Реферат

Реферат Робота медичної сестри Основні вимоги до неї

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 21.9.2024


ШКІДЛИВІСТЬ АЛКОГОЛЮ

Алкоголь швидко всмоктується в кров, яка розносить його по всьому організму. Найбільшу його частину вбирає мозок. Кора головного мозку у людей, які пють часто тонша, ніж у здорової людини, звивини згладжені, на місці загиблих клітин утворюються пустоти. У таких людей часто виникають різні запалення перефирійних нервів, що приводить до інвалідності.

Навіть незначна кількість алкоголю знижує розумову працездатність на 20-25 процентів. Отруєні алкоголем нервові клітини не можуть нормально функціонувати. Мозок неспроможний засвоювати нові знання, набувати нового досвіду. Помітно знижується память, погіршується здатність робити висновки.

У людей, які вживають спиртні напої, завжди виникає запалювальний процес слизової оболонки шлунка – гострий гастрит. Згодом ускладнюється виразкою шлунка або 12-ти палої кишки.

Як і багато інших отруйних речовин, алкоголь знешкоджується у печінці. Але клітини печінки з часом не витримують перевантаження і починається жирове переродження їх з утворенням сполучної тканини. Цей процес – початок церозу печінки, практично невиліковної хвороби – раку.

Негативно впливає алкоголь і на серце людини, виникають різні функціональні порушення серцево-судинної системи, серцевий мяз ослаблюється, знижується тонус судин. Дуже часто у пяниць спостерігається гіпертонічна хвороба.

Люди, зловживаючи алкоголем, завдають шкоди не тільки власному здоров’ю. Вони можуть стати головним і єдиним винуватцем фізичної і розумової неповноцінності своїх дітей. Особливо небезпечне для здоровя дітей пияцтво матері. Встановлено, що підвищена уразливість перед різними тяжкими захворюваннями може передаватися через покоління, проявляється в онуків.

Смертельна доза алкоголю для підлітка в 4-5 разів менша, ніж для дорослих.

Страшну біду приносить алкоголь: від нього загинуло більше людей, ніж від усіх на Землі війн, голоду...

Видатні люди про пияцтво

АРІСТІПП:

Коли хтось хвалиться, що може багато випити і не бути пяним, Арістіпп сказав: “Це властиво і мулові”.

СЕНЕКА:

Пянство – це добровільне безумство.

АБУЛЬ-ФАРІДЖ:

Вино надає кожному, хто його пє чотири якості. Спочатку чоловік стає схожим на павліна – він пижиться, його рухи плавні і величні. Потім він набуває характеру мавпи і починає зі всіма жартувати. Потім він уподібнюється до лева й стає самовпевненим, гордим, самонадіяним в своїх силах. Але на кінець він перетворюється на свиню і, як вона, лежить в багнюці.

СЕРВАНТЕС:

Людина, що випила, не береже таємниць і не виконує обіцянок.

ЧЕХОВ:

Горілка біла, але фарбує ніс і чорнить репутацію.

Алкоголь, діти, курчата

  • В Київській Русі міцність напоїв не перевищувала 5-7 градусів, адже тільки бродінням неможливо одержати більш міцних напоїв. Тоді інших, сучасних, методів одержання алкогольних напоїв не знали.

  • Встановлено, що активна форма туберкульозу серед алкоголіків в Нью-Йорку зустрічається в 28 разів частіше, ніж серед решти жителів міста.

  • Зловживання алкоголем – першопричина багатьох психічних розладів. Зміни структури мозку, викликані багаторічною алкогольною інтоксикацією, майже незворотні.

  • Дослідження останніх років виявили прямий зв’язок між невеликим. але частим вживанням алкоголю і ураженням печінки: жирова дистрофія цього органу розвивається в середньому через 5-10 років, а цироз печінки спостерігається в 7 разів частіше, ніж у непитущих.

  • Статистика свідчить: у вживаючих алкогольні напої хвороби серцево-судинної системи спостерігаються в 2,5 раза частіше, ніж у непитущих, а інфаркти міокарда – глибокі і обширні.

  • Зловживання алкоголем сприяє виникненню і вкрай несприятливому протіканню гіпертонічної хвороби.

  • Австрійські вчені провели порівняння головного мозку алкоголіків з мозком здорових людей. Виявлено, що мозок питущих людей містить меншу кількість нервових клітин – нейронів, які виявилися ще й набагато меншими.

  • Дія алкоголю під час внутрішнього розвитку затримує ріст плоду. Матері, які вживають навіть невеликі дози спиртного частіше, ніж інші жінки, народжують неповноцінних фізично і психічно дітей. Відомо, що 90% розумово відсталих дітей, які займаються у допоміжних школах та інтернатах – діти або пияків, або алкоголіків.

  • У сімях, де вживають алкоголь, 38,6% дітей виявляються недорозвиненими і хворими. В таких сім’ях в 2 рази частіше діти народжуються мертвими, а їх смертність в ранньому віці в 3 рази вища, ніж у сім’ях, де батьки не п’ють. Найбільше імпотентів серед курців і тих, хто зловживає алкоголем.

  • У стані спяніння здійснюється найбільше крадіжок, пограбувань, різних нападів.

  • На горищі, де таємно гнали самогон, лежало 160 курячих яєць для наступної інкубації. Яке ж було здивування господаря, коли з цих яєць вивелося лише 78 курчат. Причому 40 з них незабаром загинули, а 25 виявилися виродками! Зародки були отруєні парами спирту та ефірних масел.

  • У спортсмена, що стабільно вибиває при стрільбі 96 очок із 100, після прийому 50 грамів алкоголю результат виявився: 26 із 100!


1. Реферат Особенности становления и развития экскурсионной деятельности в России
2. Реферат Социальная психология на фондовых рынках
3. Реферат Удостоверение договора продажи недвижимости
4. Сочинение на тему Достоевский ф. м. - Предметный мир в романе ф. м. достоевского преступление и наказание
5. Реферат Современная экологическая обстановка южной пригородной зоны г. Ярославля и направления ее улучше
6. Реферат на тему Big Daddy Essay Research Paper Big KidOne
7. Реферат на тему Whom Do You Want Helping You Essay
8. Реферат Архитектура арабских стран
9. Курсовая Ландшафтна екологія
10. Курсовая Расчет себестоимости единицы изделия 2