Реферат

Реферат Анатомія сітківки

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 14.1.2025


Реферат на тему:

Анатомія сітківки”

Сітківка (retina) — внутрішня, найделікатніша і найваж­ливіша щодо світлосприймання оболонка ока. Будова сітківки досить складна. Тут розміщуються три перші нейрони зорового аналізатора. Перший нейрон — специфічні рецептори світла. За їх форму вони дістали назву колбочок і паличок. Колбочки є «відповідальними» за центральний зір і сприйняття кольорів. Вони, в основному, розміщені у центрі сітківки. У самому центрі сітківки е так звана жовта пляма, де майже виключно компактно розміщені колбочки. Ця ділянка є місцем найкра­щого зорового сприйняття, вона визначає гостроту зору. Па­лички, навпаки, розміщені в основному по периферії сітківки. Вони «відповідають» за сутінковий і периферичний зір.

Другий і третій нейрони — це біполярні та гангліонарні клітини. На цьому рівні відбувається елементарний аналіз і синтез зорових імпульсів. Аксони гангліонарних клітин збира­ються і формують зоровий нерв (nervus opticus).

Місце виходу зорового нерва з ока називається диском зоро­вого нерва (papilla n.optici). У цьому місці немає ні колбочок, ні паличок. Відповідно в полі зору є так звана сліпа пляма; пред­мети, зображення яких попадають на сосок зорового нерва, є для нас невидимими.

Через сосок зорового нерва в око входить гілка очної артерії — центральна артерія сітківки. Вона дихотомічне ділиться і кровопостачає сітківку. Через диск зорового нерва також виходить центральна вена сітківки.

Сітківка має 10 шарів. Зовнішній шар сітківки — пігментний епітелій — міцно зв'язаний з власне судинною оболонкою. Анатомічно сітківка прикріплюється до судинної оболонки і пігментного епітелію лише біля диска зорового нерва і в ділянці війкового тіла. На всьому іншому протязі сітківка зв'язана з власне судинною оболонкою тільки тиском склистого тіла та інтимним зв'язком з пігментним епітелієм. Такі особливості є передумовою важкого захворювання — відшарування сітківки.

Література

Новицький І.Я. „Очні хвороби”.


1. Реферат Понятие и сущность международных финансов,
2. Реферат на тему Values And Goals In -The Great Gatsby
3. Реферат Понятие социальной общности
4. Реферат на тему The Advantages Of American Educational System Essay
5. Курсовая Самооцінка особистості та її розвиток
6. Реферат на тему Hamlet Essay Research Paper In the play
7. Реферат Война Домициана с даками
8. Реферат Особенности сбережений и инвестиций в Казахстане
9. Курсовая Регіональні особливості відтворення населення України
10. Диплом Состояние и перспективы улучшения отрасли коневодства в ОАО ПКЗ им 28 Армии