Научная работа на тему Парки Діснея як туристичні центри Їх роль для розвитку міжнародного туризму
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2014-11-09Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
от 25%
договор
Міністерство культури і туризму
Київський Національний Університет Культури і Мистецтв
Кафедра міжнародного туризму
ПАРКИ ДІСНЕЯ ЯК ТУРИСТИЧНІ ЦЕНТРИ. ЇХ РОЛЬ
ДЛЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ
Київ - 2008
Зміст
1.2 Діснейленд в Орландо
2.2 Токійський Діснейленд
ВСТУП
Актуальність теми. В останні десятиліття в світі спостерігається стійка тенденція підвищення інтересу до нових сучасних технологій в галузі дозвілля. Це обумовлено тим, що раціональне використання вільного часу дає можливість людині знімати соціальне напруження, а також відновлювати свої психологічні та фізичні сили. Останнє в свою чергу приводить до зростання ролі парків, що стають необхідними природними осередками, створюють сприятливий мікроклімат для повноцінного функціонування їх як культурно-рекреаційних центрів. Використання природного середовища в організації дозвілля населення — це одна з характерних особливостей парків як культурних закладів. Саме за парками завжди залишається можливість забезпечити ті форми відпочинку, які потребують психологічного відриву від міського оточення.
Об’єктом дослідження тематичні парки розваг Уолта Діснея як туристичні центри, що сприяють розвитку туристичної галузі.
Предметом дослідження Каліфорнійський Діснейленд, Діснейленд в Орландо, ЄвроДісней, Токійський Діснейленд.
Мета дослідження – аналіз і комплексне дослідження тематичних розважальних парків Уолта Діснея.
Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
- виявити найбільш привабливі Діснеєвські парки світу;
- вивчити стан туристичної індустрії на території парків;
- з’ясувати роль Діснейленду для розвитку міжнародного туризму.
Під час написання роботи використовувались універсальні методи. Метод дедукції дозволив визначити предмет і об’єкт дослідження, а метод індукції було використано для написання висновків, де були чітко сформульовані відповіді на поставлені завдання. З числа загальних наукових методів автор роботи використовував опис, спостереження, порівняння, аналіз. Спеціальними методами дослідження були кількісний і статистичний , за допомогою яких було здійснене комплексне дослідження потоків відпочиваючих у Діснейленд за останній час.
Що стосується літературних та комп’ютерно-інформаційних джерел, то існуючі праці не відтворюють нашу проблему у повному обсязі. Справа в тому, що майже немає спеціальних робіт, присвячених комплексному вивченню парків розваг взагалі і Діснейленду зокрема. Для більш детального розкриття теми автор роботи використовував різноманітну літературу. Так, наприклад, у праці Копієвської О.Р. «Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії» чітко розповідається про величезну роль парків для розвитку туристичної індустрії. Ковтун В.Д. у своїй наукові праці «Сучасні моделі парків: вітчизняний та зарубіжний досвід» докладно розповідає про різноманітні парки, їх види, структури, методи роботи.
Структура. Наукова робота складається з двох розділів, висновків, списку літератури і додатків.
Діснейленд – унікальний тематичний парк в Каліфорнії (див. додаток 1) з великою кількістю атракціонів, в основному за мотивами мультфільмів Уолта Діснея, творця індустрії розважальних мультфільмів. Перший Діснейленд був побудований 17 липня 1954 року в Анахаймі штат Каліфорнія, як величезне ігрове містечко, повне витончених атракціонів, розважальний шоу і отримав всесвітню славу. На території парку є озеро і канали, залізні дороги, змодельовані міста і джунглі, печери і гори. Влаштовано безліч рухливих моделей тварин, в неперервних виставах приймають участь тисячі акторів в образах і костюмах казкових і історичних героїв. Створена ціла індустрія обслуговування туристів, збудована система з 26 готелів (тільки в каліфорнії), численних ресторанів, транспортних вузлів, спортивних споруджень, басейнів, тенісних кортів, площадок для гольфу і крокету, доріжок для катання на конях, поні, велосипедах, ковзанах (взимку).
Парк складається із 5 частин: (див. додаток 2)
«Main street U.S.A» - 5 атракціонів, 15 магазинів, 2 ресторани (по меню) і 8 ресторанів (шведський стіл). Заходячи в Діснейленд, турист одразу потрапляє на головну вулицю, яка нагадує Америку на рубежі XIX – XX століть. Тут прогулюються герої Уолта Діснея і проходять яскраві паради. Саме тут знаходиться станція «Main street» залізної дороги Діснейленду.
