Реферат Слiд росii в Украiнi
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
от 25%
договор
Міністерство освіти і науки України
Чернігівський державний інститут економіки і управління
Кафедра туризму
Курсова робота на тему:
«СЛІД РОСІЇ В УКРАЇНІ»
Виконала:
студентка ІІ курсу
групи Т-092
Кондратей Д.Г.
Прийняв:
ЧЕРНІГІВ, 2011
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………………………..3 РОЗДІЛ 1. КУЛЬТУРНО-ПІЗНАВАЛЬНИЙ ТУРИЗМ……………………………...5 РОЗДІЛ 2. РОЗРОБКА СХЕМИ МАРШРУТУ………………………………………….8 РОЗДІЛ 3. ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТУРУ…………………………………...20 РОЗДІЛ 4. РОЗРОБКА РЕКЛАМНОЇ СТРАТЕГІЇ…………………………………….22 РОЗДІЛ 5. РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ТУРУ………………………………………....27 ВИСНОВОК……………………………………………………………………………...29 СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………………….…....31 ДОДАТКИ………………………………………………………………………….…….32
ВСТУП
Сучасне визначення туризму, прийняте ООН, полягає в тому, що туризм – це активний відпочинок, що впливає на зміцнення здоров'я, фізичний розвиток людини, пов'язаний з пересуванням за межі постійного місця проживання, різновид рекреації, в процесі якого, відновлення працездатності поєднується з пізнавальною діяльністю. В „Законі України про туризм” 1995 року в редакції 2003 року зазначено, що туризм – це тимчасовий виїзд особи з місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях, без здійснення оплачуваної діяльності в місцях перебування. В Україні туризм зараховується до числа динамічних галузей.
Туризм в Україні стає сферою реалізації ринкових механізмів, джерелом поповнення державного та місцевих бюджетів, засобом загальнодоступного і повноцінного відпочинку та оздоровлення, а також ознайомлення з історико-культурною спадщиною та сьогоденням нашого народу і держави.
Попри всі політичні та соціально-економічні негаразди останніх років індустрія внутрішнього туризму стала тією галуззю народного господарства України, яка з року в рік без залучення державних дотацій стабільно нарощує обсяги виробництва туристичного продукту.
Об’єкт курсової роботи – внутрішній пізнавальний туризм.
Внутрішнім туризмом є подорожі в межах території України громадян України та осіб, які постійно проживають на її території.
Суб’єкт – пізнавальний тур по Україні.
Отже, пізнавальний туризм заснований на цікавості до великого пізнавального потенціалу кожної території, включаючи багато численні пам’ятки історії, архітектури, літератури, археології, а також історичні міста і поселення з включенням до програми перебування туристів та участь у святах, фестивалях, знайомства з живописом, балетом, оперою, по місцях дії відомих літературних творів, по місцях життя відомих людей. Основну роль в таких програмах відіграють екскурсійно-пізнавальні і культурні заходи, спрямовані на задоволення цікавості туристів.
Пізнавальні тури до різних міст з економічної точки зору є дуже вигідними для країни, бо саме такі тури є майже найдорожчими, і найцікавішими для туристів. Такі тури розраховуються на людей, що люблять та прагнуть чогось нового. Екологічно, тури пізнавального характеру дуже оздоровлюють, але й туристи повинні піклуватись про екологічне становище того чи іншого місця перебування. Отже, саме пізнавальні тури є одним з найприбутковіших турів у галузі туризму.
Мета роботи – створити пізнавальний тур містами України, який матиме попит серед туристів та задовольнятиме відповідні потреби споживачів у якісному обслуговуванні та цікавому відпочинку.
У відповідності з обраною темою та метою курсової роботи потрібно виконати наступні завдання:
розробити схему маршруту обраними містами та пам`ятками;
оформити програмне забезпечення туру;
розробити рекламну стратегію просування продукту;
розрахувати вартість туру;
оформити необхідні документи.
В даній курсовій роботі використано наступні методи дослідження: спостереження, графічне моделювання, компіляція, аналіз, табличні методи та інші.
Під час написання курсової роботи були використані наступні джерела: картографічні зображення місцевості, Інтернет, періодичні видання, посібники, підручники та монографії вітчизняних та закордонних авторів.
РОЗДІЛ 1.
КУЛЬТУРНО-ПІЗНАВАЛЬНИЙ ТУРИЗМ
Тур є ринковим продуктом туристичних підприємств, формою, яку набуває споживання послуг, матеріальних і нематеріальних благ, заходом, який реалізує мету подорожування і в той же час результатом діяльності тур фірми.
Пізнавальний туризм – це туризм екскурсійного типу, тобто відвідання культурних, історичних, природних об’єктів з метою ознайомлення. Суто пізнавальний туризм, - його метою є не тільки ознайомлення, але й вивчення природних або інших об’єктів.
Екскурсії, подорожі, походи як види пізнавального туризму сприяють поглибленню і зміцненню теоретичних знань, формуванню практичних умінь та навичок, розвивають уяву. Пізнавальний туризм до Польщі дуже захоплює екскурсійними маршрутами, що залишить слід на довго у пам’яті.
Для багатьох країн пізнавальний туризм, а саме міжнародний, став найприбутковішою галуззю економіки, а доходи від нього – важливою складовою національних бюджетів. Подорожі та туризм стимулюють розвиток інвестиційних проектів з розбудови транспортної та готельно-туристичної інфраструктури (аеропортів, шляхів, морських портів, реставрацію історичних пам’яток, музеїв, розвиток природних охоронних зон), що підвищує і якість життя корінного населення.
