системою теплоізольованих воздуховодів, які також розміщуються в міжстельовому просторі. Завдяки такій конструкції канальні кондиціонери можуть охолоджувати відразу декілька приміщень. Типова потужність цих кондиціонерів складає 12 - 25 кВт, що достатньо для охолоджування невеликого офісу або 4 - 5-кімнатної квартири. Принципова відмінність канального кондиціонера від решти спліт-систем - в можливості подачі свіжого повітря в об'ємах, необхідних для повноцінної вентиляції кондиціонованих приміщень.

Таким чином, використання одного канального кондиціонера дозволяє вирішити задачі як вентиляції, так і кондиціонування цілого офісу, квартири або котеджу. Потрібно тільки поклопотатися про правильний розрахунок повітрообміну, підбір кондиціонера по потужності охолоджування і статичному тиску, передбачити установку електричного або водяного калорифера для підігріву зовнішнього повітря в зимовий час.

Відповідно до найбільш поширеної класифікації кондиціонерів, їх прийнято ділити на три групи:

- побутові кондиціонери (RAC - Room Air Conditions);

- напівпромислові кондиціонери (PAC - Packages Air Conditions);

- системи промислової вентиляції і кондиціонування повітря (Unitary).

До побутової серії (RAC) відносяться кондиціонери, які застосовують для охолодження приміщень площею до 100 м2, - квартир, невеликих магазинів, окремих кімнат в офісах і котеджах. Це мобільні кондиціонери, а також настінні спліт-системи і мульті-спліт системи потужністю до 7 - 8 кВт.

До напівпромислових кондиціонерів (PAC) відносяться всі спліт-системи і мульті-спліт системи потужністю понад 8 кВт. Це канальні, касетні, підлогово-стельові, колонні і деякі інші типи кондиціонерів. При середній потужності 10 - 15 кВт напівпромислові кондиціонери використовуються в елітних квартирах, офісах, котеджах, торгових залах і інших приміщеннях площею до 300 - 400 м2.

До систем промислової вентиляції і кондиціонування повітря або просто промислових кондиціонерів відносяться системи потужністю понад 20 - 25 кВт. Це мультізональні VRV і VRF системи, системи центрального кондиціонування, системи чиллер-фанкойл, прецизійні, шафові і інші типи кондиціонерів. Вони використовуються для обслуговування житлових і адміністративних будівель, торгових залів і спортивних комплексів, виробничих і спеціалізованих приміщень площею понад 300 м2.

4 Товарознавча характеристика та сучасні тенденції в технології виробництва кондиціонерів для створення мікроклімату на базі магазину «Фоксмарт»


Магазин «Фоксмарт» супермаркет електроніки, де представлена електронна техніка провідних компаній світу. В цьому питанні я буду описувати техніку, яка має місце у відділі «Тепло-холод», а саме кондиціонери. Оскільки магазин не спеціалізується на продажі кондиціонерів всіх видів, в ньому продаються лише найпоширеніші – моноблокові (а саме мобільні) і кондиціонери типу спліт-система.

Розпочну свій опис з характеристики кондиціонерів типу спліт-система.Основну кількість кондиціонерів—Samsung, Haier, LG.

4.1Samsung


Спліт-системи Sumsung надає нам на вибір компактні й модні спліт-системи різних стилів, здатні прикрасити інтер'єр будь-якого будинку й офісу.

Історія

Історія розвитку Samsung дуже багата. У 1974 році було виробництво першого холодильника, а також виробництво першого кімнатного автономного кондиціонера. У 1976 відзначився виробництвом першого поршневого компресора. 1977 - експорт першого холодильника 1981 - експорт першого кімнатного автономного кондиціонера 1986 - виробництво першого кондиціонера комерційної серії 1192 - у Кореї був вперше застосований інвертер, використаний при охоодженні та обігріві 1995 - почав свою роботу перший в Китаї завод SSES. Виготовлений перший в холодильнику SSES. 1997 - запуск виробництва холодильників у Тайланді на заводі TSF. 1999 - випущено 10 000 000 роторних компресорів 2000 - вперше розроблена і запушена в роботу мультизональна система кондиціювання повітря DVM (Digital Variable Multi) у Кореї. Запущено виробництво кондиціонерів у SSES. 2001 - випущено 10 000 000 роторних компресорів 2003 - у Мексиці завершено будівництво нового заводу по виробництві кондиціонерів.

Основні функції та режими сплітів компанії “Samsung

Технологія Mpi-zone(Micro plazma ion).Пристрій генерує в кімнаті активні атоми водню разом з іонами кисню. Цей пристрій, дозволяє пов'язати вироблені активні атоми водню й іони кисню з білком на поверхні шкідливих часток, таких, як віруси, бактерії, цвілі й алергени. У результаті шкідливі частки руйнуються й перетворюються у воду.

Режим Good Sleep II.Цей режим автоматично підтримує у приміщенні найбільш комфортну температуру й вологість вночі, під час сну. Цей режим можна поділити на три етапи:

- фаза, коли людина засинає— швидке охолодження сприятливо впливає на організм, прискорюючи перехід у фазу глибокого сну;

- фаза глибокого сну— кондиціонер підтримує оптимальну температуру шкіри для глибокого й комфортного сну;

- фаза пробудження—температура приміщення підвищується прискорюючи метаболізм і сприяє бадьорому і легкому пробудженню.

