Реферат

Реферат Дитяча стоматологія

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.1.2025



Дитяча стоматологія
Дентофобія і небажання відвідувати стоматолога частіше виникають у дитячому віці. У всякому разі, так було раніше. Однак розвиток дитячої стоматології зробило відвідування зубного лікаря зовсім не страшним для дітей і навіть приємним. У країнах Заходу вже давно використовують особливий підхід до лікування зубів у маленьких пацієнтів. У західних клініках постаралися зробити все для того, щоб відвідування стоматолога приносило малюку тільки позитивні емоції. Приходячи на прийом, дитина грає з однолітками, дивиться мультфільми, знайомитися з новими іграшками й заодно відвідує доктора. Зрозуміло, в обов'язковому порядку використовується знеболювання - в основному аплікаційна анестезія. З клініки дитина йде задоволений, радісний, зі здоровими зубками і іграшкою в руках. Немає жодних сумнівів, що в подальшому маленький человечек із задоволенням буде відвідувати стоматолога.

Однак позитивні емоції дітей - це не єдиний плюс дитячої стоматології. Зубощелепної система дитини значно відрізняється від такої у дорослої людини. У роботі з дітьми застосовуються інші інструменти, ліки та матеріали. Дитяча стоматологія тісно пов'язана з педіатрії, адже доктор повинен враховувати взаємозв'язок стоматологічних захворювань дитини з загальними захворюваннями, а також з особливостями росту і розвитку. Таким чином, до дитячого стоматолога пред'являються набагато більш високі вимоги, ніж до його колегам, які працюють з дорослими. Дитячий стоматолог повинен бути одночасно і зубним лікарем, і педіатром, і, звичайно, психологом, адже йому доводиться дбати про те, щоб дитина відчувала себе в стоматологічному кріслі затишно і спокійно.


На щастя, в нашій країні дитяча стоматологія швидко розвивається. Однак наші співвітчизники ще погано знайомі з особливостями дитячої стоматології та щиро вважають, що дитину потрібно вести до стоматолога тільки при наявності карієсу постійних зубів. На самом деле, відвідувати стоматолога необхідно вже з дворічного віку.


Багато батьків мають неповне, а часто і неправильне уявлення про дитячої стоматології. Причиною тому кілька укорінених в суспільній свідомості і при цьому помилкових думок. Давайте розглянемо лише деякі з цих помилок і спробуємо дати їм оцінку.


N1: Молочні зуби лікувати не треба, так як їх все одно змінять потім постійні.

НАСПРАВДІ: Саме від здоров'я молочних зубів залежить якість постійних. Більшість захворювань молочних зубів можуть перейти і на постійні зуби, в такому випадку до моменту прорезивання вони вже будуть виражені хворобами. Інша проблема пов'язана неправильним розташуванням молочних зубів. Це може призвести до порушення прикусу і в більш зрілому віці. У такому випадку у дитини обов'язково з'являться комплекси, які будуть негативно впливати на його становлення та життя в цілому. Так що про здоров'я зубів потрібно турбуватися з народження дитини.



N2: Дитячі зуби може вилікувати будь-стоматолог, тому необов'язково в разі виникнення проблем звертатися саме до дитячого стоматолога або в спеціалізовану дитячу стоматологічну клініку.

НАСПРАВДІ: Стоматологія дитячого віку - окрема стоматологическая область, яка враховує всі особливості дитячого організму. У роботі з дітьми стоматологи застосовують зовсім інші інструменти, матеріали та ліки. Дитяча стоматологія у багато разів безболісна, і в цьому її перевага. Крім того, не кожен стоматолог може працювати з дітьми. Взагалі, до дитячих стоматологам вимоги набагато вищі, адже, крім відмінних знань в галузі стоматології він повинен бути також чудовим психологом, щоб легко знаходити контакт з дитиною, а лікування проводити без болю і крові. Це вкрай важливо для дітей, особливо в психологічному плані. Адже якщо перший візит до стоматолога не завдасть йому жодних хвилювань і біль, в подальшому він дуже спокійно буде відвідувати лікаря. Такий підхід давно вже практикується в розвинених країнах світу, де відвідування дитячого стоматолога перетворилося у щось, схоже на свято. Перед тим, як зайти до самого лікаря, діти там возятся з іграшками, спілкуються з іншими дітьми, дивляться мультфільми, малюють і читають книжки, отримають приємні подарунки. Сама процедура лікування також не викликає особливих проблем, так як для свердління зубів там використовують не бормашіну, а абсолютно безболісний і безшумний лазер. Те ж стосується і знеболювання, для якого застосовується аплікаційна анестезія, наприклад, безпечний і ефективний лідокаіновий спрей. З такої клініки дитина виходить з хорошими емоціями, здоровими зубами і новою іграшкою в руках. Такий дитина все своє життя буде без здриганням відвідувати стоматолога, ретельно виконувати всі його рекомендації і доглядати за зубами.


