Реферат Греція 2
Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-10-28Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
РЕФЕРАТ
на тему:
Г Р Е Ц І Я
Греція, по-грецьки Еллада - країна на Південному сході Європи. Країна є найпівденнішою околицею Балканського півострова. Вона межує з Албанією, Болгарією, Туреччиною і колишньою Югославією. Протяжність кордонів - 1166 км. Грецію омивають Егейське, Іонічне, Крітське і Лідійське моря. Берегова лінія простягається майже на 4000 км.
Площа території країни - 131944 кв. км.
Складається з материкової Греції (Аттіка, Пелопоннес, Центральна Греція, Фессалія, Епір, Македонія, Фракія) і островів Егейського й Іонічного морів.
П'ята частина території країни - острови. Їх близько 20 тисяч, але таких, на яких мешкають люди - менше 200.
Невелика група Іонічних островів (Ептаніса - "Сім островів") утворюють ланцюжок, що обмежовує Грецію із заходу.
Острови Егейського моря, навпаки, численні. Деякі з них об'єднані в архіпелаги, як, наприклад, групи островів на північному сході Егейського моря - Споради, Кіклади і Додеканес. Інші розташовуються ізольовано, наприклад, острів Кріт.
Кікладський архіпелаг складається з 39 островів, з яких тільки 24 заселені.
Споради, розташовані вздовж східного узбережжя материкової Греції і Евбеї, характеризуються достовірно острівним колоритом і зберігають незайманими народні традиції.
Група Додеканеса нараховує 12 великих і безліч дрібних островів, кожний зі своїми особливостями і відмітними ознаками.
І, нарешті, в Саронічській затоці, яка з'єднує узбережжя Аттіки і Пелопоннеса, розташовується ще одна група невеликих островів: острови Аргосароника.
Найвища вершина Греції - гора Пантеон, 2917 м.
Столиця - Афіни (Athen). Одне із стародавніх міст світу і одночасно одна із молодих столиць в Європі. Статус столиці Афіни придбали в1834 р. Разом з Піреєм нараховується близько 3,5 млн. жителів. Це гамірне і темпераментне місто. Контрасти грецької столиці лише підкреслюють її чарівність. Стовпотворіння в центрі контрастує з майже сільським виглядом передмістя. У місті немов зустрілися дві культури. Афіни - пульсуюча єдність протилежностей грецького і малоазійського укладів життя.
Салоники (900 тис. жителів.) - столиця грецької провінції Македонія, розташована на березі затоки Термаїкос. Свіже дихання моря овіває задушливу суєту вулиць. Життя у другому по величині місті Греції у всі часи року б'є ключем. Державний прапор - 9 біло-блакитних смуг з хрестом - відповідає 9 складам в національному гаслі: "свобода або смерть". Перший національний прапор був започаткований у 1821 р. генералом Іпсіланті - червоний з білим хрестом. З 1833 р. червоний колір був замінений блакитним.
Державний герб: блакитний щит з білим хрестом в обрамлені двох оливкових гілок.
Гімн Греції з 1860 р. - славетний "Гімн Свободи", написаний початківцем новогрецької поезії Д.Соломосом в 1825 р.
Державна мова - новогрецька.
Чисельність населення - понад 10.5 млн. чоловік.
Національне свято - День незалежності Еллади - 25 березня.
Греція - член більшості провідних міжнародних організацій: ООН, Європейський Союз, ОБСЄ, Міжпарламентський союз, Міждержавна організація економічного співробітництва і розвитку, Чорноморське економічне співробітництво та інших.
Чисельність населення Греції наближається до 11 мільйонів, з яких 1,4 млн. мешкає на островах. Це відповідає середній густині населення по країні - 79 чол/кв.км
Етнічні групи: греки - 98 відсотків, турки - 1 відсоток, албанці, вірмени, валахи - менше 1 відсотка.
Найбільші міста: Афіни (748 тис. чоловік), Фессалоники (378 тис.), Пелопоннес (155 тис.), Пірей (170 тис.), Іракліон (117 тис.), Лариса (113 тис.).
Середня тривалість життя (на 1992 рік): 75 років для чоловіків, 80 років для жінок.
Рівень народжуваності (на 1000 чоловік) - 11.
Рівень смертності (на 1000 чоловік) - 9.
Релігія
Церква в Каритені.
Майже 98% населення дотримуються автокефального (незалежного) грекопровославного віросповідання. Настоятелем грецької церкви є архієпіскоп афінський.
Церкви о. Кріт, острів Додеканес і Чернечої республіки Афон мають особливий статус: вони підлеглі екуменістичній патріархії в Константінополі (Стамбулі).
Національність і православ'я віками були для греків невіддільними одне від іншого поняттями. Але сьогодні приналежність до православної церкви не є умовою для отримання грецького громадянства. Про релігії тут нагадує все: і церкви в кожному селі, і мініатюрні каплички, які можна побачити буквально на кожному перехресті. Їх встановлюють на знак вдячності за порятунок, а ще частіше в пам'ять про жертви автодорожних аварій.
Мова
Сьогодні мовою спілкування в Греції майже виключно є новогрецька, розвинена з класичної грецької мови. Літературна і офіційна мова дуже близькі до древньогрецької.
Для спілкування з іноземними туристами прийнята англійська мова. Меншою мірою використовується французька, італійська, німецька, іспанська та російська мови.