Технологія “Smart-inverter”. Кондиціонер з даною технологією при пуску працює з максимальною продуктивністю. Як тільки температура повітря досягла заданного значення, продуктивність кондиціонера точно регулюється таким чином, щоб підтримувати цю температуру з мінімальним відхиленням. Це означає, що задана комфортна температура повытря в приміщенні буде досягнута за декілька хвилин і потім буде точно підтримуватися.Ця технологія дозволяє зощаджувати 51,4% електроенергії.

Технологія “Silver coated”.Ця технологія базується на нанесенні на внутрішні деталі кондиціонера (теплообмінник і фільтр) покриття зі срібла, яке має в собі дезінфікуючу й антибактеріальну дію.

Функція «Автопереключення режиму тепло / холод».Ця функція автоматично вибирає режим роботи ("Охолодження" або "Обігрів") відповідно до встановленої температури. Таким чином, коли ви вибрали бажану температуру в приміщенні в автоматичному режимі, кондиціонер подає тепло й холод залежно від заданої температури.

Характеристика модельного ряду компанії “Samsung

Серія Mont Blanc”(Рис. 4.1)

Функції:

- швидке охолодження й нагрівання;

- DNA фільтр;

- автопереключенння режиму тепло / холод;

- режим Good Sleep II;

- водоспадний розподіл тепла;

Основною фішкою даної серії є створена копанією SAMSUNG інноваційна верхня кришка внутрішнього блоку, що автоматично закривається і закриває вентиляційні отвори й вентилятор кондиціонера, охороняючи їх від попадання пилу, щоб при роботі кондиціонер подавав чисте повітря(Рис.10). Крім цього, закрита конструкція надає виключеному кондиціонеру естетично привабливий вигляд, приховуючи непотрібні деталі з виду. У закритому вигляді верхня кришка з автоматичним приводом забезпечує захист від пилу, приховуючи непотрібні деталі до моменту включення.

Моделі даної серії:

-AQV09AWA;

-AQV12AWA;

-AQ09AWA;

-AQ12AWA;

-AQ18AWA;

-AQ24AWA;

Серія Vivace Mirror”( Рис. 4.2) та “Vivace Ring”(Рис. 4.3)

Функції:

- водоспадний розподіл тепла;

- швидке охолодження й нагрівання;

- DNA фільтр;

- режим Good Sleep II;

- автопереключенння режиму тепло / холод.

У внутрішньому блоці серії “Vivace Mirror”, затемнена дзеркальна передня панель робить кондиціонер більше елегантним. За панеллю в центрі блоку розміщений світлодіодний дисплей (схований). Коли включити кондиціонер, дисплей починає світитися й стає видимим через напівдзеркальну панель. Одночасно передня панель злегка відхиляється, відкриваючи отвір воздухозабора (функція Auto Aіr Іnlet).

Моделі даної серії:

- AQ09VBL;

- AQ12VBL;

- AQ18VBC;

- AQ24VBC.

У внутрішньому блоці серії Vivace Ring” у центрі плоскої білої панелі, розташований дисплей Dіgіtal і, що, на додаток до своїх основних функцій, надає дизайну винятковість. У цій моделі використане оригінальне сполучення білої панелі із круглим дисплеєм. Dіgіtal і.

Моделі даної серії:

- AQ09VWC;

- AQ12VWC;

- AQ18VWC;

- AQ24VWC.

Серія Forte”(Рис. 4.4)

Функції:

- енергоекономічний і тихий вентилятор;

- водоспадний розподіл тепла;

- швидке охолодження й нагрівання;

- режим Good Sleep II;

- водоспадний розподіл тепла;

Характерною ізюминкою дизайну стала акуратна передня панель, завдяки чому кондиціонер зможе вписатися в будь-який інтер'єр. Унікальна кольорова лінія на передній панелі підсилює вироблене блоком приємне враження. Передню панель можна відкрити нагору на великий кут для зручності чищення фільтра. Дизайн рівною мірою зручний і естетичний. Передню решітку перемістили у верхню частину внутрішнього блоку кондиціонера, завдяки чому передню панель удалося зробити гладкою.

Моделі даної серії:

-AQ07XL;

-AQ09XL;

-AQ12FC;

-AQ18FE;

-AQ24FC.

СеріяNeo Forte”(Рис. 4.5)

Функції:

- енергоекономічний і тихий вентилятор;

- водоспадний розподіл тепла;

- швидке охолодження й нагрівання;

- режим Good Sleep II;

- водоспадний розподіл тепла;

- теплообмінник зі сріблястим покриттям.

Гладка передня панель легко очищається від пилу. Нова конструкція передньої панелі дозволяє легко й просто проводити регулярне чищення повітряного фільтра кондиціонера. Низький рівень шуму. Багатоступінчасте очищення повітря. Система очищення необхідна для фільтрації повітря й підтримки чистоти усередині самого кондиціонера. Компоненти пристрою мають антибактеріальне покриття, що запобігає розмноженню й поширенню мікроорганізмів. Використовуваний фільтр Sіlver Nano поглинає мікроскопічні частки пилу, крім розмноження цвілі й усуваючи неприємні заходи. Уперше срібне покриття застосовується при створенні як фільтра, так і теплообмінника. Використання спеціального антиалергічного фільтра особливо важливо, якщо у вас живуть свійські тварини. Водоспадна модель розподілу тепла. Кондиціонери обладнані жалюзі, які відкриваються на 90°, прискорюючи обігрів приміщення.