«Frontierland» - 10 атракціонів, 1 театр, 1 магазин, 2 ресторани (по меню) і 3 ресторани (шведський стіл). Це частина американського Заходу, край ковбоїв, індіанців, поселенців міста кінця XIX ст. Тут можна відчути себе шукачем золота, побачити пригоди Міккі Мауса і Тарзана в театрі «Chaparral».
«Adventureland» - 6 атракціонів, 4 магазини, 1 ресторан (по меню) і 5 ресторанів (шведський стіл). Це світ Індіани Джонс! Територія оснащена містками, водоспадами, тут можна позмагатися з піратами, а закінчуються пригоди на 360 градусних американських гірках.
«Fantasyland» - 13 атракціонів, 1 театр, 7 магазинів, 1 ресторан (по меню) і 6 ресторанів (шведський стіл). Це незвичайний світ Пітера Пена - «Never Land», де можна політати як із самим Пітером Пеном, так із слоником Дамбо.
«Discoveryland» - 9 атракціонів, 1 театр, 2 магазини, 2 ресторани (шведський стіл). «Discoveryland» - міжгалактичні пригоди, швидкість ілюзії і містика. На атракціоні «Космічна гора» стоять приховані фотокамери, яка зберігає вирази облич любителів зоряних подорожей, тільки вид у них зовсім не геройський.
Подорожувати із однієї казкової країни в іншу можна на пароплаві, маршрут якого проходить по мальовничим лагунам, долині річки і пагорбам.
Останні роки життя Уолт Дісней фактично жив у створеному парку, плануючи все нові і нові атракціони. Студія Уолта Діснея і сьогодні створює унікальних персонажів для дітей і мрійників-дорослих. А після Каліфорнійського, розважальні Діснейленди були утворені в штаті Флорида (США), в Парижі (Франція) і японському Токіо. Їх двері відкриті для всіх поколінь.
1.2 Діснейленд в Орландо
4 травня 1965 року – ця дата змінила хід історії міста Орландо, розташованого в центральній частині штату Флорида. Саме в цей день відомий мультиплікатор Уолт Дісней заявив про свій намір перетворити 11 162 га пустинних земель в королівство безперервного свята, чарівних дійств і розваг, відомий сьогодні я Walt Disney World.
Тут всі країни і світові визначні місця представлені в особистому американському варіанті. В кожному парку – свої. У «Чарівному королівстві» (Magic Kingdom) є своя «Країна задоволення» із «Швейцарським шале», "Джунглями" і «Карибськими піратами», «Площа свободи» із «Палацом Президента» та іншими атрибутами американської демократії. В «Країні фантазій» мешкають «Легенда про Короля Лева», «Золота гойдалка Попелюшка» і «Політ слоника Дамбо» В «Країні майбутнього» - «Зоряні вершини» і «Польоти уві сні», «Королівство тварин». Назви парків кажуть самі за себе.
Сьогодні на території Walt Disney World в Орландо розташовані 7 парків, 4 з яких – тематичні: Magic Kingdom («Чарівне королівство»), Epcot Centre («Парк Епкот»), Animal Kingdom («Королівство тварин»), MGM – Studios (Павільйони – атракціони кіностудії Metro Goldwin Meyer); 2 водних парки розваг – Tyhoon Lagoon («Лагуна Тайфунів») і Blizzard Beach («Пляж Ураганів»), River Country («Країна річок»); Disney’s Down Town – в якому знаходиться Pleasure Island («Острів Задоволення») – комплекс розваг, а також багаточисленні бари, клуби, ресторани.
Також на території Walt Disney World знаходяться готелі різної категорії та бюджету, що дозволяє кожному туристу в залежності від його особистих потреб, смаку. Кожний готель має свій особистий стиль і не схожий на інші – це може бути і Полінезійська дівчина і готель в стислі найкращих морських курортів або замок, який є символом кінокомпанії Disney.
Паризький Діснейленд – це цілий світ чудес і розваг. Це величезний комплекс, до якого входять Disneyland Park та Walt Disney Studios Park, 7 готелів, розважальний центр Disney Villagе, поселення Val d Europe, а також поля для гольфу, тенісні корти, дитяча футбольна школа.
Діснейленд розташований за 32 км на Схід від Парижа на площі більше 2000 гектарів.
Французький Діснейленд був відкритий в 1992 році. Він являється копією американського Діснейленду.