Пізнавальний туризм набуває дуже великих темпів розвитку за кордоном, де потік туристів значно більший. Розвиток пізнавального туризму в Україні, ще не набув великих висот, але щорічно пізнавальними турами користується все більше і більше туристів з інших міст, або з найближчих країн – сусідів.
Історико-культурний туризм є туристичною аттрактивністю, яка визначається сукупністю чинників культури і історії. Після загального значення історико-культурний туризм є найактивнішою частиною серед всіх чинників туристичної аттрактивності. У сучасній інтерпретації, культурний ландшафт має властивість універсальності, автентичності і цілісності як об'єкт культурної і природної спадщини.
Для формування туристичної аттрактивності історико-культурний туризм повинен містити наступні аспекти ( таблиця 1. 1 ).
Таблиця 1. 1
Зміст історико-культурного туризму
Вид | Зміст | Рівні * | Тип мотивів ** |
1. Туризм мистецтв і літератури | відомі діячі літератури, театру, кіно; твори скульптури; художні промисли; театри, студії і так далі | спеціальний | МЕ МД |
2. Історичний туризм | пам'ятники людської цивілізації і соціально-економічної культури; стародавні міста, розвалини стародавніх міст; пам'ятники військової культури (фортеці, оборонні стіни і вали, місця битв і тому подібне) | спеціальний | МД |
3. Туризм архітектурної культури | архітектурні ансамблі, палацові комплекси, культові споруди і храми; малі архітектурні форми (будівлі, башти, арки, зали, пантеон, мавзолеї, меморіальні печери, камені і обеліски); гідротехнічні споруди (дамби, канали, гідроелектростанції); портово-промислова архітектура; рекреаційна архітектура | спеціальний | МД |
4. Туризм тематичних парків культури | штучні ландшафти (селітебні, рекреаційні, спортивно-оздоровчі, промислові, транспортні) | підвищений спеціальний | МД МЕ МТ |
5. Туризм міського середовища і культури | міське середовище і міська культура; панорами міст; ландшафтно-планувальна організація і забудова міст | основний підвищений | МН МД |
6. Музейний туризм | музеї, виставки, історико-культурні заходи і презентації | спеціальний | МД |
*) рівні рекреаційної діяльності.
**) За теорією рівнів вимоги людини (Abraham Maslow), ми пропонуємо наступні типи мотивів рекреантів: мотив настрою(МН) – туга за рідними місцями, знайомство з людьми, віра; мотив тіла(МТ) – лікувальна потреба, оздоровча потреба, спортивна потреба; мотив душі(МД) – пізнавальна потреба, потреба знань, потреба задоволень і милування; і мотив економіки(МЕ) – купівельна мета, торгова мета, ділова мета.
Отже, пізнавальний туризм з кожним роком приваблює все більше і більше туристів, як в Україні так і за її межами.
РОЗДІЛ 2
РОЗРОБКА СХЕМИ МАРШРУТУ
Вибір пунктів маршруту:
Чернігів – Качанівка – Дніпропетровськ – Ялта – Чернігів
Качанівка: садиба в Качанівці - сформувалася в середині XVIII - наприкінці XIX століття. Розташована вона на південно-західній околиці села на двох рівнях. На верхньому плато містяться сам палац із двома флігелями і вежею, які утворюють курдонер - парадний двір, альтанка М.Глинки, два корпуси служб та Георгіївська церква. У регулярно розпланованому парку - могили Г.Честахівського, О.Агіна, М.Гарама, пам'ятник Т.Шевченкові, а також окремі житлові й господарські будівлі. Нижній рівень - це ландшафтний парк із 12 ставками, павільйоном, парковою скульптурою, містками, "руїнами", амфітеатром. Територію площею близько 560 га нині обмежують автомобільна дорога та каскади ставків.
Ансамбль розвивався протягом 150 років, неодноразово перебудовувався, змінювався його обсягово-просторовий устрій. Садиба заснована в першій половині XVIII століття. Першим власником її був Ф.Болгарин. У нього садибу купив придворний співак Ф.Коченовський, від якого її успадкував родич, майор М.Коченовський. Від їхніх прізвищ походить назва маєтку. У 1771 - 1808 роках Качанівкою володіли генерал-фельдмаршал граф П.Рум'янцев-Задунайський та його син О.Рум'янцев, у 1808 - 1824 -Г.Почека, 1824 - 1853 - Г.Тарновський, 1853 - 1866 -В.Тарновський, а в 1866 - 1897 роках власником садиби був його син - славетний колекціонер Василь Тарновський-молодший. Після нього протягом 20 років, аж до 1919-го, садибою володіли послідовно цукрозаводчики Харитоненки, князі Урусови, М.Олів.
За більшовицького правління в садибі містилися різні заклади - дитячий будинок, санаторії тощо. Внаслідок варварського господарювання не збереглася частина споруд ансамблю, значною мірою втрачені декор інтер'єрів, умеблювання, спотворено ландшафтний парк. Та навіть те, що збереглося, визнається найкращим зразком палацової садибної архітектури кінця ХУІІІ-ХІХ століть.
Дніпропетровськ: Дворець Потьомкіна - одне з перших найбільш значних будівель Дніпропетровська. Авторство проекту палацу приписується видатному російському зодчому І.Старову. Спочатку головний корпус вміщував ряд парадних приміщень, у тому числі величезний зал в центральній частині.