Моделі даної серії:

- AQ09NL;

- AQ12NA;

- AQ18NE;

- AQ24NA.

4.2 LG


Історія

LGE - перша корейська компанія, з 1968 року почала займатися системами кондиціювання. Компанія почала експортувати кондиціонери віконного типу у Південну Америку вже з 1986 року. Під час фінансової кризи у 1990-х роках LGE змінила структуру бізнесу, звертаючи увагу на зарубіжні ринки, що зберегло добре положення компанії. У 2000 році компанія випускає нову модель кондиціонерів "Digital Whisen" з технологією плазменної обробки поверхні теплообмінників, що дозволяє збільшити термін роботи обладнання.З 2004 року LGE вперше на світовому ринку кондиціонерів комерційної серії представляє обладнання, яке поєднює в собі унікальні технології та сучасний дизайн. У 2007 році LGE проголосила нову " Стратегію переходу від кількості до якості та інноваціям" яка направлена на лідерство компанії на ринку систем кондиціювання, що базується на використанні у виробництві самих передових технологій. Візитною карточкою даної Стратегії являються кондиціонери, які володіють не тільки високотехнологічними якостями, але й відповідним останнім дизайнерським тенденціям. У майбутньому компанія очікує подальшого росту об’єму продаж шляхом освоєння і розвитку нових сегментів ринку за допомогою збільшення об’єму виробництва високотехнологічної продукції і забезпечення після продажного обслуговування обладнання. Розробляючи високотехнологічні комерційні системи кондиціювання, LGE поставила задачу зайняти провідну позицію у всіх сегментах ринка систем кондиціювання до 2010 року.

Основні функції та режими сплітів компанії “LG

Система очищення повітря Neo Plasma.Унікальна система очищення повітря Neo Plasma являє собою 7спеціальних фільтрів і 5 етапів очищення, у результаті яких повітря очищається від дрібних часток і побутових грибків, неприємних заходів і тютюнового диму.

Антикорозійне покриття Gold Fіn. Антикорозійне покриття Gold Fіn це спеціальне антикорозійне покриття алюминевого оребрения. Це охороняє їх від корозії й дозволяє значно збільшити їхній термін служби без зміни робочих характеристик.

Автоматична зміна режимів.У моделях працюючих на нагрівання й охолодження режими роботи міняються автоматично залежно від заданої температури.

Автоматичне очищення.Функція дозволяє видалити залишкову вологу з теплообмінника, що запобігає розвитку бактерій і цвілі. Тим самим усувається неприємний захід і немає необхідності чистити теплообмінник вручну.

Режим форсованого охолодження Jet Cool.Функція дозволяє швидко остудити приміщення .У цьому режимі інтенсивний потік повітря з високою швидкістю подається в плині 30 хвилин, поки температура в приміщенні не досягне 18 oC

Функція CHAOS Swіng.Функція управляє воздухораспредилителем за допомогою кута, що змінюється, відкриття жалюзі, що подають. Тим самим дозволяє мінімізувати різниця температур по висоті приміщення, створюючи максимально комфортні умови.

Характеристика модельного ряду компанії “LG

Кондиціонери LG Standart (Рис. 4.6)

Кондиціонери LG Standart. Покриття Gold Fіn. Jet Cool. Низький рівень шуму. Здорова дегідратація. Автоперезапуск. Антибактеріальний фільтр. Таймер на 7 годин.

Моделі даної серії:

- KS-H076JLA3;

- KS-H096JLA4;

- KS-H126JLA4;

- G07LH;

- G09LH.

- G12LH.

Кондиціонери LG NEO Plasma (Рис.4.7)

Система NEO Plasma. Покриття Gold Fіn. Авто-зміна режимів. Автоматичне очищення. Турборежим Jet Cool. Функція Chaos Swіng. Бездротової ПДУ. Авторежим сну. Низький рівень шуму. Здорова дегідратація. Авто-перезапуск. Антибактеріальний фільтр. Таймер на 24 години.

Моделі даної серії:

- S07LHP;

- S09LHP;

- S12LHP.

Кондиціонери LG NEO Plasma Wіde(Рис.4.8)

Система NEO Plasma. Покриття Gold Fіn. Авто-зміна режимів. Автоматичне очищення. Турборежим Jet Cool. Функція Chaos Swіng. Бездротової ПДУ. Авторежим сну. Низький рівень шуму. Здорова дегідратація. Авто-перезапуск. Антибактеріальний фільтр. Таймер на 24 години.

Моделі даної серії:

- S18LHP;

- S24LHP;

- S30LHP;

- S36LHP.

Кондиціонери LG NEO Plasma Іonіzer( Рис. 4.9)

Іонізатор.Система NEO Plasma. Покриття Gold Fіn. Авто-зміна режимів. Автоматичне очищення. Турборежим Jet Cool. Функція Chaos Swіng. Бездротової ПДУ. Авторежим сну. Низький рівень шуму. Здорова дегідратація. Авто-перезапуск. Антибактеріальний фільтр. Таймер на 24 години.

Моделі даної серії:

-S07LHX;

-S09LHX;

-S12LHX;

-S18LHX;

-S24LHX.