Парк поділений на 5 частин: Main street U.S.A, Frontierland, Adventureland, Fantasyland і Discoveryland. (див. додаток 2)
Frontierland – переносить нас в Америку ковбоїв та індіанців, Дикий Захід і подорожі на пароплаві по Міссісіпі. Fantasyland пропонує відвідати палац Сплячої красуні (див. додаток 3), Білосніжку з вірними гномами і театр. Main street U.S.A – головна американська вулиця, прогулянка по залізничній дорозі та зустріч з героями Діснея. (див. додаток 7) Adventureland для тих, хто полюбляє пригоди, зустріч із Робінзоном Крузо та захоплюючий спуск по підземній річці. Discoveryland – країна для першовідкривачів, любителів Машини часу, космічних подорожей та глибоководних досліджень.
Парк Кіностудії Уолта Діснея розділений в свою чергу на чотири своєрідні зони: Площадка Зйомок, Голлівудський бульвар, Світ мультиплікації та Світ за кулісами.
На площадці Зйомок можна на власні очі побачити як знімаються кінофільми. Голлівудський бульвар повторює відомий бульвар у Лос-Анджелесі. Тут є 3 магазини – сувенірний магазин Walt Disney Studios Store, фотостудія Studios Photo і магазин аксесуарів із голлівудських фільмів Legends of Hollywood, ресторан En Coulisse Restaurant та безліч закусочних на колесах The Studios Catering Co.
В Світі мультиплікації можна побачити найвідоміші та дуже цікаві моменти із зйомок диснеївських мультфільмів, а також самим попробувати намалювати мультфільм. (див. додаток 4)
Світ за кулісами – це світ спецефектів, запаморочливі віражі на американських гірках і безумних авто гонок. Тут є сувенірний магазин і ресторан.
Між парком та готелями знаходиться Disney Villagе. Цей центр виконаний в американському стилі. Тут є величезні магазини, в тому числі і музей-магазин відомої ляльки Барбі, ресторани і бари, дискотеки та клуби, в яких звучить найрізноманітніша музика.
Між готелями і парком курсують автобуси з інтервалом руху 5-7 хвилин.
2.2 Токійський Діснейленд
Будування парку в Японії йшло шаленими темпами, хоч поступалося в цьому швидкості появи каліфорнійського Діснейленду. Роботи на березі Токійської затоки почалися в грудні 1979 року і закінчилися в квітні 1983 року. 15 квітня цього ж року Токійський Діснейленд прийняв перших відвідувачів. Вимогою отриманою від американців ліцензії японські будівники були обмежені в проявленні особистої фантазії. Нічого із багатої міфами, потойбічними силами і героями японських історій не було використано в цьому парку. На території 80 гектарів було встановлено 47 атракціонів американської тематики.
Токійський Діснейленд складається з:
1. Світовий базар (World Bazar). Повторює вулиці США на початку ХХ століття.
2. Країна пригод (Adventure Land). Екзотичні пригоди і романтика. Тут можна зустрітися з Карибськими піратами.
3. Країна Великого Заходу (Western Land). Період освоєння Великого Заходу США.
4. Країна малих тварин (Critter Land). Світ «крітерів» (малих тварин), фігуруючи в кінофільмі Діснея. (див. додаток 5)
5. Країна фантазій (Fantasy Land). Світ фантазії, повний мрій.
6. Місто Тунтаун (Toontown). Світ карикатури, де можна побачити веселих персонажів мультфільмів Діснея. (див додаток 6)
7. Країна завтрашнього дня (Tomorrow Land). Світ спрямований у невідоме. Тут можна здійснити політ в космос, оглянути історію Японії.
У вересні 2001 року до Токійського Діснейленду приєднався парк Діснейсі, де основою є атракціони морської тематики – підводних плаваннях, венеціанських гондолах, русалках, подвиги Сендбада-мореплавця, капітана Немо, Індіани Джонса. Нині весь розважальний комплекс на березі Токійської затоки відомий під новою назвою – Токійський Дісней-курорт (Tokyo Disney Resort).
Токіо Діснейсі складається з:
1. Середземноморська гавань. (Meditteranean Harbor) Романтичне портове місто Південної Європи.
2. Американська набережна (American Waterfront) – Нью-Йорк і Кейп-Код, наповнені ностальгією.
3. Порт «Відкриття» (Port Discovery) - гавань майбутнього крізь час і простір.
