Реферат Система технічного обслуговування сільськогосподарських машин
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Реферат на тему:
Система технічного обслуговування сільськогосподарських машин
ЗМІСТ
Система ТО комбайнів
Система ТО простих сільськогосподарських машин
1. Система ТО комбайнів
Технічне обслуговування сільськогосподарських машин конкретних марок виконують згідно з правилами ГОСТ 20793—81. Цим стандартом встановлені такі види планового технічного обслуговування (табл. 1).
При транспортуванні машин технічне обслуговування проводять під час підготовки, в процесі та після його закінчення.
Таблиця 1. Види технічного обслуговування сільськогосподарських машин
Сільськогосподарські машини | ТО при підготовці до експлуатаційної обкатці | ТО при експлуатаційній обкатці | ТО після закінчення експлуатаційної обкатци | ЩТО | ТО-1 | ТО-2 |
Комбайни, складні самохідні та причіпні машини, складні стаціонарні машини для обробки сільськогосподарських культур | + | + | + | + | + | + |
Посівні та садильні машини, жатки та підбирачі, машини для захисту рослин та внесення добрив | + | + | + | + | + | - |
Грунтообробні машини, причепи га візки, конвейєри, прості стаціонарні машини для оброб-ки сільськогоспо-дарських культур | + | + | + | + | - | - |
Технічне обслуговування під час експлуатаційної обкатки виконують всім новим чи капітально відремонтованим сільськогосподарським машинам з початку їх використання згідно з правилами, викладеними в інструкції з експлуатації. ЩТО здійснюють перед початком зміни, в процесі роботи і після її закінчення.
Для комбайнів і складних машин встановлено ТО-1 з однаковою періодичністю – через кожні 60 год роботи, а ТО-2 через кожні 240 год роботи.
Залежно від конкретних умов роботи комбайнів допускається відхилення від установлених строків ТО-1 і ТО-2 в межах ±20 %.
Технічне обслуговування зернозбиральних комбайнів. Перед транспортуванням комбайна виконують такі роботи: встановлюють на місце кабіну, поручні східців, повітрозабірник радіатора, випускну трубу з ежектором, гідропривод механізму очистки сіток повітрозабірника радіатора і краник радіатора, передні та задні фари, підфарники і задні ліхтарі, вмикач стоп-сигналу і стартер.
Розконсервацію проводять у такій послідовності: видаляють консерваційне масло із зовнішньої поверхні вузлів, знімають форсунки і промивають їх у чистому дизельному паливі, підігрітому до 60...80°, зливають з редуктора пускового двигуна і регулятора паливного насоса дизельне масло до рівня контрольних отворів, заливають через декомпресорний краник пускового двигуна 30...50 г суміші бензину з маслом, відкручують пробку продувного каналу, прокручують колінчастий вал двигуна, поки не стече масло, що є в картері, заправляють основний двигун маслом до рівня верхньої мітки масловимірювача. Перевіряють рівень масла у заправних місткостях комбайна, заправляють паливні баки паливом, а систему охолодження водою, видаляють повітря з паливної системи.
Відключають молотарку і встановлюють важіль коробки передач у нейтральне положення, пускають двигун, перевіряють тиск у системі мащення, обкатують двигун протягом 30...40 хв на різних режимах, перевіряють тиск у шинах коліс, справність ножних і стоянкових гальм зчеплення, рівень гальмової рідини в бачках, системах гальмування і гідро-привода виключання зчеплення.
При русі на поворотах і місцевості з похилом 10° швидкість комбайна не повинна перевищувати 3...4 км/год. У темний час доби забороняється обганяти транспортні засоби.
Технічне обслуговування під час обкатки. При підготовці до обкатки видаляють консерваційне масло. Перевіряють і при необхідності регулюють встановлення пальців, сегментів і затискачів ножа, зазори між витками шнека жатки і днищем її корпуса, пальцями пальчикового механізму і днищем корпуса жатки, билами барабана і декою, установлення мотовила, механізму врівноважування жатки, натяг ланцюга похилого конвейєра, клинопасових і ланцюгових передач комбайна, встановлення днища копнувача, механізм вивантажування копиць, гідроавтоматичну систему закриття копнувача. Перевіряють і при необхідності підтягують з'єднувальні кріплення вузлів комбайна, з'єднання шлангів і трубок гідравлічної та гальмової систем. Усувають зачеплення клавішів соломотряса і граблів соломонабивача за щиток скидання соломи. Перевіряють і забезпечують щільність прилягання перехідного фартуха від похилої камери до днища корпуса жатки (при будь-якому положенні корпуса), бокових металевих щитків до боковий приймальної камери і кожуха корпуса (при будь-якому положенні корпуса жатки), ущільнень корпуса похилої камери до молотарки; ущільнення зернового і колосового гвинтових конвейєрів, кришок люків молотарки, похилої камери зернового і колоскового елеваторів, вивантажувального гвинтового конвейєра, бокових приливів грохота до стінок молотарки. Змащують маточину верхнього і нижнього шківів варіатора жатки, сферичний шарнір шатуна, щічки з'єднувальної ланки ножа. Перевіряють рівень і при необхідності доливають масло в картери основного двигуна,, редуктора пускового двигуна і ведучого моста, корпус паливного насоса і регулятора двигуна, бак гідросистеми; охолодну рідину в радіатор і паливо в бак основного та пускового двигунів; дистильовану воду в акумуляторні батареї. З'єднують клеми акумуляторних батарей і змащують неконтактні частини технічним вазеліном (батареї повинні бути заряджені, вентиляційні отвори прочищені).
Після цього пускають двигун. На холостому ходу перевіряють роботу двигуна, показання приладів і роботу електрообладнання. Перевіряють роботу органів молотарки, лотки і копнувача на малій частоті обертання вала двигуна. Поступово частоту доводять до номінальної. Переконуються в нормальній роботі робочих органів комбайна. Обкатують комбайн на ходу на всіх передачах і з періодичним включенням виконавчих механізмів гідравлічної системи. Перевіряють роботу гальмової системи і нагрівання корпусів підшипників та гальмових барабанів. Під час обкатки стежать за натягом клинопасових і ланцюгових передач, станом з'єднувальних кріплень і кріпленням ведучого шківа привода ходового варіатора.
Після закінчення обкатки через 60 год (при черговому ТО-1) замінюють масло у всіх заправних місткостях і промивають фільтри.
ЩТО. Очищають від пилу, бруду, післяжнивних решток кабіну (фільтр повітроочисника), сітку забірника повітроочисника двигуна, різальний апарат (або підбирач), підбарабання, робочі поверхні клавішів, грохот і решета очистки, каменеуловлювач. Усувають підтікання масла, палива, гальмової і охолодної рідини. Перевіряють зовнішнім оглядом стан і надійність кріплення повітроочисника двигуна, всмоктувальних трубопроводів, різального апарата, гвинтового конвейєра і мотовила (або підбирача). При необхідності доливають масло у картер двигуна, охолодну рідину в радіатор, паливо в баки основного і пускового двигунів. Змащують маточини верхнього і нижнього шківів варіатора жатки, сферичний шарнір шатуна і щічки з'єднувальної ланки ножа. Пускають двигун на холостому ходу, перевіряють його робот)', механізмів керування, вузлів гідросистеми молотарки комбайна, ходової частини і показання приладів, опускання жатки. Після зупинки двигуна перевіряють на слух роботу центрифуги і турбокомпресора. Під час роботи, коли температура охолодної рідини підніметься до 90 °С, включають механізм гідравлічного привода повітрозабірника радіатора. Залежно від культури, що збирають, і умов збирання перевіряють та регулюють положення і частоту обертання мотовила, зазори між витками гвинтового конвейєра й днищем жатки, а також між пальцями гвинтового конвейєра і днищем жатки, зазори між билами барабана і планками підбарабання, частоту обертання барабана вентилятора і положення решіт очистки. Виявлені несправності усувають.
ТО-1. Виконують операції ЩТО і додатково такі. Зливають відстій із паливного бака, бачка пускового двигуна, фільтрів тонкої очистки палива і фільтра-відстійника, очищають і промивають масляний фільтр турбокомпресора, фільтр і сапун гідросистеми, центрифугу, отвори у кришці паливного бака основного двигуна і пробці бачка пускового двигуна, а також пробках банок акумуляторних батарей, окислені клеми акумуляторів і наконечники приводів, змащують неконтактні частини технічним вазеліном. Перевіряють надійність кріплення повітрозабірника, копіювальних башмаків жатки і пальчикового механізму, конвейєрів похилої камери, корпусів підшипників бітерів, молотильного барабана, валів соломонабивача, корпусів підшипників валів соломонабивача, моста ведучих коліс до рами, ведучих коліс до маточини, подовжувача грохота.
Регулюють натяг ланцюгів похилого конвейєра, механізм зрівноваження корпуса жатки, натяг клинопасових і ланцюгових передач, механізм очищення, запобіжну муфту, гідро-автоматичну систему закривання копнувача, дію гальмової системи і зчеплення Молотарки та ходову частину комбайна. Перевіряють рівень електроліту і, якщо це необхідно, доливають дистильовану воду в акумуляторні батареї.