За первинним проектом центральний корпус з'єднувався лоджіями-галереями з невеликими бічними флігелями. Головний корпус вміщував ряд парадних приміщень, у тому числі величезний зал в центральній частині, виділений із загальної маси будівлі. На початок XX століття палац прийшов в запустіння. При відновленні будівлі змінився його первісний вигляд, зал був перегороджений стіною. Після революції 1917 року палац перетворений на будинок відпочинку трудящих міста. Під час другої Світової війни будівля була зруйнована. У 1952 році реконструйовано архітекторами А. Баранський, С. Глушковим та інженером А. Мучник і став палацом культури студентів (з 1961 року - імені Ю. А. Гагаріна). У нову композицію органічно включені, хоча і в перетвореному вигляді, елементи первинного проекту і проекту В. П. Стасова. Загальна площа будівлі 5632 кв. м. Тут є концертний зал на 600 місць, лекторій на 150 місць, кімнати для студійних занять, танцювальна зала, кінотеатр, кафе.
Готель Єкатеринославський розташований на відстані декількох хвилин ходьби від палацу. Він пропонує звуконепроникні номери, кожен з яких обладнано кондиціонером та безкоштовним бездротовим доступом до Інтернету (Wi-Fi). Цей район виграє завдяки відмінному транспортному сполученню з усіма частинами Дніпропетровська.
Ялта:
Юсуповський палац
Лівадійський палац
Массандровський палац
Замок «Ластівчине гніздо»
Воронцовський палац
Палац княгини Гагаріної
Юсуповський палац. Юсуповський палац був спроектований в відомим ялтинським архітектором Н.П. Красновим. Раніше на місці Юсуповського палацу знаходився «Рожевий дім», саме після перебудови «Рожевого дому», Юсуповський палац знайшов свій нинішній вигляд. В архітектурі Юсуповського палацу простежується неонормаскій стиль і різні елементи архітектури епохи Відродження. Сходові площадки і арки біля входу прикрашені скульптурами левів, різних персонажів з давньогрецьких міфології, виконаних з мармуру і привезених з Венеції.
Парк Юсуповського палацу, був закладений одним з найвідоміших садівників того часу Карлом Кебахом. На території парку ростуть понад 200 видів декоративних дерев і чагарників.
Юсуповський палац був побудований однією з найбагатших Російських династій - князя Юсупова. У 1912 році восени в палаці відбулася заручини Фелікса-молодшого з княжною Іриною Олександрівною, яка була племінницею Миколи II.
У революційні часи будівлю палацу залишилося цілим і було передано Всесоюзної надзвичайної комісії.
Друга світова війна також залишила палац недоторканим. Тут проживав А.В. Сталін під час Ялтинської конференції. Також тут пройшла нарада міністрів закордонних справ та урочистий обід на честь президента США і прем'єр-міністра Великобританії.
У післявоєнний часи будівлю палацу передали Центральному Комітету КПРС. Зараз же Юсуповський палац знаходиться у відомстві служби безпеки України.
Лівадійський палац. Колишня літня резиденція Миколи II. Окрім головного корпусу, комплекс включає в себе графський палац і церкву. Палац був збудований в 1910-1911 рр. в традиціях італійського Відродження з використанням елементів готики. Палац оточений великим парком - одним з кращих на Південному узбережжі.
Літня резиденція останнього російського царя. Перший санаторій для селян у 20-і роки. Наприкінці другої світової війни - місце зустрічі керівників трьох союзних держав - СРСР, США і Великобританії, на якій вирішувалось питання закінчення другої світової війни і післявоєнного устрою миру.
Державна дача керівника радянської держави І. Сталіна в перші післявоєнні роки.
Лівадійський палац був побудований за проектом ялтинського архітектора Я.П. Краснова (1864-1946), який одержав за спорудження цього палацу та низки інших будівель на південному березі Криму звання академіка російської архітектури
Будівництво продовжувалося з квітня 1910 року по вересень 1911 року - 17 місяців. Будинок витриманий, переважно, в стилі Відродження з включенням мотивів візантійської (церква), арабської (внутрішній дворик), готичної (колодязь з химерою) архітектури. Різноманітні архітектурні стилі - своєрідна данина моді початку XX століття використана й в оформленні інтер'єрів палацу.
Особлива розкішність та урочистість характерні для оздоблення вестибюля і Білого залу. Парадна приймальня палацу з темного горіхового дерева нагадує зал Ради п'ятисот у палаці дожів у Венеції. Поліроване червоне дерево зі смужками бронзи використано в оздобленні парадного кабінету. Елементи англійської архітектури 16 століття (стилю Тюдор) - в оформленні колишньої більярдної. Витончені інтер'єри другого поверху, виконані в стилі «модерн».
Єдине художнє рішення всіх елементів декору кожної кімнати, мистецтво проробки деталей, дозволяють говорити про високу майстерність виконавців і талант архітектора.
Наприкінці другої світової війни Лівадія була обрана місцем зустрічі глав трьох союзних держав антигітлерівської коаліції - СРСР, США і Великобританії. Конференція проходила в Білому залі палацу з 4 по 11 лютого 1945 року. Учасники конференції визначили спільні дії союзних держав на завершальному етапі війни, намітили основні принципи загальної політики у відношенні післявоєнного устрою світу і прийняли «Декларацію про звільнену Європу». Були обговорені питання створення нової міжнародної організації для вирішення кардинальних проблем забезпечення миру - Організації Об'єднаних Націй.
У 20-і роки, після націоналізації в палаці був відкритий музей «побуту останньої династії Романових» (16 липня 1922 р.).
У травні 1925 року за рішенням Раднаркому СРСР, у виконання ленінського декрету «Про використання Криму для лікування трудящих» у Лівадійському палаці був відкритий санаторій, але «для збереження художньо-матеріальних цінностей, що є у Великому і Малому Лівадійских палацах з метою організації музею побуту революційної епохи» були закріплені за Наркомпросом «8 кімнат на 2 поверсі Великого Лівадійського палацу...».
Ліквідований музей був у 1927 році на підставі розпорядження Кримнаркомосвіти.