4. Дельта зниклої річки. (Lost River Delta) Зникла цивілізація в Центральній Америці.
5. Аравійське побережжя (Arabian coast) – магічний і таємничий світ Арабських казок.
6. Лагуна русалок (Mermaid Lagoon) – веселе підводне царство Русалочки та її друзів.
7. Таємничий острів (Mysterioрus Island) – чарівна таємнича база геніального вченого-капітана Немо.
Поруч з Діснейлендом є 5 готелів, побудованих спеціально для сімей з дітьми: Disney Ambassador Hotel, Tokyo DisneySea Hotel MiraCosta, Tokyo Disney Resort Welcome Center, Tokyo Disney Resort Official Hotels, Disney Resort Line.
ВИСНОВКИ
Однією із важливих передумов для визначення шляхів розвитку й вдосконалення діяльності парків на сучасному етапі є вироблення новітніх моделей паркового середовища. Моделювання діяльності парків вважається сучасним методом, який майже не застосовується у практиці вітчизняного паркобудівництва. Останні праці вчених підкреслюють важливість наукових розробок в цьому напрямку (А.Дзіов, О.Копієвська, І.Петрова) [2; 5].
Було здійснено вивчення зарубіжного та вітчизняного досвіду паркобудівництва, зразків парків та паркових технологій. Заслуговує на увагу досвід країн Європи, США, діяльність спеціалізованих, тематичних парків розваг типу Діснейленду та його аналогів у світі [1, 7].
У середині ХХ ст. принципово нову концепцію парку розробив та створив Уолт Дісней: 17 липня 1955 року в Анахаймі, недалеко від Лос-Анжелеса, американський «король мультиплікації» створив розважальний парк «Діснейленд». Концепцію Діснея можна сформулювати так: уникати всього, що «непричетно» інтересам сім’ї чи може сприйматися як «аморальне», пропонувалося відпочинок та розваги для всіх членів сім’ї. Вирішальним моментом в ідеї Діснейленду є сутність організації всього парку, що заснована на досвіді майстра в галузі кінематографії. Всі пересувні та стаціонарні атракціони мають певне тематичне оформлення, яке створює образ парку.
Успіх Діснея спровокував появу багатьох парків на всій території Америки - «Disney World» (у Флориді). На кінець ХХ сторіччя парки подібного типу поширилися у всьому світі: в Азії – критий парк атракціонів – «Лоте Уорлд» (Сеул, Корея, 1988 р.), паризький «Діснейленд» (1992 р.) - Disneyland Resort Paris, а також Діснейленд в Токіо та «піратський» Діснейленд в Китаї. За даними міжнародної асоціації парків розваг у США нараховується близько 400 парків розваг, а в Європі – 300. Найбільш популярним парком розваг 2006 року став Disney Magic Kingdom в Орландо, Флорида. Його відвідало 16 640 000 осіб.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Биржаков М.Б. Введение в туризм. – СПб.:Издательський Тоговый дом Герда, 1999. – 192с.
2. Дзиов А.Х. Социально-педагогические аспекты организации деятельности парка культуры и отдыха: Автореф. дис. канд. пед. наук Московский гос. ун-т культуры — М., 1997. — 20 с.
3. Доронкина Е.Г. Теория и практика организации рекреационной деятельности в США: Автореф. дис. на соиск. учен. степени канд.пед.наук. — М.: МГИК. — 1990. — 16 с.
4. Из опыта работы парков США. Информационно-методический материал. — М., 1990. — 7 с.
5. Копієвська О.Р. Соціально-культурні аспекти організації діяльності парків в країнах зарубіжжя. Дис. канд. пед. наук / КНУКіМ. – 1999. – 175 с.
6. Копієвська О.Р Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії. Дис. канд. пед. наук / КНУКіМ. – 1999. – 203 с.
7. Петрова І.В. Дозвілля в зарубіжних країнах: Підручник . –К., 2005. – 408 с.
8. Пир-ПАРК. Парковое хозяйство стран СНГ. - М.: ЗАО “A&C GROUP”, 1999. – №№1-3 .