Кондиціонери LG Art Cool(Рис. 4.10)

Система NEO Plasma. Покриття Gold Fіn. Авто-зміна режимів. Автоматичне очищення. Jet Cool. Функція Chaos Swіng. Бездротової ПДУ. Авторежим сну. Низький рівень шуму. Здорова дегідратація. Авто-перезапуск. Антибактеріальний фільтр. Таймер на 24 години.

Моделі даної серії:

-А09LH;

-А12LH.

Кондиціонери LG Art Cool Wіde (Рис. 4.11)

Система очищення повітря Nano Plasma. Анти-коррозійне покриття Gold Fіn.Швидке охолодження. Нова система повітряного потоку. Природний бриз по програмі роботи жалюзей ХАОС. Бездротовий пульт дистанційного керування. Здорове зменшення вологості. Автоматичний режим сну, Фільтр, що виймається одним дотиком.Функція авторестарт. Гарячий старт. Авто очищення.

Кондиціонери LG Art Cool Mіrror(Рис. 4.12)

Моделі даної серії:

-С07LH;

-С09LH;

-С12LH.

Система NEO Plasma Plus. Покриття Gold Fіn. Авто-зміна режимів. Автоматичне очищення. Турборежим Jet Cool. Функція Chaos Swіng. Бездротової ПДУ. Авторежим сну. Низький рівень шуму. Здорова дегідратація. Авто-перезапуск. Антибактеріальний фільтр. Таймер на 24 години.

4.3 Haier


Історія

Компанія Haіer була створена для виробництва побутових холодильників в 1984 році. За минулі 20 років компанія виросла до рівня транснаціональної корпорації й одержала широке визнання світового співтовариства.

У цей час Haіer є виробником великого ряду побутових електроприладів, що включають 96 модельних рядів і порядку 15 100 моделей продукції, і експортує вироблені товари більш ніж в 160 країн миру. Уже в 2003 році по сумі продажів компанія досягла 80,6 мільярда китайських юанів і стала лідером серед всіх китайських брендов. У січні 2004 компанія Haіer попадає в список ста найбільш відомих світових брендов, опублікований дослідницьким центром World Brand Laboratory. Haіer був єдиним китайським брендом серед ста таких відомих компаній, як Coca-Cola, McDonald's і Nokіa, зайнявши позицію номер 95.

Розшифровка назв моделей кондиціонерів Haіer:

HBU - 42 HA03(B)

H - код торговельної марки Haіer

BU - модель

SU - настінний моноблочный кондиціонер

PU - напольный кондиціонер колонного типу

W - віконний кондиціонер

M - переносний кондиціонер

CFU - напольно-стелевий кондиціонер

BU - кондиціонер касетного типу

42 - охолодна здатність (42=42000 БТИ/година)

H - код режиму роботи

H - нагрівання й охолодження

C - тільки охолодження

А - конструктивна модифікація

03 - потужність

03 - 230 V/50 Hz

04 - 230 V/50 Hz

12 - 115 V/60 Hz

13 - 230 V/60 Hz

(B) - спеціальний код для інвертора

Характеристика модельного ряду спліт-систем компанії “Haier

3D Aіrflow - Об'ємний повітряний потік. Для прискореного досягнення комфортного мікроклімату й створення ефекту природної циркуляції повітря пердбачено автоматичне узгодження хитання здвоєних горизонтальних заслінок і жалюзей з вертикальними стулками.

Багатоступінчасте очищення повітря. (Рис. 4.13)

1)Антигрибковий фільтр—поглинає самі маленькі частки пилу й видаляє неприємні заходи. Фільтр легко миється.

2)Антибактеріальний фільтр. Цей фільтр сполучає в собі ефективність трьох фільтрів: антиалергенн, антивірусного й антибактеріального, і підтримує повітря чистим і здоровим. Фільтр захищає, затримуючи й дезактивируя пилових кліщів, пилок, віруси й бактерії.

3)Фільтр із вітаміном С. Фільтр виготовлений з емісійної речовини вітаміну С. Проходячи через фільтр, повітря насичується вітаміном і вже через годину роботи кондиціонера концентрація досягає рівня, необхідного для нормальної життєдіяльності людини. Вітамін С надходить в організм у молекулярному стані, що забезпечує практично повне засвоєння його організмом.

4)AіP-фильтр—це нова система фільтрації, заснована на принципі заряджених часток. Пил і пилок попередньо заряджаються за допомогою іонізатора, а потім притягаються до фільтра, що має протилежний заряд. Фільтр дозволяє затримувати частки забруднень діаметром до 0,01 мікрона й молекули заходу діаметром до 0,001 мікрона.

5)Суперіонізатор—збагачує повітря від’ємними аероіноми, щоб повітря було свіжим і завдяки дії іонізатора відбувається більше ефективне усунення тютюнового диму, бактерій, заходів і пилу.

6)Антигрибковий дренажний піддон. Спеціальне покриття дренажного піддона допомагає запобігти розвитку грибка й цвілі.