N3: Каріозні зуби дітей не варто лікувати, це даремно. Краще відразу видалити їх, щоб на їх місці з'явилися постійні.



НАСПРАВДІ: Давно вже доведено, що раннє видалення молочних зубів призводить до серйозних проблем. В першу чергу це стосується труднощів, пов'язаних з прорезиваніем постійного зуба. Справа в тому, що після видалення ураженого карієсом зуба сусідні зуби починають зміщуватися зі своїх місць, намагаючись заповнити порожнє простір. У такому випадку постійна зуб може прорізається не на своєму місці. Це небезпечно тим, що в більш зрілому віці доведеться виправляти неправильний прикусу дитини. Відсутність молочних зубів має вкрай негативний вплив на пережовування їжі. Крім того, може порушене розвиток прикусу, лицьового скелета, дикції, сформуватися косметичні недоліки. Саме тому лікарі вважають, що дитячий карієс необхідно лікувати.


N4: зуби дітей не можна пломбувати композитними матеріалами.


НАСПРАВДІ: Це неправда. Просто у багатьох наших стоматологічних поліклініках не створено достатньо умов, щоб дитина протягом необхідного часу сидів у кріслі і давав можливість доктору нормально проводити лікування.

Це можливо тільки в спеціалізованих дитячих клініках, де лікування поєднане з грою, а для пломбування використовуються сучасні композитні матеріали, які довговічні, гігієнічний і при цьому естетично. При необхідності застосовується також закис азоту - киснева маска. Всі ці технології дозволяють дитині розслабитися, а лікарю допомагають залікувати зуб якісно. Якщо всі необхідні умови дотримані, дитині нескладно буде поставити коронки та / або акуратні знімні протези.


N5: Якщо лякати дитини стоматологом, він буде краще піклуватися про гігієну своїх зубів.


НАСПРАВДІ: Одна з найбільших помилок, граничить з дурістю. Якщо діяти таким чином, то дитина візьме острах і негативне ставлення до стоматолога і в доросле життя. Навпаки, треба викликати дитині, що відвідування стоматолога - нешкідливо і навіть приємне заняття. Так робиться в багатьох країнах світу, де проблема страху перед стоматологом давно вже вирішена. У цих країнах стоматологічне лікування - дуже дороге лікування. Тому люди там прекрасно усвідомлюють, що захворювання зубів набагато легше і дешевше попередити, ніж потім лікувати. Тому діти там лякають аж ніяк не стоматологами. У нас же така поведінка батьків, на жаль, все ще вважається цілком нормальним. Однак, якщо дивитися в корінь проблеми, в нашій країні часто винні НЕ батьки, а самі стоматологи, які під час першого ж відвідування дитини завдали йому біль і викликати неприязнь. У цьому випадку відразу ж необхідно змінювати стоматолога. Поцікавтесь у друзів і знайомих про фахівців з дитячої стоматології. Переконайтеся, що це хороший фахівець і лише потім звірявся здоров'я вашого малюка в його руки. Запам'ятайте, в ранньому дитинстві негативне враження від візиту до стоматолога можна змінити на позитивне, але коли дитина підросте, це буде практично неможливо.


N6: Лікування зубів дитини в спеціалізованій дитячій клініці обходиться занадто дорого.


НАСПРАВДІ: На перший погляд, це дійсно так. Але тільки в тому випадку, якщо не рахувати, скільки фінансів і часу ви і ваша дитина заощадите в майбутньому. Що, якщо вже дорослим ваш син або дочка будуть мати панічний страх перед стоматологом і звертатися до нього тільки тоді, коли протистояти болю вже просто неможливо? У скільки йому тоді обойдутся вимушені відвідування стоматолога? Легко можна вирахувати, що сума вийде у багато разів більше, ніж профілактика і лікування зубів дитини у спеціалізованій клініці, де він не буде мати ніякого хвилювання або страху перед лікарем.


N7: Дитині необов'язково чистити зуби спеціальною зубною пастою, згодиться будь-яка.


НАСПРАВДІ: зубки малюка обов'язково потрібно чистити спеціальними дитячими пастами, які розроблені саме для молочних зубів. У цих паст приємний смак, але головне те, що вони містять захисний мінеральний склад.

Почати чистити зуби дитини треба з того моменту, як вони прорізався. Спочатку використовуйте для цього силиконовую щеточка, надіти на палець, а потім, ближче до рочки, можете користуватися вже спеціальної дитячої зубною щіткою у формі іграшки. Така щітка має і щадну щетиною, і необхідним розміром, а іграшка допоможе розвеселити дитини. Але найважливіше - навчити дитини чистити зуби щодня вранці і ввечері і робити це правильно.