З 1925 року по 1974 рік, включаючи період використання палацу під державну дачу І.В. Сталіна (з 1946 по 1953 р.) - будинок був одним з корпусів санаторію. В 1974 році за рішенням ВЦРПС і Центральної Ради по управлінню курортами профспілок Лівадійський палац був відкритий для відвідувачів з 2 відділами – історико-меморіальним і виставочним.
Унікальність, історико-культурна значимість Лівадійського палацу, організації, проведенню і прийманню міжнародних конференцій, симпозіумів, семінарів, фестивалів і т.п. дозволяють говорити про те, що Лівадійський палац-музей - визнаний громадсько-культурний центр у Криму по проведенню найбільших миротворчих акцій, значних культурних і політичних заходів на високому державному рівні
Приймаючи гостей і туристів з багатьох міст країн світу, Лівадійський палац-музей по праву є одним з найбільш популярних у Криму, Україні.
Массандровький палац. Массандра примітна своїм палацом — резиденцією царя Олександра III. Споруду палацу поблизу від церкви в ім`я Усікновення глави Іоана Предтечи почав в 1881 році князь С.М. Воронцов — спадкоємець генерал-губернатора Новороссії м.С. Воронцова. Він вибрав для будівництва місцевість, багату живописними скелями, гротами і джерелами. Палац в стилі часів Людовика XIII проектував французький архітектор Бушар.
В 1882 роду у зв`язку з кончиною князя С.М. Воронцова будівництво Массандровського палацу надовго зупинилося, і життя тут завмерло до 1889 року, коли Массандру придбало питоме відомство. З 1892 по 1900 рік за проектом професора М.Е. Месмахера споруда палацового ансамблю продовжилася з внесенням багато зміні в декор фасаду, виражений в стилі модерну, інтер`єр і планування парка. Будівництвом керував архітектор О.Е.Вегенер.
Трьохповерхова будівля з множиною декоративних зовнішніх деталей вінчає пірамідальний дах. Стрілоподібне завершення захисних башт, високі камінні труби додають будові спрямованість увись, і тому палац здається легким, витонченим, казковим.
Палац призначався для відпочинку, тому в нім немає апартаментів для прийомів, парадних залів. Житлові кімнати мініатюрні, з низькими стелями і затишними камінами кримського мармуровидного вапняку.
Парк площею 6 гектарів і композиція палацу створюють унікальний палацово-парковий ансамбль. Довгий час палац використовувався як державна дача, а в 1990 році був переданий музейному об`єднанню "Дворцы и парки Южного берега Крыма" для відновлення в ньому інтер`єру-експозиції часів Олександра III.
К Массандровському палацу можна проїхати з Ялти на тролейбусі до зупинки "Верхня Массандра", у скелі з скульптурою орла вийти на дорогу, що відгалужується від магістралі на північ, і пройти по ній до палацу.
Замок «Ластівчине гніздо». Замок «Ластівчине гніздо» – пам’ятник архітектури і історії національного значення, розташований недалеко від Ялти, в селищі Гаспра на прямовисній 40-метрової скелі Аврора, названої римлянами на честь богині ранкової зорі.
Тут на мисі Ай-Тодор в незапам’ятні часи розташовувався античний храм.
Після приєднання Криму до Російської імперії на скелі Аврора було побудовано дерев’яну будівлю якимось відставним генералом.
Друга будова на цьому місці була теж з дерева, але в екзотичному стилі. Приліпившись до прямовисної скелі, немов гніздо ластівки, повис над хвилями «замок любові» – так називала свою садибу колишня власниця – московська купчиха Рахманіна.
У 1911 році нафтовий промисловець барон Штейнгель купив у Рахманіної цю ділянку і доручив будівництво архітекторові В. С. Шервуду. Побудована у 1912 році оригінальна будівля в неготичному стилі «Ластівчине гніздо» нагадує середньовічний рицарський замок схожий на фортеці, що підносяться по берегах Рейну. Під час землетрусу (до 9-ти балів) 1927 частина опорної скелі Аврора звалилася в море, і оглядовий майданчик замку загрозливо навис над прірвою.
Але будівля продовжувала залишатися бібліотекою при будинку відпочинку ще до 50-х років. Тільки після появи тріщин по будівлі, доступ всередину будівлі і на оглядовий майданчик був закритий.
Після реставрації (1967-1981 рр..) Замок зберігався як архітектурний пам’ятник. Тут в 1987 році знімався трилер «Десять негренят», і фрагмент дитячого фільму «Міо мій Міо».
В даний час «Ластівчине гніздо» – дорогий ресторан з вишуканою кухнею. Ластівчине гніздо стало своєрідною емблемою Південного берега Криму .
Воронцовський палац. Справжнім шедевром архітектури, будівництва і паркового господарства XIX століття є Воронцовський палац. У минулому це літня резиденція графа М.С.Воронцова. Знаходиться замок біля підніжжя гори Ай-Петрі в місті Алупці.
Неприступний замок зведений з твердого за природою каменя діабазу, який добувався недалеко від місця споруди палацу. Будувався Воронцовський палац за новими архітектурними канонами. Гірський ландшафт додав йому особливу «родзинку». У палаці витає дух англійської архітектури, тут можна побачити стильові напрями різних епох. Так, наприклад, північний фасад близький до англійського тюдорівського стиля, південний фасад виконаний в мавританському стилі і має витончений вигляд, завдяки елементам східної архітектури. Палацовий комплекс складається з декількох корпусів, складових єдиний архітектурний ансамбль: центрального, столового, гостьового, бібліотечного і господарського.