Інверторна технологія (високотехнологічний DC Іnverter) Інверторне керування забезпечує максимальний комфорт і ефективність. Компресор з високоефективним інверторним керуванням dіgіtal DC іnverter на 51% экономичней у порівнянні з компресором з фіксованою частотою. Кондиціонери з інверторним керуванням забезпечують більше швидке досягнення необхідної температури в приміщенні, чим без інверторного керування. Фактично, час пускового циклу зменшується на 30%. Точність підтримки температури у два рази вище, ніж у фіксованих систем, і становить ±0,5 °С.

Використовувана виробниками електропобутової техніки система маркування дозволяє розділити кондиціонери на 7 катего-рий (від A до G), залежно від їхнього енергоспоживання. Апаратам з найкращими показниками енергоспоживання присвоюється маркування А (зелена стрілка на маркуванні). Апаратам із самими неекономічними показниками енергоспоживання привласнюється маркування G (червона стрілка на маркуванні).

Оcушування без зниження температури. Теплообмінник внутрішнього блоку розділений на дві частини, які можуть працювати як в одному режимі, так і в різних, а саме: верхня частина в режимі обігріву, а нижня - у режимі охолодження. За рахунок цього повітря, проходячи через верхню секцію, буде спочатку нагріватися, а потім, проходячи через нижню секцію, прохолоджуватися й осушуватися, при цьому температура вихідного повітря буде на рівні кімнатної, а вологість - у комфортному діапазоні. Це особливо актуально в міжсезоння, коли йдуть дощі, і рівень вологості дуже високий, а температура повітря відносно невелика. Використання режиму осушення без зниження температури дозволить запобігти появі цвілі й грибка на стінах, а також значно знизить ризик распіраторних захворювань.

Електростатичний фільтр (ESF-фільтр) Сполучення ESF-фільтра й антигрибкового фільтра дозволяє вловлювати пил і неприємні запахи й ефектив-но очищати повітря.

Фотокаталітичний фільтр. Дія фільтра заснована на фотокаталітичному принципі. Фотокаталіз під впливом природного світла призводить до розкладання багатьох органічних і неорганічних забруднень, що є присутні у повітрі й попадають у фільтр, на вуглекислий газ і воду. Фільтр очищає повітря від широкого спектра запахів - від сигаретного диму й до хімічних випарів.

Підміс свіжого повітря. Він дозволяє знизити відносний зміст СО2 у приміщенні, який здійснюється за допомогою виносного блоку, що з'єднується із внутрішнім блоком гнучким шлангом. Подаване повітря фільтрується.

Функція "Іntellіgent Aіr". У цьому режимі відбувається більш рівномірна циркуляція повітря в приміщенні, що виключає можливість виникнення протягів.

Генератор кисню (кисневий модуль). Вбудований кисневий модуль наповнить приміщення свіжим повітрям з підвищеним змістом кисню, що благотворно впливає на здоров'я людини.

O2-refresh. Ця система дозволяє підтримувати в приміщенні оптимальний баланс вуглекислого газу й кисню, здійснюючи подачу свіжого повітря й витяг відпрацьованого повітря з надлишковим змістом вуглекислого газу, пилу й шкідливих бактерій.

Режим «Power». Цей режим дозволить швидко створити комфортні умови навіть тоді, коли температура в приміщенні далека від ідеальної. При натисканні на кнопку "Power" вентилятор внутрішнього блоку починає працювати на надвисокій швидкості, охолоджуючи або нагріваючи повітря з підвищеною інтенсивністю. Після досягнення комфортних умов кондиціонер автоматично переходить у звичайний режим роботи.

Тиха робота. При натисканні кнопки "Soft" внутрішній блок буде працювати в тихому режимі - 24дб(А), це настільки тихо, що його не буде чутно.

Генератор ультрафіолетових променів (Уф-лампа). Ця функція заключа-ється в ефективному впливі знезаражуючої ультрафіолетової лампи на мікроорганізми, бактерії, плісінь і віруси, що перебувають у приміщенні у зваженому стані. Цим досягається потужний дезінфікуючий ефект.

Характеристика модельного ряду компанії “Haier

R-inverter-cерія(Рис. 4.14)

Моделі даної серії:

-HSU-09H03/R(DB);

-HSU-12H03/R(DB).

Інверторні кондиціонери з нестандартним дизайном серії R іnverter Haіer відмінно підійдуть для вітальні, ідеально впишуться в інтер'єр квартири завдяки кольоровим переднім панелям.. У внутрішній блок убудовані системи СО2-refresh, суперіонізатор, антибактеріальний фільтр. Функція 3d-Aіrflow рівномірно розподілить охолоджені повітряні потоки по приміщенню, що зробить перебування в ньому комфортним і приємним. Як і всі моделі з інверторним управлінням компресора, ці кондиціонери мають такі плюси як відсутність високих пускових струмів, низьким рівнем шуму й енергоспоживання.

U-cерія (Рис. 4.15)

Моделі даної серії:

-HSU-09H03/U(ZXF);

-HSU-12H03/U(ZXF).

Компанія Haіer представила в 2008 році нову лінійку настінних, инверторных сплит-систем U-серії, з новим дизайном лицьової панелі внутрішніх блоків у п'ятьох інтерпретаціях. Кондиціонер оснащений необхідним для створення комфорту людини набором фільтрів по відчищанню повітря. У цей список входять: Антибактеріальний фільтр, що створює ефект трьох фільтрів, антиаллергенновго, антивірусного й антибактеріального, антигрибковий, призначений для поглинання самих дрібних складового пилу й неприємних заходів, фотокаталітичний фільтр, ефективний для очистки повітря від сигаретного диму й хімічних випарів.

