Реферат

Реферат на тему Гострий гастроентерит у собаки

Работа добавлена на сайт bukvasha.net: 2015-01-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 22.11.2024


Міністерство аграрної політики України
Харківська державна зооветеринарна академія
Факультет ветеринарної медицини
Кафедра внутрішніх хвороб тварин
ІСТОРІЯ ХВОРОБИ
Собаки Мухтар
Діагноз: Гострий гастроентерит
Харків 2009

Registratio
Вид тварини: собака.
Кличка: Мухтар.
Порода: німецька вівчарка.
Стать: самець.
Вік: 4 роки
Маса: 35 кг.
Окрас: чорний.
Особливі ознаки – відсутні
Власник тварини: Краснолиманське звірогосподарство
Адреса: м. Красний Лиман, Донецька область
Початок курації: 19.01.09
Кінець курації: 24.01.09
Anamnesis vitae et morbi
Тварина народилася в господарстві в 2005 році де і утримується на даний момент. Утримання прив’язне на огородженій території автозаправочного пункту з метою охорони об’екта. Годівля двохразова одноманітна – каша з вареними свинячими субпродуктами. Водопій вволю.
На минулих вихідних тварина не годувалася, в понеділок минулого тижня їй був згодована несвіжий корм який зберігався в відрі на вулиці на протязі вихідних.
Status praesens (на 19.01.09)
Температура – 40,30С; Пульс – 80 ударів/хв.; Дихання -22 дих. рухів/хв.
Положення тіла в просторі природнє для даного виду. Темперамент інертний, конституція щільна. Шкіра еластична, цілісна, густо і рівномірно покрита гладко прилягаючим, трохи тьмяним волоссям, запах специфічний для даного виду. Волосинки хутра міцно тримаються в волосяних фолікулах.
Видимі слизові оболонки кон’юнктиви та ротової порожнини блідо-рожеві, сухуваті, без порушення цілісності.
Пахові лімфовузли не збільшені, рухомі, безболісні, поверхня гладка, консистенція щільна.
Дослідження серцево-судинної системи
Ознаки розладу кровообігу відсутні. Серцевий поштовх помірний, боковий з локалізацією зліва в п’ятому міжребер’ї, а справа в четвертому. При аускультації в поєднанні з одночасною пальпацією серцевого поштовху прослуховуються ритмічні, часті, важкодиференційовані тони. Шуми не виявлено. Частоту серцевих скорочень установив під час інструментального прослуховування серця, яка становить 80 поштовхи/хв. Пульсові хвилі ритмічні.
Дослідження дихальної системи
Кількість дихальних рухів 20 за одну хвилину. Тип дихання грудний. Екскурсія грудної клітки рівномірна і симетрична з високою частотою коливань. Ритм дихання правильний та регулярний, поверхневий. Витікання з носу відсутні. Видихуване повітря специфічного запаху. Придаточні носові пазухи не досліджувалмсь. При дослідженні гортані і трахеї методом огляду та пальпації будь-яких відхилень від норми не помічено. Грудна клітка правильної конфігурації, деформації відсутні. При пальпації больова реакція відсутня. Перкусійна межа легень в межах норми. Під час аускультації легень відчутні шуми чистого везикулярного дихання, хрипів, свистів та інших патологічних шумів не виявлено. Задишки та кашля не спостерігається.