Зеленою короною вінчає палац парк – пам'ятник садово-паркового мистецтва. Не один рік над його створенням працював знаменитий німецький садівник Карл Кебах. У парку зростає близько 200 екзотичних деревинно-чагарникових видів, різновидів і садових форм. Тут є пальми і лаври, кипариси і маслини, суничники дрібноплідний і великоплідний, араукарія чилійська і калина вічнозелена.
До Жовтневої революції Воронцовський палац належав трьом поколінням сім'ї Воронцових. За радянських часів замок був націоналізований і з 1921 року став діяти як музей. Під час Великої Вітчизняної війни замок-музей значно постраждав, багато художніх цінностей було загублено. Лише невелика їх частина пізніше повернулася у Воронцовський палац, який знов став функціонувати як музей в 1956 році.
Величність Воронцовського палацу викликає непідроблене захоплення. Не даремно тут знімалися такі відомі шедеври вітчизняного кінематографа, як «Небесні ластівки», «Безумний день, або Одруження Фігаро», «Сафо».
Палац княгини Гагаріної. Палац княгині Гагаріної – палац, збудований на початку ХХ ст. біля мису Плака (Південний берег Криму) на замовлення княгині Анастасії Гагаріної.
Анастасія Гагаріна походила з грузинського князівського роду Орбеліані. У 1853 р. вона вийшла заміж за князя Олександра Гагаріна, який через чотири роки загинув на Кавказі у місті Кутаїсі. У 1870-х рр. А. Гагаріна оселилась у кримському маєтку Кучук-Ламбат, успадкованому від чоловіка, і почала там значне за обсягом будівництво.
У 1902 р. на мисі Плака за проектом відомого ялтинського архітектора М.Краснова у «візантійському стилі» з діориту (твердої вулканічної породи) була зведена восьмикутна «домова» церква, присвячена св. князю Олександру Невському. У 1907 р. поряд неї була похована власниця маєтку княгиня А. Гагаріна. У 1925 р. храм був закритий і відновив діяльність у 1995 р. після поновлення шатрового даху з банею та хрестом, іконостасу, вітражних вікон та мозаїчних панно. В його інтер’єрі збереглися 4 діоритові колони.
Центром колишньої садиби А. Гагаріної є палац, споруджений у 1902–1907 рр. за проектом М. Краснова. Будівництво палацу бездітна княгиня А. Гагаріна (яка мала дуже похилий вік) здійснювала за матеріальної і фізичної підтримки своєї племінниці – грузинської княгині Олени Тархан-Моураві. Остання – спадкоємиця А. Гагаріної, жила у цьому палаці до самої своєї смерті у 1922 р., навіть після перетворення його на радянський будинок відпочинку. О. Тархан-Моураві поховано поряд княгині А. Гагаріної на цвинтарі церкви св. Олександра Невського.
Для обличкування фасадів палацу з Італії була привезена керамічна плитка золотистого кольору та мармур для внутрішніх сходів, з Франції – «венеційське» віконне скло, з Німеччини – черепиця для даху. Сама будівля споруджена з місцевого сірого вапняку, поверхня якого (в залежності від декоративного ефекту, який прагнув одержати архітектор) є то гладкою, то грубо обробленою під «дикий камінь».
Палац спорудили у модному стилі «модерн» з елементами німецької «готичної» замкової архітектури. Це – кутові башти, примхлива форма даху, імітація фортечних мурів і «готичної» цегляної кладки. Кожна сторона палацу не схожа на іншу, тому його споглядання не набридає і не втомлює. Якщо торцевий фасад, обернений до моря, найбільш подібний до неприступної середньовічної фортеці, то головний (з вхідними дверима художньої роботи та великими «модерновими» вікнами) є урочистим і сучасним.
Усередині збереглась позолочена ліпнина на стелі і стінах парадних сходів (виноградне листя та колосся у стилі «модерн») та різьблені дубові панелі. Сучасники відзначали високі художні і архітектурні якості палацу Гагаріної. Під час Ялтинського землетрусу 1927 р. (про який згадують у «Дванадцяти стільцях» І. Ільф та Є. Петров) палац був зруйнований більш, ніж наполовину, проте через рік його відбудували.
Від колишнього Кучук-Ламбатського маєтку Бородіних-Гагаріних зберігся ландшафтний парк, закладений у 1813 р. – майже одночасно з Нікітським ботанічним садом. Зараз у ньому ростуть понад 200 видів рослин з Середземномор’я, Північної та Південної Америки, країн Азії. До цього парку були органічно включені і залишки стародавнього кримського лісу, який зберігся на схилах мису Плака (окремі взірці тису ягідного та самшиту, вік яких відповідно становить 1000 та 800 років).
Відчувається, що зараз парку не вистачає професійного догляду, проте і досі зберігаються кипарисові алеї та кілька фонтанів ХІХ ст., зокрема «вірменський» – мармурова плита з вирізьбленими зображеннями медальйону та двох вазонів з квітами, а також напис давньовірменською мовою – епітафії, присвяченої особам, на честь яких був споруджений цей пам’ятник. Цей фонтан був перенесений до парку з місця, де він первісно був встановлений. Крім нього, у парку є ще 5 фонтанів початку ХІХ ст., зокрема «античний» – мармурова плита з вирізьбленим листям «аканту».
Готель «Відпочинок» розташований всього в 1км від центру міста. Готель пропонує доступні і функціональні номери з окремими ванними кімнатами.
Вибір транспортних засобів маршруту: автобус туристичний Богдан А-40160(люкс ).
Структура туру наведена в Таблиці 2. 1.