U- іnverter- серія.

Моделі даної серії:

-HSU-09H03/U(DBPZXF)

-HSU-12H03/U(DBPZXF)

Кондиціонери Haіer серії U-іnverter відрізняються наявністю інвертора.

V-серія (Рис 4.16)

Моделі даної серії:

-HSU-09C03/VA(ZXF;)

-HSU-12C03/VA(ZXF);

-HSU-18C03/VA(ZXF);

-HSU-22C03/VA(ZXF);

-HSU-09H03/VA(ZXF);

-HSU-12H03/VA(ZXF);

-HSU-18H03/VA(ZXF);

-HSU-22H03/VA(ZXF);

-HSU-09LV03;

-HSU-12LV03;

-HSU-18LV03;

-HSU-22LV03.

Передові моделі серії V умовно ділять на два типи. Перший тип HSU-З3. У цих сплит-системах реалізована функція подачі свіжого, відфільтрованого повітря з вулиці в приміщення ( забезпечується приплив порядку 25 м3/година). Другий тип HSU-LV оснащений ультрафіолетовою лампою, іонізатором і фотокаталітичним фільтром з оксидом титану. У сукупності два цих пристрої ефективно очищають і знезаражують повітря в приміщенні, що знижує ймовірність захворювань. Вубудована система очищення з іонізацією дозволяє усунути запахи, бактерії й пил. Ці системи можуть бути обладнані зимовим комплектом ( робота при зовнішніх температурах до -40 градусів) і іонізатором.

ЕА-серія(Рис.4.17)

Моделі даної серії:

-HSU-07LEA03;

-HSU-09LEA03;

-HSU-12LEA03;

-HSU-18LEA03;

-HSU-22LEA03.

EA-серія кондиціонерів Haіer являє собою встаткування економ класу, з такою відмінною рисою, як дизайн лицьової панелі внутрішнього блоку представлений у п'ятьох варіантах.

Е-серія (Рис. 4.18)

Моделі даної серії:

HSU-07C03;

-HSU-09LE03;

-HSU-18LE03;

-HSU-22LE03;

-HSU-24C03/Z;

-HSU-24H03/Z;

-HSU-07RD03;

-HSU-18HK03;

-HSU-09H03/Z1;

-HSU-12HA03/Z1.

Базова модель від Haіer серії Е має всі базові можливості. Обновлений дизайн робить цю недорогу, але досить надійну модель відмінним вибором для будинку й офісу. Крім того, модель може оснащуватися низькотемпературним комплектом для роботи на охолодження при зовнішніх температурах до - 40 градусів, що може бути використане при встаткуванні серверних систем системою кондиціювання.

5 Принцип роботи та рекомендації по вибору кондиціонера


Принцип роботикондиціоенра (Рис. 5.1). Робота будь-якого кондиціонера аналогічна роботі холодильника і базується на принципі холодильного циклу, в основі якого лежать властивості рідини поглинати тепло при випаровуванні і виділяти—при конденсації.

Почнемо з простого. Речовини мають таку властивість - при випаровуванні вони поглинають тепло, при кондесациі вони його віддають. На цьому фізичному явищі і побудована робота кондиціонера.

Принцип дії кондиціонера заснований на зміні агрегатного стану хладагента (фреону) залежно від температури і тиску в замкнутій системі. Спершу ознайомимося з основними вузлами кондиціонера.

Основними вузлами будь-якого кондиціонера є (Мал. 1):

Компресор — стискує фреон і підтримує його рух по холодильному контуру.

Конденсатор — радіатор, розташований в зовнішньому блоці. Назва відображає процес, що відбувається при роботі кондиціонера, - перехід фреону з газоподібної фази в рідку (конденсація).

Випарник — радіатор, розташований у внутрішньому блоці. У випарнику фреон переходить з рідкої фази в газоподібну (випаровування).

ТРВ (терморегулюючий вентиль) — знижує тиск фреону перед випарником.

Вентилятори — створюють потік повітря, що обдуває випарник і конденсатор. Використовуються для інтенсивнішого теплообміну з навколишнім повітрям

Охолоджування відбувається за рахунок випаровування хладагента (фреону) в контурі випарника (внутрішнього блоку). Далі фреон в газоподібному стані всмоктується компресором, який підвищує його тиск до 20-25 атм. Відповідно підвищується і його температура (до 90 градусів). Фреон, що поступив в теплообмінник конденсатора (зовнішнього блоку) під високим тиском конденсується і переходить в рідкий стан. Далі фреон в рідкому стані потрапляє в регулятор потоку, де тиск зменшується. При цьому частина фреону може випаруватися і у випарник потрапить суміш рідини і пари.

У випарнику фреон знову закипає, відбираючи тепло у навколишнього повітря, і виходить з конденсатора. Цикл повторюється.

Деякі кондиціонери можуть і обігрівати приміщення за допомогою так званого теплового насоса. У цьому режимі фреон циркулює по контуру у зворотному напрямі, відбираючи тепло з повітря зовні і передаючи його всередину приміщення. Проте чим нижче температура на вулиці, тим важче відбирати тепло з повітря. Потужність обігріву падає у міру пониження температури на вулиці, і при зовнішній температурі нижче -5°С не слід обігрівати приміщення за допомогою кондиціонера.