9. http://www.greenmama.ru
10. http://www.travel.ru
11. http://www.rgbtour.ru
12. http://geotravel.kz
13. http://turistua.com
Київський Національний Університет Культури і Мистецтв
Кафедра міжнародного туризму
ПАРКИ ДІСНЕЯ ЯК ТУРИСТИЧНІ ЦЕНТРИ. ЇХ РОЛЬ
ДЛЯ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОГО ТУРИЗМУ
Київ - 2008
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ І.ПАРКИ ДІСНЕЯ В США
1.1 Каліфорнійський Діснейленд1.2 Діснейленд в Орландо
РОЗДІЛ ІІ. ПАРКИ ДІСНЕЯ В СВІТІ
2.1 ЄвроДісней2.2 Токійський Діснейленд
ВИСНОВКИ
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
ДОДАТКИ
ВСТУП
Актуальність теми. В останні десятиліття в світі спостерігається стійка тенденція підвищення інтересу до нових сучасних технологій в галузі дозвілля. Це обумовлено тим, що раціональне використання вільного часу дає можливість людині знімати соціальне напруження, а також відновлювати свої психологічні та фізичні сили. Останнє в свою чергу приводить до зростання ролі парків, що стають необхідними природними осередками, створюють сприятливий мікроклімат для повноцінного функціонування їх як культурно-рекреаційних центрів. Використання природного середовища в організації дозвілля населення — це одна з характерних особливостей парків як культурних закладів. Саме за парками завжди залишається можливість забезпечити ті форми відпочинку, які потребують психологічного відриву від міського оточення.
Об’єктом дослідження тематичні парки розваг Уолта Діснея як туристичні центри, що сприяють розвитку туристичної галузі.
Предметом дослідження Каліфорнійський Діснейленд, Діснейленд в Орландо, ЄвроДісней, Токійський Діснейленд.
Мета дослідження – аналіз і комплексне дослідження тематичних розважальних парків Уолта Діснея.
Для досягнення мети були поставлені такі завдання:
- виявити найбільш привабливі Діснеєвські парки світу;
- вивчити стан туристичної індустрії на території парків;
- з’ясувати роль Діснейленду для розвитку міжнародного туризму.
Під час написання роботи використовувались універсальні методи. Метод дедукції дозволив визначити предмет і об’єкт дослідження, а метод індукції було використано для написання висновків, де були чітко сформульовані відповіді на поставлені завдання. З числа загальних наукових методів автор роботи використовував опис, спостереження, порівняння, аналіз. Спеціальними методами дослідження були кількісний і статистичний , за допомогою яких було здійснене комплексне дослідження потоків відпочиваючих у Діснейленд за останній час.
Що стосується літературних та комп’ютерно-інформаційних джерел, то існуючі праці не відтворюють нашу проблему у повному обсязі. Справа в тому, що майже немає спеціальних робіт, присвячених комплексному вивченню парків розваг взагалі і Діснейленду зокрема. Для більш детального розкриття теми автор роботи використовував різноманітну літературу. Так, наприклад, у праці Копієвської О.Р. «Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії» чітко розповідається про величезну роль парків для розвитку туристичної індустрії. Ковтун В.Д. у своїй наукові праці «Сучасні моделі парків: вітчизняний та зарубіжний досвід» докладно розповідає про різноманітні парки, їх види, структури, методи роботи.
Структура. Наукова робота складається з двох розділів, висновків, списку літератури і додатків.
РОЗДІЛ І.ПАРКИ ДІСНЕЯ В США
1.1 Каліфорнійський ДіснейлендДіснейленд – унікальний тематичний парк в Каліфорнії (див. додаток 1) з великою кількістю атракціонів, в основному за мотивами мультфільмів Уолта Діснея, творця індустрії розважальних мультфільмів. Перший Діснейленд був побудований 17 липня 1954 року в Анахаймі штат Каліфорнія, як величезне ігрове містечко, повне витончених атракціонів, розважальний шоу і отримав всесвітню славу. На території парку є озеро і канали, залізні дороги, змодельовані міста і джунглі, печери і гори. Влаштовано безліч рухливих моделей тварин, в неперервних виставах приймають участь тисячі акторів в образах і костюмах казкових і історичних героїв. Створена ціла індустрія обслуговування туристів, збудована система з 26 готелів (тільки в каліфорнії), численних ресторанів, транспортних вузлів, спортивних споруджень, басейнів, тенісних кортів, площадок для гольфу і крокету, доріжок для катання на конях, поні, велосипедах, ковзанах (взимку).
Парк складається із 5 частин: (див. додаток 2)
«Main street U.S.A» - 5 атракціонів, 15 магазинів, 2 ресторани (по меню) і 8 ресторанів (шведський стіл). Заходячи в Діснейленд, турист одразу потрапляє на головну вулицю, яка нагадує Америку на рубежі XIX – XX століть. Тут прогулюються герої Уолта Діснея і проходять яскраві паради. Саме тут знаходиться станція «Main street» залізної дороги Діснейленду.