Таблиця 2. 1
Структура туру
Послуги | День | ||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |
Турпакет | Автоперевезення з Чернігова до Качанівки,з Качанівки до Дніпроперовська; номер в готелі «Єкатеринославський»(напівпансіон сніданок+вечеря+розміщення); вечеря в ресторані при готелі | Сніданок в готелі «Єкатеринославський», автоперевезення до Ялти, розміщення в готелі «Відпочинок» | Проживання у готелі «Відпочинок» »(напівпансіон сніданок+вечеря+розміщення) | Проживання у готелі «Відпочинок» »(напівпансіон сніданок+вечеря+розміщення). Автоперевезення до Алупки. Автоперевезення до Алушти. | Сніданок. Автоперевезення до Чернігова |
Комплекс послуг на маршруті | Екскурсія по Кочанівці. | Екскурсія по палацу Потьомкіна. Листівки, напої, буклети, сувеніри, вхідні квитки | Екскурсія до замку «Ластівчине гніздо». Екскурсія до Массандровського і Лівадійського палаців.Надання інформаційної літератури на кожному етапі екс. листівки, напої, буклети, сувеніри, вхідні квитки | Автобусна екскурсія до палацу княгині Гагріної. Автобусна екскурсія до Воронцовського палацу.Інформаційне забезпечення, обід в одному з місцевих ресторанів Алушті, листівки, напої протягом екскурсій, буклети, сувеніри, вхідні квитки | Екскурсія до Юсуповського палацу.Буклети, листівки, напої, їжа, вхідні квитки |
Самостійна програма | Прогулянка містом, відвідування театрів, кіно, кафе, фото | Прогулянка містом, заняття шопінгом, відвідування кафе, фото | Фото,музеї,прогулянка містом | Дискотека, фото | фото |
РОЗДІЛ 3
ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТУРУ
Розрахунок часу:
День 1:
8:00 – 8:30 – збір біля автобусу, виїзд з готелю «Україна»
8:30 – 10:40 – автоперевезення з Чернігова до Качановки
10:40 – 13:30 – екскурсія по палацу
13:30 – 14:25 – обід
14:25 – 19:10 – автоперевезення з Качановки до Дніпропетровська
19:10 – 19:30 – розміщення у готелі
19:30 – 20:20 – вечеря
20:20 – 23:30 – вільний час
День 2:
23:00 – 7:00 – відпочинок
7:00 – 7:50 – сніданок
7:50 – 8:20 – збір біла входу
8:20 – 11:20 – екскурсія до Потьомкінського палацу
11:20 – 13:30 – вільний час
13:30 – 14:50 – обід
14:50 – 21:50 – автоперевезення до Ялти
21:50 – 22:30 – розміщення
22:30 – 7: 30 – відпочинок
День 3:
7:30 – 8:20 – сніданок
8:20 – 8:50 – збір біля входу
8:50 – 17:50 – екскурсійна програма: Лівадійський
палац, Массандровський палац , Замок «Ластівчине гніздо»
17:50 – 18:50 – вечеря
18:50 – 23:00 – вільний час
23:00 – 7:25 – відпочинок
День 4:
7:25 – 8:15 – сніданок
8:15 – 8: 45 – збір біля автобусу
8:45 – 9:10 – автоперевезення до Алупки
9:10 – 11:50 – екскурсія по Воронцовському палацу.
11:50 – 12:50 – вільний час
12:50 – 13:05 – автоперевезення в Алушту
13:05 – 13:55 – обід
13:55 – 15:55 – екскурсія по палацу княгині Гагаріної
15:55 – 16:35 – автоперевезення до Ялти
16:35 – 18:35 – вільний час
18:35 – 19:40 – вечеря
19:40 – 21:00 – вільний час
21:00 – 7:00 – відпочинок
День 5:
7:00 – 7:50 – сніданок
7:50 – 8:20 – збір біля автобусу
8:20 – 11:30 – екскурсія до Юсуповського палацу
11: 30 – 23:55 – автоперевезення в Чернігів
Розрахунок часу, необхідного для подолання окремих відрізків маршруту, базується на формулі часу
T = s / v
V = 80 км / год
Чернігів – Качанівка – 170 км / 80 км / год = 2 год 12 хв
Качанівка – Дніпропетровськ – 363 км / 80 км / год = 4 год 53 хв
Дніпропетровськ – Ялта – 550 км / 80 км / год = 7 год 20 хв
Ялта – Алупка – 41 км / 80 км / год = 30 хв
Алупка – Алушта – 52 км / 80 км / год = 40 хв
Алушта – Ялта – 20 км / 80 км / год = 14 хв
Ялта – Чернігів – 988 км / 80 км / год = 12 год 35 хв
РОЗДІЛ 4
РОЗРОБКА РЕКЛАМНОЇ СТРАТЕГІЇ
Туристичний маркетинг – це система координації діяльності туристичних підприємства в процесі розробки, виробництва, реалізації туристичного продукту та послуг, з метою отримання максимального прибутку шляхом найбільш повного задоволення споживача.
При формуванні цього розділу необхідно розглянути маркетингові дослідження, вони можуть включати такі етапи: огляд туристичного продукту, аналіз споживачів та сегментація ринку, аналіз конкурентів, продукт та політика продукту, ціна та цінова політика, просування продукту на ринок, аналіз каналів збуту. Для цього потрібно провести опитування серед туристів для визначення таких факторів: вид туризму, бажане місце перебування, оптимальна ціна, види транспорту, місця розміщення, додаткові послуги на маршруті та інше.
Для аналізу використаємо таку анкету:
Анкета
1.Чи їздили Ви в останні 10 років в туристичну поїздку?
Так
Ні
2.Якому виду туризму ви надаєте перевагу?
Пізнавальний
Пляжний
Гірський
Розважальний
Спортивний
Лікувальний
3.За яким маршрутом Ви хотіли б поїхати?