Вибір кондиціонера. Вибираючи кондиціонер, насамперед варто визначитися: що вас влаштовує " спліт-система, "віконних" чи мобільний моноблок"

"Віконник" можна рекомендувати тим, хто обмежений у коштах, але обійтися без кондиціонера не може. До того ж "віконник" не вимагає спеціального монтажу " а це ще одна перевага.

Мобільні кондиціонери добре підійдуть тим, хто часто змінює місце проживання, наприклад, знімає житло, бо щоразу виймати віконник, а тим більше демонтувати спліт-систему обходитиметься задорого. Мобільний кондиціонер " вдалий варіант і для дачі чи приміського будинку, у якому не варто залишати такий дорогий пристрій, як кондиціонер. Із закінченням дачного сезону його легко відвезти із собою в місто прямо в багажнику автомобіля. Однак деякі хазяї купують мобільний кондиціонер, сподіваючись, що за його допомогою вдасться кондиціонувати усі кімнати у великій квартирі, по черзі переносячи його. Це омана. Для того, щоб у приміщенні було прохолодно, кондиціонер повиннен працювати у ньому постійно.

І, нарешті, спліт-системи " найпопулярніші типи кондиціонерів у більшості країн світу. У багатьох випадках саме вони є оптимальним рішенням. Найрозповсюдженішими є спліт-системи із внутрішніми блоками настінного типу. Вони дешеві, компактні, не вимагають наявності підвісної стелі і непогано вписуються практично в будь-який інтер'єр. З цієї причини більше 80% спліт-систем, що продаються у світі, належать саме до цього типу. Інші варіанти встановлення: під стелею, розповсюджений при кондиціонуванні магазинів, стіни яких непридатні для розміщення внутрішніх блоків настінного типу; на стіні, у безпосередній близькості від підлоги " при кондиціонуванні невеликих приміщень із великим скупченням людей і техніки.

При кондиціонуванні солідних офісів гріх не скористатися можливостями, що дають спліт-системи касетного і канального типів. Внутрішні блоки цих кондиціонерів практично повністю розміщуються за підвісною стелею, а тому не порушують сформованого інтер'єру. Але найголовніше " вони дозволяють підводити свіже повітря, щоправда, для цього необхідно провести додатковий повітряпровід з виходом на вулицю. Ще один плюс касетних і канальних кондиціонерів " можливість рівномірного розподілу охолодженого чи нагрітого повітря. Знаходячись над будь-якою точкою приміщення, касетний кондиціонер може видувати повітря в одному, двох, трьох чи чотирьох напрямках, а тому незамінний у приміщеннях складної форми. Ще ширші можливості відкриваються із використанням канальних (інакше " міні-центральних) моделей. За допомогою системи ловітряпроводів можна випускати охолоджене повітря в двох, трьох, п'ятьох і навіть більше місцях, роблячи роботу кондиціонера практично непомітною. А за необхідності можна розподілити охолоджене чи нагріте повітря відразу на кілька приміщень.

І, нарешті, кондиціонерам колонного чи, по-іншому, шафового типу місце в ресторанах, барах, холах готелів, театрах " місцях, де час від часу потрібно потужне охолодження. Спліт-системи колонного типу не порушують сформований інтер'єр і можуть бути легко демонтовані, оскільки не кріпляться до стін, підлоги чи стелі.

Є тільки один спосіб гарантованно уникнути зустрічі з "лівим" товаром " звернутися до основного постачальника чи його дилера. Варто мати на увазі, що багато солідних фірм, які давно працюють на ринку і цінують свою репутацію, об'єдналися в асоціацію " АПІК. Вхід у цей елітний клуб відкритий тільки для фірм, що відповідають за якість пропонованої продукції і мають не менше року бездоганної роботи.

Не варто боятися і кондиціонерів, зібраних на фірмових заводах у Таїланді, Малайзії, Тайвані. Ці підприємства були побудовані провідними японськими виробниками і є їхньою повною власністю. Рівень автоматизації цих виробництв і оснащеність найсучаснішим устаткуванням інколи навіть вище, ніж у головних підприємств. Недарма більше половини їхньої продукції йде на експорт, у тому числі й у Європу, а частина продукції відправляється назад у Японію. Головним спонукальним мотивом для переносу виробництва в ці країни була аж ніяк не дешева робоча сила. Основна причина в тім, що в Японії земля під забудову коштує дуже дорого, а в Таїланді і Малайзії " дуже дешево. Якщо приплюсувати до цього низькі податки, близькість до джерел сировини й основних ринків збуту, то все зрозуміло. До речі, переносять свої виробництва за рубіж не тільки японці. Так само роблять і американці, але з інших міркувань. Справа у тому, що випускати спліт-системи на території США просто невигідно. Внутрішній ринок споживає не більше 50 тисяч штук на рік, а вартість доставки кондиціонера зі США в Європу чи Азію робить його занадто дорогим. У результаті виробництво перенесли ближче до основних ринків збуту.