«Frontierland» - 10 атракціонів, 1 театр, 1 магазин, 2 ресторани (по меню) і 3 ресторани (шведський стіл). Це частина американського Заходу, край ковбоїв, індіанців, поселенців міста кінця XIX ст. Тут можна відчути себе шукачем золота, побачити пригоди Міккі Мауса і Тарзана в театрі «Chaparral».
«Adventureland» - 6 атракціонів, 4 магазини, 1 ресторан (по меню) і 5 ресторанів (шведський стіл). Це світ Індіани Джонс! Територія оснащена містками, водоспадами, тут можна позмагатися з піратами, а закінчуються пригоди на 360 градусних американських гірках.
«Fantasyland» - 13 атракціонів, 1 театр, 7 магазинів, 1 ресторан (по меню) і 6 ресторанів (шведський стіл). Це незвичайний світ Пітера Пена - «Never Land», де можна політати як із самим Пітером Пеном, так із слоником Дамбо.
«Discoveryland» - 9 атракціонів, 1 театр, 2 магазини, 2 ресторани (шведський стіл). «Discoveryland» - міжгалактичні пригоди, швидкість ілюзії і містика. На атракціоні «Космічна гора» стоять приховані фотокамери, яка зберігає вирази облич любителів зоряних подорожей, тільки вид у них зовсім не геройський.
Подорожувати із однієї казкової країни в іншу можна на пароплаві, маршрут якого проходить по мальовничим лагунам, долині річки і пагорбам.
Останні роки життя Уолт Дісней фактично жив у створеному парку, плануючи все нові і нові атракціони. Студія Уолта Діснея і сьогодні створює унікальних персонажів для дітей і мрійників-дорослих. А після Каліфорнійського, розважальні Діснейленди були утворені в штаті Флорида (США), в Парижі (Франція) і японському Токіо. Їх двері відкриті для всіх поколінь.
1.2 Діснейленд в Орландо
4 травня 1965 року – ця дата змінила хід історії міста Орландо, розташованого в центральній частині штату Флорида. Саме в цей день відомий мультиплікатор Уолт Дісней заявив про свій намір перетворити 11 162 га пустинних земель в королівство безперервного свята, чарівних дійств і розваг, відомий сьогодні я Walt Disney World.
Тут всі країни і світові визначні місця представлені в особистому американському варіанті. В кожному парку – свої. У «Чарівному королівстві» (Magic Kingdom) є своя «Країна задоволення» із «Швейцарським шале», "Джунглями" і «Карибськими піратами», «Площа свободи» із «Палацом Президента» та іншими атрибутами американської демократії. В «Країні фантазій» мешкають «Легенда про Короля Лева», «Золота гойдалка Попелюшка» і «Політ слоника Дамбо» В «Країні майбутнього» - «Зоряні вершини» і «Польоти уві сні», «Королівство тварин». Назви парків кажуть самі за себе.
Сьогодні на території Walt Disney World в Орландо розташовані 7 парків, 4 з яких – тематичні: Magic Kingdom («Чарівне королівство»), Epcot Centre («Парк Епкот»), Animal Kingdom («Королівство тварин»), MGM – Studios (Павільйони – атракціони кіностудії Metro Goldwin Meyer); 2 водних парки розваг – Tyhoon Lagoon («Лагуна Тайфунів») і Blizzard Beach («Пляж Ураганів»), River Country («Країна річок»); Disney’s Down Town – в якому знаходиться Pleasure Island («Острів Задоволення») – комплекс розваг, а також багаточисленні бари, клуби, ресторани.
Також на території Walt Disney World знаходяться готелі різної категорії та бюджету, що дозволяє кожному туристу в залежності від його особистих потреб, смаку. Кожний готель має свій особистий стиль і не схожий на інші – це може бути і Полінезійська дівчина і готель в стислі найкращих морських курортів або замок, який є символом кінокомпанії Disney.
РОЗДІЛ ІІ.ПАРКИ ДІСНЕЯ В СВІТІ
2.1 ЄвроДіснейПаризький Діснейленд – це цілий світ чудес і розваг. Це величезний комплекс, до якого входять Disneyland Park та Walt Disney Studios Park, 7 готелів, розважальний центр Disney Villagе, поселення Val d Europe, а також поля для гольфу, тенісні корти, дитяча футбольна школа.