Дослідження системи травлення
Аппетит вісутній. Спрага помірна. Стан губ та щік в нормі. Ротова щілина має анатомічно правильні контури. Слинотеча відсутня. Слизова оболонка ротової порожнини блідо-рожева, зволожена, цілісність її не порушена. Нашарування та висипи на слизовій оболонці відсутні. Огляд і пальпація язика: невеликий наліт білуватого кольору, цілісність та рухомість збережена, розмір та щільність в межах норми. Зуби білого кольору, цілісність не порушена, прикус правильний. Наліт на зубах відсутній. Ясна блідо-рожевого кольору. Запах із ротової порожнини специфічний. Зовнішні контури глотки і верхньої частини яремного жолоба притаманні данному виду тварин. Припухання відсутнє, при пальпації болючості не виявлено., Болючість при пальпації стравоходу відсутня.
Розмір черева не змінений, форма округла, ліва та права черевні стінки симетричні. При пальпації виявлена болючість, М» язи черевної стінки напружені. При проведенні глибокої пальпації кишечника виявлена больова реакція. Під час аускультації прослуховуються чіткі, часті періодичні перистальтичні шуми. Акт дефекації вільний, болісний. Калові маси рідкі, коричнево-зеленого кольору зі специфічним зловоним запахом з домішками слизу та залишків неперетравленого корму. Для всановлення топографічних меж печінки використовував метод бімануальної пальпації. Збільшення чи болючість печінки при цьому не встановлено.
Дослідження сечостатевої системи
При сечовиділенні поза тварини природня, тривалість акту сечовиділення відповідає фізіологічній нормі, болючість відсутня. При бімануальній пальпації та балотуючої перкусії болючості не виявлено, ділянка ниркового притуплення не виходить за топографічні межі. Будь яких непрямих ознак ниркової недостатності (набряки, водянки, та ін.) не встановлено. Відвисання черевної стінки в ділянці розміщення сечового міхура не помічено. Переповнення чи болючість сечового міхура при бімануальній пальпації не виявлено. Наявність в сечі домішок слизу, крові, гною чи інших домішок відсутня. Колір сечі жовтий, запах специфічний для даного виду тварин. При дослідженні зовнішніх статевих органів відхилень від норми не встановлено.
Дослідження нервової системи
Тварина пригнічена, апатична та в,яла, практично не реагує на навколишне середовище, координація рухів не порушена.        
При огляді черепа і хребетного стовпа деформацій та розростань кісткової тканини не виявлено. Пальпацією ознак розм’якшення кіскової тканини, болючості, підвищення місцевої температури не виявлено.
М’язевий тонусослаблений. Положення шиї, тулуба, кінцівок природнє. Ознаки паралічу та парезу відсутні.
Больова і тактильна чутливість збережені. Рефлекси добре виражені.
При дослідженні органів зору рефлекс зіниці виражений (адекватна реакція на освітлення), рогівка прозора блискуча, вип’ячування, западання чи порушення рухомості очного яблука не спостерігається. Тварина добре орієнтується в просторі, обходить перешкоди.
Слухова чутливість добре виражена.
Порушень зі сторони органів нюху не виявлено. Тварина добре реагує на запах корму.
Смакова реакція тварини на різні види кормів збережена.
Дослідження статичного апарату
Кістки осьового та периферичного відділів скелета по формі й розмірам відповідають нормі даного виду тварин, віку, масі, без ознак розм’якшення чи відхилень в рості. Суглоби рухомі, неболючі, побічних звуків при русі тварини невстановлено. М’язи розвинені помірно, не болючі забезпечують рух тварини, м,язевий тонус нормальний. Кігті без викривлень. При примусовому русі різної інтенсивності кульгавості чи інших порушень в статичному апараті не помічено.
Лабораторні дослідження
З метою уточнення діагнозу та об» єтивної оцінки стану хворої тварини
були проведені лабораторні дослідження крові та калу.
При проведенні загального аналізу крові було встановлено, що кількість еритроцитів склала 8,2 Г/л, лейкоцитів – 17,2 Т/л, гемоглобіну – 170 г./л, ШОЕ – 0,1 за 15 хв, 0,4 за 30 хв, 1,7 за годину.
При дослудженні калу встановлено: колір – коричнево-сірий, консистенція рідка, запах – специфічний, зловонний, неперетравні частки корму присутні, слизу присутньо багато. Яєть гельмінтів, лічинок та самих паразитичних червів не виявлено.
Diagnosis
На основі вище отриманих анамнестичних, загально-клінічних досліджень було встановлено попередній діагноз гострий гастроентерит.
Diagnosis differentialis
Дифференціювання провели від гастроентеритів інфекційного походження. Господарство благополучне щодо інфекційних хвороб та тварина щеплена проти парвовірусного ентериту.