Змащують підшипник хрестовини нижнього шківа варіатора жатки, поводок і ролики мотовила, роликовий підшипник муфти навантажувального гвинтового конвейєра, маточини середнього диска варіатора ходової частини і вентилятора, витискні підшипники зчеплення ходової частини привода молотарки і шарнір кронштейна натяжного шківа пасів привода молотарки.
ТО-2 виконують, якщо сезонний виробіток перевищує 240 год. Крім операцій ТО-1, перевіряють і підтягують кріплення повітроочисника, всмоктувальних трубопроводів двигуна, різального апарата, копіювальних башмаків жатки, гвинтового конвейєра і пальчикового механізму останнього, мотовила (підбирача), конвейєра похилої камери, корпуса і кришки підшипників бітерів, корпуса і кришки підшипників молотильних барабанів, корпуса і кришки підшипників валів соломонабивача, моста ведучих коліс до рами, ведучих коліс до маточини, подовжувача грохота на трубі підвісок причіпного пристрою.
Регулюють зазори між клапанами і коромислами газорозподільного механізму двигуна, електродами свічки, контактами переривника магнето; натяг пасів і ланцюгових передач, похилого конвейєра, механізм зрівноваження корпуса жатки, запобіжні муфти, гідроавтоматичну систему закриття копнувача, дію системи гальмування і зчеплення молотарки та ходової частини, зчеплення механізму передачі пускового двигуна, механізму переключення передач, механізму керування.
Дозаправляють картери пускового двигуна, паливного насоса, редуктора барабана молотарки, моста ведучих коліс і бортових редукторів, основну гідросистему, гідросистему зчеплення і гальмо, баки основного і пускового двигунів, акумуляторні батареї, радіатор двигуна. Заміняють масло в картері основного двигуна. Змащують підшипник хрестовини нижнього шківа варіатора, поводок і ролик мотовила, підшипник муфти вивантажувального гвинтового конвейєра, маточини середніх дисків варіаторів ходової частини і вентилятора, відтискний підшипник зчеплення ходової частини, шарнір кронштейна натяжного шківа пасів привода молотарки.
Технічне обслуговування причіпного силосозбирального комбайна КСС-2,6. Перед транспортуванням перевіряють пакувальні місця, наявність пломб на інструментальному ящику. Встановлюють силосорізку на рівному горизонтальному майданчику, приєднують до неї сницю, встановлюють останню на домкрат. З'єднують комбайн із причіпною скобою трактора та переводять опори силосорізки з робочого положення у транспортне. Доводять до норми тиск повітря в шинах коліс. Залежно від стану дороги швидкість при транспортуванні має бути 8...15 км/год. Забороняється обганяти інші транспортні засоби.
Технічне обслуговування при обкатці. Встановлюють на комбайн складові частини, зняті при транспортуванні, перевіряють правильність їх складання. Перевіряють комплектність комбайна і підтягують зовнішні кріплення. Регулюють зазори між сегментами та протирізальними пластинами, затискачами і сегментами ножів. Переконуються у відсутності масла у складових частинах гідросистеми, сторонніх предметів у різальному та подрібнювальному апаратах. Перевіряють натяг приводних ланцюгів і пасів конвейєрів жатки та вивантажувального конвейєра. Змащують праву і ліву боковини підбирача, сферичний шарнір з'єднання шатуна з ножем різального апарата, ведучий ролик конвейєра жатки, підшипники кожуха телескопічної карданної передачі/шліцьові з'єднання карданних передач, підшипники ковзання запобіжних муфт, шарнір і вісь ролика кривошипно-кулісного привода активного подільника, шарніри нижніх підвісок пружин зрівноважування жатки, підшипники опори карданної передачі, підшипники ковзання для натягу зірочок мотовила, вісь важеля натягу зірочки привода бітерного барабана, підшипника вала подрібнювального барабана, підшипники вала бітерного барабана, гладкого вальця, вала привода мотовила, проміжного вала привода різального апарата, вала механізму підняття жатки, вала ексцентрика, ведучого вала вивантажувального конвейєра, шарнірне з'єднання рами мотовила з силосорізкою, підшипники вала привода активного подільника, вала механізмів зрівноважування жатки та рами, підшипники ходових коліс, підшипники ковзання шківів мотовила, гвинтову пару і траверсу домкрата, підшипник ролика механізму підняття жатки, шарнір ексцентрика, поверхню тертя ножової спинки і затискачів ножа різального апарата жатки і активного подільника. Змащують трансмісійним маслом шліцьові телескопічні з'єднання карданних передач, шліців запобіжних муфт ВВП, живильного апарата і вивантажувального конвейєра, муфти включення мотовила, підшипники шарнірів карданної передачі привода різального апарата, обгінну муфту подрібнювального і бітерного барабанів, черв'ячну пару привода лебідки. Перевіряють рівень масла і при необхідності доливають його в корпуси редукторів головної конічної передачі, привода вивантажувального конвейєра, пристрою для начіплювання підбирача і розподільну коробку живильного апарата. Остаточно перевіряють взаємодію механізмів комбайна, прокрутивши вручну ведучий вал головного редуктора.
У процесі обкатки переводять вивантажувальний конвейєр з транспортного положення в робоче, перевіряють роботу комбайна на холостому ходу при невеликій частоті обертання ВВП трактора, поступово збільшуючи її до нормальної. Обкатують комбайн на холостому ходу протягом 2 год. Через кожні 10...15 хв зупиняють його і перевіряють нагрівання підшипників. При необхідності підтягують ослаблені паси і ланцюги. Оглядають комбайн і ліквідують виявлені недоліки. Обкатують його у роботі протягом 6...8 год на понижених передачах трактора при нормальній частоті обертання ВВП. Протягом перших 2 год через кожні 30 хв зупиняють агрегат і перевіряють нагрівання підшипників, натяг приводних ланцюгів стрічки конвейєрів жатки і вивантажувального.
Після обкатки очищають комбайн від пилу, бруду, залишків силосної маси, звернувши особливу увагу на різальний і подрібнювальний апарати та конвейєри. Перевіряють зовнішнім оглядом надійність кріплення складових частин комбайна, особливо ножів подрібнювального барабана, сегментів і пальців різального апарата та ходових коліс. Послаблені болтові з'єднання підтягують. Регулюють натяг пружин механізму зрівноважування лотки, різальний апарат, натяг ланцюгів і конвейєрів, клинопасових передач і тиск повітря в шинах. Переконуються у відсутності підтікання масла з редукторів і гідравлічної системи. Перевіряють правильність агрегатування комбайна. Заміняють масло в корпусах редукторів головної конічної передачі, привода вивантажувального конвейєра, пристрою для начіплювання підбирача і розподільній коробці живильного апарата.
ЩТО. Перевіряють зовнішнім оглядом технічний стан комбайна, кріплення складових частин, особливо ножів подрібнювального барабана, сегментів і пальців різального апарата та ходових коліс. Ліквідують виявлені несправності. Регулюють натяг пружин механізму зрівноважування жатки. Переконуються у відсутності підтікання масла з редуктора і гідравлічної системи, при необхідності усувають його. Змащують праву і ліву боковини підбирача. Пускають двигун на холостому ходу, упевнюються у справності роботи складових частин. Регулюють і налагоджують комбайн залежно-від культури, її стану і умов збирання. Перевіряють нагрівання корпусів редукторів. Оглядають комбайн, усувають несправності і пошкодження, виявлені при роботі.
ТО-1. Виконують операції ЩТО, перевіряють технічний стан комбайна і надійність кріплення його складових частин. Виявлені несправності ліквідують. Перевіряють і регулюють натяг пружин механізму зрівноважування жатки різальний апарат, натяг ланцюгів конвейєрів і клинопасових передач, тиск повітря в шинах. Додатково перевіряють гостроту лез ножів подрібнювального барабана, при необхідності заточують їх. Змащують солідолом сферичний шарнір з'єднання шатуна з ножем різального апарата, ведучий ролик конвейєра жатки, підшипники кожуха телескопічної карданної передачі і запобіжних муфт, шарнір та вісь ролика кривошипно-кулісного привода активного подільника, шарніри нижніх підвісок пружин зрівноважування жатки. Змащують мастилом підшипники ковзання шківів мотовила, трансмісійним маслом шліцьові телескопічні з'єднання карданних передач, шліци запобіжних муфт, живильного апарата, вивантажувального конвейєра, муфти включення мотовила, підшипники шарнірів карданної передачі привода різального апарата.
ТО-2. Виконують ТО-1 і додатково перевіряють і регулюють зазори між сегментами і притискними лапками в різальному апараті, встановлюють діаметр .мотовила, висоту його розміщення, над різальним апаратом, винос і частоту обертання. Регулюють натяг пружин механізму зрівноважування жатки, зазор між подрібнювальним барабаном і протирізальною пластиною. Змащують відповідно до таблиці і карти мащення.