N8: Неважливо, наскільки правильно харчується дитина, головне, щоб він їв достатньо.


НАСПРАВДІ: Неправильне харчування - одна з головних причин виникнення зубних захворювань в дитячому віці. Щоб таких проблем не виникло, відразу після народження дитини батьки зобов'язані зробити все, щоб дитина харчувався молоком матері. Грудне молоко - найцінніший джерело поживних та захисних речовин. Але ще важливіше той спосіб, за допомогою якого дитина його отримує. Для цього він докладає чимало зусиль, а це в свою чергу має великий вплив на зростання, розвиток і формування зубощелепної системи дитини.


Взагалі, молочні продукти вкрай важливі для розвитку організму дитини, так як постачають йому кальцій - основний елемент зубів і кісток. Так що молочні продукти повинні постійно бути в раціоні дитини, особливо до досягнення нею трирічного віку, коли завершується закладка та формування зачатків постійних зубів. До речі, є ще одна поширена помилка батьків, коли дитини годують солодкими сумішами або соками, особливо на ніч, і протягом ночі. Це може стати причиною виникнення карієсу молочних зубів. Тому робити цього не варто ні в якому разі.


N9: Дитину до стоматолога слід відводити лише тоді, коли у нього з'являться болю в зубах або інші проблеми з зубами.



НАСПРАВДІ: Це жахлива помилка, загрожує серйозними проблемами. В перший раз дитину до стоматолога треба відвести не пізніше першого дня народження. В подальшому, якщо у дитини немає проблем із зубами, рекомендується робити профілактичні візити до стоматолога 2 рази на рік, якщо ж у дитини виникли такого роду проблеми, робити це треба раз на кожні 3 місяці або частіше, за призначенням лікаря. У такому випадку всі проблеми і захворювання будуть повириваються в самому зародку. Адже в дитячому віці патологічні процеси розвиваються дуже швидко, а їх рання діагностика дозволить провести просте, швидке, безболісне і недороге лікування. Крім того, профілактичні огляди зубів не викликають у дитини почуття страху, так як дитина усвідомлює, що йому нічого боятися.


N10: Кращий спосіб лікування пляшкового карієсу - сріблення.


НАСПРАВДІ: Ефективність методу сріблення зубів не доведена під час великих стоматологічних досліджень. Більшість стоматологів справедливо вважає, що сріблення зубів дітям варто застосовувати тільки в тому випадку, коли стоматологічна клініка не оснащена сучасним обладнанням і технологіями. Справа в тому, що сріблення ефективно тільки при поверхневому карієсу. Якщо ж карієс вже проник всередину зуба, сріблення не зможе допомогти, так як карієс буде продовжувати руйнувати його зсередини. Інший недолік цього методу в його неестетично: срібло поступово починає чорніти, і дуже скоро дитина починає комплексувати із-за своєї посмішки. Сучасна медицина розробила безліч альтернативних методів запобігання карієсу, тому не дивно, що багато стоматологічні клініки відмовилися від сріблення молочних зубів.


N11: Дітям не можна ставити на передні зуби коронки, тому що це безглуздо.


НАСПРАВДІ: Можливо, ще кілька років тому це було дійсно так. У випадку, коли зуб був значно зруйнований, пропонувалося його видалення або ж герметизація кореня цементом. Довгий час вчені-медики бились над створенням методу порятунку та відновлення зруйнованих передніх зубів, адже, як ми вже говорили, видалення зуба в подальшому негативно впливає на розвиток зубощелепної системи та дикції дитини. І ось, зовсім недавно вихід був знайдений: у разі збереження кореня зуба його можна врятувати за допомогою коронки. Найчастіше це єдиний шанс для порятунку хворого зуба та продовження терміну його служби. На сьогоднішній день це самий надійний спосіб зберегти зуби дитини до їх зміни на постійні. Вже одне те обставина, що дитина зможе повноцінно откусивать їжу і не буде соромитися своєї посмішки, говорить про перевагу цього методу, який використовують у всіх провідних стоматологічних клініках планети. При цьому перевагу коштувати віддати металокерамічних коронки, які не тільки міцні, але й зовні неотличимы від навколишніх здорових зубів.


N12: Період прорізування зубів у малюків завжди супроводжується підвищеною температурою, занепокоєнням, розлад шлунка та іншими факторами.