Грецька мова відноситься до індоєвропейської мовної сім'ї (грецька група). Писемність на основі грецького алфавіта. Грецькі слова в латинській транскрипції передаються по-різному. Назви одних і тих же місць на картах, в брошурах і путівниках часто відрізняються.
Природна обдарованість і працьовитість грецького народу забезпечили йому почесне місце в історії і розвитку цивілізації.
Економіка країни
Греція - індустріально-аграрна держава з середнім рівнем розвитку виробництва. З більшості показників вона поступається своїм партнерам по ЄС. Особлива увага сучасного керівництва надається адаптації національної економіки до процесів західноєвропейської інтеграції.
Обсяг ВНП - 77,6 млрд. дол.
В грецькій економіці визначені сильні позиції американського, французького, німецького, італійського та швейцарського капіталу. Іноземна участь складає: в обробній промисловості - 25%, в галузі послуг - 22%, в банківській системі - 16%, в добуваючих галузях-10%.
Промисловість
Відзначається з одного боку високим рівнем монополізації (200 компаній отримують 50% усіх прибутків промисловості), з іншого боку - великою чисельністю малих підприємств. В країні нараховується 120 тис. підприємств, з них лише 700 мають більше 100 працюючих. В той же час, на дуже малих підприємствах (4-6 чол.) працюють робітники дуже високої кваліфікації. Ведучі галузі фінансуються іноземним капіталом - США, ФРН, Франція, Швейцарія.
Основні галузі промисловості:
текстильна;
нафтопереробна: щорічно добувається 1,1-1,2 млн. тон нафти; споживається - 12-13 млн. тон; виробляється 14 млн. тон, що дає можливість імпортувати паливо до інших країн;
хімічна;
металургійна: щорічно виплавляється 6 млн. тон сталі, 8 млн. тон прокату;
автомобільна: запроваджується збірка автомобілів і виробництво автозапчастин; щорічно збирається 6 тис. автомобілів;
суднобудівна і судноремонтна;
електротехнічна;
виробництво будматеріалів;
харчова.
Сільське господарство
За продуктивностю земель Греція знаходиться на останньому місці серед інших країн Середземномор'я. У сільському господарстві задіяно 30% території країни. Виробники продукції - фермери, переважають невеликі господарства (3 - 5 га).
Провідну роль у сільському господарстві відіграє землеробство. Незважаючи на те, що врожайність багатьох культур поступається країнам ЄС, сільське господарство повністю забезпечує потреби країни у зерні, рослинних жирах, овочах і фруктах.
Потреби м'яса задовольняють на 75%, у вершковому маслі - на 70%.
Основні показники (в середньому): урожай пшениці - 2 млн. т.; кукурудзи - 1,7 млн.т.; цукрового буряку -З млн.т.; тютюну - 120 тис.т.; бавовни - 690 тис.т.; цитрусових - близько 1 млн.т.; винограду - 300 тис.т.; вино - 500 тис.т.; оливкова олія - 330 тис.т.; молоко - 514 тис.т.; м'ясо - 500 тис.т.
Сільське господарство Греції зазнає значних обмежень з боку ЄС.
Греція має дуже бідні рибні запаси, щорічно виловлюється 100 тис. тон риби.
Транспорт
Автомобільний - здійснює 60% всіх внутрішніх вантажних і пасажирських перевезень. Загальна протяжність автошляхів - 42 тис. км, з них 25 тис. км з твердим покриттям.
З сусідніми державами Греція пов'язана 21 автошляхом: з Албанією - 4, Македонією - 7, Болгарією - 6, Туреччиною - 4.
Загальна чисельність автомобілів - 2230 тис., з них - 1540 тис. легкових.
Залізничний - (2577 км) - повністю фінансується державою, проте розвинений слабо. Через територію Греції проходить залізниця у напрямку Туреччини до Болгарії. Зараз уряд країни запроваджує заходи по модернізації залізничного транспорту, осоливо його рухомого складу.
Авіаційний
На території Греції - 40 аеропортів, з них 22 міжнародні. Найбільший центр - Афіни, аеропорт "Еллінкон", один з найсучасніших у Європі.
Парк літаків нараховує 38 одиниць, з них 28 типу " Боїнг".
Морський - здійснює 30% внутрішніх і 90% зовнішніх вантажних і пасажирських перевезень. На материковій частині Греції нараховується 60 морських портів, 32 з яких мають важливе значення.
Чисельність суден - 2176.
Головні порти - Пірей, Салоніки, Гїатри, Волос.
Зовнішньоекономічні зв'язки
Головні статті імпорту Греції: машини і обладнання, нафта і нафтопродукти, мінеральна сировина, товари широкого споживання, продовольство.
Експорт: сировина (боксити, нікель, марганець), сільгосппродукти (тютюн, текстиль, оливкова олія, овочі, фрукти, консервовані продукти, зернові).
Основні торговельні партнери: 60% товарообігу Греції припадає на країни ЄС; 20% - на арабські країни. Головними торговельним партнерами є ФРН, Італія, США, Франція, Великобританія, Нідерланди, а також Саудівська Аравія і Лівія.
Значною статтею для Греції є туризм. Щорічно близько 9 млн. чоловік з різних країн відвідують Грецію як туристи.