Технічне обслуговування самохідного кормозбирального комбайна КСК-100. Перед транспортуванням перевіряють комплектність, рівень масла в картері двигуна, гідросистеми рульового керування, виносних гідроциліндрів і привода ходових коліс, картери заднього моста і коробки передач, рівень палива у паливному баці, води в системі охолодження двигуна, роботу світлової і звукової сигналізації, гальмової системи, стоянкового гальма, рульового керування, зовнішніх освітлювальних приладів, механізму переключання передач й механізму керування насосом, надійність кріплення поперечної рульової тяги до важелів, гідроциліндрів рульового керування і коліс, тиск у шинах ведених та ведучих коліс транспортних візків.
Після транспортування перевіряють кріплення ведучих і ведених коліс, поперечної і рульової тяги та гідроциліндрів керування.
Технічне обслуговування при обкатці. Підтягують кріплення пальців різального апарата при роботі з жаткою, пружинних зубів граблини мотовила при роботі з підбирачем, ножів подрібнювального барабана, головного контр-привода конічно-циліндричного редуктора, коробки передач живильного апарата, з'єднання, гідросистеми керування і силових гідроциліндрів, гідросистеми привода ходової частини, механізмів керування гідронасосом привода ходової частини. Перевіряють під час роботи з підбирачем натяг клинових пасів привода підбирального барабана, висоту встановлення підбирача і натяг ланцюга, при роботі з жаткою для збирання трав — зазори між сегментами-і протирізальними пластинами, між сегментами і притискачами, між планками мотовила і боковйнами каркаса, гвинтовим конвейєром, піддоном каркаса і очисним трикутником, а також натяг пасів привода мотовила, коливального вала і ланцюгів привода гвинтового конвейєра. Перевіряють під час роботи з жаткою для збирання кукурудзи зазори між сегментами і протирізальними пластинами, сегментами і пружинами, напівпідшипником і ведучим валом конвейєра жатки, а також натяг клинових пасів привода мотовила, ланцюгів і конвейєрів жатки, натяг приводних пасів приводів робочих органів, живильного апарата і жаток, вентилятора, генератора, гідронасосів гідросистеми рульового керування, силових гідроциліндрів і привода кидалки, ланцюгів привода валків живильного апарата і вала контрпривода підбирача.
Змащують під час роботи з підбирачем напрямну доріжку, підшипники опори гвинтового конвейєра і шарнірів карданної передачі привода підбирача; у разі роботи з жаткою для збирання трав — напрямну доріжку роликів, граблин; опору валів коливальної пластини тертя, сегменти; протирізальні пластини різального апарата і підшипники: привода поперечного вала, опор гвинтового конвейєра, мотовила, коливача (правого і лівого), його хрестовини, шарнірів карданної передачі привода жатки; при роботі з жаткою для збирання кукурудзи — з'єднання ножа активного подільника з коромислом, напрямного гвинтового конвейєра, шарнірні з'єднання рами мотовила з жаткою, пластини тертя, сегменти і протирізальні пластини різального апарата, а також підшипники вала привода активного подільника, опори коливача, праву і ліву опори гвинтового конвейєра, контрпривода, опор ведучого вала конвейєра жатки, гладкого вальця, корпуса і хрестовини коливального вала, вузли тертя подрібнювача, напрямні каретки заточувального пристрою, рейковий механізм повороту силосопроводу, вісь пристрою натягу, привод кидалки змінного подрібнювального апарата, вісь механізму фіксації коробки передач, вісь начіпного пристрою, шарнірне з'єднання механізму начіпки і з'єднання, сферичні шарніри поперечної рульової тяги, сферичні шарніри наконечників гідроциліндрів моста ведених коліс, осі: натяжного пристрою, кочення моста ведених коліс, важеля механізму керування насосом, механізму керування гальмами, важеля механізму переключення передач; шліцьовий телескопічний вал привода головного конічно-циліндричного редуктора робочих органів, передній і відтискний підшипники зчеплення, а також підшипники: ковзання проміжного вала механізму включання двигуна, опор вала механізму включання зчеплення двигуна, опор заднього вала механізму керування гідронасосом, опори вала привода вентилятора, ведучого вала коробки передач привода робочих органів, механізму реверсу, передніх коліс, опор вала привода підбирача, опор верхніх пальців живильного апарата, опор подрібнювального барабана або змінного подрібнювального апарата; карданну передачу рульового керування. Перевіряють рівень масла в редукторі привода підбирального барабана, корпусі шестеренного привода живильного апарата жатки для збирання кукурудзи, коробці передач привода живильного апарата, головному конічно-циліндричному редукторі, у корпусі головного контрпривода, картері заднього моста, картері двигуна і баках гідросистем. Під час обкатки перевіряють кріплення ведучих і ведених коліс їх мостів до рами, редукторів і двигуна до рами, ножів подрібнювального барабана, протирізального бруса; пальців і сегментів різального апарата, пружинних зубів підбирального барабана і граблин мотовила жатки. Підтягують з'єднання шлангів, маслопроводів, гідросистеми. Стежать за роботою механізмів керування зчепленням реверсу, пуском двигуна, подачею палива, рухом комбайна і коробкою передач, роботою стоянкового гальма і колісних гальм. Після закінчення обкатки замінюють масло в картерах двигуна, заднього моста, корпусах головного конічно-циліндричного редуктора, коробки передач, привода живильного апарата, редуктора підбирача і шестеренного привода жатки для збирання кукурудзи.
ЩТО. Оглядають і перевіряють при роботі з жатками кріплення пальців і сегментів різального апарата, пружинних зубів, а при роботі з підбирачем — кріплення пружинних зубів на балках підбирального апарата. Перевіряють тиск повітря в шинах, рівень масла в картері двигуна, рівень охолодної рідини в системі охолодження двигуна, рівень масла в гідросистемах. Переконуються у відсутності підтікання масла, охолодної рідини, електроліту. Змащують при роботі з жатками для збирання трав пластини тертя, сегменти і протирізальні пластини, а при роботі з жатками для збирання кукурудзи — з'єднання ножа активного подільника з коромислом, пластини тертя, сегмента і протирізальні пластини, ножові спинки і сегменти активного подільника.
Пускають двигун і випробовують комбайн на холостому ходу. Перевіряють роботу механізмів керування, гальма, системи освітлення та сигналізації. Виявлені несправності ліквідують.
ТО-1. Виконують роботи ЩТО і додатково перевіряють кріплення деталей різальних апаратів і пружинних зубів, гостроту лез ножів подрібнювального барабана, натяг клинових пасів, приводних ланцюгів і конвейєрів жатки для збирання кукурудзи. Змащують вузли тертя комбайна згідно з картою мащення. Зливають відстій із паливного бака, бачка пускового двигуна, фільтрів тонкої очистки палива і фільтра-відстійника. Прочищають отвір у кришці паливного бака і пробках батареї акумуляторів. Перевіряють щільність електроліту. Очищають окислені клеми і наконечники проводів. Перевіряють показання вакуумметра на всмоктувальній магістралі гідросистеми ходової частини і при необхідності замінюють фільтрувальний елемент.
ТО-2. Виконують ТО-1 і додатково замінюють масло в коробці шестеренного привода жатки і живильного апарата, у головному конічно-циліндричному редукторі, коробці передач привода живильного апарата, корпусі головного контрпривода і шестеренного привода нижніх вальців живильного апарата, в картерах двигуна і паливного насоса. Змащують підшипники і передачі моста ведучих коліс, підшипники вала головного контрпривода, підшипники і передачі конічно-циліндричного редуктора привода робочих органів, підшипники і тертьові поверхні обгінної муфти. Очищають і промивають фільтри-відстійники палива і паливного бака основного і пускового двигунів, паливопідвідний штуцер карбюратора, кришку і фільтр заливної горловини паливного бака, фільтр і сапун гідросистеми, сапун двигуна, масляний фільтр турбокомпресора, Очищають і промивають повітроочисник. Перевіряють герметичність пневматичної системи. Проводять технічне обслуговування двигуна згідно з інструкцією.
Технічне обслуговування картоплезбирального комбайна ККУ-2А. Перед транспортуванням оглядають комбайн. Доводять до норми тиск у шинах ходових коліс. Перевіряють комплектність і кріплення складових частин комбайна. Встановлюють вивантажувальний конвейєр у транспортне положення. Приєднують комбайн до причіпної скоби трактора, переводять опори комбайна з робочого положення у транспортне. Під час транспортування швидкість комбайна не повинна перевищувати 8... 15 км/год. Обганяти інші транспортні засоби забороняється.
У процесі підготовки комбайна до обкатки видаляють консерваційне мастило. Регулюють довжину тросів механізму керування лотоком бункера. Перевіряють і при потребі підтягують зовнішні кріплення комбайна, натяг клинових пасів і втулково-роликових ланцюгів. Перевіряють герметичність балонів грудкоподрібнювача, при необхідності встановлюють потрібний зазор між балонами грудкоподрібнювача, наявність робочої рідини у гідросистемі гальмового пристрою і переконуються у відсутності підтікання в з'єднаннях, рівень масла в редукторах і при необхідності доливають свіже. Впевнюються у наявності мастила в підшипникових вузлах.