Prognosis
При клінічному огляді тварини встановлено, що загальний стан тварини незадовільний, з тяжким перебігом хвороби. Хвороба виявлена не одразу. Прогноз обережний.
Кураційний лист
Тварина: собака порода: німецька вівчарка кличка: Мухтар
Належить: ДСП «Норка» Кремінського району Луганської області
Діагноз: гострий гастроентерит
Початок курації: 19.01.09 Кінець курації: 24.01.09
Куратор: Тодерішка Олексій Степанович
Дата
Т, ºС
П, пошт. в хв.
Д, дих. рух. в хв.
Decursus morbi
Сипмтоми та перебіг хвороби
Therapia
Лікування, режим годівлі та
утримання.
19.01
40,3
80
22
Тварина пригнічена, лежить, Апатична, практично не реагує на персонал, не їсть, не приймає воду. Ніс сухий, теплий. Глазні яблука трохи запавші, сл. об. блідо-рожевого кольору, сухуваті. При аускультації кишечнику підсилені перистальтичні шуми. Стул рідкий, зловонний, коричнево-зелено-сірого кольору, з домішками слизу.
Голодна дієта.
Rp.: Sol. Enrofloxacini 5% 100ml
D.t.d. №1 in flac.
S. П/ш. 4 мл одноразово.
#
Rp.: Sol. Calcii Chloridi 10% 10ml
Sol. Natrii Chloridi 0,9% 200 ml
Sol. Glucozi 40% 20 ml.
M.f. solutio steril.
D.S. В/в на 1 введення.
#
Rp.: Infusi herbae Hypericum
Perforatum 30,0–300 ml
D.S. Внутрішньо. По 150 мл
двічі на день.
#
Rp.: «Trivitum – AD3E» 100ml
D.t.d. №1 in flac.
S. П/ш. 1 мл одноразово.
20.01
40,2
68
22
Тварина пригнічена, лежить, трохи почала пити. Кал рідкий специфічного запаху, сіро-коричневого кольору. Сл об блідо-рожевого кольору, сухувата. Перистальтичні шуми при аускультації підсилені. При глибокій пальпації кишечнику тварина непокоїться.
Голодна дієта.
Rp.: Sol. Enrofloxacini 5% 100ml
D.t.d. №1 in flac.
S. П/ш. 4 мл одноразово.
#
Rp.: Sol. Calcii Chloridi 10% 10ml
Sol. Natrii Chloridi 0,9% 200 ml
Sol. Glucozi 40% 20 ml.
M.f. solutio steril.
D.S. В/в на 1 введення.
#
Rp.: Infusi herbae Hypericum
Perforatum 30,0–300 ml
D.S. Внутрішньо. По 150 мл
двічі на день.
21.01
39,8
74
24
Тварина пригнічена, малоактивна, майже постійно лежить, встає тільки пити. Прийняла невелику кількість корму. Сл об блідо-рожевого кольору, сухувата. Перистальтичні шуми при аускультації підсилені. При глибокій пальпації кишечнику тварина непокоїться. Кал несформований сіро-коричневого кольору з домішками невеликої кількості слизу.
Щадний режим годівлі.
Rp.: Sol. Enrofloxacini 5% 100ml
D.t.d. №1 in flac.
S. П/ш. 4 мл одноразово.
#
Rp.: Sol. Acidi Ascorbinici 5% 2ml
Sol. Natrii Chloridi 0,9% 200 ml
Sol. Glucozi 40% 20 ml.
M.f. solutio steril.
D.S. В/в на 1 введення.
#
Rp.: Infusi herbae Hypericum
Perforatum 30,0–300 ml
D.S. Внутрішньо. По 150 мл
двічі на день.
22.01
39,4
76
20
Тварина малоактивна, пригнічена. Апетит слабий, спрага. Кал рідкуватий, сіро-коричневого кольору. Перистальтичні шуми при аускультації підсилені. При глибокій пальпації кишечнику тварина стоїть спокійно.
Щадний режим годівлі.
Rp.: Sol. Enrofloxacini 5% 100ml
D.t.d. №1 in flac.
S. П/ш. 4 мл одноразово.
#
Rp.: Sol. Acidi Ascorbinici 5% 2ml
Sol. Natrii Chloridi 0,9% 200 ml
Sol. Glucozi 40% 20 ml.
M.f. solutio steril.
D.S. В/в на 1 введення.
#
Rp.: Infusi herbae Hypericum
Perforatum 30,0–300 ml
D.S. Внутрішньо. По 150 мл
двічі на день.
23.01
38,4
26
80
Тварина почала приймати корм, спрага підвищена. При наближенні «незнайомих» людей проявляє агрессію. Кал коричнево-сірий майже сформований без домішок слизу. При глибокій пальпації болісності не виявлено, тварина при обстеженні стоїть спокійно.
Щадний режим годівлі.
Rp.: Sol. Enrofloxacini 5% 100ml
D.t.d. №1 in flac.
S. П/ш. 4 мл одноразово.
#
Rp.: Sol. Acidi Ascorbinici 5% 2ml
Sol. Natrii Chloridi 0,9% 200 ml
Sol. Glucozi 40% 20 ml.
M.f. solutio steril.
D.S. В/в на 1 введення.
#
Rp.: Infusi herbae Hypericum
Perforatum 30,0–300 ml
D.S. Внутрішньо. По 150 мл
двічі на день.
24.01
38,5
72
18
Апетит задовільний. Дефекація нормальна, кал сформований. При глибокій пальпації болісності не виявлено, тварина при обстеженні стоїть спокійно.
Переведення на звичайний режим годівлі.
Rp.: Sol. Enrofloxacini 5% 100ml
D.t.d. №1 in flac.
S. П/ш. 4 мл одноразово.
#
Rp.: Sol. Acidi Ascorbinici 5% 2ml
D.t.d. №1 in amp.
S. В/м на 1 введення.
#
Rp.: Infusi herbae Hypericum
Perforatum 30,0–300 ml
D.S. Внутрішньо. По 150 мл
двічі на день.
Epicrisis
Гострий гастроентерит – важке ураження шлунку і кишечника із залученням слизової оболонки, підслизового і навіть м'язового і серозного шару. Розрізняють крупозний, діфтеретичний, слизово-мембранозний, геморагічний, флегмонозний, гнійний і змішані гастроентерити; виникають первинно і повторно.
Етіологія.
Звичай це годування неповноцінними недоброякісними кормами, а також перегодовування, унаслідок чого посилюються бродільногнілістні процеси. При вітамінно-мінеральній недостатності, особливо під час вагітності, апетит спотворюється, тварини поїдають неїстівні речовини, що приводять до отруєнь, травмування шлунково-кишкового тракту. Повторно гастроентерити виникають при заразливих хворобах, гемостазах, копростазах, інвагінації, завороту та перекручування петель кишечнику.
Патогенез
У таких хворих тварин порушується моторна, секреторна, травна функції, в просвіт шлунку і кишечника екскретує білковий ексудат, бурхливо розвиваються бродильно-гнильна мікрофлора, токсикоз; порушуються функції печінки, нирок, серцево-судинної системи; у лімфатичну систему потрапляють мікроорганізми і білкові продукти, що викликає лихоманку. Токсикоз і ексикоз обумовлюють важкий перебіг хвороби.
Симптоми та перебіг.
За перебігом розрізняють гострий і хронічний ентерит, який надалі приводить до запалення слизової оболонки товстого відділу кишечника (коліт).
Легкі форми хвороби проходят без видимих ознак. Апетит зберігається, але посилюється спрага.
При важких формах захворювання температура тіла підвищується, тварина стає неспокійною, прагне сховатися. Однією з характерних ознак ентерита є пронос. У рідкому калі можна виявити неперетравлені частки корму, кров, слиз; кал смердючого запаху. Пульс прискорений. Пальпацією виявляють хворобливість в області живота, живіт інколи роздутий.
При хронічному ентериті у тварини спостерігається поганий апетит, схуднення, проноси, кал із смердючим запахом, при обезводненні організму сухість шкіри, посилення випадання шерсті, у важких випадках – тріщини і виразки в кутах рота (явище гіповітамінозу В).
Діагностика.
Діагноз ставиться на основі клінічних ознак, даних анамнезу, бактеріологічного і мікроскопічного дослідження калу, рентгеноскопії і рентгенографії. У старих собак подібні симптоми можуть викликати новоутворення. Слід мати на увазі, що багато інфекційних і інвазивних захворювань, наприклад, чуму, парвовірусний ентерит, сальмонельоз, цистоїзоспороз супроводяться ентероколітами. Присутність слизу в калі свідчить про коліт.
Профілактика.
Профілактика зводиться до недопущення причин винекнення захворювання. Дотримання правил годівлі, годівля доброякісними кормами згідно режиму. Своєчасне щеплення та антгельмінтні обробки для попередження вторинного гастроентериту.
Conclusio
Тварина одужала 24.01.09. На даний момент загальний стан тварини відповідає нормі, будь-яких відхилень від норми зі сторони всих апаратів та систем організму не помічено. На основі отриманого нами терапевтичного ефекту можна зробити висновок, що проведене лікування було правильним, ефективним, економічно вигідним, а відповідно і доцільним. Собівартість всього курсу лікування становить близько 60 гривень.
Аналізуючи ситуацію виникнення захворювання рекомендовано відповідально відноситися до годівлі тварини та згодовувати доброякісні корми.