Тур до зарубіжних країн
Тур до Карпат
Відпочинок у Криму
Тур Україною
Свій варіант___________________________________________________
4.Якому виду розміщення Ви надаєте перевагу?
Готель 5 зірок
Готель 4 зірки
Готель 3 зірки
Мотель
Готель-кемпінг
Бізнес- або економготель
5.Якому виду пересування Ви надаєте перевагу?
Авіатранспорт
Автотранспорт
Водний транспорт
Активні види пересування
6.З ким Ви хотіли б подорожувати?
Самостійно
Удвох
З сім’єю та дітьми
З друзями
В туристичній групі
7.Які види додаткових послуг Вам необхідні на маршруті?
Екскурсії
Розваги
Spa процедури
Послуги дитячої кімнати
Послуги гіда-перекладача
8.Яку суму Ви готові заплатити за поїздку з 1 людини?
до 500 грн
500-1000 грн.
1000-10000 грн.
10000-20000 грн.
20000 грн. і більше
9.Які туристичні організації Вам відомі?(записати свої варіанти)
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
10.Звідки Ви дізналися про туристичну організацію, до якої Ви зверталися по путівку минулого разу?
Від знайомих
По радіо
З телебачення
З газети або спеціалізованого журналу
З рекламних листівок
З інтернету
Із зовнішньої реклами
11.Ваша стать:
Чоловік
Жінка
12.Ваш вік:
до 18
19-35
36-50
від 51 і більше
13.Сімейний стан:
одружений/заміжня
не одружений/не заміжня
14.Склад Вашої сім’ї:
1
2 дорослих
2 дорослих і діти
15.Який дохід Вашої родини за місяць?
до 100 грн.
1000-10000 грн.
В результаті проведеного анкетування серед населення міста Чернігова (250 чоловік, 230 з яких подорожували в останні 10 років) були отримані наступні результати:
1)найбільшим попитом користується відпочинок в Криму-35%(80 чол.) та тур зарубіжними країнами, якому надали перевагу також 35%; 25% опитаних(57 чол.) бажали б відвідати Карпати; останнє місце займає тур Україною-5%(13 чол.)
2)найбільш популярним виявився пізнавальний туризм, який обрали 40% опитаних (92 чол.); пляжний туризм до вподоби 20%(46 чол.); по 10% голосів отримали розважальний, спортивний та лікувальний види туризму (по 23 чол.);найменшим попитом у туристів користується гірський туризм-5%(13 чол.)
3)щодо засобів пересування та розміщення, то бажають використовувати автотранспорт 45%(103 чол.); 20% надають перевагу повітряному транспорту та зупинятися бажають у готелях 3*-50%(115 чол.).
4)найкращою сумою за путівку для одного туриста обрано 500-1000грн-60%(138 чол.).40% опитаних готові заплатити за якісний відпочинок від 1000 до 10000 грн.
5)найефективніша реклама – це інтернет - 40%(92 чол.) та рекламні листівки-20%(46 чол.)
6)потенційними клієнтами виступили люди віком від 19 до 35 років, які не перебувають у шлюбі та мають щомісячний дохід більше 1000грн.
Таблиця 4.1
Доходи населення м. Чернігова
| Рівень доходів | ||
Низький (до 1000грн.) | Середній (1000-2000грн.) | Високий (понад 2000грн.) | |
Співвідношення споживачів | 50% | 40% | 10% |
Припустимо, що 20% із усіх, які мають кошти, не подорожують в силу різноманітних обставин (здоров'я, відсутність часу і т.д.). Також вважатимемо, що кожен турист (в середньому) робить 1 поїздку за рік.
Тепер зробимо обчислення:
1)300500×50%=150250( чол.)- кількість людей з низьким доходом
2) 300500×40%=120200( чол.)- кількість людей з середнім доходом
3) 300500×10%=30050( чол.)- кількість людей з високим доходом
4) 300500×20%=60100( чол.)- ті, які не можуть подорожувати
5) 300500-60100=240400( чол.)- ті, які спроможні подорожувати
6) 240400/50=4808(шт.)- путівки, які будуть продані 1 турагентством за рік
7) 4808/355=14(шт.)- путівок кожного дня
Туристична реклама – активний засіб здійснення маркетингової політики тур фірми по просуванню туристичного продукту, посиленню зв’язку між виробником та споживачем, засіб поширення інформації і переконання людей, який створю уяву про продукт, викликає довіру і бажання купити. У просуванні туристичного продукту реклама займає важливе значення і успішне рекламування підвищує вірогідність на популярність, як туристичного продукту, так і самої туристичної організації, яка займається його виготовленням та поширенням.
Найбільш ефективними у цьому випадку є реклама в інтернеті та на буклетах.
Запрошуємо відвідати мальовничі куточки та стародавні міста України. Тури від 3 до 7 днів. Тури за замовленням. Пізнай свою країну краще!!! Вул. Рокоссовського, 108А, офіс № 32 тел. 0976545342,262-37 |
Витрати на рекламу при цьому становитимуть близько 500грн.
РОЗДІЛ 5
РОЗРАХУНОК ВАРТОСТІ ТУРУ
На ціноутворення впливає характер попиту, розвиненість ринку туристичних послуг, місце туристичної фірми на ньому та оцінка конкурентного середовища, обрана маркетингова стратегія тощо. Ціна туру відтворює економічний бік діяльності суб'єкта господарювання і відбиває його комерційну політику на ринку туристичних послуг. Ціна туру коливається в межах від собівартості до продажної ринкової ціни. Ці коливання відбивають попит на даний турпродукт. Коливання попиту мають часовий (літній, зимовий періоди, міжсезоння), видовий (на окремі види туризму) та територіальний (на певні регіони) зрізи. Ціна туру залежить від класу обслуговування, терміну та сезону подорожі, її виду та форми. На неї впливає кон'юнктура ринку та характер обраної маркетингової стратегії (реклама, канали реалізації тощо).