Після закінчення обкатки перевіряють роботоздатність основних складових частин комбайна. Замінюють масло з редукторах. Перевіряють роботу звукової сигналізації. Ліквідують виявлені несправності.
ЩТО. Перевіряють зовнішнім оглядом комплектність комбайна, технічний стан та надійність кріплення з'єднувальних механізмів і огороджень, відсутність підтікання масла в ущільненнях. Під час їзди комбайна перевіряють роботоздатність гальм і при необхідності регулюють їх. Зупиняють комбайн, перевіряють температуру нагрівання підшипників, шатунів ексцентрикових валів, стан гумових шарнірів і підвісок. Залежно від стану ґрунту при необхідності регулюють амплітуду струшування основного елеватора, частоту коливання решіт переднього і заднього грохотів, зазор між балонами грудкоподрібнювача і тиск повітря в його балонах. Усувають виявлені несправності.
ТО-1. Виконують ЩТО, додатково перевіряють і при необхідності регулюють натяг приводних втулково-роликових ланцюгів, клинових пасів варіаторів, зчеплення храпових муфт, тиск повітря в шинах ходових коліс, зазор між лотоком і лопатями підйомного барабана, натяг пруткового конвейєра, конвейєра перебирального стола, гичковідокремлювача, конвейєра завантаження бункера, зазор, між лопатями конвейєра завантаження бункера і задньою стінкою бункера, натяг конвейєра бункера, запобіжні муфти, натяг конвейєра гірки розкочування, натяг конвейєра сумішей. Змащують підшипники проміжного вала, рульового колеса, шатуна лемеша, ексцентрикового вала лемеша, ведучого вала основного елеватора; нижнього і верхнього балонів грудкоподрібнювачів, ведучого і веденого валів підйомного барабана, ведучого і веденого валів перебирального стола; привода перебирального стола, ведучого і веденого валів конвейєра сумішей; ведучого вала завантажувального конвейєра, шатуна струшування, контрпривода вала струшування, ексцентрикового вала з шатунами. Змащують редуктор привода бункера і телескопічне з'єднання карданної предачі, підшипники шарнірів карданної передачі. Перевіряють рівень масла і доливають його у корпуси розподільника, ланцюгового і циліндричного редукторів, а також привода конвейєра завантаження бункера і перебирального стола, коробки варіатора і коробки передач гичковідокремлювача. Виявлені несправності усувають.
ТО-2. Виконують ТО-1 і додатково перевіряють герметичність балонів грудкоподрібнювача та зазор між ними, регулюють натяг ланцюгів та полотен конвейєрів, підтягують всі різьбові з'єднання. Особливу увагу звертають на кріплення корпусів сильно навантажених опорних підшипників та швидкохідних валів. Регулюють амплітуду коливання струшувачів основних сепаруючих елеваторів та нахил пальчастих гірок. Змащують згідно з таблицею та картою мащення
Технічне обслуговування кукурудзозбирального комбайна "Херсонец -7". Під час підготовки до обкатки комбайн очищають від пилу, бруду і консерваційного мастила. Переконуються у справності його вузлів. Перевіряють зазори між сегментами і протирізальними пластинами, між затискачами і спинкою ножа, натяг приводних ланцюгів і пасів, подавальних і підйомних ланцюгів і ланцюгів конвейєра. Змащують всі точки мащення і перевіряють наявність масла в корпусах передач. Впевнюються у відсутності сторонніх предметів у вальцях, різальному і подрібнювальному апаратах. Прокручують (вручну) вал головної конічної передачі і перевіряють роботу механізмів комбайна.
Через кожні 15...20 хв обкатки на холостому ходу зупиняють комбайн і перевіряють нагрівання підшипників, підтягують ослаблені паси та ланцюги. При обкатці під навантажуванням комбайн зупиняють через 30 хв і перевіряють нагрівання підшипників, натяг приводних ланцюгів і ланцюгів конвейєра, затягування основних кріплень елементів привода різального апарата і русла.
Після закінчення обкатки замінюють масло в корпусах передач. Перевіряють правильність агрегатування комбайна з трактором і сигналізацією.
ЩТО. Видаляють у протекторі покришок сторонні предмети. Оглядають і перевіряють надійність кріплення конічних передач, ножів подрібнювального апарата, диски коліс, розпірних труб подрібнювача, сегментів різального апарата та інших деталей, закріплених до спинки ножа. Заклепки, які розхиталися, підклепують, а дефектні сегменти замінюють. Перевіряють натяг підйомних і приводних ланцюгів, конвейєрів і пасових передач. Переконуються у відсутності підтікання масла з редукторів та гідросистеми. Перевіряють на холостому ходу роботу механізмів комбайна. Ліквідують виявлені несправності.
ТО-1. Виконують ЩТО і додатково перевіряють стан троса лебідки механізму зчеплення і надійність кріплення троса до барабана, стан приводних роликових ланцюгів і змащують їх, тиск повітря в шинах, рівень масла в корпусах конічних передач, блоків вальців і приводів подавальних ланцюгів. Змащують затискачі спинки ножа, шарнірні з'єднання коромисла з ножем і шатуном різального апарата, циліндричні та конічні зубчасті колеса очисного апарата, шарикопідшипники захисних кожухів карданної передачі, шарнір сниці.
ТО-2. Виконують ТО-1 і перевіряють кріплення основних - робочих органів комбайна і елементів різального апарата. Змащують підшипники коромисла, вала привода різального апарата, різального апарата і кривошипної головки шатуна, вала привода подавальних ланцюгів, веденого вала конічної передачі гвинтового конвейєра качанів, вентилятора, привода очисного апарата, проміжного вала, конічних коліс, головної конічної передачі, вала карданної передачі, ротора подрібнювача і шарнірів карданної передачі, поверхню вала лебідки, вісь підвісок затискних планок, шестерні конічної та головної передач, циліндричних передач привода подавальних ланцюгів і відривних вальців.
Технічне обслуговування кукурудзозбирального самохідного комбайна КСКУ-6 "Херсонец-200". Розконсервовують двигун згідно з інструкцією по експлуатації і заливають у радіатор воду, а в баки — паливо. Перевіряють і в разі необхідності доливають масло у бак гідросистеми керування, наявність мастила у складових частинах ходової частини, комплектність і надійність зовнішніх кріплень дисків ведучих і ведених коліс, регулюють тиск повітря в шинах. Встановлюють важіль діапазонів швидкостей і педалі керування гідроприводом моста ведучих коліс у нейтральне положення, а важіль зчеплення двигуна в положення "Виключено". Пускають двигун і нагрівають його спочатку при малій, а потім середній і повній частоті обертання. Перевіряють роботу приладів електрообладнання, гідропривода моста ходових коліс на всіх діапазонах, роботу гальм комбайна при їзді на рівній дорозі.
Начіплюють жатку на шасі комбайна. Для цього встановлюють її на рівному майданчику і переводять опорні стояки в робоче положення. Похилу камеру комбайна спускають у нижнє положення за допомогою ручки піднімання і опускання жатки. Підводять комбайн до жатки так, щоб похила камера знаходилась між гаками жатки, а кінці вала похилої камери, що виступають, одночасно впирались у них. Піднімають похилу камеру ручкою, поки кінці її вала увійдуть у зачеплення з гаками, потім жатку піднімають на 30...50 мм. Впевнюються у тому, що обидва гаки повністю увійшли у зачеплення і фіксують гайками на тягах гаку нижніх зачепів похилої камери. Після цього встановлюють приводні ланцюги, регулюють їх натяг і з'єднують тросом механізму керування упорами. Жатку фіксують у транспортному положенні упорами, якими керують рукояткою, розміщеною з лівого боку жатки на кожусі гвинтового конвейєра качанів. Під час транспортування через перешкоди і похили переїжджають тільки на першому діапазоні швидкостей і при малій частоті обертання вала двигуна. На крутому спуску гальмують комбайн двигуном і за допомогою гідропривода моста ведучих коліс. Під час зупинки на спуску гальмують комбайн стоянковим гальмом. Швидкість комбайна не більша 10 км/год, а на поворотах та спусках—3... 4 км/год. При їзді на дорогах загального користування включають габаритні ліхтарі.
При підготовці комбайна до обкатки перевіряють кріплення корпусів підшипників і деталей на валах з великою частотою обертання (подрібнювач, ротор різального апарата, вентилятори, роздавальний і проміжний вали, натяг приводних пасів і ланцюгів робочих органів, з'єднання рукавів, трубок гідравлічної системи, перевіряють, чи не зачіпає ніж подрібнювача за стінки кожуха або протирізальної пластини, а також роботу муфти вільного ходу, встановлення захисної огорожі. В разі необхідності заправляють комбайн паливом і мастилами відповідно до таблиці і .карти мащення.