НАСПРАВДІ: У багатьох дітей процес прорезиванія зубів протікає безболісно. Але у більшості все ж таки бувають короткі періоди дратівливості, болючість, порушення режиму сну і харчування. Дуже рідко, коли цей процес буває вкрай болючим для дитини. У разі такого рецидиву батькам варто порадитися з педіатром або дитячим стоматологом. Що ж стосується невеликого підвищення температури у дитини, то воно може бути викликане пріпуханіем ясен, через які ріжуться зубки. Тим не менше, процес прорезиванія зубів сам по собі не є причиною значного підвищення температури або розлади шлунка. Так що при появі подібних симптомів також рекомендується проконсультуватися з педіатром, так як цілком можливо, що вони викликані чем-то другим.


N13: Правильним прикусу дитини варто зайнятися тоді, коли він завершить зміну молочних зубів на постійні.


НАСПРАВДІ: Правильним прикусу дитину треба зайнятися з тієї самої хвилини, коли ви помітите проблему. Не стоить думати, що неправильний прикусу створює тільки косметичні проблеми. Він може стати причиною і набагато більш серйозних проблем - ушкоджень зубів, їх опорного апарату, ясен. Справа в тому, що викривлених і скупчені зуби більше схильні до захворювань, чреваті їх втратою, так як такі зуби вкрай важко чистити. Крім того, таким зубам загрожують й інші проблеми: підвищена стертості, неефективне жування, додатковий стрес і хвороби щелепних суглобів, що викликають хронічні мігрені, болю в обличчі і шиї, а також проблеми з шлунково-кишковим трактом і диханням. Сучасна стоматологія дає можливість усунути проблеми з прикусу в будь-якому віці. Тим не менш, стоматологи рекомендують робити це у дитячому віці, так як у дітей цей процес триває набагато менше. Доведено, що діти набагато легше переносять наявність у роті ортодонтичні пристроїв і не соромляться, а часто навіть пишаються своїми різнобарвними брекетами у вигляді зверушек або зірочок. Найкращий вік для профілактичного огляду дитини ортодонтів - 6-7 років. Саме в цьому віці прорезиваются перші постійні зуби. За ним вже можливо визначити, чи будуть у дитини порушення прикусу. При наявності проблеми ортодонт знайде способи впливу на напрямок росту зубів, корекцію швидкості розвитку і величини щелеп.


N14: Ортодонтичний апарати уродуют зовнішність дитини.



НАСПРАВДІ: Когда-то це було дійсно так. Але зараз стоматологія пропонує відразу кілька варіантів, щоб вирішити проблеми з прикусу. Це може бути знімна платівка, яку зазвичай використовують у віці від 6 до 10 років, коли формується прикусу. Це можуть бути і спеціальні Каппа-трейнери, що запобігають неправильний прикусу. Зовні вони схожі на боксерську шину, але при цьому зовсім прозорі. Каппа застосовуються у віці від 6 до 15 років. Діти зазвичай носять Каппа днем протягом 1,5 - 2 годин. У більш зрілому віці, у 11-12 років, коли формування верхівок коренів завершено, ортодонт рекомендують застосовувати для виправлення прикусу брекет-системи.


N15: Брекет-системи є предметом насмішок однолітків та оточуючих.


НАСПРАВДІ: Стоматологи давно вже не застосовують громіздкі та потворніших брекети. Сучасні брекет-системи настільки симпатичны і різноманітні, що діти та підлітки носять їх із задоволенням, не боячись глузування з боку однолітків. Брекет-системи являють собою маленькі замки, які клеятся на зубах із зовнішньої або внутрішньої сторони. Ці замочка з'єднує один з одним тонка металева дуга, що має пам'ять форми і приймаюча первісний стан поза залежністю від того, як би її не зігнулися. Сьогодні дитина сама може вибрати колір свого брекета, так як окрасилась його в будь-який колір - від прозорого до багатобарвна - дуже легко. Крім того, ще однією перевагою брекетів є те, що на ньому можуть перебувати улюблені дитиною фігурки - звірка, іграшки, візерунки. До речі, брекети виготовляються з різних матеріалів і внаслідок цього мають різний зовнішній вигляд і різну ступінь ефективності. Серед розмаїття металевих (сталевих), пластикових, сапфіровими (зі штучних сапфірів) і керамічних брекетів стоматологи віддають перевагу металевим, так як вони одночасно якісні та недорогі. Самі ж останні розробки медиків - напівпрозорі і дуже ефективні брекети, які ще менше традиційних і тому набагато менш помітні на зубах.

1. Статья Понятие нотариальных палат
2. Реферат Основные химические законы
3. Реферат Життя і філософія Коперника
4. Реферат Технология изготовления фланцев
5. Реферат на тему МД Скобелев и его план войны с Германией конец XIX в
6. Сочинение Природа и человек в современной отечественной прозе по Фацелии Пришвина
7. Реферат на тему Античная философия 3
8. Реферат Управление персоналом 42
9. Реферат на тему Invisible Man Essay Research Paper Relating Auster
10. Реферат на тему The Italian Renaissance Essay Research Paper