Діснейленд розташований за 32 км на Схід від Парижа на площі більше 2000 гектарів.
Французький Діснейленд був відкритий в 1992 році. Він являється копією американського Діснейленду.
Парк поділений на 5 частин: Main street U.S.A, Frontierland, Adventureland, Fantasyland і Discoveryland. (див. додаток 2)
Frontierland – переносить нас в Америку ковбоїв та індіанців, Дикий Захід і подорожі на пароплаві по Міссісіпі. Fantasyland пропонує відвідати палац Сплячої красуні (див. додаток 3), Білосніжку з вірними гномами і театр. Main street U.S.A – головна американська вулиця, прогулянка по залізничній дорозі та зустріч з героями Діснея. (див. додаток 7) Adventureland для тих, хто полюбляє пригоди, зустріч із Робінзоном Крузо та захоплюючий спуск по підземній річці. Discoveryland – країна для першовідкривачів, любителів Машини часу, космічних подорожей та глибоководних досліджень.
Парк Кіностудії Уолта Діснея розділений в свою чергу на чотири своєрідні зони: Площадка Зйомок, Голлівудський бульвар, Світ мультиплікації та Світ за кулісами.
На площадці Зйомок можна на власні очі побачити як знімаються кінофільми. Голлівудський бульвар повторює відомий бульвар у Лос-Анджелесі. Тут є 3 магазини – сувенірний магазин Walt Disney Studios Store, фотостудія Studios Photo і магазин аксесуарів із голлівудських фільмів Legends of Hollywood, ресторан En Coulisse Restaurant та безліч закусочних на колесах The Studios Catering Co.
В Світі мультиплікації можна побачити найвідоміші та дуже цікаві моменти із зйомок диснеївських мультфільмів, а також самим попробувати намалювати мультфільм. (див. додаток 4)
Світ за кулісами – це світ спецефектів, запаморочливі віражі на американських гірках і безумних авто гонок. Тут є сувенірний магазин і ресторан.
Між парком та готелями знаходиться Disney Villagе. Цей центр виконаний в американському стилі. Тут є величезні магазини, в тому числі і музей-магазин відомої ляльки Барбі, ресторани і бари, дискотеки та клуби, в яких звучить найрізноманітніша музика.
Між готелями і парком курсують автобуси з інтервалом руху 5-7 хвилин.
2.2 Токійський Діснейленд
Будування парку в Японії йшло шаленими темпами, хоч поступалося в цьому швидкості появи каліфорнійського Діснейленду. Роботи на березі Токійської затоки почалися в грудні 1979 року і закінчилися в квітні 1983 року. 15 квітня цього ж року Токійський Діснейленд прийняв перших відвідувачів. Вимогою отриманою від американців ліцензії японські будівники були обмежені в проявленні особистої фантазії. Нічого із багатої міфами, потойбічними силами і героями японських історій не було використано в цьому парку. На території 80 гектарів було встановлено 47 атракціонів американської тематики.
Токійський Діснейленд складається з:
1. Світовий базар (World Bazar). Повторює вулиці США на початку ХХ століття.
2. Країна пригод (Adventure Land). Екзотичні пригоди і романтика. Тут можна зустрітися з Карибськими піратами.
3. Країна Великого Заходу (Western Land). Період освоєння Великого Заходу США.
4. Країна малих тварин (Critter Land). Світ «крітерів» (малих тварин), фігуруючи в кінофільмі Діснея. (див. додаток 5)
5. Країна фантазій (Fantasy Land). Світ фантазії, повний мрій.
6. Місто Тунтаун (Toontown). Світ карикатури, де можна побачити веселих персонажів мультфільмів Діснея. (див додаток 6)
7. Країна завтрашнього дня (Tomorrow Land). Світ спрямований у невідоме. Тут можна здійснити політ в космос, оглянути історію Японії.
У вересні 2001 року до Токійського Діснейленду приєднався парк Діснейсі, де основою є атракціони морської тематики – підводних плаваннях, венеціанських гондолах, русалках, подвиги Сендбада-мореплавця, капітана Немо, Індіани Джонса. Нині весь розважальний комплекс на березі Токійської затоки відомий під новою назвою – Токійський Дісней-курорт (Tokyo Disney Resort).
Токіо Діснейсі складається з:
1. Середземноморська гавань. (Meditteranean Harbor) Романтичне портове місто Південної Європи.