Обкатка комбайна на. холостому ходу. Виключають зчеплення двигуна. Перевіряють знаходження важеля переключення діапазонів швидкостей і педалі керування гідроприводом моста ведучих коліс у нейтральному положенні. Пускають двигун. На мінімальній частоті обертання включають зчеплення двигуна і на слух переконуються у справній роботі механізмів комбайна. Поступово збільшують частоту обертання, доводячи її до нормальної.
Перевіряють роботу гідросистеми, почергово включаючи гідроциліндри та гідромотори, електрообладнання і сигналізацію, герметичність маслопроводів та гідрообладнання, гальма. Через кожні 20 хв роботи виключають зчеплення двигуна і перевіряють нагрівання підшипників, оглядають ланцюгові та пасові передачі. Включають гідропривод моста ведучих коліс і обкатують комбайн на всіх діапазонах швидкостей з включеними робочими органами, періодично перевіряючи роботу гідросистеми, електрообладнання, сигналізацію та автомати водіння (при їзді).
Для перевірки автомата водіння прив'язують до копірів шнури і, знаходячись з боку від комбайна, повертають за шнури копіри. Тривалість обкатки без навантаження на місці — 3 год, а під час їзди — Г год.
Обкатка комбайна під навантаженням. На початку експлуатації комбайн обкатують протягом 30 год на швидкостях, що на 20...25 % нижчі, наведених у таблиці 2. При цьому двигун навантажують не більше як на 75 % номінальної потужності.
Після обкатки комбайна перевіряють зовнішнє кріплення складових частин і деталей, правильність регулювання агрегатів і роботу електрообладнання. Заміняють масло у всіх редукторах і закритих зубчастих передачах.
Таблиця 2. Рекомендовані робочі швидкості комбайна при відповідній урожайності
-
Урожайність качанів, ц/га
30
50
75
100
125
150
200
Швидкість комбайна, км/год
9
6,5
5,5
4,4
4
3,5
3
ЩТО. Перевіряють зовнішнім оглядом технічний стан комбайна. Очищають робочі органи від бруду і рослинності. Усувають підтікання масла, палива, охолодної рідини. Перевіряють рівень масла у картерах і масляних баках гідросистеми, охолодної рідини в радіаторі і в разі необхідності доливають. Пускають двигун і перевіряють роботу механізмів на холостому ходу.
ТО-1. Виконують ІЦТО і додатково перевіряють зовнішнім оглядом стан і надійність різьбових кріплень на всіх складових частинах комбайна, звернувши особливу увагу на кріплення ножів подрібнювача і різального апарата, скребків і планок конвейєрів, в разі необхідності підтягують їх. Регулюють натяг приводних ланцюгів і пасів, ланцюгів-русел і ланцюгів із скребками та планками конвейєрів. Перевіряють тиск повітря у шинах і доводять до норми. Доливають масло в корпуси редукторів і закриті зубчасті передачі та масляні баки. Перевіряють зазори між датчиками УСАК-1381 і шунтами, що контролюють робочі органи комбайна. Загострюють ножі різального апарата і подрібнювача. Перевіряють щільність прилягання вальців і качаноочисника. Якщо зазори збільшені, замінюють гумові втулки. Перевіряють зазори між торцем верхнього вушка поворотного кулака і торцем отвору у кронштейні балки ведених коліс, в разі необхідності регулюють його. Перевіряють рівень електроліту в акумуляторній батареї і доводять його до норми, доливаючи дистильовану воду. Очищають окислені клеми і наконечники проводів, змащують неконтактні частини мастилом, прочищають вентиляційні отвори в пробках батареї. Виконують ТО-1 двигуна згідно з інструкцією по технічному обслуговуванню двигуна. Змащують комбайн, керуючись таблицею і картою мащення. Пускають двигун і перевіряють роботу механізмів комбайна на холостому ходу.
ТО-2. Виконують ТО-1 і додатково перевіряють стан електромережі, генератора, стартера та контактів його включання, в разі необхідності усувають несправності. Визначають ступінь розрядженості акумулятора, підзаряджають його або замінюють зарядженим. Виконують ТО-2 двигуна згідно з інструкцією по технічному обслуговуванню двигуна. Змащують комбайн відповідно до таблиці і карти мащення. Пускають двигун і перевіряють роботу механізмів комбайна на холостому ходу.
Після перших 60 год роботи (включаючи обкатку комбайна) замінюють масло в мості ведучих коліс.
Технічне обслуговування гичкозбиральної машини БМ-6А. Перевіряють комплектність і надійність зовнішніх кріплень. Підтягують різьбові з'єднання і- доукомплектовують машину. Регулюють тиск повітря у шинах ходових коліс, наявність мастила у їх підшипниках, при необхідності доводять його до норми. Переводять у транспортне положення гичкозрізувальний апарат, вивантажувальний елеватор гички, очисник головок коренеплодів і фіксують їх механічним фіксатором. Під час транспортування на поворотах і в місцях з уклоном понад 10° швидкість машини не повинна перевищувати 3...4 км/год.
Технічне обслуговування при обкатці. Перед обкаткою машину очищають від пилу і бруду, а також консерваційних мастил. Встановлюють складові частини машини, зняті під. час транспортування, перевіряють комплектність і якість складання, правильність регулювання і технічний стан складових частин. Оглядають приймальні, горизонтальні і вивантажувальні конвейєри, переконуються у відсутності перекосів полотен. Перевіряють натяг приводних ланцюгів і пасів та регулюють його. Переконуються у відсутності підтікання масла у з'єднаннях маслопроводів. З'єднують машину з трактором, гумові маслопроводи гідравлічної системи трактора сполучають із системою керування робочими органами машини. Встановлюють у кабіні трактора систему автоматичного контролю та сигналізацію. Змащують машину, керуючись картою і таблицею мащення.
Перевіряють надійність різьбових з'єднань складових частин машини, легкість переміщення ножа по вертикалі відносного вала, стан ножів, натяг полотна горизонтального конвейєра, ланцюгових і пасових передач. Доводять до норми тиск повітря у шинах коліс. Змащують підшипники вала очисника головок коренеплодів і підвісні підшипники різальних апаратів. Прокручують механізми робочих органів машини на холостому ходу, перевіряють їх роботоздатність і в разі необхідності усувають несправності. Під час стоянок перевіряють нагрівання корпусів підшипників. Після закінчення обкатки очищають від бруду і рослинних решток складові частини машини. Перевіряють тиск повітря в шинах, стан і надійність кріплення складових частин машин та підтягують різьбові з'єднання. Оглядають гумові ущільнення гичкозрізувальних апаратів, ходових коліс і редукторів, заміняють пошкоджені. Перевіряють легкість переміщення ножа по вертикалі відносно вала, стан ножів, натяг полотна горизонтального конвейєра, ланцюгових і пасових приводів вала очисника головок коренеплодів, ліквідують заїдання шарнірів копіювального механізму. Усувають люфти у підшипниках ходових коліс, редуктора і зчеплення конічних шестерень, неспіввісність валів. Змащують, мастилом телескопічні механізми різальних апаратів, підшипники вала очисника головок коренеплодів, різальних апаратів, телескопічні карданні передачі, стакани приводних редукторів, кронштейни опорних коліс, підшипники привода ведучого шківа очисника головок коренеплодів. Змащують трансмісійним маслом підшипники карданних передач, шарніри чотириланковика, відпрацьованим трансмісійним маслом ланцюги трансмісії. Перевіряють герметичність гідравлічної системи. Прокручують механізми робочих органів машини і перевіряють їх ротобоздатність.
ЩТО. Перевіряють зовнішнім оглядом стан і надійність різьбових з'єднань, легкість переміщення ножа по вертикалі відносно вала, стан ножів, усувають заїдання шарнірів механізму копіювання головок. Доводять до норми тиск повітря у шинах коліс. Змащують підшипники вала очисника головок коренеплодів і підвісні підшипники різальних апаратів. Прокручують механізм робочих органів машини на холостому ходу і перевіряють їх роботоздатність. Усувають помічені несправності. Під час зупинок перевіряють прогрівання корпусів підшипників і технічний стан машини.
ТО-1. Виконують ЩТО і додатково змащують мастилом телескопічні механізми різальних апаратів, підшипники вала очисника головок коренеплодів, підвісні підшипники різальних апаратів, телескопічні карданні передачі, стакани приводних редукторів різальних апаратів, кронштейни опорних коліс, підшипники привода вала очисника головок коренеплодів, привода його ведучого шківа.
ТО-2. Виконують ТО-1 і при потребі закладають мастило у маточини ходових коліс, а також доливають до рівня масло у редуктори. Прокручують механізми робочих органів машини і перевіряють їх роботоздатність.
Технічне обслуговування шестирядної коренезбиральної самохідної машини РКС-6. При підготовці до транспортування перевіряють комплектність машини, технічний стан і надійність зовнішніх кріплень, усувають помічені несправності. Укомплектовують її та підтягують різьбові з'єднання. Якщо машина прибула з законсервованим двигуном, його розконсервовують у такій послідовності: видаляють мастило із зовнішніх законсервованих складових частин, знімають форсунки і промивають їх у чистому дизельному паливі, підігрітому до 60…80 °С, заливають через Декомпресійні крани пускового двигуна 30...50 г суміші бензину з маслом, прокручують колінчастий вал двигуна, доки не стече мастило, яке є в картері.