Таблиця 5. 1
Розрахунок прямих витрат
Стаття витрат | Витрати на 1 путівку, грн | Кількість туристів в групі, чол | Витрати на весь тур (∑гр.2*∑гр.3), грн |
1 | 2 | 3 | 4 |
Прямі витрати | | | |
сніданок | 150 | 30 | 4500 |
обід | 150 | 30 | 4500 |
вечеря | 300 | 30 | 9000 |
Проживання в готелях | 850 | 30 | 25000 |
Страховка | 10 | 30 | 300 |
екскурсії | 250 | 30 | 7500 |
всього | 1710 | 30 | 51300 |
Таблиця 5. 2
Розрахунок непрямих витрат
Стаття витрат | Витрати на весь тур | Кількість туристів в групі, чол | Витрати на 1 путівку, (∑гр.2/∑гр.3), грн |
Заробітна плата водію | 100 | 30 | 3,3 |
Заробітна плата гіду | 75 | 30 | 2,5 |
Заробітна плата інструктору | 50 | 30 | 1,7 |
Страхування автотранспорту | 90 | 30 | 3 |
Витрати на рекламу | 500 | 30 | 34,2 |
Витрати на бензин | 2400 | 30 | 80 |
Амортизація авто | 105 | 30 | 3,5 |
всього | 4135 | 30 | 137,8 |
Загальні витрати туроператора – 55435 грн
Загальні витрати туроператора + 30 % прибутку туроператора – 72065 грн
Вартість 1 путівки для 1 туриста – 2400 грн
ВИСНОВКИ
Місце України у світовому туристичному процесі визначається культурно-пізнавальним, екологічним, спортивно-оздоровчим напрямами туризму. Найбільш поширеним видом туризму є культурно-пізнавальний, основна мета якого - ознайомлення туристів з природою, культурно-історичним надбанням і сучасним життям країни. Основним ринковим продуктом у туризмі є тури - спеціально розроблені програми в комплексі з системою заходів для їх реалізації, спрямовані на задоволення мети відпочинку.
Розробивши пізнавальний тур, а саме маршрут по палацам Російських імператорів та князів пізнавального характеру, вдосконалила навички роботи з технології туристичної діяльності. Пізнавальний тур розширює світогляд людини, дає змогу побачити та відчути щось нове, задовольнити пізнавальні потреби, отримати нові почуття від побаченого. Саме такі тури розраховані на широке коло споживачів, але для кожного по різному підбирається програма відпочинку. Пізнавальний тур по Україні, а саме цей тур розрахований на споживачів молодіжного віку, тобто від 18 до 35, тому що в такому віці все сприймається більш детально і запам’ятовується на довгі роки. Маршрут розроблений згідно вказівок, тобто найцікавіші пункти, що задовольнять потреби споживачів. Першим пунктом є Качанівка – садиба в якій відома на всю Україну. Одно из самых красивых мест Люблина - Старый Город - смесь различных архитектурных стилей, сохранился средневековый план застройки, каменные дома, храмы. Одне з найулюбленіших місць Миколи Глінки, де и до нині залишилась його альтанка.
У Дніпропетровську, посеред міста знаходиться красень-палац Потьомкіна, який як зараз,так і багато років назад вражав своєю величністю і дивував історією.
А царський ПБК відомий усьому світу, завдяки своїм неповторним палацам, садибам і паркам. Завжди Крим приваблював відпочиваючих, царські сім’ї не виняток. Після себе вони залишили вагомий слід в історії, культурі та архітектурі півострова.
Тур розрахований на 5 діб та вартість його складає на одну людину з групою у 30 чоловік 2000 грн. Цей маршрут охоплює майже всі найвідоміші та найцікавіші осередки Російської Імперії на території України.
Для просування турпродукту використовуватимуться види реклами такі як, реклама в інтернеті, що зможе донести споживачам всю необхідну інформацію.
Отже, за своєю ціною туристичний маршрут пізнавального характеру є дуже зручним та вигідним.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Закон України про туризм: За станом на 20 січня 2003 р. / Верховна Рада України. — Офіц. Вид. — К. : Парламентське видавництво, 2003. — 20с.
Биржаков М. Б. Введення в туризм – СПБ.: Видавничий Торгівельний Дім „Герда”, 1999. – с.192
Веденин Ю. А. Культурный ландшафт как объект культурного и природного наследия. // Известия РАН. - Серия географическая, 2001. -
Валентюк І.В. Формування та реалізація державної туристичної політики в Україні // Зб. Наук.пр. УАДУ. – 2002. – Вип. 2.
Любіцева О.О. Ринок туристичних послуг (геопросторові аспекти).-К.: “Альтерпрес”, 2002. – 436 с.
Хомік Ю.О. Туризм як провідний напрям розвитку ринку послуг в Україні // Актуальні проблеми міжнародних відносин: Збірник наукових праць. – Випуск 38. – Частина II.–К– 2002.
www.tourlib.net
http://kultura.lublin.eu
http://www.booking.com
http://www.algol.com.ua
http://www.polscha.travel
http://uk.wikipedia.org
http://www.lublin.eu
http://ostarbeiter.vn.ua
http://sharetravel.com.ua
http://www.saga.ua
http://travel-poland.ru
http://countries.turistua.com
http://ostarbeiter.vn.ua
http://www.tours-ukraine.com
http://www.gryntour.lviv.ua