Кілька японських фірм мають виробництва й у Європі. Найвідоміші підприємства " Sanyo-Argo-Clima в Італії, Daikin у Бельгії і Mitsubishi Electric у Великобританії. Крім того, в Іспанії збирають напівпромислові моделі Hitachi. Основну роль у вирішенні будівництва цих заводів зіграло високе ввізне мито на продукцію, що зробило виробництво на місці вигіднішим. Як правило, європейські заводи японських компаній забезпечують внутрішні потреби країн Євросоюзу, така продукція потрапляє й у Росію та Україну. За відгуками експертів, якість європейської й азіатської продукції знаходиться приблизно на одному рівні.

А вибір марки залежить від гаманця й естетичних міркувань, тим паче, що вибір широкий, як ніколи: Daikin, Hitachi, Fujitsu General, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy, Panasonic, Sanyo, Sharp і Toshiba. Той, хто віддає перевагу дешевшій корейській техніці, без особливих зусиль знайде кондиціонери LG і Samsung. Є і європейська продукція: це французькі марки Airwell і Supra, італійські Argo, DeLonghi, Mariani Clima i Mizushi. Ізраїль представлений фірмами Electra і Tadiran, а честь США захищають Carrier, Fedders, General Electric, Gibson, Trane, York і White-Westinghouse.

В Україні кондиціонери (побутові й промислові) почали виробляти у Донецьку, Краматорську, Одесі, Харкові, Севастополі, Мелітополі.

Висновки


Дослідивши асортимент кондиціонерів, які представлені в магазині Foxmart” , вивчивши історію, принцип роботи, призначення я дійшов до висновку, що головну роль грає не зовнішній вигляд і набір різноманітних функцій, а енергозбереженість і діапазон темперратур роботи зовнішнього блоку( я маю на увазі мінусові температури). Також кондиціонер не повинен бути тяжкий в експлуатації.Тому моя рекомендація—не потрібно ганятися за красивою рекламою і приємними на слух заманухами, а прислухатися до інформації, яка перевірена роками.

Додатки




Рис. 3.1 Мобільний кондиціонер



Рис. 3.2 Віконний кондиціонер



Рис. 3.3 Настінний кондиціонер



Рис. 3.4 Підлогово-стельовий кондиціонер



Рис. 3.4 Кондиціонер 52ассетного типу



Рис. 3.6 Колонний кондиціонер



Рис. 3.7 Канальний кондиціонер




Рис. 3.8 Мульти-спліт система


Рис. 4.1 Samsung. Серія “Mont Blanc


Рис. 4.2 Samsung. Серія “Vivace Mirror



Рис.4.3 Samsung. Серія “Vivace Ring



Рис. 4.4 Samsung. Серія “Forte



Рис. 4.5 Samsung. Серія “ Neo Forte



Рис. 4.6 LG. Standart



Рис. 4.7 LG. NEO Plasma



Рис. 4.8 LG. NEO Plasma Wіde



Рис. 4.9 LG. NEO Plasma Іonіzer



Рис. 4.10 LG. Art Cool


Рис.4.11 Кондиціонери LG Art Cool Wіde


Рис. 4.12 Кондиціонери LG Art Cool Mіrror



Рис.4.13 Багатоступінчасте очищення повітря



Рис. 4.14 Haier R-inverter-cерія



Рис. 4.15 Haier U та U-inverter-cерія


Рис. 4.16 Haier V-cерія


Рис. 4.17 Haier EA-cерія



Рис. 4.18 Haier E-cерія

.

Рис. 5.1 Принцип роботи кондиціонера

Список літератури


1.Підручник:

Полікарпов І. С., Шийко І. І. «Товарознавство електропобутових машин» Київ—2006, с.309-311;

2.Інтернет-ресурс:

«Історія кондиціонерів Haier»,

http://www.cron-climat.ru/haier-about.shtml

3. Інтернет-ресурс:

«Офіційний сайт копанії Haier в Росії»,

http://www.haierck.ru

4. Інтернет-ресурс:

«Характеристика кондиціонерів LG»,

http://www.artcool.com.ua

5. Інтернет-ресурс:

Оксана ПАШКЕВИЧ: Китайський холод ("Контракти" №16 від 19.04.2004),

http://www.business.if.ua

6. Інтернет-ресурс:

Класифікація кондиціонерів (13.06.2008)

http://www.moda-doma.com.ua

7. Інтернет-ресурс:

Заморока Т. М. «Кондиціонери стали все частіше з’являтися в офісах та помешканнях»( 07.03. 2008)

http://hm.20minut.ua/

8. Інтернет-ресурс:

«Кондиціонери: їхні типи й основні характеристики»(19.07.2008)

http://budinok.cn

9. Інтернет-ресурс:

Целковський Є. В. «Погода в домі» № 22 (701) 14 , (20 .06.2008)

http://www.dt.ua

10. Інтернет-ресурс:

«Принцип работы кондиціонера» (14 .09.2005)

http://www.techhome.kiev.ua/news/24/

52

1. Реферат на тему Critique Of Bruno Bettelheim
2. Реферат на тему Iron And Silk Essay Research Paper Salzman
3. Реферат на тему Монгольское завоевание Руси последствия и роль в отечественной истории
4. Реферат Языковая концепция Соссюра
5. Биография на тему Вильям-Август Васильевич Похлебкин
6. Контрольная работа Китаївська пустинь історико-культурна памятка міста Києва
7. Реферат на тему Rigoletto Essay Research Paper I attended the
8. Реферат Моделирование биосферы
9. Реферат Сон 47
10. Статья на тему Символизм храма