Перевіряють і регулюють тиск повітря в шинах коліс. Установлюють на місце зливні крани радіатора і блока циліндрів. Перевіряють рівень масла і при необхідності доливають його в картер двигуна, корпус насоса високого тиску паливної системи, піддон повітроочисника, корпуси силової передачі, редуктора пускового двигуна, баки гідравлічної системи, корпус гідропідсилювача і маточини ведучих коліс. Змащують підшипники водяного насоса, відводки зчеплення поворотних цапф і маточини передніх коліс, шарніри педалі зчеплення і карданної передачі рульового керування. Заправляють баки основного і пускового двигунів паливом, а систему охолодження — водою. Видаляють повітря з паливної системи. Переконуються у тому, що важіль коробки передач знаходиться у нейтральному-положенні, а ВВП виключений. Пускають двигун, перевіряють тиск масла в системі мащення. Обкатують двигун на різних режимах. Перевіряють дію гальма звукової та світлової сигналізації, механізмів керування ходовою частиною. Усувають виявлені несправності. Переводять у транспортне положення робочі органи, копіри автомата водіння по рядках і завантажувальний елеватор.
Технічне обслуговування при обкатці. При необхідності підтягують різьбові з'єднання. Встановлюють на місце складові частини машини, зняті при транспортуванні. Перевіряють якість складання машини і регулюють натяг паса вентилятора, схід передніх коліс, тиск повітря в шинах і натяг приводних ланцюгів. Доливають масло в картер двигуна, корпус насоса високого тиску паливної системи, піддон повітроочисника і бак гідравлічної системи, корпус силової передачі і гідррпідсилювача руля, корпус редуктора пускового двигуна, редуктора привода вилок розподільника, корпус ланцюгової передачі забірника, маточини ведучих коліс.
Перевіряють рівень і доливають воду у радіатор. Змащують підшипники водяного ласоса, відводки зчеплення і поворотних цапф, шарніри педалі зчеплення, карданних передач, карданний шарнір привода рульового керування, вісь шарнірів завантажувального елеватора, маточини копіювальних коліс, шарніри підвіски копірів системи автоматичного водіння по рядках, наконечники гідроциліндрів ведених коліс, поздовжньої тяги механізму керування 1 тяг системи автоматичного водіння по рядках, корпус підшипників проміжних валів, телескопічні карданні передачі, шліцьові з'єднання запобіжних муфт, опори вала піддона, золотник ведених коліс, редуктор вилок. Заправляють паливом баки основного і пускового двигунів. Встановлюють заряджені акумуляторні батареї. Виключають ВВП і переводять важіль переключання передач у нейтральне положення. Пускають двигун і перевіряють тиск масла в системі мащення. Стежать за показаннями контрольних приладів, роботою звукової та світлової сигналізації, механізмів керування. Обкатують машину на холостому ходу при різній частоті обертання колінчастого вала двигуна.
Під час обкатки перевіряють надійність кріплення складових .частин машини, взаємодію механізмів, легкість включання і фіксації робочих органів.
Підтягують гайки кріплення головки блока циліндрів і регулюють зазори в клапанах. Замінюють масло в корпусах силової передачі, проміжного вала і гідропідсилювача, регулювання гайки черв'яка, зчеплення черв'як — сектор і сектор — гайка. Регулюють положення болта, що обмежує переміщення вала гідропідсилювача руля, підтягують гайку сошки. Замінюють масло в системі мащення двигуна, у корпусі насоса високого тиску паливної системи і редуктора пускового двигуна, а також у піддоні повітроочисника. Очищають ротор відцентрового масляного фільтра. Перевіряють і в разі необхідності регулюють зчеплення і гальма, підшипники передніх коліс, натяг ланцюгових передач, схід передніх коліс, натяг паса вентилятора і зазори у зачепленні конічних пар трансмісії. Переконуються у відсутності підтікання палива, масла і води.
ЩТО. Очищають скло кабіни і фари, внутрішні та зовнішні поверхні, щиток приладів і підлогу кабіни, робочі органи і конвейєри машини, диски та шини коліс і серцевину радіатора. При необхідності усувають підтікання охолодної рідини, палива, масла і електроліту. Перевіряють комплектність, технічний стан і надійність зовнішніх кріплень машини, усувають виявлені несправності. Підтягують різьбові з'єднання. Оглядають шини і видаляють з них сторонні предмети. Регулюють машину залежно від ґрунту і стану поля, на якому вона буде працювати. Перевіряють рівень і при потребі доливають масло в картер і воду в радіатор двигуна. Заправляють баки основного і пускового двигунів паливом. Прокручують машину на холостому ходу і перевіряють взаємодію механізмів. Усувають виявлені несправності. Перед початком роботи остаточно регулюють машину відповідно до конкретних умов.
ТО-1. Виконують ЩТО і додатково регулюють натяг паса вентилятора, осьовий зазор підшипника ведучих і ведених коліс, редукторів трансмісії, тиск повітря в шинах передніх коліс, натяг приводних ланцюгів і механізми включання планетарного редуктора - Перевіряють легкість обертання підтримуючих роликів конвейєрів, усувають заїдання. Ізолюють пошкоджені місця електромережі, очищають ротор відцентрового маслоочисника. Доливають масло у картер двигуна, корпус паливного насоса і піддон повітроочисника, воду — у радіатор. Зливають відстій палива з фільтра грубої очистки. Дозаправляють баки основного та пускового двигунів паливом.
Змащують підшипники відводок зчеплення і водяного насоса трактора, ланцюги трансмісії привода ведучого моста і конвейєра. Осі шарнірів завантажувального елеватора, Шарніри карданних передач, опори вала підйому, редукторів вилок, наконечники гідроциліндра ведених коліс, поздовжньої тяги механізму керування і тяги системи автоматичного водіння. Прокручують машину на холостому ходу і перевіряють взаємодію її механізмів. Усувають виявлені несправності. Остаточно регулюють машину відповідно до умов роботи.
ТО-2. Виконують ТО-1 і додатково перевіряють та регулюють осьові зазори у підшипниках ведучих і ведених коліс, редукторах трансмісії, схід передніх коліс, натяг приводних ланцюгів, зазор між бойком коромисла і стержнем клапана двигуна, тиск впорскування і якість розпилювання палива форсункою, вільний хід педалі зчеплення, затяжку стяжних гвинтів і кріплення реле до стартера. Регулюють машину залежно від стану ґрунту і врожайності культури. Перевіряють легкість обертання підтримуючих роликів, роликів конвейєрів, усувають їх заїдання. Ізолюють пошкоджені місця електромережі. В разі необхідності доливають масло у картер двигуна, корпус паливного насоса, піддон повітроочисника, корпуси силової передачі та гідропідсилювача руля, у бак гідравлічної системи, корпус редуктора пускового двигуна, корпуси редукторів трансмісії, маточини ведучих коліс, воду — у радіатор. Очищають ротор центрифуги маслоочисника.
Змащують підшипники відводок зчеплення і водяного насоса трактора, ланцюги трансмісії привода ведучого моста, осі шарнірів завантажувального елеватора, шарніри підвіски копірів системи автоматичного водіння і важільних передач, шарніри карданних передач, шліцьові з'єднання запобіжних муфт, опори вала підйому, телескопічні з'єднання карданних передач, редуктори вилок, золотник ведених коліс, наконечники гідроциліндра ведених коліс, поздовжньої тяги механізму керування і тяг системи автоматичного водіння, корпуси підшипників, проміжних валів, підшипники поворотних цапф і маточин коліс, шарніри педалі зчеплення, маточини копіювальних коліс. Зливають відстій із фільтрів грубої та тонкої очистки, паливних баків. Заправляють баки основного і пускового двигунів. Прокручують машину на холостому ходу і перевіряють взаємодію її механізмів. Усувають виявлені несправності.
Технічне обслуговування коренезбиральної машини КС-6. Перед транспортуванням розконсервовують двигун машини у такій послідовності: видаляють мастило із зовнішніх законсервованих вузлів, знімають форсунки і промивають їх у чистому дизельному паливі, підігрітому до 60... 80°. Зливають із редуктора пускового двигуна і регулятора паливного насоса дизельне масло до рівня контрольних отворів, заливають через декомпресивний краник пускового, двигуна 30...50 г суміші бензину з маслом, відкручують пробку продувального каналу, прокручують колінчастий вал двигуна, доки не стече масло до рівня верхньої мітки маслозамірника. Перевіряють рівень масла у заправних місткостях машини. Заправляють паливні баки паливом, а систему охолодження водою. Видаляють повітря із паливної системи. Відключають робочі органи і встановлюють важіль переключання передач у нейтральне положення. Пускають двигун. Перевіряють тиск у системі мащення. Прогрівають двигун до нормального температурного режиму.
