Реферат

Реферат СНІД 4

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024


Газета “Монд” повідомляє, що СНІД – це не лише трагедія, пов’язана зі здоров’ям населення, СНІД – це щораз більша економічна катастрофа для Африки. Там живе біля 23 мільйонів ВІЛ-позитивних осіб, а щороку від цього вірусу помирає 2 мільйони, отже “епідемія СНІДу невдовзі задушить розвиток Африки”. Африканські компанії боряться з проблемою щораз більшої кількості прогулів або смертей своїх працівників через СНІД. Одна державна залізнична компанія втрутила понад 10 відсотків персоналу. В іншій великій фірмі 3400 працівників з 11500 є ВІЛ-позитивними. Від СНІДу вмирають фермери, і через це западає сільське господарство. Крім того страждає система освіти і зростає неписьменність, бо від СНІДу померли сотні вчителів, а родини не мають ні грошей, ні часу на те, щоб діти вчились у школі.

По всьому світі Від/СНІДом заражено майже 22 мільйони людей і більше 90 відсотків з них живуть в країнах, що розвиваються. “У країнах, що розвиваються. ДО 10 відсотків заражень ВІЛ-інфекцією спричинено переливанням крові” – повідомляє “Панос”, інформаційна організація з центром в Лондоні. В багатьох країнах кров, що призначена для переливання, небезпечна, оскільки лабораторні тести на ВІЛ-інфекцію не зовсім надійні.

Наприклад у Пакистані обладнанням для перевірки на ВІЛ-інфекцію устатковано менше половини станцій переливання крові. В наслідок цього 12 відсотків заражень ВІЛ-інфекцію устатковано менше половини станцій переливання крові. Відтоді як більше 15 років тому стало відомо про перший випадок СНІДу, близько 30 мільйонів чоловік по всьому світі заразилися ВІЛ-інфекцією, вірусом, що спричиняє цю хворобу.

У 80-х роках з’ясувалося, що кров може бути заражена ВІЛ-інфекцією, яка спричинює СНІД. Спочатку працівники сховищ крові та плазми не хотіли й припускати, що їхні кров’яні запаси можуть бут заражені. Багато з них до загрози ВІЛ-інфекції на перших порах ставилися скептично. За словами доктора Брюса Еветта, “це нагадувало ситуацію, ніби хтось прийшов з пустелі й сказав, що бачив інопланетянина. Вони слухали, але просто, не вірили”.

Однак тоді в країні за країною почали вибухати скандали, причиною яких була заражена ВІЛ-інфекцією кров. Згідно з підрахунками, у Франції внаслідок переливань крові за 1982-1985 рр. ВІЛ-інфекцією заразилося 6-8 тисяч чоловік. Крім того, вважається, що 10% ВІЛ-інфікованих в Африці та 40 відсотків хворих на СНІД в Пакистані заразилося цим смертоносним вірусом саме через переливання крові. Сьогодні в розвинених країнах завдяки вдосконаленим методам перевірки передача ВІЛ-інфекції через кров рідко трапляється. Але ситуація все ще залишається небезпечною в країнах, що розвиваються, оскільки вони не мають необхідної для перевірки техніки.

В ООЗ стверджує, що протягом останніх 20 років виникло принаймні 30 хвороб, які загрожують здоров’ю сотень мільйонів людей. Багато з цих захворювань не виліковні, проти них немає ані медикаментів, ані вакцин, а можливість запобігати їм або примати їхнє поширення під контролем обмежена.

СНІД – це одне із цих захворювань, і він завдає страждань людям на всіх континентах. Тепер вірусом імунодефіциту людини заражено біля 20 мільйонів дорослих, а п понад 4,5 мільйона чоловік розвивається СНІД. Згідно зі “Звітом про розвиток людства за 1996 р. в Європі та Північній Америці СНІД сьогодні є головною причиною смерті серед дорослих віком до 45 років. По цілому світі цією хворобою щодня заражається приблизно 6000 чоловік – кожних 15 секунд нова людина.