2. Американська набережна (American Waterfront) – Нью-Йорк і Кейп-Код, наповнені ностальгією.
3. Порт «Відкриття» (Port Discovery) - гавань майбутнього крізь час і простір.
4. Дельта зниклої річки. (Lost River Delta) Зникла цивілізація в Центральній Америці.
5. Аравійське побережжя (Arabian coast) – магічний і таємничий світ Арабських казок.
6. Лагуна русалок (Mermaid Lagoon) – веселе підводне царство Русалочки та її друзів.
7. Таємничий острів (Mysterioрus Island) – чарівна таємнича база геніального вченого-капітана Немо.
Поруч з Діснейлендом є 5 готелів, побудованих спеціально для сімей з дітьми: Disney Ambassador Hotel, Tokyo DisneySea Hotel MiraCosta, Tokyo Disney Resort Welcome Center, Tokyo Disney Resort Official Hotels, Disney Resort Line.
ВИСНОВКИ
Однією із важливих передумов для визначення шляхів розвитку й вдосконалення діяльності парків на сучасному етапі є вироблення новітніх моделей паркового середовища. Моделювання діяльності парків вважається сучасним методом, який майже не застосовується у практиці вітчизняного паркобудівництва. Останні праці вчених підкреслюють важливість наукових розробок в цьому напрямку (А.Дзіов, О.Копієвська, І.Петрова) [2; 5].
Було здійснено вивчення зарубіжного та вітчизняного досвіду паркобудівництва, зразків парків та паркових технологій. Заслуговує на увагу досвід країн Європи, США, діяльність спеціалізованих, тематичних парків розваг типу Діснейленду та його аналогів у світі [1, 7].
У середині ХХ ст. принципово нову концепцію парку розробив та створив Уолт Дісней: 17 липня 1955 року в Анахаймі, недалеко від Лос-Анжелеса, американський «король мультиплікації» створив розважальний парк «Діснейленд». Концепцію Діснея можна сформулювати так: уникати всього, що «непричетно» інтересам сім’ї чи може сприйматися як «аморальне», пропонувалося відпочинок та розваги для всіх членів сім’ї. Вирішальним моментом в ідеї Діснейленду є сутність організації всього парку, що заснована на досвіді майстра в галузі кінематографії. Всі пересувні та стаціонарні атракціони мають певне тематичне оформлення, яке створює образ парку.
Успіх Діснея спровокував появу багатьох парків на всій території Америки - «Disney World» (у Флориді). На кінець ХХ сторіччя парки подібного типу поширилися у всьому світі: в Азії – критий парк атракціонів – «Лоте Уорлд» (Сеул, Корея, 1988 р.), паризький «Діснейленд» (1992 р.) - Disneyland Resort Paris, а також Діснейленд в Токіо та «піратський» Діснейленд в Китаї. За даними міжнародної асоціації парків розваг у США нараховується близько 400 парків розваг, а в Європі – 300. Найбільш популярним парком розваг 2006 року став Disney Magic Kingdom в Орландо, Флорида. Його відвідало 16 640 000 осіб.
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Биржаков М.Б. Введение в туризм. – СПб.:Издательський Тоговый дом Герда, 1999. – 192с.
2. Дзиов А.Х. Социально-педагогические аспекты организации деятельности парка культуры и отдыха: Автореф. дис. канд. пед. наук Московский гос. ун-т культуры — М., 1997. — 20 с.
3. Доронкина Е.Г. Теория и практика организации рекреационной деятельности в США: Автореф. дис. на соиск. учен. степени канд.пед.наук. — М.: МГИК. — 1990. — 16 с.
4. Из опыта работы парков США. Информационно-методический материал. — М., 1990. — 7 с.
5. Копієвська О.Р. Соціально-культурні аспекти організації діяльності парків в країнах зарубіжжя. Дис. канд. пед. наук / КНУКіМ. – 1999. – 175 с.
6. Копієвська О.Р Використання сучасних рекреаційних технологій у парковій індустрії. Дис. канд. пед. наук / КНУКіМ. – 1999. – 203 с.
7. Петрова І.В. Дозвілля в зарубіжних країнах: Підручник . –К., 2005. – 408 с.
8. Пир-ПАРК. Парковое хозяйство стран СНГ. - М.: ЗАО “A&C GROUP”, 1999. – №№1-3 .
9. http://www.greenmama.ru
10. http://www.travel.ru
11. http://www.rgbtour.ru
12. http://geotravel.kz
13. http://turistua.com