Перевіряють дію ножних і стоянкового гальм, зчеплення, рівень гальмової рідини в бачках системи гальмування і системи гідропривода виключання зчеплення.
Під час їзди по вулицях і дорогах категорично забороняється включати задню фару, на поворотах у місцях з уклоном 10° рухатись із швидкістю понад 3...4 км/год, обганяти транспортні засоби з настанням темряви.
Технічне обслуговування при обкатці. Розконсервовують складові частини машини і встановлюють зняті з неї на час транспортування. Перевіряють комплектність, технічний стан робочих органів і надійність кріплення складових частин. При необхідності підтягують послаблені різьбові з'єднання, звернувши особливу увагу на кріплення заднього моста, коробки передач, дисків передніх коліс, підтримуючих і напрямних роликів, дисків копачів.
Регулюють натяг приводних ланцюгів і пасів повздовжнього, стрічкового та вивантажувального елеваторів. Доливають масло до норми у картер двигуна, бак гідравлічної системи, корпуси редукторів і агрегатів силової передачі ходової системи, гальмову рідину у головні гальмові циліндри і головний циліндр зчеплення. Змащують машину відповідно до таблиці мащення. Заправляють радіатор охолодною рідиною, а баки основного і пускового двигунів — паливом. Пускають основний двигун і перевіряють роботу складових частин машини.
Під час обкатки переконуються у відсутності підтікання масла, палива, води, електроліту і гальмової рідини. Через кожні дві зміни перевіряють і регулюють натяг приводних пасів. Стежать за роботою і станом складових частин машини, показаннями приладів тиску масла, температури води, амперметра, світлової і звукової сигналізації.
Після закінчення обкатки перевіряють стан робочих органів і надійність кріплення складових частин, звернувши особливу увагу на кріплення заднього моста, двигуна, коробки передач, дисків передніх коліс, підтримуючих і напрямних роликів, копачів. Впевнюються у відсутності підтікання масла, палива, води, електроліту і гальмової рідини. Перевіряють і регулюють тиск повітря у шинах, зчеплення двигуна і ходової частини, механізм керування основним та пусковим двигуном, натяг приводних ланцюгів і пасів поздовжнього й вивантажувального елеваторів і стрічкового конвейєра, затяжку гайок кріплення головок двигуна. Регулюють зазори у клапанному механізмі. Підтягують кріплення шлангів та відсмоктувальної труби повітроочисника. Перевіряють кріплення акумуляторної батареї та рівень електроліту і, якщо це потрібно, доливають у батарею дистильовану воду. Очищають поверхню акумуляторів, окислені клеми і наконечники проводів. Прочищають вентиляційні отвори в пробках акумуляторів. Перевіряють стан фільтрувального елемента повітроочисника пускового двигуна і в разі необхідності промивають його у дизельному паливі, змочують маслом та встановлюють на місце. Промивають фільтр бака гідравлічної системи. При потребі доливають воду в радіатор основного двигуна, гальмову рідину— в головні гальмові циліндри і головний циліндр зчеплення, відфільтроване паливо в баки основного й пускового двигуна. Змащують солідолом шарнір передньої навіски рами викопувального пристрою, відтискний підшипник зчеплення ведучого моста, втулки і підшипники блока варіатора, осі його кронштейна і моста ведених коліс, наконечники гідроциліндра ведених коліс, шарніри їх поперечної тяги, шворні моста ведених коліс, вісь важеля переключання передач, підшипники блока шківів привода, зубчасті зчеплення вала привода, підшипники привода робочих органів, шарніри вивантажувального елеватора, наконечники передаточних тяг автомата водіння. Змащують мастилом шарніри карданних передач, привода валів бітера і редукторів копачів, передачі від центрального до роздавального і від головного до центрального редукторів, від центрального редуктора на привод гвинтового конвейєра і від головного редуктора до редуктора привода елеваторів, привода передаточного вала.
Замінюють масло в картері основного двигуна, корпусі наливного насоса, баці гідросистеми, в корпусах редукторів привода копачів і гвинтових конвейєрів, в корпусах роздавального редуктора, редуктора привода вала бітерів і верхнього редуктора привода гвинтових конвейєрів, в корпусах центрального редуктора, головного редуктора привода робочих органів, редуктора привода елеваторів, планетарного редуктора і моста ведучих коліс.
Пускають основний двигун і перевіряють роботу рульового керування, механізмів гідросистеми, гальм, контрольних приладів, освітлення, світлової та звукової сигналізації, механізмів керування машиною. Усувають виявлені несправності, ненормальні шуми і стуки в агрегатах трансмісії і ходової частини. Зупиняють двигун і перевіряють на слух роботу відцентрового маслоочисника.
ЩТО. Перевіряють стан робочих органів і надійність кріплення складових частин машини, звернувши особливу увагу на кріплення заднього моста, двигуна, коробки передач, дисків передніх коліс, підтримуючих роликів, зірочок і стояків копачів, шлангів і відсмоктувальної труби повітроочисника. Перевіряють рівень і в разі необхідності доливають масло у картер основного двигуна, гальмову рідину в головні гальмові циліндри і головний циліндр зчеплення, охолодну рідину — в радіатор. Після закінчення зміни перевіряють тривалість обертання ротора відцентрового маслоочисника до повної зупинки, відключають "масу" батареї акумуляторів, усувають несправності і пошкодження, виявлені при роботі.
ТО-1. Виконують ЩТО і додатково перевіряють та усувають підтікання масла у двигуні, палива, гальмової і охолодної рідини, електроліту. При необхідності регулюють зчеплення ходової частини, натяг пасів вентилятора, генератора і привода гідронасоса поздовжнього і вивантажувального елеваторів, а також стрічкового конвейєра, ланцюгів привода гвинтових конвейєрів, грудкоподрібнювача, вивантажувального і поздовжнього елеваторів, тиск повітря в шинах. Перевіряють акумуляторні батареї і підтягують болти кріплення, очищають окислені клеми, змащують неконтактні поверхні технічним вазеліном, доливають дистильовану воду. Перевіряють стан фільтрувального елемента повітроочисника пускового двигуна і в разі необхідності промивають його у дизельному паливі, змочують маслом і встановлюють на місце. Зливають відстій з паливного бата. Змащують шарнір передньої навіски рами викопувального пристрою, відтискний підшипник зчеплення ведучого моста, втулки і підшипники блока варіатора, осі кронштейна варіатора і моста ведених коліс, наконечники їх гідроциліндрів та шворні моста, вісь важеля переключання передач, підшипники блока шківів привода, зубчасті зчеплення вала привода, підшипники привода робочих органів, шарніри вивантажувального елеватора, наконечники передаточних тяг автомата водіння, втулки запобіжних муфт поздовжнього, вивантажувального елеваторів і грудкоподрібнювача. Змащують шарніри карданних передач, приводи валів бітерів і редукторів копачів, передачі від центрального до роздавального редуктора і на привод гвинтових конвейєрів, передачі від головного редуктора до центрального і редуктора привода елеваторів, приводи передаточного вала.
Якщо запиленість повітря вище норми, перевіряють стан касети і масловідбивач повітроочисника та в разі необхідності промивають їх у маслі. Долинають масло к картер основного двигуна, корпус паливного насоса, бак гідросистеми, корпуси редукторів привода копачів і гвинтових конвейєрів, корпус роздавального редуктора, корпус редуктора привода валів бітерів і верхнього редуктора привода гвинтових конвейєрів, корпуси центрального редуктора і головного редуктора привода робочих органів, корпуси редуктора привода елеваторів, планетарного і моста ведучих коліс.
Пускають основний двигун і перевіряють роботу рульового керування, механізмів гідросистеми, гальм, контрольних приладів, освітлення, світлової та звукової сигналізації, механізмів керування, Усувають виявлені несправності.
ТО-2. Виконують операції ТО-1 і в разі необхідності регулюють зазори між торцями клапанів та бойками коромисел, стаканом підшипника виключання і упорним кільцем відтискних важелів зчеплення двигуна, між електродами свічки, контактами переривника магнето. Регулюють гальмо вала зчеплення, зчеплення механізму передачі пускового двигуна, механізм переключання передач. Перевіряють щільність електроліту, визначають ступінь розрядження акумуляторної батареї і підзаряджають її. Ізолюють пошкоджені місця генератора і стартера. Промивають першу ступінь фільтра тонкої очистки палива, кришки паливних баків. Видаляють повітря із системи. Зливають відстій із паливного бака, фільтра-відстійника бака пускового двигуна і фільтра грубої очистки палива. Промивають масляний фільтр турбокомпресора. Видаляють з центрифуги відкладення. Заміняють масло в картерах основного двигуна, паливного насоса (з автономною системою мащення), в корпусах ведучих коліс, редукторів привода копачів і гвинтових конвейєрів, центрального редуктора, головного редуктора привода робочих органів і редуктора привода вала бітерів, гідросистемі, корпусах редуктора привода елеватора і планетарного редуктора, підшипників напрямних коліс і копачів.