Демографічні і економічні наслідки СНІДу вже зараз створюють проблеми в багатьох країнах світу. Базуючись на досвіді минулих років вчені вважають, що на протязі найближчих 5-10 років можливість захворювання СНІДом людей в яких виявлено позитивна реакція н ВІЛ, ставить від 30 до 50%. Боротьба з СНІДом лягає нелегко на державний бюджет. В 1985 р. в США було затрачено близько 60 млн. доларів на перевірку банків донорської крові. У1991 р. загальні затрати в США на утримання хворих СНІДом становлять від 8 до 16 млрд. доларів. Епідемія СНІДу вже носить замітний моральний і економічний ущерб багатьом країнам “третього світу”. До травня 1988 року 18 країн ввели в практику перевірки іноземців на ВІЛ. Це в Бельгії, Болгарії, Китаї, Індії, африканський студентів. В разі виявлення вірусу вони повертаються на батьківщину. В міжнародному масштабі боротьба про СНІДу координується Всесвітньою організацією здравохорони. В січні 1987 р. вона розробила свою спеціальну програму боротьби з СНІДом, що проіснувала рівно 1 рік. В січні 1988 року ця програма була об’єднана з Програмою ООН по розвитку і отримала назву Глобальна програма по СНІДу. В 1988 р. національні комісії боротьби з СНІДом були утворені більше чим в 150 країнах. Близько 40 країн отримали технічну і фінансову допомогу від ВОЗ для розробки національних планів боротьби з СНІДом, розрахованих на термін від 3 до 5 років Глобальна програма по СНІДу проводиться в країнах Африки. Одна із труднощів пов’язаних з реалізацією національних програм в країнах Африки, - це відсутність недорогого, надійного і нескладного обладнання для проведення лабораторних досліджень. Пробірка крові на ВІЛ обходиться близько в 20 доларів, а це набагато більше, чим щорічні душові затрати на здравохорону в багатьох африканських країнах. Відсутність недорогих тест-систем для аналізу крові ведуть до того, що в сільських місцевостях хворим переливають неперевірену на СНІД кров.

В країнах СНД розроблена в впроваджена Державна програма по попередженню поширення захворювань СНІДом на 1987-1995 роки. Вона включає широкий комплекс міроприємств: діагностику, лікування, профілактику захворювань і пропаганду здорового образу життя. В 1989 р. було відкрито 242 нові лабораторії, а їх загальне число становило 600.

На кінець 1989 року в країнах СНД було обстежено на ВІЛ 45 148 тис. людей, включаючи 13600 тисяч донорів. Виявлено інфікованих 896 людей із них іноземців – 469, і 427 – жителів. Із цих жителів інфікованих донорів – 10 чоловік, хворих СНІДом – 19, 12 – закінчили смертю. В першу чергу обстежують донорів, а потім – вагітних жінок, щоб попередити передачу вірусу народженим дітям. Вся донорська кров в обов’язковому порядку проходить обстеження на СНІД. При виявленні антитіл до ВІЛ кров бракується. Даними ВОЗ відомо, що в теперішній час на планеті заражено ВІЛ 5-6 млн. людей. Із них близько 2.% млн. – в Африці, 2,0 млн. в Америці 500 тис. в Європі і 100 тис. в Азії і Оксанії.

Генеральний директор ВОЗ заявив в 1986 році: “Ми стоїмо беззбройними перед обличчям серйозної пандемії, що є смертельно небезпечною, як і будь-яка минувши пандемія. Всі ми недооцінюємо її”.

СНІД порівнюють з “чорною смертю”, що пронеслась по торговим шляхам Європи від Італії до Швеції в 1347-1350 рр. і за 4 роки знищила 30 млн. людей. Якщо прийняти за істину сьогоднішній прогноз до 1991 р. на земній кулі буде 100 млн. заражених вірусом, та загальне число померших в 90-х роках становитиме 50 млн. людей.

В квітні 1987 р. Болгарія заявила в ВОЗ що в країні немає хворих СНІДом або вірусоносіїв. З тих часів тестуванню на ВІЛ піддалося більше 2 млн. людей (включаючи гомосексуалістів, проституток). На січень 1989 р. в країні зареєстровано інфікованих 77 болгарських жителів і 72 іноземці – студенти із країни Африки. Всі іноземці вислані на батьківщину.

В КНР до травня 1989 року не було зареєстровано ні одного випадку захворювання СНІДом, хоча виявлено 19 вірусоносій, із яких 15 – іноземці і 4 – хворих гемофілією, що отримали інфекцію через імпортні кровозамінники.

Пора легко мислячого відношення до СНІДу пройшла.

Якщо хочете, бажаєте жити – дійте!


1. Реферат Власть как политическое явление
2. Доклад на тему Эластичность спроса по доходу и перекрестная эластичность спроса
3. Доклад Хорошево-Мневники
4. Реферат на тему The Bubonic Plague Of The Middle Ages
5. Контрольная работа Процентные доходы банка и его клиентов
6. Контрольная работа Маркетинговый анализ ОДО Приттис
7. Реферат на тему Are Airplanes Safe Essay Research Paper Are
8. Реферат Сознание как высшая ступень развития психики
9. Отчет по практике Организация психологической службы в школе
10. Реферат на тему Методология исследования политической традиции в России