Реферат Роль менеджменту в суспільстві
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Державна податкова адміністрація України.
Академія державної податкової служби України
Реферат
З предмету: «Менеджмент»
на тему:
“Роль менеджменту в суспільстві”
Виконала:
Студентка групи ФБ-313
Мельникова А.Г.
Перевірила:
Новицька О.В.
м.Ірпінь 2000
Зворотний зв'язок між менеджментом і суспільством полягає в тому, що управлінська діяльність підвищує продуктивність суспільства в цілому. Менеджмент при цьому виконує три такі функції: економічну, соціальну й міжнародну (зовнішньоекономічну). Звичайно, передусім менеджмент пов'язаний із пошуком і утриманням організацією своєї ринкової ніші. Крім цього, реалізація менеджменту виявляється у маркетинговій діяльності організації, бізнесовому чи політичному маркетингу.
У чому полягає економічна функція менеджменту?
По-перше, в підвищенні ефективності виробництва, передусім продуктивності праці. Аналізуючи діяльність фірми, слід враховувати, що прибуток — не причина існування підприємства, а результат здійснення функцій (маркетинг, інновації, продуктивність) персоналом, об'єднаним завдяки менеджменту в єдину систему. Менеджмент забезпечує вільне продуктивне спілкування персоналу на підприємстві як по вертикалі (зверху вниз і знизу вверх), так і по горизонталі (між різними підрозділами і працівниками). Це спілкування виходить за межі кабінетів вищого керівництва і дає можливість використати потенціал колективного інтелекту й енергії.
По-друге, менеджмент дає змогу уникнути фінансових потрясінь в умовах ринку. Річ у тім, що в умовах ринкової конкуренції важливо не стільки одержати прибуток, скільки створити умови, необхідні для подальшого успішного функціонування підприємств.
Та або інша операція менеджменту має приносити такий прибуток, який дав би можливість акумулювати досить коштів, що створюють реальні передумови для подолання можливих труднощів у майбутньому, успішно елімінувати вплив ризикових ситуацій.
Соціальна функція означає, що менеджмент знижує рівень соціальної напруженості на підприємстві і в суспільстві. Річ у тім, що управлінська діяльність, виходячи з ідей наукового менеджменту, сформульованих Ф. Тейлором ще наприкінці XIX ст. і розвинених його послідовниками, покликана всіляко пом'якшувати, а в ідеалі — усунути конфлікти між менеджерами і робітниками. І це багато в чому вдається на провідних зарубіжних фірмах завдяки поширенню акцій серед робітників, застосуванню системи "довічного найму" та ін. Конкурентоспроможність фірми, в якій немає внутрішніх конфліктів, а до того ж чітко розподілені функції між підрозділами, є дуже високою. Звичайно, зниження рівня конфліктності в організаціях, підвищення рівня доходів їхніх працівників сприяють зниженню конфліктності і в суспільстві, хоч і не можна усунути їх зовсім, оскільки існує безліч позаекономічних причин. Однак кожен, хто бував у розвинених країнах, добре знає, що пристойні особисті законні доходи дають можливість переважній більшості населення мати відповідні за комфортом умови життя, планувати свій розвиток, картеру, брати участь у різноманітних формах ділового та політичного життя тощо.
Слід особливо наголосити, що провідні бізнесмени та політичні лідери справляють сильний соціальний вплив на суспільство і як особистості. І якщо ці особистості гідні своєї держави і завдань, що стоять перед суспільством, то це прискорює його розвиток, посилює згуртованість його членів. Можна згадати роль Франсуа Міттерана на посту президента Франції, Гельмута Коля на посту канцлера Німеччини. У США високо цінують громадську діяльність Лі Якокки на посту президента корпорації "Крайслер". Він не тільки став ініціатором піднесення конкурентоспроможності американського автомобілебудування, а й створив комітет для відновлення Статуї Свободи у Нью-Йорку.
Міжнародна (зовнішньоекономічна) функція пов'язана зі зміцненням позиції організації та держави у міжнародному середовищі. Річ у тім, що дедалі більша роль у завоюванні позицій на світовому ринку відводиться "управлінській експансії", тобто посиленню впливу на третій світ через підготовку кадрів і розроблення проектів. Сьогодні фактично сформувався ринок менеджменту — ринок управлінських дій, проектів, кадрів, який активно впливає на товарний ринок, ринок капіталів, цінних паперів та ін.
Провідна роль тут належить США, де в 1964 році було створено спеціальну організацію — Корпус міжнародної управлінської допомоги. Це — найбільший у світі центр управлінського досвіду, ресурси якого енергійно просуваються на ринки всіх країн. У роботі Корпусу беруть участь 8,5 тис. американських спеціалістів і консультантів з управління; фінансування його діяльності здійснюють 200 великих компаній США, ряд добродійних фондів і федеральний уряд. Щороку Корпус реалізує близько 700 проектів для більш як 60 країн, у ЗО з яких він має свої постійні представництва. В ефективній діяльності такого представництва в Асуані (Єгипет), а також у високій ефективності розробленої Корпусом структури управління Асуанською гідроелектростанцією на Нілі одному з авторів цієї книги довелося, наприклад, переконатися ще десять років тому під час перебування в Єгипті.
Роль міжнародної функції менеджменту нашим підприємствам слід враховувати під час виходу на світові ринки. Передусім треба зважати на ту обставину, що чимало керівників зарубіжних фірм-конкурентів спираються на багатий досвід американського менеджменту.