Доливають масло у корпуси верхнього редуктора привода гвинтових конвейєрів і роздавального редуктора. Змащують шліци карданних передач, приводи редуктора бітерів, передачі від центрального редуктора до роздавального і від головного до центрального, підшипники редуктора привода бітерів, механізм елеваторів, підшипники вала і механізму виключання зчеплення двигуна, шарнір золотника керування автоматом водіння, шарніри паралелограмної підвіски автомата водіння.
Орієнтовна трудомісткість технічного обслуговування комбайнів і сільськогосподарських машин наведена в таблиці 3.
Таблиця 3. Орієнтовна трудомісткість технічного обслуговування сільськогосподарських комбайнів, люд.-год
-
Сільськогосподарські комбайни і машини
ЩТО
ТО-1
ТО-2
Зернозбиральні
0,8
1,6
6,2
Силосозбиральний КСС-2,6
0,7
2,52
6,1
Кормозбиральний КСК-100
0,7
3,5
8,5
Картоплезбиральний ККУ-2А
0,5
1,8
4,3
Гичкозбиральна машина БМ-6А
0,52
1,08
1,6
Бурякозбиральні машини:
КС-6
РКС-6
2,38
0,6
3,1
2,52
7,1
6,1
Кукурудзозбиральний КСКУ-6
0,6
4,0
9,0
2. Система ТО простої с-г техніки
ТО і регулювання плугів
Спочатку перевіряють знос робочих органів. Лемеша вибраковують при товщині лез більше 1 мм, дискові ножі — при товщині кромки леза більше 0,5 мм, польові дошки — при товщині менше 5 мм і ширині заднього кінця менше 35 мм. Задири і вищерблення на ріжучих кромках робочих органів не допускаються.
Головки болтів кріплення відвалів, лемешів, предплужників і польових дощок не повинні виступати над їх площинами. Відвал з боку поля не повинен виступати за леміш, а кромка відвала — за кромку лемеша; з боку борозни виступ допускається не більше 10 мм. Леміш не повинен виступати за відвал більш ніж на 2 мм. Зазор між лемешем і відвалом допускається не більше 1 мм, а між лемешем і стійкою – до 3 мм; зазор між відвалом і стійкою в середній частині – до 3 мм у верхній – до 8 мм. Польова дошка повинна щільно прилягати до стійки. Задній кінець польової дошки в шкарпетку трапецеїдального лемеша повинні знаходитися в одній площині, а відхилення п'яти допускається не більше 5 мм.
Дисковий ніж повинен вільно обертатися; осьовий зазор допускається не більше 2 мм. Вилка повинна вільно повертатися на стійці. Осьове переміщення вилки допускається не більше 3 мм, радіальне биття диска – не більше 6 мм.
Осьовий зазор в підшипниках коліс перевіряють за допомогою пристосування КИ. При зазорі більше 1 мм необхідне регулювання. Радіальне і осьове биття заднього колеса допускається до 6 мм, решти коліс – до 8...10 мм (перевіряють штангенрейсмусом).
Дію автомата підйому робочих органів контролюють в наступному порядку.
Встановлюють під раму підставку заввишки 850 мм і вимірюють за допомогою динамометра ДПУ зусилля включення автомата; воно не повинне перевищувати 120 Н. Між внутрішньою площиною диска і собачкою повинен бути зазор 1...1,5 мм. Автомат повинен переводити плуг з транспортного положення в робоче плавно, без заїдань. При цьому всі колеса повинні підійматися на задану глибину оранки.
Перевіряють полягання пружини і собачки. Пружина повинна забезпечувати поворот собачки до повного з'єднання пластинки із зубом храповика. Перекоси і заїдання собачки і пластинки не допускаються. При віджатій собачці зазор між зубами храповика і кінцем пластинки собачки повинен бути не менше 3 мм. Шатун повинен повертатися.
Якість роботи плуга багато в чому залежить від правильності розстановки робочих органів. Тому після закінчення технічного обслуговування перевіряють і, якщо необхідно, регулюють установку дискових ножів і передплужників по відношенню і корпусам.
ТО і регулювання культиваторів
Робочі органи культиваторів повинні задовольняти наступним вимогам.
Товщина лез польових односторонніх і стрілчастих лап не повинна перевищувати 0,5 мм. На кожні 100 мм довжини леза допускається не більше дві щербин глибиною до 1 мм і завдовжки до 3 мм. Ріжучі кромки польових односторонніх лап повинні бути заточені зверху, а стрілчастих - зверху і знизу під кутом 10+2°.
Головки болтів і заклепок повинні бути урівень з робочою поверхнею лап. Допускається утопання головок болтів не більше ніж на 1 мм, а головок заклепок – не більше ніж на 0,5 мм. Круговий зазор між кромками головок болтів і кромками отворів повинен складати не більше 2 мм.
Зазор між кромкою леза і плитою, на якій вона розташована, повинен бути не більше 3 мм, а зазор між плитою і шкарпеткою лапи — не більше 2 мм. Зсув шкарпетки лапи і підкормового ножа від осі допускається не більше 4 мм.
Вимоги до полягання коліс і підшипників їх маточин аналогічні вимогам до коліс і підшипників плугів. Зазор між обідом колеса і чистиком повинен бути не більше 5 мм.
При кожному періодичному технічному обслуговуванні перевіряють і, якщо необхідно, підтягають кріплення робочих органів, шпренгелей, передавальних механізмів, туковисівних апаратів і інших складових частин культиваторів.
Туковисівні апарати перевіряють і при необхідності регулюють в наступному порядку.
Знявши приводний ланцюг і кожух, вимірюють зазор між нижнім зрізом банки і верхнім торцем тарілки. Якщо зазор перевищує 1,3 мм, його регулюють Шляхом зміни положення банки. Потім перевіряють і при необхідності регулюють зазори між скидаючими дисками і тарілкою (переміщенням дисків), між кінцем направителя туків і поверхнею лівого скидаючого диска, між тарілкою і чистиком, між бічною поверхнею дільника і правим скидаючим диском, між п'ятою і шкарпеткою дільника. Значення перерахованих зазорів не повинні перевищувати 2,5 мм. При установці важеля регулятора на нульовий розподіл шкали зазор між заслінкою і внутрішньою поверхнею тарілки повинен складати 5±1 мм.
ТО і регулювання посівних і посадочних машин
Перевіряють полягання робочих органів. Товщина лез дисків (сошників) рядової сівалки повинна бути 0,4...0,5 мм, ширина фаски заточеної частини — б...8 мм. Чистик повинен розташовуватися симетрично дискам; між чистиком і дисками допускається зазор до 2 мм, Диски на конусах повинні обертатися вільно. Зазор в точці дотику дисків при стисненні їх з протилежної сторони не повинен перевищувати 3 мм.
На сівалках, обладнаних сошниками з нерегульованими конусами, при великому осьовому розгоні дисків пробки з шайб і спеціальним ключем підтягають болти. При необхідності замінюють конуси.
На сівалках з регульованими конусами при надмірному гойданні дисків видаляють частину регулювальних кілець, встановлених між зовнішнім і внутрішнім конусами. Якщо регулювання не допомагає, конуси замінюють.
Перевіряють і, якщо необхідно, регулюють підшипники кочення ходових коліс. На сівалках при осьовому битті коліс більше 14 мм і радіальному більше 10 мм замінюють букси.
На сівалках із зубчатим передавальним механізмом вимірюють зазор між западиною зуба однієї шестерні і головкою зуба іншої. Його регулюють обертанням настановного болта рамки або переміщенням рамки. Номінальний зазор складає 2...3 мм.
Біля рядових зернових сівалок перевіряють роботу висіваючих апаратів і проводять необхідні регулювання в наступному порядку.
Контролюють правильність установки котушок. При установці важеля, регулюючого норму висіву, на нульовий розподіл шкали всі висіваючі апарати повинні бути закриті, а торці котушок знаходитися урівень з площиною розеток (відхилення, що допускається, рівне ±0,5 мм). При перекладі важеля в протилежне положення висіваючі апарати повинні бути відкритими, а котушки повністю входити в корпус апаратів.
На висіваючих апаратах з регульованим клапаном перевіряють і, якщо необхідно, регулюють зазор між клапаном і нижнім ребром муфти.
Перевіряють дію автомата підйому, сошників. Ролик диска автомата повинен щільно входити. В осередки чашки хропіння, а диск і чашка автомата — надійно зчіплюватися і приводити в дію механізм підйому сошників.
Використана література
1. Агулов І.І. Вознюк Л.К. Довідник по технічному обслуговуванні сільськогосподарських машин. – К.: Урожай 1989. – 256с.
2. Докуніхін В.З. Ремонт сільськогосподарської техніки. Методичні поради до курсового і дипломного проектування для студентів спеціальності 6.091.902 і 7.091.902 – "Механізація сільського господарства". – Житомир: Видавництво "Державний агроекологічний університет", 2002 – 84с
3. Справочник по ремонто-обслужающему производству Агропромы- шленого комплекса. А.П. Корча, В.К. Чумак, А .Г. Ошколо, М.С.Гутарович – К.: Урожай 1988. – 240с.