Список використаної літератури
1. Хвороби собак і кішок/ В.Б. Борисевич, В.Ф. Галат, Г.М. Калиновський та ін. – К.: Урожай, 1996. – 432 с.
2. Современные лекарственные средства в ветеринарии/ Субботин В.М, Субботина С.Г., Александров И.Д. Ростов-на-Дону: Феникс, 2001. – 600 с.
3. Довідник лікаря ветеринарної медицини/ П.І. Вербицький, П.П. Достоєвський. – К.: «Урожай», 2004. – 1280 с.
4. Справочник ветеринарного врача/ А.Ф Кузнецов. – Москва: «Лань», 2002. – 896 с.
5. Справочник ветеринарного врача/ П.П. Достоевский, Н.А. Судаков, В.А. Атамась и др. – К.: Урожай, 1990. – 784 с.

1. Реферат Кадровое, информационное, техническое, нормативное и правовое обеспечение системы управления пер
2. Доклад на тему Из истории вычислительной техники
3. Реферат Сталинизм
4. Курсовая Комплексная социально-экономическая характеристика Уральского экономического района
5. Контрольная работа История создания славянской системы письма
6. Реферат на тему My Interest In Computers Essay Research Paper
7. Реферат на тему Children And TV Violence CON Essay Research
8. Доклад на тему О преследовании братьев Сципионов
9. Реферат Конкурентоспроможність Європейського Союзу у шпилястому світі
10. Реферат Сословно-представительная монархия во Франции в XIV-XV веках